Het boerenerf wint in kwaliteit Het stoomtreintje van Bram Heij blijft GERRITSEN OOGSTFEEST Hazebroek en Tamerus timmert nog steeds aan de weg VOOR UW COMPLETE WONINGINRICHTING Bontenbal VELUX Wij leveren alle bekende merken.' DE AMBACHTELIJKE BAKKER WM mm In de kraam bij uw Ambachtelijke Bakker Gerritsen De lekkerste oliebollen Heerlijke appelbeignets Oogstbrood Diverse soorten snacks Versgebakken appelrondjes en gevulde koeken En niet te geloven ook onze eigen gebakken pepernoten!! TOT ZIENS OP HET OOGSTFEEST! Het team Gerritsen wwwambachte I i j kebakker- gerritsenr\ I Bontenbal Het boerenerf is in de loop der jaren, een vast onderdeel van het Oogstfeest gewor den. De opzet van het erf wordt echter steeds breder en daardoor zeker interessan ter voor ouders met hun kinderen. De leden van de vereniging KDS/DW of wel de Klein Dierensport Vereniging "Door Veredeling Verbetering" zorgen er voor dat er een groot aantal Nederlandse hoender rassen en raskonijnen te bewonderen is. Daarnaast zorgen zij voor de dieren in de speciale kinderhoek met o.a. een pony, een veulen en een aantal aaibare geiten. In vroegere eeuwen betekende het bezit van bijzondere hoenderrassen status en daar door ook een kostbaar bezit voor de eige naar. De huidige fokkers zijn er in geslaagd om deze prachtige uiterlijke eigenschappen in kleur en de trotse uitstraling van de dieren vast te houden en zelfs te verbeteren. Van de hoenderrassen zijn o.a. de Braha's, Barnevelders (groot en dwerg), Lakenvel- ders, Noord-Hollandse Blauwe en de Hol landse kriel te bewonderen. De raskonijnen vormen een internationaal gezelschap met o.a. de Duitse hangoor, de Hollander, de Pool, de Russen, de Lotharingen en f Nederlandse hangoorkonijn. Op het erf is een informatiestand waarm u alles over deze hoenderrassen kan vèru len. Dat betreft ook de muskusrat, een t nemend gevaar voor onze dijken. Een imker uit de polder vertelt de bezoek alles over hoe hij zijn bijenvolken het y jaar door verzorgt. En vanzelfsprekend iSf', een boeren-koffietafel. Kortom, een bijz der ingericht boerenerf. U vindt het erf het plein naast de Gereformeerde Kerk de Dorpsstraat-Zuid. "Zolang ik loop," zegt de inmiddels 81-jarige Bram Heij, "blijft ook het treintje lopen". Dit Oogstfeest af weer voor de negende keer. Intus sen heeft de hele regio het unieke zelfgebouwde stoomtreintje ontdekt en rijdt deze nu ook in Bergambacht en Lekkerkerk. Op de foto zien wij machinist Don Stolk. Don is reeds zeer ervaren met het treintje. Op zijn zevende startte hij zijn carrière als machinist. Nu is hij vijftien en heeft hij er nog heel veel plezier in en dit tot groot vermaak van de kin deren. Het treintje van "Railway Heij" vindt u aan de zuidzijde van de Dorpsstraat. Sinds 1980 timmert Hazebroek en Tamerus zowel letterlijk als figuurlijk aan de weg. Het be drijf is gespecialiseerd in het aanbrengen van open verhar dingen (bestratingen), bij de aanleg van parkeerplaatsen en bedrijfsterreinen. Ook het woonrijp maken van woning bouwlocaties en het herbestra- ten van bestaande verhardingen behoren tot de kerntaken. Daarnaast wordt ook gezorgd voor de aanleg van rioleringen, wegfundaties of de uitvoering van grotere civiele grondwer ken. Per saldo kan met spreken van een allround bedrijf. Op dit moment is het bedrijf werkzaam in de nieuwe wijk "Catsburg" te Zevenhuizen, in Moerkapelle en in de nieuw bouwwijk "Nesselande". Mede door de komst van Zevenhui- zenaar Ed Plaizier is de bedrijfstak van de ter rein- en tuininrichting (ook voor particulie ren) sterk gegroeid. Hierbij behoort ook de aanleg van gemeentelijke speelplaatsen en parken. Een paar dagen later op vakantie om een klus af te maken past helemaal in de sfeer van het actieve familiebedrijf, waar oprich ter/directeur Rien Tamerus samen met dochter Cindy en zoon Michel werkzaam zijn.Op het ruime en vooral doelmatig inge richte bedrijfsterrein op industrieterrein Kor- te-noord in Nieuwerkerk aan den IJssel is naast het kantoor ook de zandoverslag ge vestigd. Dit is tevens het adres voor het afha len van wegenbouwmaterialen en gebruikte bestratingsmaterialen, zoals betonbanden. tegels en klinkers. Dit laatste is zeker voorde particulier de moeite waard. Momenteel is men hard bezig met de aanleg van een verlaagde damwand en steenglooing I aan de kant van de Hollandse IJssel, nabij molen "Windlust", waarvan de restauratie gestaag vordert. Een prachtige plek, meteen I aantrekkelijke uitstraling, direct aan de rivier pagina 22° Oogstfeestkrant 1 september 2004 Bontenbal Interieur Moerkapelse Zijde 3-5 2752 BA Moerkapelle Tel. (079) 5932133 Fax (079| 5936471 erkend erkend dealer Mn A/;i Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen (ZH) - Tel. 0180-631412 leplaan 89 - Waddinxveen - Tel. 0182-633680

Hart van Holland | 2004 | | pagina 39