DIER VERMIST OF GEVONDEN? ooa SCHEIDEND PREDIKANTE RUTH THIEME: GEEN ENKELE BEGRAFENIS IS HETZELFDE" CLUBKAMPIOENSCHAP H.Z.M. RUIME OVERWINNING MOERKAPELLE 1 IN EERSTE WEDSTRIJD kleurplaten actie de zwaluw OUD PAPIER PRIJSWINNAARS 'tis -*#• Hart van Holland 22 september 2004 pagina 9 ti Boeiend vak Pieken en dalen Mondiger Strengere diensten Alles is mogelijk Seniorenwedstrijd gereikt. V ml' i Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 13 tot 20 sep tember werden de volgende ver miste/gevonden huisdieren gere gistreerd. VERMIST: Poes, lapje, neus wit, kopje half zwart half bruin, Ikr. voor poot voetje iets naar links gegroeid, halsband blauw bellen en naam penning chip, Hennipdreef Zevenhuizen; Kater, zwart/wit tussen ogen, bef, borst, buik, staatpunt, voetjes, schuw. Staringstraat, Zevenhuizen; Kater, rood getijgerd. Lange zijde, Zevenhuizen; Kater, cypersgrijs/witte bef, op snuitje, sokken, Bredeweg, Zevenhuizen; Poes, zwart/wit gevlekt,chip, staat kort op de pootjes, Nesselande, Rotterdam/ Zevenhuizen Rosellaparkiet, rood/wit/ blauw/groen, ring, Rozenstraat, Zevenhuizen. GEVONDEN: Poes, schildpad, linker voor poot licht-bruin voetje, band rood (folkoren) bel en koker van Swaanswijckstraat, Moerkapelle; Kat, wit met rood gevlekt, geringde staart, al enige tijd geleden gevonden, Nesselan de, Rotterdam/Zevenhuizen. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulp post: 3B-Hoek- Pijnacker/Noot- dorp - Zevenhuizen/Moerkapel- le, telefoon 010-5121937 of kijk op www.amivedi.nl. Oud Verlaat - Voor het inleveren van oud papier kan men komend weekeinde (vrijdag 24 en zaterdag 25 september) terecht bij de contai ner naast de Vierkap. De opbrengst 's bestemd voor extra leermiddelen voor basisschool de Nessevliet. Oe container is open op vrijdag en zaterdag. Zaterdagavond wordt hij afgesloten. Men wordt verzocht het °ud papier gebundeld of in dozen verpakt in te leveren en zoveel mogelijk achter in de container op fe stapelen. Bart Bakker weet al jaren via zijn - soms scherpe - pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstukzet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers, die het aandurven om met hem de confrontatie aan te gaan. p zondagmor- |gen- en mid dag is het omstreeks tien uur een drukte van belang in de Dorpsstraat. Automobilisten doen hun best om een parkeer- plekje te vinden. Tal van fietsers trappen stevig door alsof ze aan een wedstrijd deelnemen en de voetgangers hebben er stevig de pas in. Gaat het om een braderie of een koopzondag? Nee, het is het traditionele beeld van Zeven- huizenaren die de plaatselijke kerken met een bezoekje vereren. Zo ook naar het kerkje in de Dorpsstraat dat tussen de C1000 en het Chinees restaurant ligt ver scholen. Deze vereniging van Vrij zinnige Hervormden bestaat op 25 september 50 jaar. Er is dan een feestelijke bijeenkomst van 14.30 tot 17.00 uur. Hoewel dit een heugelijk feit is, is het jubi leum met een traantje. Want na achttien- en een half jaar trouwe kerkdienst neemt predikante Ruth Thieme afscheid. Ze wordt opgevolgd door 'voorganger' Sjaak van Driel. "Ik ga langzamerhand afbou wen", legt Ruth Thieme haar besluit uit. "Ik heb naast Zeven huizen ook Zoetermeer en Zwam- merdam onder mijn hoede. Het is een parttime betaalde functie. In Zevenhuizen is dit formeel een halve dag. En als ik dan eenmaal 65 jaar ben, dan is het mooi geweest. Je moet tenslotte toch ook een beetje aan jezelf denken. Op mijn leeftijd gaan mensen juist afbouwen. Ik krijg het echter steeds drukker". "Het is een boeiend vak", aldus Ruth Thieme. "In stemmingen van vreugde en verdriet kun je veel voor mensen betekenen. Je maakt zodoende het één en