1 GROENEWEG KANSLOOS VIERING 75-JARIG BESTAAN W M0ERKAPELLE ZEER GESLAAGD 35E COLLECTEWEEK NIERSTICHTING ROWAH BEGINT GOED AAN DE COMPETITIE W.S.E. A-l SCOORT IN BLESSURETIJD MODESHOW IN DE LOODS OPHAAL GEBRUIKTE KLEDING 'OPEN PODIUM' OP MONUMENTENDAG COLLECTE PRINSES BEATRIX FONDS EÏN «ASIVRUE KERK BASISCURSUS JOURNALISTIEK EN SCHRIJVEN pagina 14 Voetbal Hart van Holland 8 september 2004 SPORT Voetbal Dialyse de wereld uit! Handbal Zevenhuizen - De hernieuwde ken nismaking met de 4e klas is Groe- neweg niet goed bevallen. Een dui delijke en kansloze 6-0 nederlaag in de uitwedstrijd tegen CKC is niet echt een lekkere start. Natuurlijk was vooraf een moeilijke wedstrijd verwacht. Tegenstander CKC pro beert al jaren uit de 4e klas te komen en slaagt daarin steeds net niet. Met nieuwe spelers van DCV proberen zij dit jaar dit doel wel te bereiken. Groeneweg was in de hete Kralingse zon een gewillige tegenstander. Men speelde voor wat het waard was maar met name fysiek maar ook nu weer tactisch werden zij door de gastheren volle dig kansloos aan de kant gezet. Als je het fysiek niet kan redden dan moet er slimmer gespeeld worden en vooral dat laatste gebeurde niet. In de door nieuwe trainer Stukart gekozen speelwijze 4-3-3 met inschuivende laatste man is het nodig dat in minimaal elke linie een ervaren speler de lijnen uitzet. Groeneweg heeft zulke spelers niet, het is een heel jong team dat hard wil werken en al jaren gewend is om 4-4-2 te spelen. Het is dan wennen om over te schakelen naar een nieuw systeem. Deze tijd heeft Groeneweg echter niet. In een heel vroeg stadium zullen pun ten gepakt moeten worden om weer niet met degradatievoetbal te maken te krijgen. De wil is er zeker en het is niet nodig om in die situa tie te komen. Voetballen vanuit een gesloten defensie, met een compact middenveld en met vol doende snelheid voorin om gevaar lijk te zijn lijkt het 4-4-2 systeem uitzicht te geven op een beter resultaat. De wedstrijd werd in 10 minuten beslist. In de laatste secon de voor de rust werd de genade klap (3-0) uitgedeeld terwijl er direct na de rust door CKC nog drie keer werd gescoord. Op de over winning was natuurlijk niets af te dingen. Het blijven spelen met een laatste man voor de achterhoede terwijl de mandekkers hun directe tegenstander absoluut niet de baas zijn en bijvoorbeeld het niet forme ren van een muur bij een vrije schop tegen is vragen om proble men. Dit laatste kostte Groeneweg twee doelpunten. Bij zowel het eerste als het derde doelpunt stond er geen muur bij een directe vrije trap en ook in de 4e klas lopen er dan jongens die dit cadeautje weten uit te pakken. Een simpele muur had deze treffers kunnen voorkomen. Het is niet erg uit tegen CKC te verliezen maar het is wel belangrijk om er van te leren. Als men er van geleerd heeft zal het zondag in de thuiswedstrijd tegen Lekkerkerk, ook een fysiek sterke tegenstander, anders gaan. Het ook al niet over veel fysieke kracht beschikkende tweede elftal verraste vriend en vijand door na een 1-0 achterstand tegen Zwervers 2 de punten wel in de tas te hou den, een 3-2 winst is een lekkere start in een zeer zware competitie. Moerkapelle - Nadat de uitgaans dag van de junioren en voetbalma rathon eerder al een groot succes waren gebleken, zijn ook de door de jubileumcommissie verder geor ganiseerde evenementen deze week uitstekend verlopen. De officiële receptie woensdag 1 september jongstleden werd door zo'n 100 vertegenwoordigers van gemeentebestuur, KNVB, NKS, andere voetbalclubs