ACROBATEN T00$ STAAN VOOR PAAL MOERKAPELLE LIJDT NESSELANDE MIST SUPER CUP VRIJE TRAP VELT GR0ENEWEG GEFLATTEERD VERLIES WINST EN VERLIES VOOR TEAMS VAN FLYERS Z0V0C- -AGON DAMES 1 GROENEWEG El WINT VAN SVS 3-1 WINST VOOR AG0N HEREN 1 j pagina 22 Hart van Holland 6 oktober 2004 SPORT Volleybal Voetbal Basketbal Volleybal Voetbal Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Hoewel de echte eerste paal al maandag 13 september de grond in ging, werd zaterdagavond 2 oktober de symbolische eerste paal geslagen van het nieuwe gebouw van Jazzdans- en Turn vereniging TOOS aan de Starin glaan. Met een acrobatische show werd de officiële plechtig heid ingeleid. Door een spreekster werd in het kort de historie van de vereniging verteld, waarbij de acrogroep allerlei acro batische toeren uithaalde. Uitein delijk werd een menselijke paal gebouwd van twee acrobaten. Hierover ging een gekleurd doek, dat door wethouder Gerts verwij derd moest worden. Vervolgens werd, onder het oorverdovende gedreun van een duizendklapper, de 'paal' door een aantal andere acrobaten met opblaasbare hamers en knuppels de grond ingeslagen. Negen jaar geleden zijn de eerste gesprekken begonnen tussen de gemeente Waddinxveen en het bestuur van TOOS over een eigen accommodatie. In 1998 resulteerde dit in de aankoop van het gymlo kaal aan de Staringlaan voor het symbolische bedrag van, toen nog, 1 gulden. "Daarbij ontving de vere- De 'paal' wordt de grond ingeslagen onder toeziend oog van wethouder Gerts. niging een bruidsschat van de gemeente voor de bouw van een nieuwe accommodatie," vertelt de voorzitter "Dit heeft jarenlang rente getrokken door alle voorbe reidingen. Maar nu is het dan ein delijk zover dat de bouw kan beginnen." Naast de bestaande gymzaal wordt een turnzaal, een gymzaal en een kantine gebouwd. De bestaande accommodatie zal worden veran derd in een dans- en aerobiczaal. In de nieuwe turnzaal zullen alle turntoestellen permanent worden opgesteld, zodat er niet telkens hoeft worden opgebouwd. De gymzaal wordt een reguliere sport hal waarin verschillende sporten kunnen worden beoefend. Alle accommodaties kunnen in de toe komst ook gehuurd worden. De verwachting is dat de nieuwbouw maart/april 2005 in gebruik zal worden genomen. Almere/Zevenhuizen - Ortec.Nesse- lande speelde zondag 3 oktober de eerste officiële wedstrijd van het seizoen De strijd om de Super Cup tussen bekerwinnaar Omniworld Volleybal en landskampioen Nesse- lande vond plaats in sporthal Waterwijk te Almere. De meege reisde supporters van de Rotter dammers zagen een wedstrijd, die voor hen teleurstellend verliep; met 3-1 won Omniworld de wed strijd via de setstanden 22-25, 2523, 25-21 en 25-19. Nesselandecoach Peter Blangé vond dit een wedstrijd van de gemiste kansen voor Nesselande. "Blokkerend kwamen we tekort en het team heeft ingeboet op het wegvallen van Rob Bontje ook wer den er teveel onnodige fouten gemaakt door de ploeg en dat kan tegen een topploeg als Omniworld niet. Voor Nesselande gaat zaterdag 9 oktober de competitie van start met een thuiswedstrijd tegen Anker Groep/Lycurgus uit Gronin gen. Deze wedstrijd wordt om 20.00 uur gespeeld in dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Zevenhuizen - Tegen het Rotter damse Swift Boys leek Groeneweg een punt aan het nog schamele totaal te voegen. Vijf minuten vóór het laatste fluitsignaal was de stand namelijk nog 0-0 toen echter de aanvoerder