Nieuws Zevenhuizen - Moerkapelle Effecten Afscheid Jaap Breugem na ruim zeven jaar To VUT or not to VUT Actietarief Doolhof Projecttarief vanaf 3,0 Rabobank De bank waar je lid van wordt 6e jaargang nummer 278 Weer vlakke week op de beurzen Uitslag Ballonnenwedstrijd Weeknieuws Hart van Holland 22 september 2004 Rabo Beleggingsadviesteam Op dinsdag 14 september nam Jaap Breugem afscheid van klanten, relaties en medewerkers. Na ruim zeven jaar werkzaam te zijn geweest voor Rabobank Zevenhui- zen-Moerkapelle, waarvan de laatste vijf als directeur, is Jaap Breugem op 15 september in dienst getreden bij Rabobank Westland. Als Directeur Accountmanagement zal hij bij deze grootste Rabobank van Nederland verantwoordelijk zijn voor een groot aantal afdelingen met meer dan 200 medewerkers. Breugem heeft veel betekend voor Rabobank Zeven- huizen-Moerkapelle. Zo was hij een belangrijke drijfveer achter de oprich ting van het succesvolle, regionaal opererende, agrarisch adviesteam. Onder Breugem's leiding heeft de bank een'sterke groei doorgemaakt en een gezonde resultaatontwikkeling. Dennis Kellner zal de positie van direc teur waarnemen tot dat er een defini tieve invulling is bepaald. Jaap Breugem bedankt bij deze alle klanten, relaties en collega's voor de vele attenties en mooie woorden die hij bij zijn afscheid heeft mogen ontvangen. De AEX-index kwam de afgelopen week nauwelijks van zijn plaats. Ook de S&P500-index bleef op zijn plek. Alleen de Nikkei-index ver loor terrein als gevolg van tegen vallende groeicijfers over het twee de kwartaal. Belangrijke macrocijfers over de Ame rikaanse economie vielen tegen, maar bevestigen het beeld van een econo mie die in een rustiger vaarwater terechtkomt. De Amerikaanse detailhandelsver kopen daalden in augustus 0.3%, wat slechter was dan de verwachte afna me van 0.1%. Op jaarbasis zijn de detailhandelsverkopen in augustus met 4.9% toegenomen (in juli nog 6.7%). De groter dan verwachte daling is toe te schrijven aan een afname van de autoverkopen. De detailhandelsverkopen exclusief auto's lieten wel groei zien en stegen in augustus met 0.2%. We verwachten dat de detailhandelsverkopen in de VS de komende tijd in een gematigd tempo zullen groeien nu de rente omhoog gaat en de koopstimulans vanuit belastingverlaging verdwijnt. Steun voor de detailhandelsbestedin- gen komt uit een verbeterende arbeids markt. Een andere belangrijke indicator van de gezondheid van de Ameri kaanse economie, de industriële pro ductie, was in augustus lager dan ver wacht. Op jaarbasis nam de industrië le productie met zo'n 5% toe. Uit het nog steeds hoge niveau van de ISM- index valt te verwachten dat de industriële productie blijft groeien. De Nederlandse beurs bleef de afge lopen week goed liggen ondanks winstwaarschuwingen van enkele Amerikaanse bedrijven en matige macrocijfers. Bedrijfsnieuws was er niet veel.Vis- en veevoederproducent Nutreco teken de een principeovereenkomst met de Noorse branchegenoot Stolt-Nielsen over de samenvoeging van hun vis- kweekactiviteiten. Dat zorgde kort stondig voor een opleving van de koers. Het aandeel van kantoorartike lenproducent Buhrmann moest inle veren na een winstwaarschuwing van de Amerikaanse branchegenoot Offi ce Depot.Voedingsbedrijven lagen de gehele week moeilijk in de markt op aanhoudend teleurstellend nieuws uit de sector. De winstwaarschuwing van Coca Cola vormde de laatste jobstijding. Bron: IRIS Research De winnaar van de Ballonnenwed strijd, die was georganiseerd door Rabobank Zevenhuizen-Moerkapel- le tijdens het oogstfeest op 4 septem ber jl.,is gewonnen door Sjoerd Eikelenboom uit Zevenhuizen. Met een afstand van 188,4 km vanaf de Rabobank in Zevenhuizen is zijn ballon veruit het verst terechtgekomen, name