DIER VERMIST OF GEVONDEN? WINNEN VERVEELT NOOIT BIJ WIELERTALENT MICHEL KREDER - OPBRENGST COLLECTE NIERSTICHTING STICHTING OUD ZEVENHUIZEN- MOERKAPELLE HOUDT OPEN HUIS OPBRENGST COLLECTE KWF OPBRENGST COLLECTE PRINSES BEATRIX FONDS Hart van Holland 6 oktober 2004 pagina 9 vervolg van pagina 3 Zevenhuizen ff Wereldkampioenschap Familie leeft mee Gestopt met school Prijzengeld Seizoen voorbij Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 27 september tot 4 oktober werden de volgende vermiste/gevonden huisdieren geregistreerd. VERMIST: Poes, lapje, neus wit, kopje half zwart half bruin, Ikr. voor poot voetje iets naar links gegroeid, halsband blauw bellen en naam penning, chip, Hennipdreef Zevenhuizen; Kater, zwart/wit tussen ogen, bef, borst, buik, staatpunt, voetjes, schuw, Staringstraat, Zevenhuizen; Kater, rood getijgerd, Lange Zijde, Zevenhuizen; Poes, zwart/wit gevlekt,chip, staat kort op de pootjes, Nesselande, Rotterdam/ Zevenhuizen. GEVONDEN: Kater, ongecastr. rood boven/ wit onder, mager, Oranje straat, Moerkapelle; Kater, ongecastr. cypers/witte neus, bef, pootjes en een blauw/groen bandje met 1/2 koker. Wilgenlaan, Zevenhuizen; Kat, wit met rood gevlekt, geringde staart, al enige tijd geleden gevonden, Nesselan de, Rotterdam/Zevenhuizen; Kat, zwart/wit felixtype met zwarte staart, rechter oortje wat wit, Tweemanspolderweg, Zevenhuizen; •Wit/beige konijn, Knibbelweg in Zevenhuizen. Iedereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- keri Nootdorp - Zevenhui- zenIMoerkapelle, tel. 010- 5121937 of kijk ook op www.amivedi.nl. Iferkeerscontroles: Er is een snel heidscontrole gehouden op de Burg. Klinkhamerweg op dinsdag 28 september van 7.00 tot 13.15 uur. In deze periode passeerden 3780 voertuigen de controlepost, 85 bestuurders kunnen de komende weken een schikking in de brieven bus verwachten. 0p de Swanlaweg werd op dezelf de dag een controle gehouden op bet dragen van de autogordel. Gelukkig konden er maar weinig Proces verbalen worden opqe- maakt. Diefstal rozen: In de nacht van dins- dag op woensdag 29 september is ingebroken in een kas aan de Bre- deweg. Na het openen van een rol deur heeft de dader een koelcel geopend en daaruit 7 pallets met rozen meegenomen. Van de oader(s) ontbreekt ieder spoor. Navraag op de veiling heeft niets opgeleverd. Geluidsoverlast: Vrijdagnacht 1 oktober heeft een bewoonster voor Vee' overlast gezorgd met keiharde Muziek van André Hazes. De jnuziek stond zo hard dat de ewoonster niet reageerde op welk S|gnaal dan ook. Uiteindelijk werd oen ruitje van de voordeur eruit Magen door de agenten en trof "ten de bewoonster dronken op de ank aan. Nadat de geluidsappara- uur en de CD in beslag waren yenornen bleef de bewoonster erg Qerve'end. Na diverse waarschuwin gen is de vrouw aangehouden voor Penbare dronkenschap en geluids- 'ider. De vrouw is overgebracht ar net politiebureau. ^'n9 inbraak: In de nacht van ndag op maandag 4 oktober is n Poging gedaan in te breken in n winkel aan de Dorpsstraat. De hrulTnan is van het geluid van êekwerk wakker geworden. Toen J bet raam keek zag hij twee sonen op het dak van de winkel Bart Bakker weet al jaren via zijn - soms scherpe - pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers, die het aandurven om met hem de confrontatie aan te gaan. aat Zevenhui zen een Tour de France win naar krijgen? Dege ne die zoiets beweert, wordt wellicht meteen naar een psychiatrische