INZAMELINGSACTIE REIGERBOS RENNEND VAN START VERNIEUWING DORPSKERN TER DISCUSSIE BESTEMMINGSPLAN OMLEIDINGSWEG Zevenhuizen Hart van Holland 8 september 2004 pagina 17 BLEVEN HUIZEN-MOERKAPELLE Gem Zevenhuizen-Moerkap Zevenhuizen - Tijdens de commissie vergadering van maandag 6 septem ber stonden de vernieuwingen in de Dorpsstraat van Moerkapelle op de agenda. De heer van der Nadort van de Kerkstraat te Moerkapelle kwam voor bit agendapunt de commissie toespre ken: "ik heb de indruk dat er al een besluit genomen is over de locatie van be supermarkt in de kern Moerkapelle «n dat zal zijn op de locatie Rabo bank." De heer Van der Nadort stelde bat hij de indruk kreeg dat de gemeen te voortmaakt met het plan om nog «n subsidie in de wacht te slepen, jnaar tegelijkertijd stelde hij vraagte kens bij de haalbaarheid van de plan nen. Hij vroeg om een onderzoek met name naar de mogelijkheden van een supermarkt. Het plan voorziet in een supermarkt met een oppervlakte van 900 vierkan te meter. "Terwijl de huidige super markt in de kern Moerkapelle ongeveer '50 vierkante meter is en deze zijn assorti ment dit jaar al minstens twee keer kleiner beeft gemaakt omdat de winkel niet goed 00Pt." Aldus de heer Van der Nadort. Bovendien viel de inspreker over een opmerking die gehoord zou zijn op het gemeentehuis toen er gevraagd werd naar de planontwikkeling. Hij heeft daarbij de indruk gekregen dat er nog wel iets te regelen zou zijn met de projectontwikke laar en dat op deze manier zijn goedkeu ring 'gekocht' zou kunnen worden. Dit kwam hem te staan op felle opmerkingen van de heer De Bruin (WD) en Van der Kooij (CDA) die beiden vonden dat de inspreker voorbarige conclusies trok. Ook de heer De Gruijter uit Moerkapelle sprak zijn zorg uit over de planontwikke ling en dan met name over de grootte van de Schapenweide. Hij stelde vast dat er geknabbeld wordt aan het landschappelijk karakter van de Schapenwei. Hij heeft zich met andere bewoners van de kern Moerka pelle enige tijd geleden fel verzet tegen de komst van de huisartsenpraktijk op de hui dige locatie. Hij stelde vast dat hij achteraf gelijk heeft omdat juist de komst van de huisartsenpraktijk nu als argument gebruikt wordt om door te bouwen. De commissie oordeelde positief op de ruimtelijke visie voor de Dorpskern. De heer De Bruin (WD) vond echter wel dat het moeilijk is om nu in te sterrimen met een algemene visie, omdat het daarmee moeilijk wordt om later bij de detailinvul ling nog af te wijken van het geheel. Dit werd door wethouder Zijderhand beaamd: "Het is inderdaad lastig om een nu geko zen visie en richting later weer ter discussie te stellen." De heer Bac (SGP) stelde dat er naast de algemene belangen voor de gemeenschap ook sprake is van persoon lijke belangen van de omwonenden. Hij drong er bij de wethouder op aan zorgvul dig te communiceren met alle betrokken partijen. Ook hij vroeg zich samen met de heer Rooker (Christenunie) af hoe de Scha penweide dezelfde omvang kan behouden als er toch gebouwd gaat worden. Wet houder Zijderhand liet aan de hand van plaatjes zien dat de oppervlakte van de vrije ruimte van de Schapenweide niet aan getast zal worden maar dat er direct aan de rand gebouwd zal gaan worden, de bossa- ge zal daar dus verdwijnen. Mevrouw Spekman (PvdA) bracht het plan voor de dorpskern in relatie tot de andere plannen voor revitalisering in Moerkapelle. Zij bevroeg de wethouder over het behoud van huurwoningen en de mogelijkheden voor een zorginstelling voor bewoners die zich niet aan de huisregels van Beth San willen houden. Zij vroeg zich af of er wordt voldaan aan de eisen die de provincie stelt en of uitbreiding van zorg- en welzijns voorzieningen binnen de kaders van de kerken in Moerkapelle valt. De overige commissieleden waren van mening dat deze opmerkingen buiten de orden van het voorliggende plan liggen. Wethouder Zijderhand wilde overigens wel ingaan op het plangebied Moerkapelle- West maar was met de rest van de commis sie van mening dat dit buiten het agenda punt viel. Ook een verzorgingshuis anders dan Beth San is in de kern Moerkapelle niet te realiseren, de wethouder heeft hierover contact gehad met het verzorgingstehuis in de kern Zevenhuizen om te bezien of een dependance in de kern Moerkapelle gerea liseerd kan worden, dit is echter niet het geval en de heer Zijderhand zei dan ook geen mogelijkheden meer te zien. Wet