Droge voeten en schoon water Hollands Midden vormt één veiligheidsregio Wilt u zich verzekeren of bent u al verzekerd bij Nationale Nederlanden? 0180-631866 Open Asieldag P. VISSER ZN VERWARMING Dan natuurlijk via VEERMAN GEBR. SCHELLINGERHOUT BOUWBEDRIJF too gratis HR-ketels! Bel voor ouderwetse kwaliteit en service 1.655,- 1.399,- T0TAAL VOORDEEL 3.054,- Hart van Holland 29 september 2004 pagina 13 Voorkomen wateroverlast Onderhoud watergangen Schouw Verbetering samenwerking Belangrijke eerste stappen Bestuursovereenkomst Kat vermist: Chunky lapje, bl. halsband, bel+penning+chip, Iwz+lrood oor G180-633674 Hét adres voor: Advies en beheer van uw verzekeringsportefeuille, bij u thuis of bij ons op kantoor. Afspraken overdag maar ook 's avonds mogelijk. BENTHUIZEN TEL. (079) 331 39 68 331 24 56 NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUDSWERK iff, ^eerman Diensten B.V. Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA Zevenhuizen Tel: 0180-631866 Fax: 0180-633178 info@veerman.org www.veerman.org Regio - De zomer is voorbij en met de winter in aantocht is voor G.Z-H het moment aangebroken voor het jaarlijks 'gewoon onderhoud' van de watergangen. Vanaf oktober worden in de Zuid- Hollandse natuur- en recreatieschappen de sloten, singels en vaarten geschoond. Dit jaarlijks onderhoud van de watergangen is van belang voor droge voeten en schoon water. De watergangen staan met elkaar in verbinding, ze vangen het regenwater op en zorgen ervoor dat het via de gemalen naar de rivieren en uiteindelijk naar de zee stroomt. Het is belangrijk dat het water snel en zonder problemen kan worden opgeslagen en afgevoerd. Om een goede doorstroming en voldoende waterberging te behouden, moeten de watergangen regelmatig onderhouden worden en weer op de juiste afmetingen worden gebracht. Bovendien is een smalle, ondiepe watergang slecht voor de waterkwaliteit en voor de soortenrijkdom van planten en dieren. Ook kunnen in een smalle, ondiepe watergang veel algen groeien, wat vooral in de zomer voor stankoverlast kan zorgen. De waterschappen zijn verantwoordelijk voor het onderhoud van de hoofdwatergangen in hun beheersgebied. Zij onderhouden zelf de hooldwatergangen. Voor de kleinere watergangen zijn de eigenaars en gebruikers van percelen die langs deze kleinere watergangen liggen, onderhouds-plichtig. Dit is in wettelijk verordening vastgelegd: de Keur van het waterschap. Het onderhoud is onder te verdelen in 'gewoon onderhoud' en 'buitengewoon onderhoud'. Het 'gewoon onderhoud' bestaat uit het verwijderen van voorwerpen en materialen, schonen, maaien en verwijderen van overmatige begroeiing, instandhouden van de oevers en taluds en onderhouden van de beschoeiing. Het 'buitengewoon onderhoud' is bedoeld om de watergangen op de juiste afmetingen te houden, bijvoorbeeld door te baggeren. De waterschappen zien er op toe dat de onderhoudsplicht wordt nageleefd. Deze wettelijke controle wordt schouw genoemd. Een schouw wordt vooraf meestal aangekondigd door middel van het plaatsen van bordjes bij de betreffende watergangen. In verband met ecologische waarden zoals broeden, nabloeien en zaaien van planten, verzorgt G.Z-H, in opdracht van de natuur- en recreatieschappen Voorne-Putten-Rozenburg, Rottemeren, Midden-Delfland, IJsselmonde, Krimpenerwaard, Haringvliet, Reeuwijkse Plassen en omgeving, functionele commissie Dobbeplas en de provincie Zuid-Holland, het gewoon onderhoud van de watergangen ieder jaar na de zomer. Regio - Met instemming van colleges en gemeenteraden hebben de burgemeesters van de 35 gemeenten in Hollands Midden het startsein gegeven voor een samenwerkingsverband op het gebied van veiligheid en rampenbestrijding. Zij hebben het regionale politiekorps, de regionale brandweer, de organisatie voor geneeskundige hulpverlening bij ongevallen en rampen (GHOR) en centrale post ambulancevervoer (CPA) gebundeld in één overkoepelende organisatie: de Veiligheidsregio Hollands Midden. Doel van de Veiligheidsregio is een versterking van he onderlinge samenwerking