"coHcerrpenden1 "KEN UW DORP": LUDIEKE NIEUWE ACTIE VAN MIDDENSTANDSVERENIGING ZEVENHUIZEN 50.000,- VOOR "BIJNA THUIS" EEN ROTTERDAMMER IN ZEVENHUIZEN JEUGDBRANDWEER MOERKAPELLE VIERDE VAN NEDERLAND MOERKAPELLE 3 TEN ONDER IN EERSTE WEDSTRIJD LAAT JE ZIEN, LAAT JE HOREN VROUWEN VAN NU AAN DE WIJN fïi HERFSTVAKANTIEACTIVITEITEN JEUGDGROEP pagina 14 Hart van Holland oktober 2004 ZEVENHUIZEN M ff pil i» It Dorpsstraat, Ons Dorp Jip/ Jop Zevenhuizen - De Middenstands Vereniging Zevenhuizen heeft een nieuwe vier weken duren de actie bedacht voor het win kelend publiek in Zevenhuizen. Wil van Logchem, voorzitter van de MVZ, vertelt enthousiast over de nieuwe acite: "De actie, die gedurende de maand okto ber loopt, moet er mede voor zorgen dat het winkelen in ons mooie dorp nog aantrekkelijker wordt. Vier weken lang ver schijnt er een puzzel onder het motto "Ken uw Dorp". De puzzel dient ingevuld te wor den met de namen van de bedrij ven, waarvan de voordeuren op de foto staan. Eén letter uit de naam vormt samen met 7 andere letters de weekoplossing. Dat vraagt een beetje puzzelen maar als u goed oplet op de gevel van de bedrijven, is het goed te doen. Deze oplossing levert u in bij één van de deelne mende bedrijven, die vermeld staan op de puzzelpagina. Er zijn wekelijks leuke prijzen te winnen, die door de deelnemers beschik baar zijn gesteld. De wekelijkse antwoorden uit de puzzels komen samen in een zin te staan. Na vier weken is de zin pas volledig, dus bewaar de wekelijkse oplossingen goed! Uit de inzenders van de goede zin, wordt er één getrokken als winnaar van de grote hoofdprijs. De Middenstandsver eniging wenst u veel winkel- en puzzelplezier." De puzzelpagina is te vinden op pagina 32. Haarlem/Moerkapelle - De lande lijke wedstrijd voor de jeugdbrand weer werd zaterdag 3 oktober gehouden in Haarlem. De jeugd brandweer van Moerkapelle deed mee met een junioren- en een aspi- rantenploeg. De juniorenploeg moest als eerst en om 9.30 uur kre gen zij een melding: er was brand uitgebroken bij Nedtrain in de las werkplaats. Er bleek een aantal machines in brand te staan met een branddoorslag naar een aantal kasten in een andere ruimte. Vak kundig werd de brand door de Moerkapellenaren geblust. Om 12.00 uur was het de beurt aan de aspiranten (15-18 jaar). Deze kregen melding van een container- brand bij Nedtrain. Aangekomen bleek na verkenning meer aan de hand te zijn: er stond een trein in brand met doorslag naar een ande re ruimte, op de bovenverdieping bevond zich nog een persoon en door brand in een ventilatiekanaal had de brand zich dieper het pand in uitgebreid. Uiteindelijk was de speeltijd om, zonder dat de brand geblust was. Om 18.30 uur was de prijsuitrei king: de aspiranten van Moerkapel le werden negende en de junioren behaalden de vierde plaats. Moerkapelle - De eerste wedstrijd voor het derde team van de schaak vereniging Moerkapelle stond vrij dag 1 oktober op het programma. De tegenstanders kwamen uit Rid derkerk: 'Eeuwig Schaak 1', De tegenstand aan de topborden was zwaar en dat resulteerde in slecht een half puntje aan de eerste 5 bor den. Op de laatste borden werden er twee bijgehaald, maar de neder laag was niet te vermijden: 2.5-5.5. Matthias Freeke scoorde dat halve puntje en Jojanneke Weijermars en teamleider Gerrit van Meeteren behaalden het volle punt. In de onderlinge competitie vier partijen. De topper was die tussen de verassende koploper Boudewijn Weijermars en huidig clubkampi oen Dick Bac ofwel een strijd tussen jeugdig talent tegenover routine en ervaring. Dick speelde de ope ning die hij al