JONGEREN WELKOM OP INLOOP- DUIVENSPORT AVOND "OLIVER!" VISSERS GAAN VOOR CLUB KAMPIOENSCHAP ANBO-KAAS VOOR MENEER JANSEN WETHOUDER DE JONG KRIJGT PETITIE JEUGD- EN TIENERCLUBS VAN START OQO\STT^Sr ZENDINGSMARKT OP MONUMENTENDAG "Hebt u enkele uurtjes?" pagina 8 Hart van Holland 8 september 2004 ZEVEN HUIZEN-MO ER KAPELL^ Oliver Podiumkunsten Inloopavond Seniorenwedstrijd Dorpsstraat, Ons Dorp Oproep Meld u aan als collectant of organisator 030 - 29 Zevenhuizen - De stichting Pol derromance is druk bezig met de voorbereidingen voor de musical "Oliver!" In november 2005 wil de stichting deze suc ces-musical op de planken bren gen in theater Swanla; de cast zal bestaan uit jongeren uit Zevenhuizen en Moerkapelle. Regisseuse Anne Sytsema-Bak- ker: "Het idee erachter is om jonge mensen de gelegenheid te geven om op een podium te staan en daar iets neer te zetten. Maar ook om ervaring op te doen om samen te werken en met elkaar een klinkende productie tot stand te brengen. Het moet toegankelijk zijn voor alle jeugd vanaf middel bare schoolleeftijd en is zeker bedoeld voor hen die niet echt dur ven, maar wel heel graag zouden willen...." Oliver is een musical naar de roman van Charles Dickens. Het is het beroemde verhaal van Oliver Twist, het weesjongetje dat leeft in een oud, somber weeshuis in het Victo riaanse Londen in het midden van de negentiende eeuw. Op een dag vraagt Oliver of hij nog meer mag eten aan Meneer Bumble, die samen met de weduwe Corney het weeshuis leidt. Meneer Bumble wordt woedend om deze bruta liteit en Oliver moet het weeshuis verlaten. Hij wordt verkocht aan een begrafenisondernemer, meneer Sowerberry. Oliver wordt erg slecht behandeld door zijn nieuwe baas en de hulp Noah Clay- pole. De jongen voelt zich ongeluk kig en droomt van de moeder die hij nooit gekend heeft. Noah plaagt hem met zijn verdriet en Oli ver besluit weg te lopen.... Het is de bedoeling van de Stich ting Polderromance om alle facet ten van de podiumkunsten te belichten waaronder schminkles, hoe werkt het geluid en verster king in een theaterzaal, belichten enzovoort. Er zal met een uitge breid orkest opgetreden worden. De rollen zullen zoveel mogelijk door de jeugd ingevuld moeten worden. Er wordt een inloopavond gehou den op vrijdag 10 september van 20.00 tot 22.00 uur. Er zal vervol gens iedere vrijdagavond gerepe teerd worden. Geïnteresseerde jon geren hoeven zich niet per se van tevoren aan te melden; zij kunnen vrijblijvend binnen lopen aanstaan de vrijdag. Voor meer informatie: 0180-638311. Zevenhuizen - De voorlaatste wed vlucht van Postduivenvereniging de Stormvliegers was een concours vanuit Niergnies, 225 km. Om 8.45 uur werden de 504 duiven losgela ten en om 11.23 uur kwam de eer ste duif thuis bij Joh. Stofberg. De duif had 84 km/u gevlogen. Elf Zevenhuizen - De Algemene Nederlandse Bond van Ouderen, afdeling Zevenhuizen, stond met een kraam op het Oogstfeest van zaterdag 4 september. Het werd een geslaagd feest. De kaas woog minuten later waren alle prijsdui- ven weer thuis. Uitslag: 1-2-6-7-9-16. Joh. Stofberg, 3-8. L. van Wensem, 4-5. C. Zweere, 10. D.C. Brem, 11. J.S. Heykoop, 12 R. v.d. Helm, 13-15. C. Nobel, 14. Ton en Ank, 17-18-19-20. B. Hertog. deze keer 11 kilo en 835 gram. De heer Jansen uit Bleiswijk is de nieu we eigenaar van de kaas; hij schat te het gewicht op 11 kilo en 800 gram. Moerkapelle - Wethouder De Jong kreeg woensdag 1 september bezoek van Annemijn van der Spek en Elvira den Hartog. Beide scholie ren hebben zich ingespannen om handtekeningen te verzamelen van veel scholieren die dagelijks het fietspad langs de Bredeweg gebrui ken, aanwonenden van de Brede weg en andere belanghebbenden. Zij kwamen op het idee om hand tekeningen te verzamelen omdat zij dagelijks geconfronteerd wor den met de slechte staat van onder houd van het fietspad. Deze ergernis wilden Annemijn en Elvira graag met de wethouder bespreken. Zij konden dan ook al snel terecht op het gemeentehuis om de verzamelde handtekeningen aan te bieden aan wethouder De Jong. Deze