van de hulpverleningsdiensten en de gemeenten in het gebied. Om beter voorbereid te zijn op rampenbestrijding en om de toenemende risico's bij rampen en grote ongelukken beter te kunnen beheersen, is versterking van de samenwerking geboden. Ook moet de Veiligheidsregio leiden tot minder 'bestuurlijke drukte'. De bestuurlijke betrokkenheid bij de afzonderlijke hulpverleningsdiensten en gemeenten wordt gecoördineerd en gebundeld in de ene Veiligheidsregio. Dat kost minder tijd en vermindert communicatierisico's. Bovendien is de verwachting dat de samenwerking tussen de uitvoerende diensten en gemeenten aanzienlijk verbetert. Het initiatief in Hollands Midden ligt in lijn met de kabinetsplannen voor een landelijk stelsel van veiligheidsregio's. Tekortkomingen bij de bestrijding van rampen trokken in de afgelopen jaren veel aandacht. Een stroom van rapporten en evaluaties toonde de noodzaak van verbeteringen in de organisatie van de rampenbestrijding aan. De bestuurders in Hollands Midden menen met de vorming van een veiligheidsregio belangrijke stappen te hebben gezet om die verbeteringen te bewerkstelligen. De veiligheidsregio Hollands Midden is gebaseerd op een bestuursovereenkomst tussen de 35 burgemeesters. In deze bestuursovereenkomst is ook afgesproken dat de positie van de coördinerend burgemeester in de regio wordt versterkt. Als zich daadwerkelijk een groot incident of een ramp voordoet die gemeentegrenzen overschrijdt, dan heeft de coördinerend burgemeester de bevoegdheid knopen door te hakken, bijvoorbeeld over de inzet van mensen en materieel of het openhouden van routes voor hulpverlening. De bevoegdheden en daarmee het gezag van de burgemeesters in de gemeenten waar de ramp of het incident zich voordoet, worden niet aangetast. Regio - De deuren van de dierenasielen staan op zaterdag 2 oktober open om vele duizenden bezoekers te ontvangen. In Gouda, aan de Groenhovenweg 501, is men van harte welkom van 12.00 tot en met 16.00 uur bij het Dierentehuis Midden-Holland. Natuurlijk kunnen belangstellenden het hele jaar door terecht in het dierenasiel, maar speciaal tijdens deze Open Dag bieden de asielen een aantrekkelijk en informatief programma. De Open Dag in het asiel wordt dit jaar voor de vijftiende keer georganiseerd door de Dierenbescherming. Kijk voor meer adressen en openingstijden van asielen op www.dierenbescherming.nl. UW VOORDEEL Silver Pack met o.a.: airco elektrisch bedienbare ramen en spiegels centrale portiervergrendeling met afstandsbediening zilverkleurige roofrails diverse zilveraccenten in het interieur t.w.v. €2.155,- nu voor 500,- VD0 Dayton-audio-navigatiesysteem t.w.v. 1.399,- nu voor 0,- Zoetermeer, Autobedrijf Boonstoppel Jr. Zoetermeer B.V., Edelgasstraat 5, (079) 363 17 77 Waddinxveen, Autobedrijf Boonstoppel Jr. Waddinxveen B.V., Zuidelijke Rondweg 3, (0182) 62 21 33 Rotterdam, Autobedrijf Boonstoppel Jr. Rotterdam B.V., Vlambloem 52, (010) 286 62 22 Prijs «nel. SPM/BTW, excl. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken, af Sthiphol-Rijk. Brandstofverbruik Space Star 1.6 gemiddeld 7,2 1/100 km (1 op 13.9). C02-emissie 171 g/km. Elke Mitsubishi-personenauto heeft 3 jaar Multigarantie/ Mitsubishi Assistance Package. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeeld model kan afwijken van de stondaardspecificaties. N e i t houdt Nederland warm m Is uw cv-ketel 12 jaar of ouder? Dan kunt u een i van de 100 gratis Nefit VTaf „v«v HR-ketels winnen. Niet zomaar HR-ketels, maar 100 'Beste koop' Nefit EcomLine Excellent HR combi-ketels. Met AquaPower voor méér en sneller warm water. En met de absolute zekerheid van Nefit, het meest voorkomende merk bij eigenhuisbezitters. Alles wat u hoeft te doen, is een slagzin orgineel afmaken. Vraag ons naar de actiefolder. Voor een goed advies én kans op een GRATIS Nefit HR-ketel: Dorpsstraat 167-169 - 2761 AR Zevenhuizen Tel.: 0180 - 631206 - Fax: 0180 - 632816 www.visserverwarming.nl - info@visserverwarming.nl Wij adviseren NEFIT

Hart van Holland | 2004 | | pagina 13