Zevenhuizen-Moerkapelle iü S Gemeente 5 m 1 u O. u wi 52 o O O pagina 4 Gemeentenieuws 8 september 2004 tÊAê? WWW.ZEVENHUIZfcN-MOERKAPri WEEK 37 'v RINGLEIDING AANWEZIG: RAADZAAL GEKEURD DOOR VAN SLECHTHORENDEN NEDERLANDSE VERENIGING Bij de verbouwing van het gemeentehuis in 2002 is in de raadzaal voor mensen met een hoorprobleem een ringleiding aangebracht. Een ringleiding zorgt ervoor dat mensen met een hoortoestel alles toch goed kunnen horen en verstaan. Slechthorenden hebben, meer dan mensen met een goed gehoor, last van omgevingsgeluiden die als storend worden ervaren. De installatie die onlangs is gekeurd door de Nederlandse Vereniging van Slechthorenden NWS te Houten, voldoet aan de hiervoor geldende internationale normen. Bezoekers van de raadzaal met een hoortoestel met T- en M-stand kunnen op de publieke tribune gebruik maken van deze voorziening. Aan het blauwe symboolbordje 'Ringlei ding aanwezig' bij de ingang van de raadzaal kunnen bezoekers de aanwezigheid van de ringleiding herkennen. U bent van harte wel kom tijdens de a.s. raadsvergade ring! WEEKEND 11 EN 12 SEPTEMBER OPEN MONUMENTENDAG In het weekend van 11 en 12 september is het Open Monumentendag! Duizenden monumenten in het hele land kunnen dan gratis Worden bekeken, op zaterdag, zondag, of op beide dagen. Onder de titel 'Merck toch hoe sterck' is dit jaar gekozen voor de monumenten van verdediging. Vestingsteden, linies, stellingen, forten, kazernes en kastelen komen daarmee extra in de belangstelling te staan. Informatie over de 356 plaatselijke programma's is te vinden op www.openmonumentendag.nl Men kan ook het lan delijke magazine raadplegen dat verkrijgbaar is bij WV-kantoren, ANWB-kantoren en bibliotheken. Het thema Verdediging is geko zen naar aanleiding van het drie honderdste sterfjaar van vesting bouwer Menno van Coehoorn. De titel Merck toch hoe sterck is afkomstig uit Valerius' Gedenck- klanck en handelt over het verzet van de vesting Bergen op Zoom tegen de 'Spaense Scharen' in de Tachtigjarige Oorlog. Diverse verdedigingswerken en linies komen aan bod. In Noord- en Zuid-Holland zijn dat onder andere de Oude Hollandse Waterlinie, de Stelling van Amsterdam en de Atlantikwall uit de Tweede Wereldoorlog. Fietsroute in Zevenhuizen- Moerkapelle De gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle neemt dit jaar niet deel aan de Open Monumentendag. Wel is het mogelijk een drietal fietsroutes langs de gemeente en rijksmonumenten door de ker nen Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle te fietsen. U kunt deze routes terugvinden op www.zevenhuizen- moerkapelle.nl/cultuur UI Q. RAADSVERGADERING 21 SEPTEMBER 2004, AANVANGSTIJD 19.30 UUR Op vrijdag 10 september aanstaande zijn alle gemeentelijke diensten (gemeentehuis en buitendienst) gesloten vanwege de jaarlijkse uitgaansdag van het gemeentepersoneel. Wilt u een aangifte doen van geboorte of overlijden en kan deze niet wachten tot maandag 13 september? Dan kunt u tussen 10:30 en 11:00 uur bellen naar het volgende nummer: "0180-637745. De openbare vergadering vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijs ten en voorstellen van respectie velijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zeven huizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de vergaderin gen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken @zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raad zaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. VERGUNNINGEN Ingekomen aanvragen bouwvergunning/ sloopvergunning 3 september 2004: BL/2004/0057, dakkapel Molen weg 4 te Zevenhuizen. Verleende bouwvergunningen/sloopvergunnin gen en vrijstellingen Verzonden 6 september 2004: BFl/2004/0054, vervangen buitenberging Beatrix laan 3 Moerkapelle; BR/2004/0053, plaatsen brug en verplaatsen bestaande brug Julianastraat 37 Moerkapelle; BR/2004/0037, vernieuwen bedrijfswoning Brede- weg 162 Zevenhuizen; BR/2004/0046, schuur Middelweg 13 Moerkapelle; BR/2004/0049, oprichten laad- en loskuil Brede- weg 40 Moerkapelle. SA 2004 0010, sloop van de asbesthoudende golf platen op de schuurtjes van de woningen Holle- voeterlaan 1 t/m 25 en Kerkstraat 17 t/m 25 (one ven nummers). Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Alge mene Wet Bestuursrecht bij het college van bur gemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden inge diend bij de President van de Arrondissements rechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Tervisielegging bouwplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle maken bekend, dat vanaf 9 septem ber 2004 gedurende vier weken, ter gemeentese cretarie, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen, de volgende bouwplannen ter inzage liggen: •de bouw van 10 senioren woningen en 10 star ters appartementen met garages/bergingen op het perceel gelegen aan de Burg. Klinkhamer- weg 2, 2a en 2b te Zevenhuizen. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens medewerking te verlenen aan het bouwplan met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 'het vergroten van de kantoorruimte, Dorps straat 200 te Zevenhuizen. Het bouwplan ligt in het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen en is in strijd met de voorschriften van het bestem mingsplan. Wij zijn voornemens om met toepas sing van de vrijstellings regeling ingevolge artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening planologische medewerking aan het bouwplan te verlenen. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging- 1 c van 9 september 2004 tot en met 6 oktober 200 tegen het verlenen van de vrijstellingen schrifte ijk zijn zienswijzen hieromtrent kenbaar te maken. Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids v0 I overige informatie

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4