sinds tijden speelt en Boudewijn stelde zich energiek op. Een tactisch remiseaanbod - een 'wapen' dat hij als geen ander beheerst - van Dick op het moment dat hij een pion dreigde te verlie zen, werd niet door Boudewijn aangenomen. Maar Boudewijn won niet de pion, maar gaf par does een stuk weg. Tegen Dick is dat direct 'einde verhaal' en met een 100% score is Dick de nieuwe koploper en de clubkampioen blijkt al direct in uitstekende vorm te ver keren. Maarten Vroegindeweij speelde tegen Gerard van Ommeren. Maar ten bestreed het Siciliaans van Gerard op een rustige en gesloten manier, wetende dat hij er nog in moet komen en dat Gerard niet bepaald een liefhebber van deze variant is. Het evenwicht werd niet echt verbroken en beide tekenden halverwege de avond voor de vrede: remise. Ook remise was het bij de partij Arie Hoogduijn-Ron Droog. Wouter Vroegindeweij en André Nieuwlaat speelden de lang ste partij van de avond. André pro beerde eens een andere opening, maar vreemd genoeg kwamen ze toch uit in een stelling die meer overeenkomt met de opening die André normaliter speelt. Even leek André de aanval over te nemen, maar binnen enkele zetten was het initiatief terug bij Wouter, die André langzaam in de verdrukking speelde. Toen André helemaal vast stond, was het punt voor Wouter binnen. Stand aan kop: 1. Dick Bac; 2. Boudewijn Weijermars; 3. Ben van Geffen; 4. Wouter Vroeginde weij; 5. Matthias Freeke. De uitslagen bij de jeugd: Cynthia van der Winden - Martijn de Wit 0- 1; Walter van den Berg - Sander Marijt 0-1; Gerben - Raynor Krijgs- manl-0; Jonathan - Immo Uitten- boogaard 0-1. Sander Marijt en Martijn de Wit gaan aan kop met 3 punten uit 4 wedstrijden. Zevenhuizen - Voor kinderen van de midden- en bovenbouw van de basisschool wordt dit najaar een cursus sociale vaardigheden gege ven. De cursus wordt na schooltijd gehouden op locatie basisschool 't Reigerbos. In de cursus maken de kinderen kennis met technieken op het gebied van spreken, voelen, luiste ren en durven. Zo gaat het bijvoor beeld over kritiek ontvangen en geven, rekening houden met een ander, een mening hebben en geven én de mening van een ander respecteren. Ook het eigen gedrag bezien en inzicht krijgen in dat wat gedrag teweeg kan brengen, komt aan de orde. In iedere les staat een bepaald thema centraal. De cursus is geen therapie. Het doel van de cursus is: het sociaal functi oneren verbeteren en het zelfver trouwen vergroten. Deze cursus is eerder gegeven en is toen heel positief verlopen. Daar om wordt er op donderdag 28 oktober van dit jaar opnieuw gestart met een serie van acht les sen voor kinderen van de groepen 6, 7 en 8 van 17.00 tot 18.00 uur. Voor de groepen 3, 4 en 5 wordt bij voldoende aanmelding in het voor jaar van 2005 een nieuwe lessense rie gestart. Basisschool 't Reigerbos is de locatie waar de cursus gegeven wordt. Uiteraard zijn kinderen van andere scholen in Zevenhuizen en omge ving van harte uitgenodigd om deel te nemen. Voor meer informa tie: www.goanna.nl of 06- 51466583. Regio - Het Oranje Fonds heeft 50.000,- toegekend voor de inrich ting van het "Bijna Thuis"-huis Hos pice IJsselThuis. De eerste paal voor IJsselThuis werd geslagen op vrij dag 27 augustus jongstleden in Nieuwerkerk aan den IJssel. Daar mee krijgt de regio Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle haar eigen hospice, een kleinschalig onderkomen voor terminale pati ënten die door omstandigheden niet thuis kunnen blijven wonen en die in een passende omgeving hun laatste levensfase doorbrengen. Ronald Van der Giessen, directeur van het Oranjefonds: "Het Oranje Fonds staat voor een samenleving waar het goed samen leven is en waarin mensen tot hun recht komen. We verwachten dat onze bijdrage dit bijzondere project een goede stimulans geeft en dat zo onze doelstelling weer meer bereikt wordt." Stichting IJsselT huis is zeer verheugd met de bij drage. www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl I 'De geschiedenis van Bredevoort Boekenstad begon met een krantenartikel. In mei 1992 stond in de Volkskrant een artikel van Ed Schilders over het boe- kenstadje Hay-on-Wye in Wales. In Bredevoort stond op dat moment een aantal panden al jaren leeg. De 1600 inwoners van Bredevoort bleken niet in staat de middenstand op peil te houden. Het krantenarti kel bracht de bestuursleden van Bredevoorts Belang op een idee. Er werd tijdens werkbezoeken aan Hay- on-Wye en Redu uitvoerig met de stichters van deze boekensteden gesproken. Bredevoort bleek perfect aan de voorwaarden voor een Boekenstad te vol doen. Maar de belangrijkste voorwaarde was vol doende antiquaren die geïnteresseerd waren om zich te vestigen! Een schriftelijke peiling leverde 85 belangstellenden op. Op 27 augustus 1993 werd Bre devoort Boekenstad officieel geopend. Een zestal antiquariaten had zich toen al in Bredevoort gevestigd, evenals een boekbindcentrum, een streekdocumentatiecentrum, een kunstgalerie en een middeleeuws restaurant.' 'Willem 'Parel' Roeper is, naast zijn dagelijks werk als kok, al ruim 20 jaar bezig met bijzondere producten van het waddeneiland Texel. Al zijn lekkernijen ken merken zich door liefde voor het vak en Hef de voor wat typisch Texels is. Willem Parel maakt streekpro ducten van prima kwaliteit, bereid op natuurlijke basis. Willems eigen bedrijf in Texelse producten. Parel Enterprise, biedt hierin een ruime keus. Wat dacht u bijvoorbeeld van schapenmelkijs, lamsvleesk- roket of advocaat met boerenjongens?' Bovenstaande teksten heb ik direct van Internet overgenomen. Ik was op zoek naar voorbeelden van plaatsen die het 'conceptdenken' hebben toegepast. Om zo duidelijk te kunnen maken wat ik met deze term bedoel. In Bredevoort was de middenstand ten dode opgeschreven. De gemeen schap zou nog slechts zijn gebaseerd op wonen. Andere functies als winkelen en uiteten zouden elders gezocht moeten worden. In zo'n omgeving treft men elkaar niet meer en is men altijd onder weg. Door het thema 'Boeken' aan Bredevoort te verbinden is het nu een bruisende plaats met verba zend veel winkels en bedrijvigheid. Op Texel vindt men 7 dorpen en enkele buurtschappen. Het eiland is één groot recreatiegebied met heel veel bezoe kers, zon en strand. Toch was dat niet genoeg. De huidige consument wil meer, vertier als het slecht weer is en specifieke dingen die men elders niet vindt. Het is niet meer genoeg om een leuk gebied of dorp te zijn. Wanneer je geen gevestigde naam hebt en je toch een aantrekkingskracht wilt opbouwen dan vraagt dat meer. Dat vraagt iets specifieks, iets waar mensen over kunnen praten, iets waar onder nemers zich aan willen verbinden en waar op verder kan worden gebouwd. Belangrijk is dan niet een modegril te kiezen, maar iets wat er altijd is en waaromheen trends ontstaan. Boeken en lezen zijn onderwerpen die er altijd zijn en waar mensen zich in steeds verschillende vormen (roman, detective, thrillers, gedichten etc.) mee vereenzelvigen. Een dorp met dorpse waarden is fantastisch, maar geeft dat alleen voldoende aantrekkingskracht? Bij deze twijfel kwam een fors aantal nieuwe overwe gingen, toen wij bij toeval in contact kwamen met een aantal mensen dat bezig is met de