Water vraagt om heldere keuzes O'pen, /%'i &ia/L0e cl& Denkt u dat u droog woont op de derde? li II pagina 6 Hart van Holland 22 september 2004 Wie Nederland zegt, zegt water. Al dat water is van groot belang voor de scheepvaart, voor recreatie, voor een mooie natuur, voor een vruchtbare akkerbouw en een gezonder veeteelt. Omdat grote delen van Nederland onder de zeespiegel liggen, moeten deze gebieden beschermd worden tegen het water. Uw waterschap zorgt voor deze bescherming. Dit doet het waterschap door het controleren en onderhouden van dijken en er voor te zorgen dat er niet te veel en niet te weinig water is. Om een voorbeeld van het belang van goede dijken te geven: zouden er geen dijken zijn dan staat de Coolsingel, in het centrum van Rotterdam, een paar meter onder water! JKJ* lil ii lil ii UK in li «tl li RIK li lil KJ\. Kies het bestuur van uw waterschap! 24 september t/m 6 oktober 2004 Zorg voor de waterkwantiteit en waterkerin gen zijn enkele taken van waterschappen. Ook de zorg voor een goede waterkwaliteit en het beheer van wegen behoort tot het takenpakket. Bij de uitvoering van de taken spelen verschillende, vaak tegengestelde belangen. Het bestuur van het waterschap weegt deze belangen evenwichtig af voordat het belangrijke besluiten neemt. Wilt u invloed uitoefenen op wie de komende vier jaren de besluiten over het waterbeheer in uw leefomgeving neemtDat kan door vanaf 24 september tot en met 6 oktober uw stem uit te brengen bij de bestuurs verkiezing van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard i.o. Uw nieuwe waterschap per 1 januari 2005. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard i.o. Maasboulevard 123 Postbus 4059 3006 AB Rotterdam www.: Langs deze weg willen wij iedereen bedanken die afgelopen zaterdag 18 september heeft bijgedragen aan het grote succes van de Opening en Open Dag van onze nieuwe kwekerij aan de Abraham Molenaarweg in Berkel en Rodenrijs. de 87-jarige Jan van der Burg, die met een welgemikt schot midden in de roos schoot. Nogmaals iedereen hartelijk bedankt... en nu gaan we weer gewoon aan de slag! Zeven dagen per week op zoek naar representatieve rode rozen! Huub, Tosca, Marco en Petra van der Burg Maar uiteraard gaat onze dank ook uit naar de talloze belangstellenden van binnen en buiten de tuinbouw, die zaterdagmiddag in ons nieuwe bedrijf even een gezellig kijkje kwamen nemen. Het is voor ons een onvergetelijke dag geworden. De Open Dag werd letterlijk en figuurlijk een schot in de roos, dankzij de openingshandeling van onze vader en opa, Onze projecten Wonen onder de zeespiegel. Een niet te laag en niet te hoog waterpeil. Vaak staan we er niet eens bij stil, zo vanzelfsprekend is het. Maar dat is het niet. Het waterschap is dagelijks bezig met het waterbeheer in zijn gebied. Een veelomvattend project is de dijkversterking Noord en Molendijk tussen Krimpen aan de Lek en Krimpen aan den IJssel. Deze wordt over een lengte van 2,2 km versterkt. In de Eendragtspolder wordt een recreatiegebied gerealiseerd mét mogelijkheden voor waterberging. In de wijk Ommoord (Rotterdam) worden watergangen verbreed en een gemaal gebouwd. Allemaal projecten van uw waterschap om het water te beheersen. Stemperiode en stempakket U stemt schriftelijk. Stemgerechtigden krijgen rond 24 september 2004 een envelop in de brievenbus met daarin een boekje waarin de kandidaten zich voorstellen, een stembiljet en een retourenvelop. U kunt stemmen door uw stembiljet in te vullen en uiterlijk 4 oktober 2004 gratis terug te sturen. De stemperiode eindigt op 6 oktober 2004 om 12.00 uur. Tot die tijd kunt u het stembiljet tijdens kantooruren ook deponeren in de stembus in het kantoor van het hoogheemraadschap van Schieland (Maasboulevard 123 in Rotterdam). Als het kantoor is gesloten, kunt u het stembiljet in de brievenbus van Schieland doen. Vaststelling voorlopige en definitieve verkiezingsuitslag Op 8 oktober 2004 wordt de voorlopige verkiezingsuitslag bekend gemaakt.Tijdens een openbare zitting om 19.00 uur in het kantoor van Schieland, stelt het stembureau per belangencategorie en kiesdistrict het aantal op iedere kandidaat uitgebrachte stemmen, het totaal aantal uitgebrachte stemmen en het aantal ongeldige stemmen vast. Op 13 oktober 2004 om 16.00 uur stelt het stembureau, eveneens in het kantoor van Schieland, in een openbare zitting de definitieve verkiezingsuitslag vast. Meer informatie Voor informatie over de bestuursverkiezing kunt u onze internetsite www.schielandendekrimpenerwaard.nl bezoeken. Heeft u vragen, dan kunt u gratis bellen met de verkiezingstelefoon 0800 7244 352 of e-mailen naar verkiezing@schielandendekrimpenerwaard.nl. De voorzitter van het stembureau, A. Biemond, waarnemend dijkgraaf van Schieland. Het was de hele middag gezellig druk in de kas en de loods. De 87-jarige Jan van der Burg verrichtte de ope ningshandeling: met een buks mikte hij in de roos. Natuurlijk bedanken we onze bouwer Greentex, de installateurs, de leveranciers en andere zakelijke relaties die de Open Dag financieel mede mogelijk hebben gemaakt. Telstar wordt bedankt voor de vlekkeloze organisatie. Abraham Molenaarweg 10 2651 KK Berkel en Rodenrijs Telefoon 010 - 511 23 61 Jan, Huub en Marco van der Burg kijken terug op een vredige en zeer geslaagde Open Dag.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 6