1*59,43 OP IEH00RT DIT STUKJE WADDINXVEEN BINNENKORT TOT HET VERLEDEN? PELHRIMOV BEDANKT SOUBURGH WERELDPRESTATIE LEVERT K {ONMOGELIJKHEDEN VAN GENTECHNOLOGIE 'LEVENSFASEN VAN DE VROUW" RESULTAAT ACTIE AUTO-INBRAKEN BASISCURSUS JOURNALISTIEK pagina 19 Bezuinigingsplan Uitdaging KERKDIENSTEN - 10 oktober Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur dhr. M. de Ridder; 11.15 uur Gezinsviering pastor W. v.d. Meer. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W. van Laar; 18.30 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. O.W. Bouwsma; 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. W.D. Omta. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk; 18.30 uur mw. N. Rijneveld- Schep. Chr. Geref. kerk 9.30, 15.00 (zorg centrum) en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Lees- diensten. Chr.gem. Bethel 9.30 uur David Bul len. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wij- ker. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl tonrSvlvia van Doornen Waddinxveen - In de Immanuël- wordt donderdag 14 oktober van 20.00 tot 22.00 uur gesproken 'verde mogelijk- en onmogelijkhe- en van gentechnologie. Na de «dekking van het DNA en het wafelen van haar geheimen lijkt «alsof de wetenschappers nu zijn «"gedrongen tot het geheim van het leven. Wat is er mogelijk en wat niet? Wat is gewenst en waar lig gen grenzen? Op deze vragen wordt op deze avond ingegaan aan de hand van voorbeelden uit de praktijk. Inleider: Jan Hoeijmakers, Hoogleraar Moleculaire Genetica, Erasmusuniversiteit. Aanmelding: 0182-614401. Waddinxveen/Boskoop - Bij een preventieve actie van het team Waddinxveen-Boskoop van het district Gouwe IJssel, werden voer tuigen, voornamelijk personenau to's, gecontroleerd op het zicht baar aanwezig hebben van waardevolle goederen. Ook werd nagekeken of de voertuigen afge sloten waren. De controleactie, die liep van 13 tot en met 25 september, is positief verlopen. Er zijn totaal 330 voertui gen gecontroleerd. Van deze 330 waren er vier niet afgesloten en 60 voertuigen hadden zichtbaar waardevolle goederen in de auto liggen. 266 Voertuigen bleken prima in orde. Dat wil zeggen dat ze afgesloten waren en dat er geen waardevolle spullen in het zicht lagen. Wat duidelijk naar voren kwam bij deze controleactie is dat men vaak het verwijderbare frontje van de radio-cd-speler of cassetteafspeler in het apparaat laat zitten, terwijl dit toch nog steeds als de potentië le buit van de doorsnee auto-inbre ker wordt gezien. De resultaten wijzen uit dat er nog steeds men sen zijn die het risico lopen slacht offer te worden van een auto inbraak. Begin december zal er door het team Waddinxveen-Boskoop weer een preventieve actie auto-inbra ken gehouden worden. Waddinxveen - De techniek van een persbericht/verhaal schrijven staat centraal in de cursus 'Schrijven kun je leren' die vrijdag 8 oktober van 9.30 tot 15.30 uur wordt gege ven bij de Waddinxveense Volksuni versiteit. Voor meer informatie over inschrij ven en kosten op www.volksuniver- siteitwaddinxveen.nl onder cursus sen/werk en loopbaan. Waddinxveen - Het zijn span nende tijden voor kinderboer derij Dierendal aan het Burge meester Warnaarplantsoen. De gemeente Waddinxveen heeft namelijk het plan om de subsi die te gaan korten of zelfs hele maal te stoppen, waardoor deze geliefde plek binnen de dorpsgemeenschap verloren zal gaan. Al in 2004 werd het bestaan van Dierendal bedreigd ranwege de bezuinigingsplan nen van de gemeente, maar lerschillende acties vanuit de basisscholen leidden er toe dat de plannen voorlopig in de ijs- tast werden gezet. Voorwaarde wasechter wel dat de Stichting Kinderboerderij Waddinxveen die Dierendal beheert, met een voorstel zou komen waaruit moet blijken hoe er op bepaal de uitgavenposten nog verder bezuinigd kan worden. Inmiddels is het voorstel inge diend en gaat één dezer weken beslist worden of de kinder boerderij in stand kan worden gehouden. N at Dierendal een rol van bete- Jkenis speelt binnen de dorps- gemeenschap, blijkt uit het feit dat de kinderboerderij jaarlijks door circa 25.000 personen bezocht wordt. De meeste van hen zijn ouders met kleine kinderen, die educatief willen recreëren door de Kinderen in contact te brengen met de dieren en samen te ontdekken tee de dieren hier leven. Ook vin den er regelmatig bezoeken plaats w schoolklassen van basis- of middelbaar onderwijs, veelal op basis van een schoolproject maar ook om gewoon te spelen of te temen kijken. Er ontstond dan ook SMe commotie toen B W in 2003 net voorstel deed om de volledige ondersteuning aan Dierendal te beëindigen. Het voortbestaan van Dierendal kwam in het gedrang en grote delen van de bevolking, jong en oud, reageerden boos en teleur gesteld. Er kwamen protestacties op gang die B W deden besluiten het voorstel in te trekken en met het bestuur van de