Het Polderdorp Zevenhuizen Klimaatbeheersing voor mensen door mensen. Willem, BEDANKT! Dorpsstraat Noordzijde en Catgesplein Bouw uw droomhuis met Knaap Moduulwoningen! Het Mekka: Wijn en Versspecialiteiten Oogstfeestkrant 4 september 2004 pagina 29 huizen is een heel oud dorp, dat in 1672 door Jacob Lois ^("beschreven als een schoon dorp en één van de oudste bacht n van Schieland en een ambachtsheerlijkheid. Het am- Zevenhuizen was rond 1672 "groot 77 houven 10 mar 's 2320 margen". rste vermelding over de naam Zevenhuizen kwam in een r'nde voor op 3 november 1269, waarin de de eerst (be- °°r. ambachtsheer Jacobus f. Th. de Sevenhusen (Jacob ken. Van Zevenhuizen) genoemd werd. Hoe Zevenhuizen an zijn naam is gekomen is onzeker. Ongetwijfeld heeft Eet met 7 huizen te maken In het tijdschrift "De Nederland e w dorp gestaan waaraan het dorp zijn naam Zevenhuizen te dan Leeuw" uit 1883 staat een artikel over de oorsprong van 50 naam Zevenhuizen. Hoogstwaarschijnlijk hebben volgens artikel 7 adellijke huizen of ridderhofsteden in en rond ons de ken heeft. Fen van die ridderhofsteden is ze ebekend en dat was het huis Ter Ln [n een oud Aardrijkskundig Woordenboek (Van der Aa, ca. •34O) staat de omschrijving van Zevenhuizen vermeld: "Deze be- smt uit den Tweemanspolder, jen Eendragtspolder, benevens ledeelten van den Zuidplas-pol- jer. den Nessepolder, den Wol- lefoppepolder, den Catgespolder en den Swanlasche polder.En verder bevat het dorp volgens het zelfde woordenboek de gehuchten Kikkershoek. Het Oude Verlaat en de Vijfhuizen. Dus allemaal polders in en rond Zevenhuizen. Rond 1300 begonnen rond ons dorp de ontginningen van veenge bieden Het werden grote plasge- bieden, die later werden droogge legd. Hierdoor ontstonden onze polders. Aanvankelijk vond de ont ginning plaats om turf te delven, wat een grote vorm van inkomsten voor de bewoners van Zevenhui zen werd. Turf werd gebruikt als brandstof en dus ook een goede handelswaar., Jarenlang zijn onze polders prach tige landschappen geweest waar met name landbouwers en veehou ders hun beroep uitoefenden.. Als wij het dorp uitrijden door de Zuid- plaspolder naar Nieuwerkerk aan den IJssel, dan rijden we nog door een prachtig boerenlandschap. Ook dat beeld zal verdwijnen, want er zijn al plannen om daar vele hui zen te gaan bouwen. Anders is het in de Eendragtspolder. Daar wor den plannen gemaakt om de pol der te herinrichten tot een water rijk natuur- en recreatiegebied, met een sterke büfferfunctie ten op zichte van de oprukkende verste deling. Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, de Stadsregio Rotterdam, het Hoog heemraadschap Schieland, de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle, het Natuur- en Recreatieschap Rottemeren en het Rijk (ministerie van LNV) gaan gezamenlijk 24 miljoen euro investeren in de in richting van de Eendragtspolder. De Eendragtspolder is nu al een vogelrijk gebied met zoals: kievi ten, houtduiven, holenduiven, tu reluurs, grauwe ganzen en zelfs vliegt daar een buizerd rond. Het polderdorp Zevenhuizen, de moeite zeker waard om het te be zoeken en om te fietsen in de pol ders. Er staan in onze polders nog tal van boerderijen en andere be zienswaardigheden John Ooms Bronnen o.a.: Aardrijkskundig Woordenboek Diverse tijdschriften "Verleden Tijdschrift" Gedenkschrift Hoogheem raadschap van Schieland www.zevenhuizen-moerkapelle.nl P. VISSER ZN.: Vorig jaar vierde P. Visser centrale verwarmings- installatiebureau het 100- jarig jubileum. Een ge denkwaardige mijlpaal welke zij niet bereikt hadden als zij niet in al die jaren hadden kunnen bouwen en vertrouwen op het team. Des tijds en nu nog steeds, staan