VI B I DE DROOM VAN VOLLEYBALSTER MICHELLE BIJL "ALLEEN PROMOTIE NAAR DE EREDIVISIE TELT" ROLLING '90 BEREIDT ZICH VOOR OP WK IN AMERIKA KREDER NAAR WK IN ITALIË EUROSERV MIXTEAM WINT NATIONAAL RECREANTEN KAMPIOENSCHAP GROENEWEG IAAT WINST LIGGEN START COMPETITIE JEUGD TZM SLECHTE VANGST VOOR HSW BEKERWINST NESSELANDE-DAMES pagina 14 Hart van Holland 22 september 2004 SPORT Voetbal Topcoach Concurrentie Tafeltennis Wielrennen Volleybal Volleybal Door Bart Bakker Zevenhuizen- Haar ogen stralen gedrevenheid uit, haar houding laat een ware sportvrouw zien en haar woordkeus is enthousiast. Maar soms is er ook een vragende bijna smekende blik van Michelle Bijl, de 23-jarige spelverdeelster van het ambitieuze GTI-Nesselan- de. "Ja, het is een droom om ein delijk eens met mijn team uit Zevenhuizen de eredivisie te halen", bekent ze. "Dit team bestaat al jaren uit meiden met een missie. Het zal toch hopelijk wel eens gaan lukken? Toen ik veertien was, zat er ik al bij. We zijn inmiddels negen jaar verder Michelle Bijl maakte tussendoor een uitstapje naar Weert waar zij echter geen basisplaats veroverde. Na twee seizoenen sloot de Zeven- huizense gemeenschap haar weer liefkozend in de armen. Ze werd als dé spelverdeelster binnengehaald, sloot zelfs een tweejarig contract af en crosst vrijwel dagelijks door het dorp in een auto van de club. De verwachtingen rondom haar zijn hooggespannen als zaterdag de eerste competitiewedstrijd om 19.00 uur in Swanla tegen Rijn mond begint. Want Michelle Bijl wordt geacht het spel dusdanig te verdelen dat het eerste damesteam de wedstrijd meteen naar haar hand kan zetten. Michelle benadrukt niet bang te zijn voor de druk. Ze wordt in het verwezenlijken van de Zevenhui- zense droom gesteund door de ervaren (inter)nationale topcoach, Wuqiang Pang, die na omzwervin gen in Italië, Oostenrijk, Frankrijk en het Amstelveense AMVJ komend seizoen de dames van Nes- selande onder zijn hoede heeft. Voeg daarbij de opgevoerde trai- ningsintensiviteit - van drie naar vier keer per week, plus tweemaal het krachthonk in De Koornmolen - dan moge het duidelijk zijn dat er rondom het team een topsportkli maat is geschapen. "Ik voel daarom dat het dit seizoen écht kan gebeu ren", zegt Michelle Bijl. "Die Wuqi ang Pang is een topper. Hij blijft in alle situaties uiterst relaxed en heeft oog van de details. Zo geeft hij bijvoorbeeld aan dat ik een bal minder hoog moet nemen om zodoende meer snelheid te creë ren. Hij maakt je als speelster echt beter." Naast Michelle Bijl bestaat de selec tie voor dit seizoen uit Olga van Zanen, Fanny Lafeber, Karin Ver meulen, Flore Gravestein, Anke Boerefijn, Eva Malschaert en de Belgische Els Vindevoghel, die een aantal keren per week vanuit Bel- gie op en neer rijdt. De 18-jarige Zevenhuizense Kimberley Hoger- vorst wordt als een groot talent, beschouwd. Bianca van der Helm en Roos van der Hoeven comple menteren de groep. Zowel Wuqiang Pang als de speel sters kunnen nog niet inschatten hoe sterk de andere teams voor de dag zullen komen. "Daar komt bij dat door het vreemde punten systeem de concurrentie onver wachts groot kan zijn", zegt Michelle Bijl. "Want je speelt in de eerste divisie altijd vier sets, waardoor je bij 4-0 een extra bonuspunt kunt verdienen. De competitie kan dus alle kanten op. Maar we moeten het als team gewoon kunnen afdwingen". De PABO-studente stapt vervolgens in haar auto om nog even te gaan buurten in Zevenhuizen