houder Zijderhand hield de commissie voor dat dit ook slechts een stapje verder is in het gehele proces en dat zorgvuldig over leg met de omwonenden een van de vol gende stappen is. ^venhuizen - Al vele jaren wordt er gesproken over het weren van doorgaand verkeer op de Burgemeester Klinkhamerweg in Zevenhuizen. Deze weg is een ^langrijke verbinding tussen de A12 de A20 en wordt daarom intensief 9ebruikt. Een provinciale weg dwars oor een woonkern is geen gewenste "natie en daarom is er de laatste wen door de gemeente en andere verheden een beleidskader ontwik- eld waarbinnen de Omleidingsweg "^9 is ingepast. de realisatie van de Omleidings- llweg N219 mogelijk te maken is er een bestemmingsplan opgesteld. ontwerpbestemmingsplan 'Omlei- lri9sweg N219' heeft ter visie gelegen en inmiddels bevindt dit plan zich in de fase van vaststelling. De commissie kreeg tijdens de commissievergadering van maandag 6 september de gelegenheid zich uit te spre ken over dit plan. De heer Bac (SGP) stelde dat er veel kleine gebiedjes overblijven met een agrarische bestemming, waarvan hij zich afvroeg of hier geen andere bestemming voor kan komen. Bovendien vond hij dat er zorgvul dig met de persoonlijke belangen van betrokken omgegaan moet worden en dat schadeloosstelling overwogen moet wor den. De heer De Bruin (WD) was sceptisch over het aanvullend krediet wat nodig is en vroeg zich af wanneer het volgende aan vullende krediet aangevraagd zal gaan worden. De heer Fermont (PvdA) stelde dat het jammer is dat de commissie niet op de hoogte is geweest van een alternatief plan, dat per mandaat afgedaan is. Hij is van mening dat dit onderdeel had moeten zijn van de beraadslagingen. Wethouder Van der Stee stelde dat de com missie met vreugde moet reageren omdat de aanleg van de zo gewenste Omleidings weg een stap dichterbij is gekomen. Hij vond dat er ook niet meer van de ingesla gen weg afgeweken moet worden om ver dere vertragingen te vermijden. Wel zegde hij de commissie toe inderdaad zorgvuldig om te gaan met de belangen van alle betrokkenen in het gebied. Zevenhuizen - Met luid getoeter en het onthullen van een geldpijp ging woensdag 1 september de inzamelingsactie voor het Reigerbos van start. Directeur van de openbare basisschool Elma Jense en wethouder Fons van der Stee gaven samen het startsein voor een jaar vol activiteiten met het doel geld in te zamelen voor de inrichting van de nieu we school. verbonden zijn via gemeenschaps ruimtes. In deze ruimtes wil het Rei gerbos kinderen de gelegenheid geven bezig te zijn met constructief leren, leren door te doen. Het geld dat met de inzamelingsac tie wordt opgehaald zal dan ook gebruikt worden voor het aanschaf fen van speciaal ontwikkelingsma teriaal. Te denken valt aan spelma teriaal voor de kleuters en een tech niekeiland voor de oudere kinde ren. ethouder van de Stee is verantwoordelijk voor het opstarten van de discussie (ver de toestand van de oude ïhoolgebouwen in Zevenhuizen en ie noodzaak voor een nieuw, «odern gebouw. Het nieuwe schoolge- taw, dat obs 't Reiger- los zal gaan delen met 4s de Eendragt, kan waarschijnlijk begin 2006 betrokken kunnen wor- ier. Hoewel het de bedoeling is dat er nauw samengewerkt gaat wor den, hechten beide scholen veel waarde aan de eigen identiteit. Inrichting en aankleding van het schoolgebouw zullen dan ook per school verschillend zijn. In het nieuwe schoolgebouw*zullen de klaslokalen per drie aan elkaar De heer van der Stee legde uit: "Het geld is dus niet bedoeld voor tafels, stoelen en kasten. Die horen bij het standaardpakket. De nieuwe school wordt compleet met meubilair afgeleverd en dit wordt door de gemeente betaald. Voor de aan schaf van deze extra materialen heeft de school echter de hulp van de kinderen, ouders en grootouders nodig." De inzamelingsactie werd begon nen met een sponsorloop waarvoor de scholieren hun uiterste beste deden. Ze hadden in hun omgeving sponsors gezocht en renden nu zoveel mogelijk rondjes om een flinke hoeveelheid geld bij elkaar te krijgen. Na afloop kregen de kin deren limonade en een broodje knakworst en mochten ze een tijd je springen op het luchtkussen. In de loop van het schooljaar zullen er nog verschillende activiteiten worden georganiseerd om te zor gen dat de geldpijp vol komt en het gewenste materiaal aangeschaft kan worden. Door Karin Heeren

Hart van Holland | 2004 | | pagina 17