GEMEENTE PRESENTEERT PLANSCENARIO'S VOOR TRIANGEL WADDINXVEENSE KINDEREN BIJ KINDERBOEKENB, 13 kindervakantii- COLLECTEWEEK NEDERLANDSE BRANDWONDEN STICHTING fÉEST 2004 W-KETEL nodig? VISSER EN ZN. m m' HffTmWWt/iMMA VAN 27e jaargang, nummer 1096^- 13 oktober 2004 M °rWlHA6WU DEZE WEEK IN HET HART VAN HOLLAND Altijd een luisterend oor voor patiënten Zie pagina 9 taurant de Strandgaper J1 ,evenhuizerplas is het 5ehele jaar geopend m.u.v. uaandag dinsdag U WH'strandgaper.nl Reünie 't Reigerbos druk bezocht Zie pagina 10 NK Tang Soo Do Zie pagina 15 Verschillende thema's Trots RT VAN HOLLAND Limousine DORPSHUIS Regio - ledereen heeft wel eens een brandwondje. Na goed koe len met lauw water, geneest het wondje meestal snel. Maar ernsti ge brandwonden kunnen je hele leven op zijn kop zetten. Het medische traject, met tientallen operaties, duurt soms jaren. Daar naast zijn er de verwerkingspro blemen van het vaak traumati sche ongeluk. En tot slot zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brandwonden slachtoffers moeilijk maken. Men sen met brandwonden worden vaak nagestaard, gemeden en soms niet meer voor vol aanqe- zien. De Brandwonden Stichting zet zich in voor deze mensen met brandwonden. Dit kan alleen met de hulp van collectanten. Dit jaar is de collecteweek van 10 tot 16 oktober. Voor meer informatie: Nederlandse Brandwonden Stich ting, Beverwijk, telefoon 0251 27 55 55 of via internet: www.brand- wonden.nl. Zevenhuizen - Het kindervakan- tiefeest in Zevenhuizen wordt dit jaar gehouden in de herfstvakan- le en wel op dinsdag 19 en woensdag 20 oktober. °P dinsdag begint het om 9.30 uur in de Gereformeerde Kerk, zoals gebruikelijk met zingen en een verhaal uit de Bijbel. Omdat de weersomstandigheden in de herfstvakantie wat onzekerder Z|jn dan in de zomervakantie blij- ven de kinderen deze dag voor- namelijk binnen. De ochtend ein- ®gt om ongeveer 12.15 uur. woensdag begint om 9.30 uur fet een vossenjacht en een Peurtocht met daarna een pick- li'on Deze ocbtend eindigt om 30 ,uur' Voor alle kinderen die et kindervakantiefeest hebben ez°cht is er's avonds om 19.00 w nog een theatervoorstelling 5wanl t'1eaterzaa' van Dorpshuis kinderen van 5 tot 12 jaar zijn n harte uitgenodigd om dit kin- ervakantiefeest mee te vieren. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De plannen voor de nieuwbouwwijk Triangel krijgen langzaam vorm. De gemeente heeft haar ambities en uitgangs punten in de afgelopen zomer vastgesteld en een keuze gemaakt voor een stedenbouwkundig bureau. De plannen zijn in de eer ste helft van dit jaar met meer dan honderd belangstellenden bespro ken in zogeheten themapanelgroe- pen. De deelnemers spraken over wonen in Triangel, milieu en duur zaamheid, de verkeersstructuur en het voorzieningenniveau. De uit komsten van de themapanels zijn mede van invloed geweest op de onlangs door de gemeenteraad vastgestelde Nota van Uitgangs punten. In de komende maanden richt de gemeente zich op het Masterplan Triangel. Het Master- plan beschrijft de inrichting van Tri angel. Vooruitlopend op de Masterplanfase zijn vijf planscena rio's gemaakt, leder scenario heeft een eigen centrale thema. Afge lopen donderdag presenteerde de gemeente deze planscenario's aan de leden van de Gemeenteraad, de leden van de commissie Openbare Ruimte en de deelnemers aan de themapanelgroepen. Na afloop was er gelegenheid om vragen te stellen. Wethouder Wiebrand Dijk- sterhuis en stedenbouwkundige Gijs van den Boomen gingen ook met het publiek in discussie over de scenario's. De aanwezigen gaven aan welke elementen uit de scena rio's belangrijk zijn en welke niet. Hun reacties zijn van invloed op het Masterplan. Gijs van den Boomen lichtte de scenario's uitvoerig toe. In ieder scenario staat een ander thema centraal. De thema's zijn gebaseerd op de uitgangspunten van de gemeente én de aanwezige ele menten in Triangel, zoals de pol derstructuur, groen en water. Elk scenario heeft een eigen naam gekregen. In de 'Blauwe Baai' wordt uitgegaan van een grote, centraal gelegen waterplas. Deze plas kan dienst doen als