luisterde aandachtig naar de scholieren en heeft hen daarna meegedeeld dat het opknappen van het fietspad al is opgenomen in een plan van aan pak om verbeteringen op verkeers gebied aan te brengen. Hij verze kerde Annemijn en Elvira dat er op korte termijn begonnen zal wor den met het opknappen. "We beginnen er morgen nog niet aan, maar het zal ook geen jaar meer duren", aldus wethouder De Jong. Zevenhuizen - De elfde wedstrijd van het Clubkampioenschap van Hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle werd gevist in de Amstel Drecht bij Vrouweakker. Er deden 11 deelnemers aan mee, die in totaal 24.900 gram vis ter weging aanboden. Eerste werd uit eindelijk Adr. van Erk met een gewicht van 3.660 gram vis, tweede werd J. Wiersma met een gewicht van 3.120 gram en derde werd C. van Pelt met een gewicht van 2.960 gram. De volgende wedstrijd is op zater dag 4 september. Er wordt dan gevist in de Rotte, vertrek om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats bij La Baraque. De zeventiende wedstrijd van het Seniorenkampioenschap werd gevist op 24 augustus in de Rotte (Balkegat). Elf deelnemers vingen in totaal 49.300 gram vis. Eerste werd J. de Zwart met een gewicht van 7.500 gram vis, tweede werd J. Rijnbende met een gewicht van 7.000 gram en de derde plaats was voor P. Vermulm met een gewicht van 6.850 gram. In de Noord AA (Fregatwerf) werd op 31 augustus de achttiende wed strijd gevist. Er deden acht deelne mers aan mee die in totaal 24.000 gram vis wisten te vangen. Eerste werd W. Berkelaar met 7.800 gram vis, tweede werd P. Vermulm met 5.300 gram en derde werd J. Rijn bende met 3.200 gram. Voor meer informatie: www.h-z- m.com. Zevenhuizen - De jeugdclubs, georganiseerd door leden van de gereformeerde en hervorm de kerk, starten in de week van 13 september. In het Hervormd Centrum zijn jongens en meis jes in de basisschoolleeftijd van harte welkom op: woensdag 13.30-14.30 uur: groe pen 2, 3 4; - donderdag 19.00-20.15 uur: jon gens groep 5 en 6 (1x per 2 weken start 16 september); De andere donderdag is bestemd voor jon gens van groep 7 en 8 (start 23 sep tember); - vrijdag 19.00-20.15 uur: meisjes groep 5 en 6 (1x per 2 weken, start 17 september); de andere vrijdag kunnen meisjes van 7 en 8 terecht (start 24 september). Voor de middelbare scholieren zijn er de tienerclubs. Het is nog niet bekend wanneer er tiernclub is voor jongeren uit de eerste klas. Leerlingen van klas 2 zijn welkom in de soosruimte van de gerefor meerde kerk op vrijdag van 19.30 tot 21.30 uur. De eerste keer is op vrijdag 17 september. Leerlingen van klas 3/4 zijn welkom bij Piet en Anla de Vos aan de Fazant 9 van 20.00 tot 21.30 uur. De eerste club is op 17 september. www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl Het is zaterdagavond rond acht uur wanneer ik start met deze eerste bijdrage na de vakantie. Ik ben de gehele dag in de weer geweest op het Oogstfeest. Wat was het een geweldige dag. Heerlijk weer en de sfeer was enorm. Het lijkt wel of er elk jaar meer mensen naar ons dorp komen. In 'The Night of Harmony' en het Oogstfeest heeft ons dorp een unieke combinatie van een dorpsfeest en een publieke happening. En dat op een prachtig moment. De lokale mensen zijn terug van vakantie en kunnen heerlijk bijpraten over hun belevingen. Terwijl anderzijds heel veel mensen van heinde en verre komen om te genieten van ons dorp. Ook dit jaar heb ik weer diverse mensen van buitenaf gesproken die mij erop wezen hoe mooi het dorp is en hoe apart dit feest wel niet is. Het valt hen op dat hier echt alles in het teken staat van de oogst, de historie en het poldergebeuren oftewel de wortels van ons dorp. Iets wat men elders niet aantreft en wat ons uniek maakt. Daarnaast wijst men mij op de gemoedelijke sfeer en de inzet van de vele mensen. Deze complimenten geef ik hierbij graag door aan de organisatoren, zij slagen erin om het eigene in te brengen in zo'n groot spektakel. Veel mensen hebben mij op deze dag aangeklampt en geïnformeerd naar de voortgang in de plannen voor de