en verenigin gen uit eigen dorp druk bezocht. Namens het gemeentebestuur bracht burgemeester de heer J. Westendorp zijn gelukwensen over. Hij schetste in het kort de historie van de vereniging, waarbij hij onder andere vaststelde dat zelf werkzaamheid, stabiliteit, eensge zindheid en saamhorigheid al die jaren pijlers zijn geweest waaraan de vereniging haar kracht ontleent. Samen werd steeds opgetrokken in de weg omhoog naar succes. Deze laatste zin liet de heer Westendorp vergezeld gaan met het cadeau dat hij voorzitter Leo Moerman over handigde. Een prachtige standaard symboliseerde namelijk het samen optrekken in deze weg. Namens de jubileumboekcommissie overhan digde de heer Bert Hertog de voor zitter het jubileumboek, in zijn dankwoord bedankte voorzitter Leo Moerman alle sprekers voor hun inbreng en de overhandigde cadeaus. Een dag later bij de sponsoravond was de kantine met 125 aanwezi gen eveneens druk bezet. Geïnte resseerd en geboeid luisterde men naar Mark Wotte, sinds kort tech nisch directeur van Feyenoord. Hij vertelde over zijn carrière als trai ner en gaf een kijkje in de keuken van het aan- en verkoopbeleid bij Feyenoord. Diezelfde avond reed overigens een blauw-wit versierde huifkar door Moerkapelle. Tal van Moerka pelle junioren brachten op deze manier het jubileumboek bij de leden en donateurs thuis. Het is een prachtig uitgevoerd boek geworden met tal van foto's, histo- Regio - Het Prinses Beatrix Fonds collecteert van 12 tot en met 18 september voor spierziekten. Meer dan 40.000 collectanten bellen dan aan voor een vrijwillige bijdrage. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 969, ten name van het Prinses Beatrix Fonds. Het Prinses Beatrix Fonds is het Nationaal Fonds voor de bestrijding van spierziekten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Huntington, multiple sclerose en spasticiteit. Het Fonds is in 1956 opgericht. Sinds die tijd financiert het weten schappelijk onderzoek naar de bestrijding van deze neuromuscu- laire aandoeningen. Ook behartigd het Fonds de belangen van patiën ten die aan deze ziekten lijden en hun familieleden. Het steunt de landelijke patiëntenbelangenvere nigingen waarbij in totaal onge veer 40.000 mensen zijn aangeslo ten. Deze verenigingen zijn bijzon der actief met tal van activiteiten. Het gaat om de Vereniging Spier ziekten Nederland, de Parkinson Patiënten Vereniging, de Vereni ging van Huntington, de Multiple Sclerose Vereniging Nederland en de BOSK (Vereniging van Motorisch Gehandicapten en hun ouders). Regio - Ruim 75,000 vrijwilli gers gaan van 19 tot en met 25 september op pad voor de 35e Nationale Collecteweek van de Nierstichting. Het thema van de collecte is 'Een nieraandoening verziekt je leven'. Voor veel nierpatiënten die moeten dialy- seren om in leven te blijven is dat de dagelijkse realiteit. De Nierstichting wil deze patiën ten zoveel mogelijk helpen en bijstaan, maar dat kost geld. Daarom komen de collectanten van de Nierstichting langs de deur voor een vrijwillige bijdra ge. Bij meer dari 40.000 mensen werken de nieren slecht en bij duizenden nierpatiënten hele maal nier meer Zij- moeten,-om In leven te blijven, dialyseren: een intensieve en belastende behande ling. De patiënten moeten drie dagen per week naar het zieken huis om hun bloed urenlang te laten spoelen, of thuis om de paar uur via het buikvlies spoelen. Hun dagen en uren moeten ze plannen rond de dialyse. Ze zijn ook altijd moe, hebben veel last van jeuk en mogen niet zoveel drinken