lijk in Belgie in het plaatsje Astere-Dein- ze. Mireille van der Niet heeft aan Sjoerd een cheque van EUR 25,00 over handigd. We zullen voor Sjoerd een Regenboogrekening openen waar dit bedrag op zal worden gestort. In december vorig jaar is Pieter van der Steen 60 jaar geworden. In de Rabobank organisatie betekende dit voor Pieter dat hij in september met de VUT zou mogen gaan. Omdat Pieter een schat aan ervaring en klantkennis heeft (hij werkt al 31 jaar bij onze bank!) en omdat het advi seren van klanten ook mede zijn hobby is, zijn we blij te kunnen mel den dat hij bij de bank betrokken blijft. Zoals Pieter het zelf zegt: "Ik blijf enkele dagen per week werken, in ieder geval op de dinsdag en woens dag, om de klanten die ik al jaren ken goed te introduceren bij collega's. Ik vind het heerlijk om op deze wijze, als mijn gezondheid het toelaat, me nog in te zetten voor de bank. Daarnaast blijf ik ook actief als secretaris van de ondernemerskring en ga ik natuurlijk mijn extra vrije tijd met leuke dingen invullen". Voor het project Doolhof heeft de Rabobank een speciale hypotheek aanbieding met aantrekkelijke rentes samengesteld. Veilig aankopen doen via internet De Rabobank gaat samen met ING/Postbank en ABN Amro een standaard ontwikkelen voor gemak kelijk, veilig, efficient en direct afrekenen van aankopen via internet Medio 2005 kunnen consumenten en webwinkeliers hiervan gebruik maken. Vergaderingen ledencertificaten De algemene vergaderingen van Rabobank ledencertificaten vinden plaats op dinsdag 5 oktober, leder een die in de registers van certifi caathouders staat ingeschreven kan de vergadering bijwonen. Alle verga deringen vinden plaats bij Rabobank Nederland, Croeselaan 18 in Utrecht. Rabobank Foundation bestaat 30 jaar! De Rabobank Foundation bestaat 30 jaar. In 30 jaar tijd is het fonds ontwikkeld van een kleine liefdadig heidsinstelling tot een professionele ontwikkelingsorganisatie. De Rabo bank Foundation zet zich met raad en daad in voor de projecten in Nederland, Azië, Latijns-Amerika, Oost-Europa en Afrika. Megafusie in Westland feestelijk gevierd Op 15 september jl. was er champagne op de algemene vergaderingen van de banken Midden-Westland, De Maaslanden en Westland Zuid-West. De leden stemden in met de fusie tussen de banken. 'Het zag er positief uit, maar zo'n stemming blijft natuurlijk altijd spannend', blikt Clasien Gielen terug. Zij was manager Communicatie en Marketing bij Rabobank Midden- Westland en heeft die functie ook bij de nieuwe bank. Die heet Rabobank Westland en is de grootste Rabo bank van Nederland. '75 procent van de aanwezige leden op een algemene vergadering moet met de fusie instemmen', legt Gielen uit. 'Bij Midden-Westland was het percentage 93, bij Westland Zuid- West 92 en bij De Maaslanden 85. De opkomst onder zowel leden als medewerkers was enorm. Daaruit blijkt een grote betrokkenheid van leden en medewerkers.' Een aantal leden vroeg aandacht voor de leden invloed, mede als gevolg van de komst van het directiemodel bij de nieuwe bank. We hebben toegelicht dat de ledeninvloed gegarandeerd is We krijgen vier actieve ledenraden, die geografisch verspreid zijn. Fred van Heyningen, voorheen direc teur-bestuurder van Midden-Wes. land, wordt directievoorzitter va Rabobank Westland. Verder zijn er vier directieleden benoemd wordt er nog één gezocht. Eén van deze leden is onze voormalig direc teur Jaap Breugem. Bezoekadressen: Openingstijden: oeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Helpdesk intemetbankieren/Tetebankieren: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Adviestijden: Openingstijden: oeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabo orderliin: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2