waterber ging, maar is ook geschikt om wonen aan het water mogelijk te maken. De 'Zonnepolder' voorziet in zongericht wonen. In de Nota van Uitgangspunten is de wens opgenomen om tachtig procent van de woningen zongericht te bouwen. De 'Groene Spin' heeft veel groene ruimtes, met een ver takt wegennet voor langzaam ver keer. Het autoverkeer wordt hier tot een minimum beperkt. Het sce nario 'Waterdomein' heeft - even als de Blauwe Baai- water als basis. In tegenstelling tot de Blauwe Baai, wordt het water hier in hoofdzaak benut voor wonen en eventueel zelfs werken. In het laatste scenario 'Poldergrid' gaat veel aandacht uit naar de huidige poiderstructuur van het Triangel-gebied. De ver schillende woongebieden die door het verkavelingspatroon ontstaan hebben een sterk eigen identiteit. Gijs van den Boomen complimen teerde de gemeente met het inter actieve planproces. Nog niet eerder zag hij zo'n intensieve betrokken heid van inwoners bij plannen van deze omvang. Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - Marnix Princen en Wouter van den Noort maakten vorige week een bijzonder evene ment mee. Zij bezochten op dins dag 5 oktober, samen met kinder boekenschrijfster Vivian den Hol lander het Kinderboekenbal in de Stadsschouwburg in Amsterdam. Omdat de kinderboekenweek dit jaar 50 jaar bestaat, werd er voor één keer, naast het boekenbal voor volwassenen een echt Kinderboe kenbal georganiseerd. Het kinder boekenbal gaf bet startsein voor de kinderboekenweek, die loopt van 6 tot en met 16 oktober. Alle grote kinderboekenschrijvers waren bij het boekenbal aanwezig. De avond werd gepresenteerd door Paul de Leeuw. Marnix en Wouter zijn allebei tien jaar oud en zitten in groep zeven van de Kardinaal Alfrinkschool. Ze waren ontzettend trots dat zij naar het kinderboekenbal mochten. Wouter: "Het was een leuke avond. In het begin moesten we wel lang wachten, maar toen het feest begon, was er van alles te beleven. Eerst was er een optreden van groep acht van een basisschool. Daarna kwam Paul de Leeuw op en begon de avond écht." Marnix vult aan: "Er zaten wel 1200 mensen in de zaal, maar omdat de schouw burg zo groot is, merkte je daar niet eens zoveel van. Er waren veel bekende schrijvers, zoals Jacques Vriens, Guus Kuijer, Paul Biegel, Rindert Kromhout, Carry Slee én Vivian den Hollander natuurlijk. En bekende televisie presentatoren, zoals Floris van het Schooltv week- journaal. Toen we binnenkwamen kregen we een tas met een hele boel spullen. Het kinderboeken weekgeschenk, foldertjes, het boekje 'Vader Zeepaard' van Eric Carle én een boekje waarin we handtekeningen konden verzame len. Je mocht alleen naar binnen als je tussen de negen en twaalf jaar was. Ik vond het heel bijzonder dat ik er bij mocht zijn." Wouter was vooral geboeid door de uitreiking van de Griffel der Griffels. "Dat gebeurt maar één keer in de vijftig jaar. En wij waren erbij, dat is echt cool!. Prins Con- stantijn reikte de griffel samen met Laurentien uit aan Tonke Dragt, die de prijs kreeg voor haar boek 'De brief voor de koning'. Toen dat afgelopen was mochten we naar boven. Daar kregen we een ijsje, limonade of een suikerspin. En was er een disco. Constantijn en Laurentien waren daar ook én zei den ons gedag. Dat was leuk." Marnix en Wouter lezen graag. Marnix schrijft zelf ook verhalen. Wouter houdt veel van muziek, Hij speelt saxofoon en vindt het leuk dat het centrale thema van de kin derboekenweek dit jaar om muziek draait. Ze kennen bijna alie boeken van de bekende schrijvers. "Van Vivian den Hollander hebben we er veel." De kinderen kennen de schrijfster via hun moeders, die met Vivian in een serviceclub zitten. "Wij reden samen met Vivian van Waddinxveen naar Amsterdam. Op het laatst moesten we overstap pen. Vivian ging met een echte limousine naar de stadsschouw burg." Hoewel de jongens dat ook wel leuk hadden gevonden waren ze het toch wel eens met Eline, het jongere zusje van Marnix. "Dat was nou weer een beetje overdreven geweest als jullie met een limousine waren gegaan."

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1