Teeuw Uitvaartverzorging: pagina 16 Hart van Holland 8 september 2004 Wilsbeschikking Keuze van ondernemer Kosten en voorzieningen treffen Grafstenen verzorgen Nauw overleg Kosten beperken Rouwcentrum kiezen Contact opnemen "Rust brengen temidden van innerlijke onrust" W- "We staan er liever niet bij stil, maar als het onvermijdelijke gebeurt, moet menige zaak goed geregeld worden. Mensen tot steun zijn op vaak heel moeilijke levensmomenten. Zorg dragen voor een waardige uitvaart. Er zijn voor de nabestaanden. Ook na de begrafenis." Aan het woord is de heer Th. Teeuw van Teeuw Uitvaartverzorging uit Bergschenhoek. Al ruim 15 jaar is Teeuw een bekende en vertrouwde naam in de regio. Reden genoeg om nader kennis te maken. van uw keuze in beheer van een ande re uitvaartverzorger u kunt te allen tijde een beroep op Teeuw doen als begrafenisondernemer. Er bestaan col legiale banden, waardoor er van de di verse rouwcentra en aula's gebruik ge maakt kan worden." Teeuw heeft enkele belangrijke advie zen die veel problemen en extra ver driet kunnen voorkomen: "Mensen doen er verstandig aan om bij leven over hun begrafenis na te denken en dit te (laten) beschrijven in een wils beschikking. Dit ter voorkoming dat een begrafenis anders verloopt dan uzelf gewenst zou hebben. Zo'n wils beschikking kunt u kosteloos aanvra gen. Bij het invullen ervan kunt u des gevraagd op ons advies rekenen." Het is goed om te weten dat het niet uitmaakt waar en bij wie u verzekerd bent. De heer Teeuw geeft ook daar over duidelijkheid: "Al staat in de polis omschreven welke onderneming of maatschappij gebeld moet worden, u bent altijd vrij in de keuze van be grafenisondernemer. De zakelijke be slommeringen die dit eventueel mee brengt, worden ook door Teeuw uit handen genomen. Voor Teeuw is het overigens niet belangrijk of u wel of niet verzekerd of lid bent. Mensen mogen en kunnen altijd op ons reke nen." De kosten van een begrafenis zijn vaak hoger dan mensen zich bewust zijn. Voor de kosten is het mogelijk om een voorziening (verzekering) te treffen. Maar mensen die om princi piële reden of gezondheid geen verze kering hebben, kunnen gelden reserve ren in een speciaal, door Teeuw daar voor opgericht fonds dat in een stichtingsvorm beheerd wordt. Om de dienstverlening te completeren is Teeuw ook behulpzaam bij het uit- I kiezen van een grafsteen. Ook voor het bijbeitelen c.q. restaureren van een bestaande steen. Wij adviseren om niet te snel een beslissing te nemen. Ga rustig eens kijken in de showroom I van een steenhouwer. Wij verwijzen u graag naar bedrijven waar we goede I ervaringen mee hebben. Bij Teeu» I vindt u hun voorbeeldboeken en kunt u steenmonsters bekijken. Binnenkort I opent Teeuw een showroom met gra stenen, zodat u in de naaste omger in- I direct kunt uitzoeken. Juist in die nauwelijks te omschrijven omstandigheden is het belangrijk een juiste keuze van begrafenisonderne mer te maken. Teeuw Uitvaartverzorging verzorgt begrafe nissen, daar waar u die wenst. De heer Teeuw vertelt ontspannen en met merkbaar vakmanschap over zijn be langrijke werk dat we eigenlijk alle maal zo min mogelijk hopen mee te maken: "Na een overlijden moet er veel geregeld worden. Mensen hebben steun nodig. Rust brengen temidden van de innerlijke onrust, is een taak van de begrafenisondernemer. Een taak die ons - Teeuw Uitvaartverzorging - op het lijf ge schreven is." Teeuw vervolgt: "Na een overlijden wordt er, in zeer nauw overleg met de nabestaanden, alle tijd genomen voor het bespreken en regelen van zaken. Mensen hebben de neiging om impul sief bepaalde beslissingen te nemen, waarvan ze later spijt zouden kunnen krijgen. Als begrafenisondernemer wijzen wij op de consequenties en geven mensen, na enkele simpele op merkingen, de tijd om rustig te over wegen, wat het juiste is. Wat zou de overledene zelf gewild hebben? Wat past in zijn of haar levensovertui ging?" versturen. Persoonlijker is het verstu ren van kaarten in ieder geval." Temidden van alle gevoelens en emo tie moet ook de zakelijke kant niet uit het oog verloren worden. Teeuw is daarover duidelijk: "Het is geen kunst om de uiteindelijke kosten tot grote hoogten op te stuwen. Terwijl dit niet altijd nodig is. Een voorbeeld is het plaatsen van een advertentie in lande lijke kranten. Dat loopt al snel in prijs behoorlijk op. Mensen hebben veelal geen ideeën van de kosten van een dergelijke advertentie. Tegen het als zodanig adverteren is op zich mis schien geen bezwaar, maar overweeg eerst adviseren wij, welke meerwaarde die advertenties hebben. Soms is het efficiënter om wat meer kaarten te Uiteindelijk gaat het erom dat op waardige wijze afscheid genomen wordt. "Piëteit. Stijlvol. Maar vooral ook menselijk, zijn termen en zaken die bij Teeuw hoog in het vaandel staan. Het opbaren van overledenen kan gebeuren waar gewenst. Bijvoorbeeld in een rouwcentrum. Soms is er in een verzorgingshuis of kerk die mogelijkheid. Desgewenst worden er aan huis voorzieningen ge troffen. Ook al is het rouwcentrum Voor informatie kunt u, behalve op zondag, dagelijks bellen. Bij overlijden is Teeuw Uitvaartverzorging, dag en nacht, bereikbaar onder telefoonnummer 015 - 364 03 93. Eventueel ook onder tel.nr. 015 -364 03 93 of 079 - 342 60 70. Website www.teeuwuitvaartverzorging.nl

Hart van Holland | 2004 | | pagina 16