inrichting gestuurd. Maar dromen hoeven niet altijd bedrog te zijn, want in de vorm van de 17-jarige Michel Kreder heeft Zevenhuizen wel degelijk een ruwe diamant in huis. In zijn ouderlijk huis in de Korenstraat zijn tientallen bekers te bewonde ren. Want hoewel zijn sportieve carrière pas is begonnen, heeft het wielertalent al zo'n 130 koer sen gewonnen, waarvan in het afgelopen seizoen één-en-twin- tig. Michel had daar graag nog een medaille bijgedaan van de wereldkampioenschappen in Ver ona, die afgelopen zaterdag plaatsvonden. Maar hij kwam niet verder dan een 73ste plaats. "De wedstrijd bestond uit negen ron den", vertelt hij maandagmorgen, een dag nadat hij terugkwam uit Italië. "In de zevende ronde werd ik echter gelost. Toen wist ik dat het was gebeurd. Jammer, maar het tempo lag ook zo enorm hoog. Het was in ieder geval een leerzame ervaring. Ik krijg vol gend jaar bij de volgende WK voor de junioren tot achttien jaar in Wenen wederom een kans. Helaas is het komende WK wel gesplitst van de profs, waardoor de belangstelling wellicht minder kan zijn. Nu reden we toch een beetje in de schaduw van de profs." Moeder Ingrid was, net als oom Eef, in Verona aanwezig. De fami lie Kreder leeft enorm met zoon lief mee, want vader Rene en zijn vrouw rijden jaarlijks met de bus zo'n 120.000 kilometer om Michel aan te kunnen moedigen en de fietsen mee te nemen. Raymond (14) en Stephan (8), de broertjes van Michel, hebben daarbij ook de smaak te pakken, want zij zit- ten eveneens veel op de fiets en rijden tal van koersen. Maar de voornaamste reden voor de vele kilometers die de familie Kreder rijdt, komt echter doordat Michel zich aangemeld heeft bij de Belgi sche vereniging Vorselaar. "Mijn mooiste zege was de winst in een etappewedstrijd in Spanje, zo'n 150 kilometer voorbij Barce lona", vertelt hij. "Ik reed ook nog eens vijftien koersen in België, waarvan ik er twaalf won. Op een gegeven moment raakte ik in gesprek met mensen van de club. Het klikte meteen, waarna ik besloot om lid te worden." Maar zit men in Nederland dan te sla pen of is het normaal dat een wie- iertalent lid wordt van een Belgi sche ploeg? "Tja, hun aanbod was gewoon het beste", legt Michel uit. "Ik krijg via deze vereniging de kans om veel aantrekkelijke wedstrijden in het buitenland te rijden. Ook dat is goed voor mijn ontwikkeling. Ik zit vrijwel ieder weekeinde in België. De sport staat daar veel meer in de belang stelling. Als je in België wint, dan weet iedereen meteen wie je bent. In Nederland is dat dus veel minder." Michel is gestopt met school. Hij krijgt van zijn ouders de kans om zich de komende jaren volledig op de wielersport te storten. Het ultieme doel is om prof te wor den. "Michel kan altijd nog gaan leren", zegt moeder Ingrid "Zo'n kans om prof te worden, krijg je wellicht nooit meer. Hij heeft inmiddels dertien leerjaren gehad. Hiervoor heeft Michel ove rigens nog een jaar op de wieler- school gezeten. Je hebt dan van half negen tot half twaalf les, waarna in de middag alles op wielrennen is gericht." "Of ik mijn vrienden van school mis? Voor wielrennen moet je gewoon alles over hebben. Door de vele trainingen en wedstrijden is er weinig tijd voor sociale con tacten", aldus Michel, die overi gens nog wel tijd voor een vrien din heeft. Michel Kreder won zoveel wed strijden dat hij door het prijzen geld - een zege levert meer dan 100 euro op - nu al het nodige op zijn