als ze zouden willen. Bovendien heeft dialyse vaak sociale gevolgen. Door het strakke regime kan de patiënt z'n baan en het contact met z'n omgeving verliezen. Dialyse kan slechts 10% van de nierfunctie overnemen, daarom gaat de condi tie van de patiënt steeds verder achteruit. Elk jaar weer komen er ruim 1.400 dialysepatiënten bij die deze zware behandeling moeten ondergaan. De Nierstichting zet zich in voor de verbetering van de kwaliteit van leven van nierpatiënten. In 1968 werd de Nierstichting opgericht met als primair doel de dialysebe handeling te verbeteren en de capaciteit ervan te vergroten. Op dat gebied heeft de Nierstichting de afgelopen jaren veel bereikt. Hoewel dialyse een levensredden de behandeling is, legt dialyse nog steeds een enorme claim op het leven van de nierpatiënt en zijn omgeving. Daarom richt de Nier stichting zich in de komende jaren vooral op het bevorderen van org aandonatie en de preventie van nierschade. Dit alles onder het -motto: Dialyse de weretcf uit! Waddinxveen - Dit weekend begon voor handbalvereniging Rowah/Space de jaarlijkse veldcom- petitie. Zaterdag werd het spits afgebeten door de jeugd. Als eerste waren de meisjes C aan de beurt. Dit is een team dat gro tendeels al jaren met elkaar speelt en waarvan ook verwacht wordt dat het goed in de competitie mee moet komen. De Treffers uit Krim pen a/d IJssel was de tegenstander. Rowah begon voortvarend en bouwde de score snel uit naar een comfortabele 5-0 voorsprong. De rust brak aan met een stand van 3- 7 in het voordeel van de Waddinx- veense meiden. De tweede helft ging Rowah verder waar het de eerste helft gebleven was. Het was vooral de snelheid van Rowah die de Treffers de das om deed. Rowah nam dan ook de eerste 2 punten van de competitie terug mee naar Waddinxveen door met 8-13 te winnen. Ook de Mix C moest zaterdag spe len. Dit is een team dat dit jaar voor het eerst in de C-jeugd speelt. Ze moesten uit tegen MOK uit Dord recht. Het werd een spannende wedstrijd waarin beide ploegen kansen hadden om de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. Het was echter MOK dat aan het langste eind trok en met een 8-7 stand op het bord wist te winnen. Op zondag is het altijd de beurt aan de damessenioren. Het tweede damessenioren team had hun wedstrijd dinsdag afge werkt tegen ASC. Rowah speelde een goede wedstrijd, maar miste de schotkracht: 17-3. Als laatste was het de beurt aan het eerste damessenioren team. De eerste wedstrijd van dit team was tegen Helius uit Hellevoetsluis. Vol goede moed en inzet begonnen de dames voortvarend aan de wed strijd en wist al snel het vijandige net te vinden. Rowah was vooral veel sneller dan Helius en rondde de breaks goed af. Verder kreeg Rowah veel pingels die allemaal benut werden. Rowah won uitein delijk met 9-17. rische overzichten en interviews. De reünie op zaterdag werd bezocht door meer dan 150 oud leden en donateurs. Het werd een dag van weerzien van oude beken den en uitwisselen van herinnerin gen. Ook tijdens dit evenement bleek heel duidelijk dat Blauw-Wit bij veel mensen een warm plekje inneemt. Het slotfeest op zaterdagavond werd een prachtige apotheose van dit jubileum. Onder de muzikale begeleiding van de groep Flair werd het in dorpshuis Op Moer een groot feest. Daarnaast zorgden de Moerkapelse groep Pingel en het optreden van het duo de Haven zangers voor een welkome verras sing. Bij het begin van de avond waren de bezoekers al verrast door de jubileumcommissie, die de moderne versie van het