ander mee en raakt er intens betrokken bij. Begrafenissen blij ven voor mij een uitdaging om er in een relatief korte tijd toch iets speciaals van te maken. Ik ben in Zevenhuizen overigens begonnen met een begrafenis. Er was een meneer Van der Broek overleden. Men had toen geen eigen voor ganger, waarna bij mij in maart '86 de telefoon ging met het ver zoek om de dienst te verzorgen. Ik ben vervolgens niet meer weg geweest." Naast de droevige gebeurtenissen zijn er, in de vorm van bruiloften, ook de vrolijke dingen. "Zeker weten", lacht Ruth Thieme. "Ik heb zelfs in de Dorpsstraat mijn eigen dochter Mirjam getrouwd. In Zoetermeer mocht ik mijn twee kleinkinderen Mink en Danique dopen. Dat zijn natuurlijk gewel dige momenten. Het zijn half-Chi nese kinderen, want mijn dochter woont in Peking. Tot tweemaal heb ik dus met de kerst een klein kind gedoopt." In de loop der jaren is het vak van predikante veranderd. Zoals de mentaliteit van de mensen veran deren - het individualisme neemt toe - is ook het kerkbezoek aan pieken en dalen onderhevig. De algemene tendens is toch dat het kerkbezoek, los van welk geloof dan ook, afneemt. "Dat klopt", erkent Ruth. "Het is daarom belangrijk om het voor de bezoekers amusant, boeiend, enigszins informeel en plezierig te houden. Vergelijk het met een ander soort vereniging, waar mensen elkaar ontmoeten om activiteiten met elkaar te doen of om even bij te praten. Met zo'n benadering wil het kerkbezoek nog wel eens stabiliseren." "Je merkt wel dat men minder snel lid wordt van een kerkelijke vereniging", vervolgt Ruth. "'Er is een tendens dat mensen zich min der makkelijk willen binden dan een aantal jaren geleden. Binding vraagt tenslotte ook verantwoor delijkheid. Bij de Vrijzinnigen komen regelmatig geïnteresseer den binnen die even komen rui ken, voelen en informeren naar onze vereniging. Soms komen ze een paar keer, maar een lidmaat schap is dan toch nog een brug te ver." "Vrijzinnigen, zoals wij dat in onze kerk noemen, worden mon diger", vertelt Ruth. "Je hebt in diverse opzichten veel meer over leg met elkaar. Dan doel ik bij voorbeeld ook op een begrafenis. De wensen van de nabestaanden zijn grotendeels bepalend voor de vorm en de wijze hoe de kerk dienst gaat verlopen. Dat is toch een groot verschil met vroeger. Toen mijn vader overleed - ik was toen 36 - hadden de kinderen eigenlijk niets te vertellen. Mijn moeder heeft dat toen helemaal uit handen gegeven. Tegenwoor dig komt men met een wensen pakket. Als predikante heb je de taak om met de begrafenisonder nemer en de familie het één en ander te sturen." Haar opvolger Sjaak van Driel komt uit Ridderkerk waar de diensten over het algemeen strenger zijn dan in Zevenhuizen. "Er zit een groot verschil tussen deze twee gemeenten", aldus Ruth. "Maar dat zal je altijd wel zo houden. Binnen de Hervormde kerk moet iedereen zich kunnen thuis voelen. Er zijn daarom diver se vleugels. Je kunt het een beetje met de politiek vergelijken. Maar we zijn niet 'links', want dan doe ik een beladen uitspraak. Ik zou meer willen benadrukken dat de eigen verantwoordelijk groot is." Populistisch gesteld kan bij de Vrijzinnige Hervormde Kerk meer dan bij andere geloofsstromin- gen. "Bij ons kan heel veel", erkent Ruth. "Zo overleg ik bij een doopdienst met de ouders wat ze graag zouden willen. We leveren bij bruiloften, doopdien- sten en begrafenissen een soort maatwerk. Men staat er totaal niet bij stil hoeveel uren er in" gaan zitten. Een begrafenis kost je zomaar 20 uur. Het is onmoge lijk om even een kerkdienst van de plank te halen en daar gemakshalve een andere naam boven te zetten. Onze begrafenis zal ook niet hetzelfde kunnen zijn. Toch?'