van Swift Boys voor de tweede keer binnen 5 minuten een vrije trap op ongeveer 20 meter van het doel van Groeneweg mocht nemen. De eerste keer ran selde de goed keepende Reinier Gorissen de bal nog over de lat. Bij de tweede vrije trap van dezelfde Swift Boys speler was hij kansloos. In opdracht van trainer Ben Stukart mogen de Groeneweg-spelers geen muur formeren om de vrije trap te blokkeren. Of men blij moet zijn met deze opdracht is de vraag. Net als in de verloren wedstrijd tegen CKC, toen zelfs twee keer, ver dween ook nu weer de bal, uit een vrije trap zonder muur, tegen de touwen. De helft van het elftal stond op dat moment met de armen over elkaar om te kijken of hun doelman de bal zou kunnen pareren. De volledige verantwoor ding ligt dan bij de keeper terwijl anderen nutteloos in het veld staan. Om de nederlaag helemaal aan dit moment op te hangen is natuurlijk niet correct. Net als in de verloren wedstrijd tegen Soccer Boys kregen de Zevenhuizenaren voldoende kansen om te scoren. Er werden 100% doelrijpe kansen om zeep geholpen door Arnoud van Leeuwen (al na 2 minuten), Rick van Yperen, Dennis van Vliet (2x) en de van eigen helft komende Arjan van Erk. Ook Swift Boys kreeg wel een stuk of vier, vijf kansen en daarom was het onbegrijpelijk dat het tot de laatste fatale vrije trap 0- 0 bleef. Bij Groeneweg zal het roer om moeten. Dat het elftal het moeilijk zou krijgen in de 4e klas was bekend maar men moet uit gaan van de beschikbare kwaliteit. In het door de trainer bepaalde 4-3- 3- systeem is het bijvoorbeeld een 'must' dat de buitenspelers hun directe tegenstander passeren, de achterlijn halen en een voorzet geven. Dit lukt al wedstrijden niet en misschien is het dan een optie om met twee zwervende, snelle spitsen in het centrum te spelen met opkomende mensen aan de zij kanten of door het midden. Het is zo klaar als een klontje dat resulta ten niet alleen aan een systeem mogen worden opgehangen want als de helft van de gekregen kan sen zouden zijn gemaakt dan praat waarschijnlijk niemand over een systeem. Dit is echter niet het geval en dan zal het op een andere manier moeten gebeuren. Een goed maar ook een zwak elftal begint met goed georganiseerde linies en daar is op dit moment geen sprake van. De competitie is nog jong en er zijn nog vele wed strijden. Groeneweg moet niet wachten tot het te laat is. Fouten maken is op dit, of elk niveau, nor maal als men er maar van leert. Een systeem moet aangepast worden aan de beschikbare spelers en niet andersom. Het tweede elftal heeft zijn lesje geleerd. Niet fraai, niet mooi, maar uiterst effectief werd Hellevoetsluis 2 met een 4-2 nederlaag naar huis gestuurd. Men nadert de grote middenmoot en als dat gehand haafd blijft is dat een uitstekende klassering. Boskoop - Agon H1/AB Service speelde vrijdagavond 1 oktober thuis tegen Punch H1 uit Delft. De gasten zijn vorig jaar gepromo veerd naar de derde divisie. De Bos kopers kregen verrassend veel tegenstand van de mannen uit Delft. In de eerste set had Agon steeds een licht voordeel, maar er moest hard gewerkt worden om dit voordeel te behouden. Mede dank zij goed spel van spelverdeler Joost van de Willik en middeman Edwin Grootendorst won Agon H1/AB Service deze set met 25-23. In de tweede set ging het lange tijd gelijk op, maar tegen het einde van de set maakte Agon H1/AB Service slordige fouten, waardoor deze set met 20-25 verloren ging. In de