Denkt u dat het klimaat niet verandert? ter Braak - de uinen Hl DRIVE-IN SHOW tvraagt ere keuz yvj Timeless Entertainment Schieland Meer dan een postzegel 0 TH«£-'S NO TIMP UKP TIMGT-SS' Schieland controleert vanaf 15 november het slootonderhoud pagina 16 Hart van Holland 29 september 2004 U herinnert zich vast het hoge water van 1993 en i 995 in het zuiden van het land. Of de wateroverlast in het beheersgebied van Schieland in 2001. Dat was geen toeval maar het gevolg van de klimaatverandering die aan de gang is. Hoe sterk die verandering zich in de 21e eeuw doorzet, is nu nog niet te zeggen. Maar dat het klimaat verandert, is zeker. Uw waterschap anticipeert hier op door nu al nieuwe gemalen te bouwen en water gangen aan te passen. Aandacht is er ook voor waterbergingen; gebieden die bij hevige neerslag tijdelijk water kunnen opslaan. Het recreatiegebied dat wordt ingericht in de Eendragtspolder bij Zevenhuizen, is hier een voorbeeld van. Door maatregelen zoals deze houdt u droge voeten. Bij de uitvoering van de waterschapstaken spelen verschillende belangen. Het bestuur van een waterschap weegt deze af en neemt besluiten. Wilt u invloed uitoefenen op wie de komende vier jaren de besluiten over het waterbeheer in uw woonomgeving neemt? Dat kan door het stembiljet dat u verleden week heeft ontvangen, in te vullen en uiterlijk 4 oktober 2004 terug te sturen. van Schieland en de Onze projecten 2005! Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Maasboulevard 123 Postbus4059 3006 A8 Rotterdam www.schielandendekrlmpenerwaard.nl wwvVterbraak-dejOng(i nl Tel: 06-22912450 j - tuinaanleg - sierbestrating - ontwerp - tuinonderhoud Brede weg 15, 2751 GH Moerkapelle 1 j 4 Rob Gert-Jan van Grandcafé Moerkapelle ONWIJS BEDANKT VOOR EEN TE GEK SEIZOEN! Jammer dat jullie stoppen op deze locatie. Voor boekingen en informatie: 0653-604727 www.timelessentertainment.nl Bekendmaking Samen werken aan goed slootonderhoud LINDHOUT keukens Veilige waterkeringen. Het op peil houden van het water. Een goede waterkwaliteit. Beheer van lokale wegen. Met deze taken is het waterschap dagelijks bezig. Een voorbeeld is de dijkversterking Noord en Molendijk tussen Krimpen aan de Lek en Krimpen aan den IJssel. Deze dijk wordt over een lengte van 2,2 km versterkt. Een interessant detail is dat deze dijkversterking mogelijk het laatste deltawerk in Nederland is. In Rotterdam-Ommoord wordt er gewerkt aan het voorkomen van wateroverlast door een nieuw gemaal te bouwen en watergangen te verbreden. Water kan hierdoor makkelijker worden afgevoerd of bij droogte juist worden aangevoerd. Kijkt u voor meer informatie over werkzaamheden en projecten op de websites van de huidige waterschappen: www.schieland.nl en www.krimpenerwaard.nl Aanvraag duplicaten Bent u uw stembiljet kwijt geraakt?Tot 1 oktober 2004 kunt u een duplicaat aanvragen via de verkiezingstelefoon 0800 7244 352, per e-mail verkiezing@schielandendekrimpenerwaard.nl of bij de receptie van Schieland (Maasboulevard 123 in Rotterdam). Het duplicaat wordt dan per post naar u toegestuurd. Vanaf 1 t/m 6 oktober 2004,11.30 uur kunt u alleen bij de receptie van Schieland een duplicaat aanvragen en ophalen. De voorzitter van het stembureau, A. Biemond, waarnemend dijkgraaf van Schieland. kinder postzegels Met uur ge\d steunt u hinderen in binnen- en buitenland. Kijk op «rww.kinderpostzegels.nl voor kinderen