rekening kreeg gestort. "Dit is allemaal leuk meegenomen", aldus Michel. "Maar het is niet meer dan een prettige bijkomstig heid. Ik ben op dit moment hele maal gefocust om volgend sei zoen bij de Beloften een contract af te dwingen. Het wordt daarom een belangrijk seizoen. Als dit lukt, dan kun je makkelijker naar de profs doorstromen. De meeste renners winnen met denken. Daar moet ik dus nog beter in worden. Het hangt trouwens ook van de zwaarte van de koers af en de manier waarop de renners rijden. Als je verliest, moet je de volgen de keer dus anders gaan denken. Erik Dekker is voor mij een voor beeld, vooral zijn manier van koersen spreekt mij aan. Hij kiest regelmatig de aanval. Mijn specia lisme is overigens de heu velachtige koersen. Ik houd wel van een bergje." Het seizoen is nu voorbij. Op het wielerparcours van het Haagse Trias zal Michel daarom de komende maanden zijn conditie op peil gaan houden. Tevens zal hij een aantal baanwedstrijden rij den. "Ik fiets gemiddeld zo'n tweehonderd kilometer per week. Ik heb drie verschillende fietsen, namelijk een weg-, tijdrit- en een baanfiets. Ook op de baan ga ik voor de overwinning. Winnen ver veelt nooit. Tevens doe ik in de ochtenduren veel aan fitness. Maar voor de rest is het fietsen en nog eens fietsen." v.,-,-.* Zevenhuizen - Het Historisch Centrum Ons Verleden is dins dag 12 oktober geopend voor publiek. Zowel leden als niet leden zijn van harte welkom om een kijkje te komen nemen naar de onlangs geopende ten toonstelling 'de Middenstand door de jaren heen'. De heren Braat en Bontenbal vermaken de bezoekers op de bovenverdieping met com mentaar op getoonde dia's. Zij nemen de bezoekers mee op een wandeling over de Dorpsstraat rond de twintiger jaren in de vori ge eeuw. Bij de Jan C. Lunenburg stichting kan men genieten van historisch fotomateriaal met nog eenmaal de tentoonstelling van de molens van Overschie. Het Historisch Centrum aan de Tweemanspolder 15 is die dinsdag geopend van 19.00 tot 21.30 uur. De entrée is vrij, de koffie staat een poging doen een deur open te breken. Hij heeft hen aangeroepen, waarop zij de benen namen. Onderzoek in de omgeving heeft niets opgeleverd. De schade aan het pand is aanzienlijk. Moerkapelle - De collecte voor de Kankerbestrijding heeft in Moerka pelle 2859,14 opgebracht. Alle gevers en collectanten worden har telijk bedankt. Moerkapelle - De jaarlijkse collecte van het Prinses Beatrix Fonds, het fonds voor spierziekten en hersen- aandoeningen, heeft in Moerkapel le 1205,44 opgebracht. Alle gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun medewerking. Wie de collectant gemist heeft kan een gift overmaken op giro 969 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds. Moerkapelle - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting Nederland heeft dit jaar in Moerkapelle 1443,58 opgebracht. De organisatie bedankt collectanten en gevers voor hun medewerking. Wie de collectant gemist heeft, kan een gift overmaken op giro 88000 (Nierstichting Bussum). Voor meer informatie: 035-6978055 of www.nierstichting.nl klaar. Voor meer informatie: 06- 53385372 ofjohan@bovenmolen.nl Op de foto De Dorpsstraat in Zevenhuizen, foto uit het jaar 1967, met v.l.n.r. de volgende middenstandsbedrijven: Boode Tweewielers, Cafe Hof van Holland, Benning elektra, en daarnaast nog carrosseriefabriek de Craaff. (foto OZM)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 9