Dorpsstraat. In een paar maanden is er vast veel gebeurd en men vraagt zich af of het nog wel gaat lukken. Het grappige is natuurlijk dat het een lange periode lijkt, maar dat er door de vakanties feitelijk niet veel gebeurt. Ook het tempo ligt in de maanden juli en augustus toch een tikje lager. Er wordt minder vergaderd en echte besluiten worden er niet genomen. Dit heet komkommertijd en het is heerlijk er even van te genieten. Maar uiteraard is de verplaatsing van C1000 en de leegstand van hun oude pand, een basis voor gissingen en twijfel, zelfs in deze komkommertijd. En laat ik eerlijk zijn, ook ik wist het even niet. Ik was blij dat ik even een time out had en niets hoefde te schrijven. Nieuwe situa ties vragen om nieuwe relaties en dat vraagt op zijn beurt weer tijd. In de afgelopen periode heb ik met diverse lokale ondernemers contact gehad om hen te informeren en te polsen over hun ideeën, wensen en hun kijk op onze voorstellen. Het waren vruchtbare en uiterst plezierige gesprekken, waaruit bleek dat zij onze plannen onderschrijven en omarmen. Daar om was ik erg blij dat Johan Vlug, onze steden bouwkundige, ons afgelopen dinsdag na veel over leg geweldige oplossingen aanreikte. Een nieuw plan van aanpak waarin via nieuwe faseringen, er aansprekende kansen aanwezig blijken. Het gaat dus nog steeds lukken. Het Oogstfeest is voor mij altijd de start van een nieuw seizoen. We zijn er allemaal weer en we gaan er weer fris tegenaan. In de tweede helft van deze maand willen wij een bijeenkomst organiseren met alle middenstanders. Hierin zullen wij hen bijpraten over de stand van zaken, maar ook voeden met nieu we ideeën. Er ligt een nieuw initiatief op de plank waar ik u op deze plaats dan ook meer over zal ver tellen. Kortom onze oogst als dorp is nog lang niet binnen, maar het is een feest om er weer over te mogen schrijven. Arno Lamot (arno@lamot.nl) Moerkapelle - De Hervormde Zen dingscommissie houdt zaterdag 11 september een zendingsmarkt in en rondom de Nederlandse Her vormde Kerk. Deze markt valt samen met de Landelijke Monu mentendag. De kerk en toren staan open voor bezichtiging. Leerlingen van organist Peter Ver- weij zorgen die dag voor muzikale intermezzo's. Het doel van de actie is geld in te zamelen voor de familie Biersteker. De leden van deze familie werken als zendingswerkers in het noorden van Peru. De zendingscommissie van de Hervormde gemeente heeft als doel gesteld 10.000,- bij te dra gen aan dit adoptieproject van de GZB. De dag start om 7.30 uur met een uitgebreid ontbijt, ledereen die hier aan deel wil nemen wordt ver zicht zich vooraf in te schrijven. De kosten voor deelname bedragen 5,- Andere activiteiten zijn de verkoop van boeken en cd's, vers gebakken oliebollen en slaatjes, bloemen, planten, struiken en bomen; er is een curiosahoekje, een viskraam en nog veel meer. In de hal van de kerk worden demonstraties van oude ambachten geven. De kinderen kunnen grabbelton, geschminkt worden, snoep kopen, ponyrijden en zich uitleven op een springkussen. 's Middags wordt er een sponsor loop gehouden. Sponsorformulie- ren zijn verkrijgbaar bij de familie Kraal aan de Bredeweg 32 of ach terin het kerkgebouw. De loop is voor jong en oud. Er worden rond jes van circa 400 meter gelopen nabij de kerk. ledereen is welkom van 9.30 to 15.00 uur. Wie (oude) boeken en cd's beschik baar wil stellen voor dit goede dc kan deze inleveren bij de 'am' Boeser aan de Hollevoeterlaan 2 Voor meer informatie: 079-5931 of 5932813. Een beroerte, depressie, autisme of hersenletsel na een ongeval: het leven verandert vaak ingrijpend. Niets is meer vanzelfsprekend. Daarom collecteren in februari dui zenden mensen voor de Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekie Voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting en zorgprojecten voor patiënten en familie. Help mee als collectant of lokale UffV collectecoördinator. Bel 030 - 297 11 97 of kijk vii HersenstKhting T- opwww.hersenstichting.nlofwww.nfgv.nl Nederland

Hart van Holland | 2004 | | pagina 8