clublied ten gehore bracht, binnenkort voor leden en donateurs op CD. Het was een prachtig sluitstuk, waarover in Moerkapelle nog lang zal worden nagepraat. Waddinxveen - De W.S.E. jeugd is weer van start gegaan en zaterdag 4 september kreeg W.S.E. A-1 Zwer vers A-1 op bezoek. In een wed strijd die het aankijken meer dan waard was scoorde Mourad el Kha- oui in blessuretijd de winnende 0-1 Voor A-2 was tegenstander DRGS A-1 echter een flinke maat te groot, met als resultaat 1-10 verlies. Ook de meisjes junioren, die dit sei zoen met een 11-tal spelen, verlo ren met 2-4 van Zoetermeer. W.S.E. C-2 kwam ook niet goed uit de startblokken en verloor met 6-0 van Berkel. Bij de pupillen verloor D-1 van Lek kerkerk D-2. Het werd 4-2. Voor W.S.E. D-2 is het ook nog veel oefenen geblazen. Spirit D-4 was te sterk, het werd 8-0. Maar voor W.S.E. E-1 was het feest. Zij wonnen met 8-1 van Jodan Boys E-4. Ricardo Snijder scoorde zes maal, Mehdi el Khaoui maakte de andere twee doelpunten. Ook W.S.E. E-2 liet een flinke uitslag noteren; De tegenstander was Rohda'76 E-3 en het werd 7-1. Hier scoorde Stefan van Klink (keeper E- 1) vijfmaal. W.S.E. F-1 kwam eveneens sterk uit de startblokken. Tegenstander DWO F-3 werd met 6-1 verslagen. W.S.E. F-2 en WDS F-3 hielden het op een 4-4 gelijkspel. Waddinxveen - De laatste jaren is veel geschreven over de wijze waar op de kerk van vandaag een gast vrije ontmoetingsplaats zou kun nen zijn; open voor anderen dan alleen de eigen 'vaste kern' aan gemeenteleden. Binnen de wijkgemeente Ontmoe- tingskerk wordt geprobeerd daar aan gestalte te geven. Met ingang van het komend seizoen zijn de kerkdeuren van de Ontmoetings- kerk vanaf 9 september elke week op donderdagmorgen om 10.30 uur geopend voor iedereen die zin heeft om langs te komen voor een kop koffie en een praatje. Elke don derdag is er in de hal van de kerk ook een gastheer of -vrouw voor ontvangst aanwezig, ledereen is welkom. Boskoop - De Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen en de Katholieke Vrouwenvereniging houden op dinsdag 14 september om 20.00 uur een modeshow in "De Loods", ledereen is welkom. De entree bedraagt 3,- voor leden en 5,- voor niet-leden. Waddinxveen - De techniek van een persbericht en verhaal schrij ven staat centraal in de cursus Schrijven kun je leren die vrijdag 8 oktober van 9.30 tot 15.30 uur wordt gegeven bij de Waddinx- veense Volksuniversiteit. Meer informatie over inschrijven en kosten bij www.volksuniversite' waddinxveen.nl °n, cursussen/werk en loopbaan, lede een is welkom. Waddinxveen - Gebruikte kleding, gordijnen, beddengoed, schoeisel en ander textiel wordt op woens dag 22 september voor postcode 2741 en woensdag 29 september voor postcode 2742 opgehaald. Het textiel kan op die dagen in de bezorgde witte zak aan rand gezet worden. De stic .5 KOVAMO komt de plastic zaKKe vanaf 9.00 uur ophalen. De ing melde kleding wordt verkoc de netto opbrengst is bestemd voo het Diabetes Fonds Nederland- Waddinxveen - De Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 is tijdens Monumentendag - zaterdag 11 september-van 10.00 tot 16.00 uur geopend voor publiek. Het kerkje is een officieel rijksmonument en beeldbepalend voor Waddinxveen. Er wordt die dag een 'Open Podl- Diverse musid um' gehouden. „p|e- maken graag gebruik van c19 genheid om die dag op d zonder locatie een optreden ve zorgen, ledereen is van na kom deze gratis uitvoeringe wonen. Er staat koffie e klaar.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 14