Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 WÉÉT Gemeentenieuws 29 september 2004 HET IS ZOVER: DE OMLEIDING N219 KOMT ER! EEN NIEUW KLACHTENREGLEMENT: WAT VERANDERT ER? Evenement-en kalender) INFORMATIEMIDDAG EN-AVOND N219 Altijd waf fe> dooyi in Z-oV&y\hfiz-c-y\-l\Aooyica^oHo VERGUNNINGEN MELDING WET MILIEUBEHEER PUBLICATIE INSPRAAK VERORDENING: Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZbN-MOERKAPELL^^j WEEK 40 VAN BK WEG NAAR BETER Het bekende motto van A naar Beter werd door Wethouder De Jong voor de gelegenheid omgedoopt van BK weg naar Beter. Afgelopen vrijdag 24 september was het zover. Met de ondertekening van het convenant N2I9 door de Provincie Zuid-Holland, Rijkswaterstaat, Prorail, de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen is het start schot gegeven voor de realisatie van de nieuwe N219, die Zevenhuizen verlost van het sluipverkeer door de kern van A20 naar Al2. Volgens planning zal de nieuwe weg in 2008 in gebruik genomen worden. Daarvoor moet nog wel veel werk verzet worden en grond aangekocht. De spoorwegovergangen worden ongelijkvloers gemaakt. Dat wil zeg gen dat er onderdoor of overheen gereden kan worden. De huidige op en afritten Zevenhuizen en Waddinx veen vervallen. Er komt een nieuwe aansluiten tussen de Noordelijke Dwarsweg en de Bredeweg. Gedepu teerde Norder benadrukte in zijn speech het belang van een strakke planning om daadwerkelijk in 2008 de weg in gebruik te kunnen nemen. Een en ander blijft ook afhankelijk van de snelheid waarmee de beno digde grond verworven kan worden. De Provincie Zuid-Holland organi seert op 6 oktober een informatiemid dag en -avond. Ook zal er een website komen waar alle informatie rondom de N219 te vinden zal zijn. Op 21 september heeft de gemeenteraad besloten een nieuw klachtenreglement aan te nemen. Waarom is dat gebeurd en wat verandert er ten opzichte van het oude reglement? Misschien heeft u wel eens te maken gehad met de klachten commissie, die tot voor kort was ingesteld om klachten te behandelen. De wet is veranderd, en daarom is de klachtencommissie nu afgeschaft. In samenspraak met de Nationale Ombudsman is een nieuwe klachtenregeling gemaakt. Nieuwe werkwijze Als u een klacht heeft -bijvoorbeeld u bent van mening, dat u niet correct bent behandeld door een ambte naar- dan zal uw klacht nu worden behandeld door de gemeentesecre taris (de hoogste ambtenaar) bijge staan door de klachtencoördinator. Wij streven er als gemeente naar u, als burger, zo goed mogelijk van dienst te zijn. Uitgangspunt bij de behandeling van uw klacht zal dan ook altijd zijn een oplossing te vin den, die naar tevredenheid is, en bij draagt tot het herstel van uw ver trouwen in ons als gemeente. Nadat u een definitief antwoord op uw klacht heeft ontvangen, dan is het mogelijk -als u toch niet tevreden bent- om de Nationale Ombudsman te benaderen. Let op: u kunt niet direct de Nationale Ombudsman inschakelen: de klacht dient altijd eerst door de gemeente te zijn behandeld. De klachtenregeling is te vinden op www.zevenhuizen-moerkapelle.nl. Met vragen over de regeling kunt u terecht bij A. Sinke, tel.: 0180- 637710. pi TrifmiTrn re Eindelijk, aan deze situatie op de Burgemeester Klinkhamerweg komt een einde! In de vorm van een inloopmiddag en -avond op woensdag 6 oktober a.s. zal de Provincie Zuid-Holland infor matie verstrekken over het Definitief Ontwerp (DO) in de raadszaal van het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 Zevenhuizen. U kunt binnenlopen van 16.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. Er zullen medewerkers aanwezig zijn van de Provincie, het ingenieursbureau Tauw en de gemeenten Zevenhuizen-Moerka pelle en Waddinxveen. Zij kunnen het DO toelichten en vragen beant woorden. De resultaten van deze dag worden verwerkt in het door de provincie vast te stellen DO. Vanaf 6 oktober ligt het DO gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis. De provincie is voornemens een website te lanceren waar alle informatie over de weg te lezen zal zijn. Wij houden u op de hoogte. Hieronder vindt u een overzicht van de evenementen die in het vierde kwartaal van 2004 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle worden georganiseerd. EVENEMENT 3 oktober Wielerwedstrijd Tourclub Zevenhuizen '80 Wielerwedstrijden op de Molenviergang door de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle. 3 oktober Rottemerenloop AV S TV De Kieviten Een trimloop van 11:00 uur tot 13:30 uur door de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Bleiswijk en Bergschenhoek georgani seerd door AV TV De Kieviten. Zowel leden als niet leden kun nen aan deze trimloop deelnemen 7 en 8 oktober Unicef-beurs Een kinderkleding en speelgoedbeurs ten behoeve van Unicef, in de gereformeerde Kerk te Zevenhuizen 8 oktober The Skymasters puzzelrit De puzzelrit wordt gereden door de gemeenten Zevenhuizen-Moerka pelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel. 10 oktober Wielerwedstrijd Tourclub Zevenhuizen '80 Wielerwedstrijden op de Molenviergang door de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle 19 en 20 oktober Kindervakantiefeest 2004 te Zeven huizen Organisatie van diverse activiteiten voor de jeugd tijdens de herfst vakantie door de Jeugdcentrale van de Hervormde en Gerefor meerde kerk te Zevenhuizen. 