kwali teit, service en deskundigheid hoog in het vaandel. Maar het be langrijkste voor de firma Visser is de factor mens. Het inleven in de persoonlijke situaties van klimaat beheersing, de probleemoplossen de instelling als de nood aan de man is, dat zijn kenmerken die de medewerkers van Visser beheer sen. Is uw huis of bedrijfspand niet warm of koel te krijgen, voor Vis ser een fluitje van een cent. Al met al is P. Visser een volwaardige partner, op het gebied van klimaat beheersing, waar je op kunt ver trouwen. De groei die P. Visser dan ook in Zevenhuizen meemaak te heeft zich zelfs in Hellevoetsluis voortgezet in de vorm van een tweede vestiging. Een bevestiging dat zij met hun manier van zaken doen het vertrouwen van u verdie nen. Zij willen dan ook op deze manier hun trouwe klanten bedan ken voor dit vertrouwen! Nu staat ook het Oogstfeest weer voor de deur en zoals alom bekend staat de firma Visser op de Dorps straat met de informatiestand. Het complete aanbod, waaronder vloerverwarming, schitterende de signradiatoren en uiteraard cv-ke- tels staan uitgestald. Aan betrouw baar advies zal het ook niet ontbre ken, want zij zitten tenslotte al een "tijdje" in het vak! Wellicht tot ziens op 4 september, het team staat voor u klaar. Voor meer informatie: surf naar: www.visserverwarming.nl of P.Visser Zn. Centrale verwar mings- service Installatieburo, Tel.: (0180)631206. Na veertien Oogstfeesten neemt "kapelaanWillem Visser afscheid als Oogstfeestcomité-lid. Al die jaren was hij verantwoor delijk voor de PR, de planning van de activiteiten en vele andere voorkomende werkzaamheden. Het Oogstfeestcomité bedankt Willem voor zijn bijzondere inzet en hoopt hem nog vele Oogstfeesten als bezoeker te mogen begroeten. Niet meer weg te denken van het Oogstfeest is de traditionele ten toonstelling van de oude land- bouwtractoren en -machines met o.a. de tractoren van organisator Fred Visser. Te zien is o.a. de Allis Chalmers 21, een enorme kracht bron, waarvan er nog maar twee zijn in Nederland. Vanzelfsprekend zijn er ook veel tractorliefhebbers uit de regio met hun prachtige ge restaureerde machines aanwezig. Fred en dochter Elisabeth spannen zich elk jaar bijzonder in om deze tentoonstelling voor het publiek extra aantrekkelijk te maken. Op het Oogstfeest van vorig jaar was hij daar ineens: Klaas Verweij met zijn oude legervoertuigen. Ook dit jaar zal hij weer aanwezig zijn met z n voertuigen waaronder een heel bijzonder exemplaar. Nieuw is de presentatie van de motoren van Cees van Herk met twee Aermacchi Harley Davidson motoren, een MV Agusta en een Testi. Adrie Krijgsman uit Oud Ver laat komt met een aantal DEMM- bromfietsen daterend van eind ja ren vijftig/begin jaren zestig. Dit alles aangevuld met een boeken kraam kunnen we spreken van een 50ed gevulde Dorpsstraat Noord. Het Catgesplein Het Rijdend Boeren Melkmuseum van de heer van Leeuwen uit Alk maar vult dit jaar het Catgesplein. Alles op het gebied van melken van koeien komt aan de orde. De melk komt dan nog wel steeds van de koe, maar verder is alles tegen woordig geautomatiseerd. Vroeger werden de koeien nog met de hand gemolken, nu gaat dit via een zogenaamd melkcarrousel, waarbij tegelijk, via de computer, alles zichtbaar wordt wat betrekking heeft op de op dat moment te mel ken koe. Hoeveel melk geeft zij? Hoeveel eet zij? Waarom is dit minder of meer dan gisteren? Is de koe soms ziek? Al dit soort zaken worden direct via de computer bij gehouden en geregistreerd. Hoe het allemaal vroeger ging kunt u komen bekijken op het Catges plein. Bij het bouwen van een eigen huis komt enorm veel kijken. Zo gaat u op zoek naar een uniek bouwper