oprichting van 'Culinair Nederland'. Doelstelling van hen is; de bestaande kennis en kunde op culinair gebied op een zodanige manier uit te dragen dat de interesse in en het enthousiasme voor smaak en de kwaliteit van voeding bij een breed publiek gestimuleerd wordt. Koken en eten een combinatie die er altijd, in steeds verschillende vormen, is en die een zeer breed toepassingsgebied kent. Is het een concept voor ons dorp? Is het een hefboom om ons dorp dat extra's te geven waarover wordt gesproken en wat aantrek kingskracht heeft? Momenteel wordt er met de Middenstand en plaatselijke kwekers over gespro ken. De volgende keer vertel ik u er meer over. Arno Lamot (arno@lamot.nl) Zevenhuizen - In de Zevenster vindt donderdag 14 oktober een wijnavond van de Vrouwen van Nu plaats. Opgeven kan tot 9 oktober bij Paula Keijzer, telefoon 0180- 632396. Zevenhuizen-Moerkapelle - Jeugd groep Zevenhuizen Moerkapelle heeft een aantal activiteiten geor ganiseerd voor in de herfstvakan tie. Op maandag 18 oktober wordt in Moerkapelle een zaalvoetbal toernooi gehouden. Deze vindt van 11.00 tot 15.00 uur plaats in "Op Moer", 's Avonds is er in Zevenhui zen een filmavond. Van 16.00 tot 18.00 uur draait de komedie 'Con fessions Of A Teengage Drama- queen' en om 19.00 uur wordt de avond hervat met 'Spiderman 2'. Deze avond wordt gehouden in de Soosruimte in het Dorpshuis. Tevens zal er gelegenheid zijn om nagels te laten versieren. Donderdag 21 oktober is er een filmavond in "Op Moer". De avond zal er precies hetzelfde uitzien als in Zevenhuizen. De Jip/ Jop Bus komt voorlopig ook in Moerkapelle te staan. Op 8 en 22 oktober, 5 en 19 november en 3 en 17 december staat de bus van 15.30 tot en met 18.00 uur bij "Op Moer". De Jip/ Jop Bus staat op 15 en 29 oktober, 12 en 26 november en 10 december van 15.30 tot en met 18.00 uur in de Leliestraat in Zevenhuizen. Reinder vd Naait Bezoeker eerste voorstelling seizoen theater Swanla Wij zijn geboren in Rotterdam en met wij bedoel ik mijn vrouw en ik. Ook hebben we onze boterham verdiend in Rotterdam. Wij wonen echter al tiental len jaren in Zevenhuizen en gelooft u mij, met heel veel plezier. Het dorpje Zevenhuizen heeft alle voor zieningen die men maar kan wensen. Afgelopen week kwam mijn vrouw met een stukje, geschreven in het Hart van Holland over een optre den van Reinder van der Naait in dorpshuis Swanla. Is dat niets voor ons? Er staat hier dat die Reinder zo goed is. Ja, maar dat staat in de krant en dat is natuurlijk hetzelfde als al die prijzen die we alleen maar hoeven op te halen na een bestellink- je. Ik ga niet! Maar mijn vrouw geeft niet gauw op, dus de kaarten werden gekocht bij reisburo de Zwaluw. Zaterdag acht uur naar Swanla. Ik ben benieuwd. Binnengekomen in een hele leuke bar. Dat viel al mee. Om kwart over acht de zaal in waar het moest gebeuren. Wij waren aangenaam verrast: wat een ontzettende leuke zaal met een voor alle bezoekers een goed zicht op het toneel. Top! En daar kwam Reinder. Ik kritisch (want je bent verwend door de tv), na amper acht minuten had ik al spijt, dat wij niet tientallen jaren eer der naar het dorpshuis zijn geweest. Wat een geweldige artiest die Re n der, dat is moeilijk te verwoorden in een krant. Na afloop in de gezellige bar met buren en vrienden onder het geno van een drankje (hapjes werden gratis aangeboden) nagepraat over ae zeer geslaagde avond. Wat een geweldige inzet van al die vrijwilligers Wij zullen zeker het Dorpshuis komende winter vele malen bezoeken. Een zeer verraste Zevenhuizenaar.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 14