bij haar vriend(en). De boodschap was over duidelijk, de tijden van stoere Zevenhuizense volleybalmeiden met een missie zijn voorbij. Alleen de verwezenlijking van dé droom telt nog. Zevenhuizen - Al in de derde wed strijd van dit nog prille voetbalsei zoen moest Groeneweg voor een 6- punten duel aantreden. Tegenstan der Haastrecht had twee zware nederlagen geincasseerd en het is duidelijk dat ook zij geen hoogvlie ger zullen zijn in deze afdeling. Voor de rust had Groeneweg zijn opponent al op een beslissende afstand moeten zetten. Met name, de overigens goed spelende, voor stopper Bart Eindhoven kreeg drie opgelegde mogelijkheden om kee per Oudshoorn van Haastrecht te passeren. Robin van Niëuwenhui- zen kreeg net niet zijn punt van de voet tegen de bal uit een voorzet van Rick van Yperen. Gaan deze kansen erin dat had de tweede helft een formaliteit kunnen zijn. Nu scoorde alleen uit een scrimma ge een attente Dennis van Vliet en hij zette daarmee zijn ploeg op een dikverdiende voorsprong. Haast recht stelde daar bijzonder weinig tegenover en het was daarom heel verrassend dat Pascal Crielaard zich simpel door zijn directe tegenstan der liet verrassen. De enige kans uit de eerste helft werd door de Haastrechtse linkerspits Dijkstra benut. Geheel overbodig kreeg Groeneweg het in de tweede helft dus moeilijker. Met wat geluk en gegrabbel wist doelman Reinier Gorissen zijn doel verder schoon te houden en dat gaf Groeneweg kans op de winnende treffer. Met een goed schot (net naast) van Kevin Zijderhand en een van de doellijn gehaald schot van Cor Bui tenhuis zat winst er voor Groene weg net zoveel in als voor de thuis club. Het gelijke spel was dan ook de verhouding in deze meer span nende dan fraaie wedstrijd. Groe neweg werkte hard, de achterhoe de met een wat meer gecontro leerd spelende Michael van Mullem als laatste man heeft in ieder geval een punt bij een directe concurrent weggehaald. In het nieuwe systeem van trainer Stukart lijkt men wat meer vertrouwen te krij gen, alleen moet men wat slimmer spelen. Omdat het middenveld een man minder heeft zal er geen bal verlies moeten zijn en minder met de bal gelopen moeten worden. Tevens zullen bij balverlies ook de spitsen genoodzaakt zijn meer mee te verdedigen en zullen de achter hoedespelers scherper hun directe tegenstanders moeten bespelen. Volgende week is er de streekderby tegen Soccer Boys. Groeneweg 2 liet tegen rode lan taarndrager Puttershoek alle kost bare punten liggen. Net voor tijd scoorde de hoekers hun winnende treffer (3-2). Moerkapelle - Voor de beide jeugd- teams van Tafeltennisvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle is de najaarscompetitie veelbelovend begonnen. Het eerste jeugdteam, dat vanwe ge de prestaties in de voorjaar scompetitie van de pupillen D-klas- se naar de pupillen A-klasse promo veerde, kreeg Smash 3 uit Monster op bezoek. Het werd een gelijkop- gaande wedstrijd, die uiteindelijk in een 5-5 gelijkspel eindigde. Adri- aan Bout wist al zijn partijen te winnen, terwijl Jeroen Hoogen- doorn er twee van de drie op zijn naam schreef. Peter van der Spek slaagde er niet in een winstpunt op zijn naam te schrijven, hoewel hij er in een spannende partij in vijf games dichtbij kwam. De dubbel werd door Adriaan en Jeroen verlo ren. Het tweede jeugdteam, uitkomend in de pupillen D-klasse, had een droomstart door met maximale cij fers van St. H/Tsb 5 uit Rijswijk te winnen. Laurens de Graaff, Nadia van Kasteel en Sjakko Perdijk zorg den voor de 10-0 overwinning, waarbij Laurens en Nadia de dub bel speelden. Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen hield zaterdag jongstleden de negende wedstrijd voor de zomercompetitie in de Zijl bij Leiden. De 12 deelnemers zetten met 18,5 kg het op één na slechtste resultaat van deze competitie neer. De uitslag was als volgt: 1Rob Jen- ner, 2.790 gr; 2. Herman Kraan, 2.260 gr; 3. Frans van Steenderen, 2.100 gr; 4. Jaap de Jong, 2.030 gr; 5. Gerard Reijm, 1.840 gr. Met nog één wedstrijd te gaan is de stand aan kop: 1. Rinus Reichard, 58.170 gr; 2. John van Elswijk, 38.030 gr; 3. Herman Kraan, 37.910 gr; 4. Martin van Leeuwen, 37.590 gr; 5. Rob Jen- ner, 33.050 gr. Zaterdag wordt er gevist in de Amsterdrecht, vertrek vanaf station NS om 6.00 uur. Ja, het is echt waar. opa Henk wordt 65 jaar. Hartelijk gefeliciteerd Leroy en Mike Zevenhuizen - Michel Kreder ver trekt volgende week naar Verona in Italië om zaterdag 2 oktober mee te doen aan het WK wielren nen. Hij rijdt de wegrit in de cate gorie junioren 16-18 jaar. Michel werd met zeven andere talentvolle wielrenners door de KNWU uitgenodigd mee te doen aan selectiewedstrijden in het buitenland. Tweemaal reisde hij af naar Zwitserland en eenmaal naar Frankrijk. Vijf van de acht werden uiteindelijk geselecteerd voor deelname aan het WK, waaronder Michel. Moerkapelle - De komende maanden maakt het team van Rolling '90, dat Nederland ver tegenwoordigt bij de Wereld kampioenschappen in Fresno, Amerika, een eindspurt met de trainingen. ^orige week was een van de vele extra trainingsweeken den, die in opbouw naar het kampioenschap gemaakt worden. De inzet van de sporters is gewel dig en op de trainingen wordt kei hard gewerkt. Of het nu de dans en dramaklassen zijn met choreo graaf Patrick Kiens, de technische trainingen bij Ciska Dijkema of zoals dit weekeinde de trainingen met wereldkampioen Manfred Dis- ser, de inzet blijft 100%. De trai ning, 12 uur binnen anderhalve dag, was inspannend maar zeker de moeite waard. Manfred is een unieke coach voor formatierijden die het talent heeft ingewikkelde patronen zo snel en vloeiend in elkaar over te laten lopen dat de onschuldige toeschou wer zich later afvraagt hoe alles gebeurd is. Daarnaast past hij bewegingen op een voor de muziek karakteriserende wijze in waardoor het niet alleen een geheel wordt maar elkaar ook ver sterkt. Naast het seniorenteam had ook het jeugdformatieteam van Rolling,90 de unieke kans om van deze topper op rolschaatsgebied les te krijgen. Tijdens deze trainin gen kregen jeugdtrainers Wanda van der Spek, Trisja van 't Wout en Carla Matze niet alleen de bevesti ging dat ze goed bezig zijn maar ook de nodige tips. Het wereldkampioenschap is niet het enige evenement waar Rol- ling,90 zich momenteel op voorbe reidt. Diverse nationale wedstrijden en een internationale danswed strijd in Frankrijk maken ook deel uit van het drukke programma. Daarnaast zijn de voorbereidingen voor de wintershow in volle gang. Tijdens deze show kunnen de toe schouwers ondermeer gaan genie ten van de nummers waarmee Rol ling '90 dit jaar Nationaal Kampi oen show- en formatierijden is geworden. Zevenhuizen - Voor de Zevenhui zense dames is het seizoen 2004- 2005 begonnen met de bekerwed strijd tegen Rijnmond uit Schiedam. Na een periode van intensieve trai ning en een aantal oefenwedstrij den kon eindelijk aan het grote werk