stichting in overleg te gaan. Er werd overeen gekomen dat de stichting zou wer ken aan een bezuinigingsplan om nog meer op eigen benen te kun nen staan. Uit het plan dat de stichting heeft opgesteld, blijkt dat er maximaal 40% kan worden bezuinigd op de totale kosten van Dierendal door onder andere de openingstijden te beperken en te werken met een minimale bezetting. In de praktijk betekent dit dat de kinderboerderij 's ochtends pas om 11.30 uur toe gankelijk zal zijn voor publiek. Ook zal één van de twee beheerders, welke beiden fulltime in dienst zijn van de gemeente, nog maar slechts enkele uren per dag op Dierdal aanwezig zijn voor onder meer de begeleiding van stagiaires en vrij willigers. Ook zai de stichting dan zelf de kosten op zich nemen voor dierenverzorging, dierenarts, ener gie, water, stort/verwerkingskos ten, materialen en telefoonkosten. Het geld dat voor deze kosten nodig is wordt begroot op 16.680,- en moet bijeen worden gebracht door middel van sponsors en dona teurs. De totale lasten voor de gemeente worden op de begroting van 2005 conform het bezuini gingsplan teruggebracht van 106.787,- naar 58.080,-; een bespa ring van 46%. Het toch aanzienlijke geldbedrag dat Dierendal conform het bezuini gingsplan zelf op tafel zal moeten leggen, wordt door de stichting gezien als een grote uitdaging. Momenteel kan de kinderboerderij al rekenen op de financiële steun van een 12-tal bedrijven en vele donateurs en er wordt hard gewerkt om fondsen te werven. Soms komt het voor dat men liever een steentje bijdraagt in de vorm van een schenking van een hok of dier. Een prima voorbeeld hiervan is de nieuwe mannetjespauw die onlangs werd geschonken door een echtpaar. De oude mannetjes pauw verdronk een aantal weken geleden nadat hij op nog onduide lijke wijze te water was geraakt. De vrouwtjespauw op Dierendal was daarna ontroostbaar. Zij was haar maatje kwijt en geld voor een nieu we pauw was er niet. Inmiddels is zij helemaal in haar nopjes met haar nieuwe metgezel. Uit deze kleine tragedie is weer gebleken dat Dierendal een warm hart wordt toegedragen. Voor de stichting is dit reden genoeg om vooral de moed er in te houden! dinxveen Marleen Ramaker i donderdag 14 oktober over I evensfasen van de vrouw. Een I ,erwfrP waar elke vrouw mee te I itien In dit thema komen I S?'ike punten aan d® orde iW' aanvaarden van de eigen li.,. en groei in alle opzichten. L een Ramaker heeft veel erva- 9°P net gebied van geloofs- en levensvragen en is een bekende spreekster en schrijfster. Deze avond wordt georganiseerd door de interkerkelijke kring Vrouw- Gezin-Geloof. De lezing wordt gehouden in de Immanuelkerk aan de Pr. Beatrixlaan 2. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Voor meer informatie: 0182-615503, 0182- 393932 of 0182-640598. Waddinxveen - Twee leden van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen Pelhrimov heb ben een werkbezoek gebracht aan Pelrhimov. Op uitdrukkelijk verzoek van de locoburgemeester van Pelhrimov, de heer Brezina, hebben zij daar een aantal rolstoe len en rollators gebracht die bij Souburgh overcompleet waren. Het afleveradres was Domov Duchodcu in Prosec Oboriste, een kleine woongemeenschap 7 kilo meterten westen en onder de vlag van Pelhrimov. Domov Oboriste betekent 'Huis voor gepensioneerden'. De directeur, de heer Pipal, gaf een uiteenzetting over het ontstaan van het bejaardentehuis. Het huidi ge Domov Duchodcu was voorheen een kasteel, weliswaar in verval geraakt maar door de gemeente opgekocht en thans in fases omge bouwd tot een echt verzorgingste huis voor ouderen. De meeste bewoners van het tehuis zijn afkomstig van het platteland uit de omgeving van Pelhrimov. Op Ïe'dd'nxveen - Helen van Win- «n september, met W ro?P van 17 mensen in 1eltJe laatste 70 kilometer jrjï*n van de oude pel- teitir, "aar Santiago de Itichr te,a' Ziï was daar via de telen'r9 Wereldprestatie. in0 l!eP voor de Hersenstich- ''«ar 1859,43 bij Li den: "Als ik nu, na twee 'CJ1' terugblik op deze kort 's, an vind ik vooral dat die tes. u taar zeer indrukwekkend te(en5 Wandelen beviel mij uit- W de medereisgenoten techte 9 en al snel was er een team<Jr-?ep 9evormd door de "menhjtee doelen die wij dit moment wonen er 70 bejaarden, die uitstekend verzorgd worden door twintig personeelsle den. Pipal was zeer verheugd met de komst van het 'rollend materiaal'. De Waddinxveense apothekers hadden eveneens een bijdrage geleverd in de vorm van inconti- nentie-materiaal. De werkgroep keerde na een 2300 kilometer lange reis met een zeer voldaan gevoel huiswaarts. (foto: Stichting Vriendschapsband Waddinxveen/Pelhrimov) nastreefden. In totaal heb ik (tot nu toe) 1859,43 aan sponsorgeld opgehaald voor de Hersenstichting Nederland. Graag wil ik iedereen die hieraan bijgedragen heeft, heel hartelijk danken."

Hart van Holland | 2004 | | pagina 19