derde set kwam Rolf Koetsier op de diagonaalpositie binnen de lijnen en nam aanvallend zijn ploeg op sleeptouw. Mede door de hoge servicedruk won Agon H1/AB Serv ice deze set met 26-24. In de vierde set waren de ploegen weer aan elkaar gewaagd. Agon H1/AB Service kwam aan het einde van deze set door sterk netspel op matchpoint. Echter, Punch sputter de nog even gevaarlijk tegen, maar daarna kon de set toch beslist wor den door Agon H1/AB Service. Set winst met 25-23. Een goede 3-1 overwinning voor de mannen uit Boskoop. Hierdoor zijn zij samen met Utrecht H2 koploper. Volgende week speelt Agon H1/AB Service de eerste uitwedstrijd op vrijdag 8 oktober in Den Haag tegen Sovicos H2 om 21.00 uur. Moerkapelle - Hoewel men bij de vv Moerkapelle voor het uitduel bij Sportlust '46 een ruime nederlaag had gecalculeerd, is de uiteinde lijke 5-1 nederlaag te hoog uitge vallen en bepaald geflatteerd te noemen. Vooral in de eerste helft wist de formatie van trainer Peter Kerkhof er een echte wedstrijd van te maken. In die eerste helft waren ze zelfs redelijk opgewassen tegen de Woerdense club. Er werd scherp en geconcentreerd verdedigd, waardoor Sportlust erg veel moeite had in haar ritme te komen. In de eerste 45 minuten kreeg Sportlust maar één echte kans, maar dat betekende wel gelijk de 1-0. Jurn Hoogma was daarna heel dicht bij de gelijkmaker, profiterend van slecht terugspelen schoot hij net voorlangs. In de tweede helft voerde Sportlust het tempo op en werd Blauw-Wit met de rug tegen de muur gezet. De 2-0 was een fraaie goals, de 3-On kort daarna viel echter na zwakuit-f verdedigen. Daarna herstelden de I bezoekers zich en de 3-1 was dan I ook een terechte beloning voor del positieve spelopvatting. Het doel-F punt kwam van Jurn Hoogma. In del laatste minuten was het team ech-F ter moegestreden en profiteerde] Sportlust nog twee keer van zwak: uitverdedigen. De nederlaag wasH terecht, maar viel dit keer beslist te| hoog uit. Zaterdag aanstaande komt gedeel-l de nummer twee Spirit op bezoek, een week later wordt thuis inge haald tegen Siveo. Moerkapelle 2 won ruim met 0-71 van Victoria '04 en staat nu tweede! achter Gouda, tegenstander vanl aanstaande zaterdag. Erik NoorJ land (driemaal), Jan van Helden! (tweemaal), Davic Kerste en Rob! van Leeuwen verzorgden de pro-R ductie. Waddinxveen - De dames van de basketbalvereniging Waddinxveen Flyers behaalden in Utrecht tegen BC Utrecht 1 hun eerste winstpun ten. De 62-42 overwinning kwam tot stand met hard werken en een sterke verdediging. Verlies was er voor de Heren van Flyers. Ook hun tweede wedstrijd tegen het bezoekende BC Utrecht werd verloren. Niels Scheps was met zijn 18 punten opnieuw de beste Waddinxveense schutter. Winst was er wel voor Heren senio ren 4. In Delft had men geen moei te met de studenten van Punch 9. Vooral de lengte van Jaap de Lange werd goed benut, zodat deze met 39 punten zijn persoonlijk record verbeterde.. Jongens Junioren 1 - Oegstgeest 1 leverde voor de eerstejaars junio ren van Flyers een 45-59 nederlaag op. Het is eventjes wennen aan het wat hogere niveau, maar coach Bart Molenaar was niet ontevreden over het spel van zijn pupillen. Bij jongens Junioren 2 - BV Voor-I burg 2 was het rennen en vliegen,I zodat de wedstrijd een nogal wat! chaotisch verloop kende. De WadT dinxveners verloren hun wedstrijd! met name in het derde kwart toen! BV Voorburg de voorsprong var 7l punten bij rust