door kinderen Goed onderhouden sloten lijn belangrijk voor de afvoer van water. Ooor een goede afvoer van water kan wateroverlast worden tegengegaan. Ook de waterkwaliteit verbetert door goed onderhouden sloten. Elke eige naar van een perceel langs een watergang (sloot) is verplicht deie te onderhouden, tenzij het een hoofdwatergang betreft waarvoor Schieland onderhoudsplichtig is. Omdat het belangrijk is dat dit ook daadwerkelijk gebeurt, controleert Schieland de watergangen in zijn beheersgebied. Dit jaar vindt die plaats vanaf 15 november. Op 15 november 2004 moet dus aan de onderhoudsplicht voldaan zijn. Zorgen voor droge voeten en schoon water, dat is kort gezegd de taak vat» Schieland. Het niet alleen. Maat samen met u, als eigenaar van een perceel dat grenst aan een sloot. Onderhoudsplichtig Wie eigenaar is (of een zogenaamd beperkt recht heeft, zoals erfpacht) van een perceel dat grenst aan een sloot, is wettelijk verantwoordelijk voor het onder houd van de halve breedte van de sloot langs het perceel. Als u niet duidelijk is of u onderhoudsplichtig bent, dan kunt u contact opnemen met Schieland. Gewoon onderhoud Eigenaren van een aan een sloot gelegen perceel zijn verplicht onderhoud uit Ie voeren om wateroverlast tegen te gaan. De keur van Schieland noemt dit het 'gewone onderhoud'. Comfort en gemak vindt u bij Lindhout Keukens: meubelmakerij ook Italiaanse keukens exclusieve ontwerpen uitsluitend topmerken van keukens en/of waaronder. meubelmakerij exclusieve ontwerpen van keukens en/of wandkasten wij iverken met een zeer deskundig installatieteam Miele Bosch Neff Composit iNoordeinde 76c Waddinxveen tel. Dagelijks geopend van 09.30 - 17.30 uur. Zaterdag geopend van 10.00 - 16.00 uur. Donderdag koopavond van 18.30 - 21.00 uur. Maandag gesloten. Dit houdt het volgende in: - begroeiingen en (drijf-)vuil die de doorstroming of de berging van water kunnen belemmeren, moeten wofden verwijderd; - houtachtige gewassen die over de sloten hangen en die het onderhoud en de bereikbaarheid kunnen belemmeren, moeten worden gesnoeid; - de taluds (de schuine slootkanten) moeten worden gemaaid. Eigenaren kunnen zelf bepalen of zij het maaisel op de kant laten liggen of afvoeren. Controle Schieland controleert jaarlijks of de sloten in zijn beheersgebied goed tip onderhouden. Dit wordt schouw voeren genoemd. Oit jaar vindt deze controe plaats vanaf 15 november 2004. De schouwperiode zal evenals in jaren ongeveer vier weken duren. De begindatum is voor het gehele tesH,s gebied gelijk. Handhaving Als blijkt dat niet aan de onderhoudsplicht is voldaan, kan Schieland be® -1 bestuursdwang toe Ie passen. Dit houdt in dat de overtreder een bestuurs dwangbeschlkking toegestuurd krijgt met een termijn van twee het onderhoud alsnog uit te voeren. Als na deze termijn blijkt dal del on houd niet is uitgevoerd, voert Schieland het onderhoud op kosten van overtreder alsnog uit. Deze kosten worden vermeerderd met de vootbeiei dingskosten. Informatie Op onze website www.schieland.nl kunt u meer informatie vinden. Heeft u vragen of opmerkingen, neemt u dan contact op met de aide tel Vergunningverlening Handhaving van Schieland, tel.: 010-453 73 93. Dijkgraaf en hoogheemraden, A. Biemond, waarnemend dijkgraaf mr A. van Strijen, secretaris-rentmeester Hoogheemraadschap van Tel.nr.; oio-453 72 oo www schieland.nl

Hart van Holland | 2004 | | pagina 16