begonnen worden. Ten aan zien van vorig seizoen onderging het team enkele wijzingen. De dames staan dit seizoen onder lei ding van trainer Wuqiang Pang, die vorig jaar actief was als trainer van eredivisionist AMVJ. En verder wer den Fanny Lafeber, Michelle Bijl en Bianca van der Helm van buitenaf aangetrokken, terwijl Kimberley Hogervorst overkwam vanuit het tweede damesteam. Na jaren elders gespeeld te hebben, is dit voor Michelle Bijl en Fanny Lafeber een terugkeer op het oude nest. Voor het talrijke publiek werd deze bekerderby een aantrekkelijke wedstrijd met een spannend ver loop. Na een nerveuze start van beide kanten werd de eerste set nipt verloren met 27-25 door het team uit Zevenhuizen. Echter in de tweede set werden de puntjes op de i gezet en zag het publiek een voor elk punt strijdend Zevenhui- zens team, hetgeen resulteerde in een 25-17 setwinst. Het slot van de derde set liet wisselende winstkan sen zien voor beide teams en ondanks dat Fanny Lafeber veelvul dig met haar harde aanval scoorde, ging de set toch verloren met 27- 25. In de vierde set was het erop of eronder en dat leverde een set op met vele ralleys en sterke staaltjes van verdedigen. Een ware. vuur doop dus voor de jonge Kimberley Hogervorst in haar nieuwe rol als libero, waarin ze zich echter uitste kend staande wist te houden. Deze vierde set werd met een 25-20 set winst afgesloten, zodat een vijfde set noodzakelijk was om te bepalen wie verder mocht in de derde ronde van het bekerprogramma. Een in het begin van de vijfde set genomen voorsprong van drie pun ten werd door het GTI-team niet meer uit handen gegeven en met 15-11 werd de bekerwinst en de volgende ronde bereikt. Zaterdag 25 september spelen de dames de eerste competitiewed strijd wederom tegen Rijnmond om 19.00 uur in dorpshuis Swanla. Oud Verlaat en' Zevenhuizen zijn sinds afgelopen zaterdag een aantal Nederlands kampi oenen rijker. Het mix volleybal team van Euroserv won het Nationaal Recreanten Kampi oenschap (NRK). innen het recreantenvolleybal wordt na de reguliere districts competitie en een tweetal voorrondes, op een landelijk toer nooi bepaald wie zich Nationaal Kampioen mag noemen. Dit geldt voor zowel de heren-, dames- als de mixcompetitie. Euroserv mag dan een kleine vereniging zijn in het Zevenhuizense, sinds afgelopen zaterdag geniet zij landelijke bekendheid. Het NRK begint met twee poules van zes teams. In de poulewedstrij den bleek direct de ambitie van Euroserv. Alle vijf de wedstrijden, van ieder tweemaal twaalf minu ten, werden glansrijk en met over macht gewonnen. Daarna volgde de kruisfinale tegen de nummer 2 van de andere poule. In deze wed strijd speelde Euroserv vooral in de eerste set haar beste volleybal met perfecte passing, gevarieerde set ups, spetterende smashes en doel gerichte blokkering. f J# De finale werd gespeeld tegen het altijd lastige Tendoss uit Oss. Er ont spon zich een boeiende wedstrijd, waarin Euroserv al snel tegen een 8-1 achterstand aankeek. De dames en heren knokten zich terug in de wedstrijd, maar moesten de eerste set toch aan de tegenstander laten (15-17). In de tweede set werd vanaf het begin uit een ander vaat je getapt. De tegenstander werd vlot op achterstand gezet en a en daarmee de kampioensboM» ging met 21-15 naar Euroserv. euforie na het laatste sprak medeoprichter en ster P het Ton Boudewijn: "Eigenlijk gin9 allemaal met twee vingers i neus."

Hart van Holland | 2004 | | pagina 14