. Zevenhuizen - De twaalfde wed- 'Jd van het Clubkampioenschap Van Hengelvereniging Zevenhui- ijen-Moerkapelle werd gevist in de ™tte. Elf deelnemers deden mee vingen in totaal 3.1.580 gram vis. üe eerste plaats was voor R. Huis- rnan met een gewicht van 6.760 gram vis, tweede werd J. Klomp rnst 4.900 gram vis en derde werd J- Rijnbende met 4.560 gram vis. e volgende wedstrijd is op zater- _a9 2 oktober bij de Oude Rijn. Vertrek om 6.30 uur vanaf parkeer plaats La Baraque. In de Rotte werd tevens de negen tiende wedstrijd van het Senioren kampioenschap gevist. Er deden 10 deelnemers aan mee, welke samen 31.750 gram vis vingen. Eerste werd J. van Dongen met een gewicht van 5.250 gram vis, tweede werd mevrouw C. de Zwart met 4.950 gram vis en derde werd K. Bos met 4.400 gram vis. De twintigste seniorenwedstrijd werd gevist op 14 september in het Lage Bergsche Bos. Tien deelne mers wisten in totaal 20.700 gram vis te vangen. Eerste werd mevrouw C. de Zwart met 5.750 gram.vis, tweede werd K. Bos met 3.100 gram vis en derde werd N. van Leeuwen met 2.850 gram vis. Voor meer informatie: www.h-z- m.com Ruizen - De winnaars van de R urplatenactie, gehouden door 'sburo De Zwaluw, kregen ensdag 15 september hun prijs var^e'?'<'<'9en waren - op de foto 'inks naar rechts - de 2-jarige Wondergem; zij ontving Baa ylln.n'e de Poeh-klok, Maaike pn l F Jaar) kreeg een Winnie de .«en-handdoek en Chrissy Boode (4 i0n voor daar was er een Sing al 3J v'deo. Inge van der Meer (11 pon J3Tt'3reekt op de foto. Zij won dvd van The Lions King. Jlj ®.'<'r,deren die de kleurplaat inle- fk61!, 9en een Disney ballon. de Zwaluw) Moerkapelle - De eerste externe wedstrijd van het nieuwe seizoen speelde het eerste team van schaakverenging Moerkapelle op zaterdag 18 september. Dit jaar in de 3e klasse F van de KNSB. LSG 4 uit Leiden was de tegenstander. Qua rating was de Leidse ploeg sterker, maar het werd een middag waarin het geluk Moerkapelle in een aantal partijen toelachte. Een geflatteerde overwinning van 6-2 was het gevolg. Overwinningen waren er voor Gerard van Omme ren, Hugo van Elteren, Dick Bac, Marcel de Haan en invaller André Nieuwlaat. Jesse van Elteren en Wouter Vroegindeweij maakten remise, terwijl Ben van Geffen op het eerste bord de eer aan de tegenstander moest laten. Bij de onderlinge competitie wer den zes partijen gespeeld. Hugo van Elteren speelde met wit tegen Ron Droog. Een spannende wed strijd, maar Ron verloor in een lasti ge stelling een pion en later een stuk. Toen hij even later nog iets over het hoofd zag hield hij het voor gezien en gaf op. De tweede partij was die van Cees van Vuuren tegen Ben van Geffen. Een boeien de partij waar Cees een pion achter kwam en later nog een en dat was fataal. Pieter Perdijk moest met wit tegen Gerrit van Meeteren; een hele lastige partij voor beiden met voor allebei veel mogelijk heden. Uiteindelijk won Pieter. Matthias Freeke is goed in vorm dit seizoen en won tegen de te gemakkelijk spelende Maarten Pilgram. Björn Hjulmand speelde tegen André Corpeleijn. Het was een snelle wed strijd maar Björn was kansloos tegen de sterk spelende André. Jac ques de Lange moest met wit tegen Gerard van Ommeren en na een moeilijke en spannende stelling wist Gerard te winnen. Stand na drie ronden: 1. Ben van Geffen, 2. Boudewijn Weijermars, 3. Matthias Freeke, 4. Andre Nieuwlaat, 5. Hugo van Elteren. Bij de jeugd waren er de volgende partijen: Raynor Krijgsman - San- der Marijt 1-0 Jonathan Pilgram - Walter van den Berg 1-0 Immo Uit- tenboogaart - Cynthia van der Winden 0-1 Martijn de Wit - Geert van de Hoek 1-0.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 9