22 en 23 oktober Cirque Etoile Circusvoorstellingen voor kinderen op het speelveldje naast de Rehobothschool aan de Raadhuisstraat te Moerkapelle. 29 oktober The Skymasters puzzelrit De puzzelrit wordt gereden door de gemeenten Zevenhuizen-Moerka pelle, Nieuwerkerk aan den Ussel en Capelle aan den IJssel. 13 november Wereldwinkel Kramendag Een kramendag op het Dorpsplein te Zevenhuizen van 10.00 uur tot 16.00 uur 19 november The Skymasters puzzelrit De puzzelrit wordt gereden door de gemeenten Zevenhuizen-Moerka pelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJsseJ. 4 december St. Nicolaasloop AV TV De Kieviten Een trimloop van 13:30 uur tot 15:3D uur door de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Bleiswijk en Bergschenhoek georgani seerd door AV TV De Kieviten. Zowel leden als niet leden kun nen aan deze trimloop deelnemen 17 december The Skymasters puzzelrit De puzzelrit wordt gereden door de gemeenten Zevenhuizen-Moerka pelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den Ussel. Elke vereniging of organisatie kan de evenementen die zij organiseren voor het begin van elk kwartaal aan de gemeente doorgeven. De gemeente zorgt ervoor dat het betreffende evenement op de evenementenkalender wordt geplaatst. De evenementenkalender wordt aan het begin van elk kwartaal op de gemeentelijke website geplaatst en in het Hart van Holland gepubliceerd. Evenementvergunning nodig? De gemeente wil bij deze de organiserende verenigingen, instellingen en organisaties erop wijzen dat voor bepaalde evenementen een ver gunning nodig is. Voor meer informatie over de evenementvergunning kunt u contact opnemen mevr. D.H. Bijnaar, tel. 01ÖO-637712 of e-mail adres d.bijnaar@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Wijzigingen onder voorbehoud Ingekomen aanvragen bouwvergunning/sloopvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning hebben ontvangen: 24 september 2004: BL/2004/0059: dakkapel op het perceel Reigershof 13 te Moerkapelle BR/2004/0060: plaatsen noodlokalen t.b.v. de tijdelijke huis vesting van basisschool 't Reigerbos Noordeinde 1 te Zevenhuizen. Bezwaar veraunninaen/ontheffinaen Tegen de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondissements rechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Melding verandering van de inrichting (artikel 8.19 Wet milieubeheer) Burgemeester en wethouders accepteerden de volgende melding: Bierhoogtweg 17 (Zevenhuizen), Exportslachterij Clazing B.V., inzake het veranderen van een pluimveeslachterij. Tegen dit besluit kan tot en met donderdag 11 november 2004 schriftelijk bezwaar worden ingediend. Dit geschiedt krachtens de Algemene wet bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud).Voor dit laatste is griffierecht ver schuldigd. Alleen zij, die tijdig bezwaar indienen tegen het besluit, kunnen, wanneer daar sprake van is, later beroep instellen tegen het besluit op bezwaar. Het besluit en de melding verandering inrichting liggen vanaf donderdag 30 september tot en met woensdag 10 november 2004, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerka pelle, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan telefonisch een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637725. Het college maakt bekend dat de raad op 21 september 2004 heeft besloten de inspraakverordening uit 1991 in te trekken en een nieuwe inspraakverordening vast te stellen. De nieuwe verordening treedt in werking op de eerste dag na het verstrijken van een termijn van 6 weken met ingang van de dag na de datum van bekendmaking; dat zal dus zijn op 11 november 2004. Het intrekken van de oude verordening en het vaststellen van de nieuwe verordening is referendabel op grond van de Tijdelijk referendumwet en de verordening op het raad gevend correctief referendum. De nieuwe verordening ligt kosteloos ter inzage op gemeentehuis. Tegen betaling van leges is voor een het ieder een kopie te verkrijgen. De verordening verschijnt e. a- ook op de website: www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Tegen het besluit dat het intrekken van de oude verorde ning en het vaststellen van de nieuwe verordening refer-'1 dabei is, staat binnen 6 dagen beroep open bij de Atdeir bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 200 2500 EA Den Haag. Het instellen van beroep schort de wer king van de vaststelling en intrekking niet op. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 overige informatie

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4