ceel, een geschikte financiering en natuurlijk een uiterst betrouwbaar bouwbedrijf. Bij Knaap Moduulwo ningen bent u hiervoor op het juis te adres. "Op basis van ons advies en uw persoonlijke ideeën en wensen, werken we gezamenlijk aan een ontwerp. Zo bepaalt u het type, de vorm en de indeling, waarna wij een huis zullen realiseren dat letter lijk op uw lijf geschreven is. Uiter aard staan wij garant voor duur zaamheid, kwaliteit, én oog voor detail. Prettig is, dat u bij ons steeds een vast aanspreekpunt heeft.", aldus Janine Hagesteijn, verkoopbegeleidster. Knaap Moduulwoningen maakt gebruik van hoogwaardige, gepre fabriceerde modulen om de wo ning voordelig en snel te bouwen. Directeur Leo van der Knaap: "Dankzij deze methode creëren we minimaal renteverlies tijdens de bouw en vermijden we ongewens te dubbele woonlasten. Het bou wen in modulen geeft zeker geen beperkingen in het gewenste for maat van uw huis. Alle modulen worden volledig op maat ge maakt." Zowel de bouwplaats, als de show room zijn gevestigd aan de Groe- neweg 38. De showroom is voor zien van onder andere buitenge vels, garages en daken. "Uiteraard kan men tijdens kan tooruren vrijblijvend binnenlopen of een afspraak maken. Regelma tig houden we op zaterdag 'Open Dag' in onze showroom. Ook dan voorzien we iedereen van de ge wenste informatie over isolatie, deuren, trappen, sanitair, tegel werk, steensoorten en alle mogelij ke dakpannen. Immers, maatwerk is en blijft ons uitgangspunt!" sluit Janine Hagesteijn enthousiast af. Het Mekka is centraal gelegen in de Dorpsstraat te Zevenhuizen en is dé speciaalzaak in Hollandse Stompetoren kaas uit de Noord- Hollandse Beemsterpolder. Ook hebben zij een ruim assortiment buitenlandse kazen en volop tapas. Tevens leveren zij tenminste 10 smaken olijven, pepadews, gevul de pepadews, teufli's, etc. Dit alles aangevuld met vele soorten versge- brande nootjes.Voor diverse soor ten verse salades, paté's en een heel uitgebreid Hollands en buiten lands vleeswarenassortiment (vers van het mes) kunt u ook niet om het Het Mekka heen. Ook brood en gebak (gebak alleen op bestel ling) worden verkocht. Dit alles elke dag vers gebakken door bak ker Jongerius uit Zoetermeer. Daarnaast hebben zij bonbons en chocolade, ook leuk verpakt in ca deaudoosjes. Speciaal voor het bedrijfsleven in en om Zevenhuizen verzorgt Het Mekka belegde broodjes, party hapjes en opgemaakte salades. Geschenkpakketten December nadert met rasse schre den; de kado-maand bij uitstek. De geschenkpakkettenbróchure 2004 ligt, vers van de pers, klaar voor verzending naar veel bedrijven in de regio. Hebt u belangstelling en u zit nog niet in het bestand bij Het Mekka, mail of fax en Het Mekka doet de rest. Wijnen Last but not least het wijnverhaal. Doordat Het Mekka lid is van Deli- vers-Gastrovino hebben zij een breed scala van klassewijnen, voor een redelijke prijs in de vakken lig gen. Iedere maand wordt er een wijnfolder toegestuurd aan wijnlief hebbers en geïnteresseerden met leuke en nieuwe wijnen en speciale aanbiedingen. Deze folder kan ook u, zonder koopverplichting, zon der kosten, per post toegestuurd krijgen. Ook organiseert Het Mek ka een voor- en najaarsproeverij, waarvoor ook u als geïnteresseer de en liefhebber kan worden uitge nodigd. De najaarsproeverij wordt gehou den op 6 oktober a.s. vanaf 19.30 tot 22.00 uur. Komt u ook? Laat het dan even weten! Namens Het Mekka team: Ans en Jan Dijks hoorn. Het Mekka Wijn en Versspecialiteiten Dorpsstraat 168 2761 AJ Zevenhuizen Tel. 0180-631868 Fax. 0180-632033 e-mail dijkshoorn@wanadoo.nl i ito malzon In fiot fiiHcrhriff "Hp NpHprlanH- FC

Hart van Holland | 2004 | | pagina 46