wist uit te bouwen! naar 20 punten, hetgeen uiteinde-I lijk resulteerde in een 75-57 over-| winning voor de Voorburgers. Jongens Aspiranten 2 had tel zwaar te verduren tegen het! bezoekende Junpers 3. Alleen :T het derde kwart konden de Wad-I dinxveense jongens een beetje 'I de buurt blijven van de regelmate! scorende Hagenaars. Uiteindelijk! bleef het scorendebord staan op| 71-18 voor Jumpers. Jongens Mini's 1 had absoluut gee"J antwoord op de regelmatig scorer-I de mini's van Jumpers. Tegenover! de 113 punten van Jumpers konden de Flyersjongens slechts 4 punte I stellen. Tommy Kennedy en Chrisf Milev waren de schutters. Zoetermeer/Boskoop - Agon dames 1 speelde vrijdagavond 1 oktober haar tweede wedstrijd van het sei zoen tegen Zovoc dames 1. Met één wisselspeelster vanuit een ander team startten de dames de wedstrijd. In het begin van de set liep het behoorlijk gelijk op, maar Agon maakte veel fouten waardoor de set eindigde met 25- 19 voor Zovoc. Ook de tweede set begon Agon goed, maar door rommelig spel werd het moeilijk om bij te blijven. Coach Frans van de Berg probeer 1 het nog te redden met een wisse.1 maar de set werd verloren met 16. De derde werd er goed meeg^ draaid en werd net aan gewonn met 24-26. Het leek erop dat de dames na sets flink uitgeput waren, ^ar! vierde set was wederom nee g rommelig. Er werden veel fo gemaakt en deze set werd verloren met 25-16. Zevenhuizen - Na het verlies van vorige week wist Groeneweg E1 zich goed te herstellen door de wedstrijd tegen het altijd lastige SVS E1 winnend af te sluiten. Hier door werd aansluiting gehouden met de koplopers. Groeneweg begon scherp waardoor er bij de rust een 4-0 voorsprong op de bor den stond. Na de rust dacht Groe neweg dat de wedstrijd gespeeld was en kwam SVS tot 4-3 terug. Groeneweg wist het tij tijdig te keren. Man van de wedstrijd was Mitchell Verschoor die met zijn vierde doelpunt voor de 5-3 eind stand zorgde. Ook E2, E4 en E5 wonnen hun wed strijd. E2 was uit te sterk voor Ommoord: 1-4, E4 won duidelijk van Woerden: 6-3 en E5 overtuigde bij BVCB 0-7. Voor E3 was geen eer weggelegd. Bij Soccer Boys werd met 5-2 verlo ren. Alexandria was veel te sterk voor E6. Ondanks een mooi doel punt werd het 1-8. De B-teams hadden een goed weekend. B1 verpletterde BVCB met dubbele cijfers 10-1 terwijl B2 uit bij CVC een 2-4 winst behaalde. Groeneweg C1 kon pas in de twee de helft tegen DONK goed door drukken. Het werd na een 1-0 rust stand uiteindelijk een ruime 6-0 overwinning. C2 kon het goede resultaat van vorige week niet her halen. Uit bij Schoonhoven werd het 6-2. C3 kon tegen Jodan Boys aan het doelsaldo werken 10-0. De D-teams hadden een weekend om snel te vergeten. Alle drie wed strijden werden met verlies afgeslo ten. D1 redde het niet bij Unio 3-0. D2 en D3 moesten hun meerdere erkennen in Nieuwerkerk (1-4) en Donk (2-4). Groeneweg F5 had het met wakker worden in ou en al snel keek men tegen achterstand aan. Na de rus Groeneweg met goed spe paar prachtige doelpunt terug in de wedstrijd maa delijk kwamen ze fysiek te Na de ongelukkig ver'°^V^ strijd tegen koploper Uinscho wist Groeneweg F3 zich 9 herstellen met een regelmaw overwinning op Gouda. yhv;n week wacht hen de lastige Moerkapelle. onf\efi In de strijd tussen Groeneweg DCV ging de laatste met de f e ten naar huis 1-3 terwijl F7**.- volle buit binnenhaalde 9 Fair 7-2.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 22