JUF GERRIE IN HET HUWELIJK GETREDEN WIE WORDT INFORMATIEAVOND CENTRUMONTWIKKELING VRIJWILLIGER VAN HET JAAR 2004? KLASSIEK CONCERT ONTMOETINGSKERK SOIREE OVER WIJNBOUW BOEKENMARKT VOOR SINT VICTORKERK KABOUTERVOETBAL BIJ BE FAIR ■LEEN MONTIJN BEZOEKT BIEB WADDINXVEEN OP DE FIETS DOOR DE WIJKEN GROENSWAARD 1, 2 EN 3 KAARTAVOND GOUWE RIJDERS Hart van Holland 20 oktober 2004pagina 11 ^^^^DINXVE EN/BOSKOOP Waddinxveners, kies uw 'Vrijwilliger van het jaar 2004'! Wensen uit de wijk Waddinxveen - Juf Gerrie van de Werf, van de Kardinaal Alfrink- school, is vrijdag 15 oktober in het huwelijk getreden met Patrick van Leeuwen. Met in herfstkleuren versierde bogen en mandjes vol herfstblade ren om voor het bruidspaar uit te strooien stonden 53 kinderen te wachten op het plein van de Heilige Joannes de Doperkerk in Boskoop. Juf Gerrie geeft les aan groep 6 van de Kardinaal Alfrinkschool in Wad dinxveen, en is zo geliefd bij haar leerlingen dat de kinderen van groep 6 van het afgelopen school jaar (nu groep 7) ook mochten komen. (foto: Kardinaal Alfrinkschool) Waddinxveen - Het college van B&W van Waddinxveen houdt op 26 oktober een informatieavond over de laatste ontwikkelingen rond het centrumplan. De avond vindt plaats in het Anne Frank Cen trum aan het Jan van Bijnenpad 1 en begint om 19.30 uur. Op deze avond wordt de concept Nota van Uitgangspunten - waaro ver de gemeenteraad zich op 27 oktober uitspreekt - nader toege licht. In deze Nota staan de uit gangspunten voor het steden bouwkundig plan, het bestem mingsplan en het gewenste ambi tieniveau. Ook zal de onlangs aan gestelde stedenbouwkundige, Jos van Eldonk, zich hier presenteren. Hij gaat in op de concept Nota, bespreekt zijn aanpak en zal enige eerste gedachten over het steden bouwkundig plan neerleggen. Het College van B&W beseft dat de ontwikkeling van het nieuwe cen trum van invloed is op én van belang is voor alle inwoners van Waddinxveen. Daarom hecht zij er groot belang aan om zo veel moge lijk Waddinxveners op 26 oktober te ontvangen. Voor omwonenden van de gekozen centrumlocatie (Sportpark Burg. Warnaar) en voor maatschappelijke organisaties en belangengroeperingen zijn aparte informatieavonden met hetzelfde programma georganiseerd; hier voor zijn zij persoonlijk uitgeno digd. Waddinxveners zijn zeer .actief op het gebied van vrijwilligerswerk. Tussen de drie- en vierduizend inwoners zetten zich in als vrijwilli ger onder andere in bij sport, onderwijs, gezondheidszorg, milieu, buurtwerk, politiek, kerken of als mantelzorgen Vrijwilligerswerk is één van de fun damenten van de samenleving en dus onmisbaar geworden. De verkiezing 'Vrijwilliger van het jaar 2004' wordt door de Stimule- ringsgroep Vrijwilligerswerk geor ganiseerd. Met deze verkiezing streeft men naar meer waardering en aandacht voor de vrijwilligers en het vrijwilligerswerk in Waddinx veen. Heeft u een vriend, kennis, beken de, familie, collega die zich in de sfeer van het vrijwilligerswerk inzet voor anderen en die hierin uiter mate verdienstelijk zijn, nomineer deze dan voor de titel 'Vrijwilliger van het jaar 2004'. Alle Waddinxveners krijgen de kans op het verkiezingsbiljet een kandi daat voor de titel 'Vrijwilliger van het jaar 2004' voor te dragen. Dit is mogelijk tot uiterlijk 15 november 2004, daarna zal een onafhanke lijke jury uit de aangemelde kandi daten de 'Vrijwilliger van het jaar 2004' kiezen. De gekozen 'Vrijwilliger van het jaar 2004' krijgt naast een herinne ring een geldbedrag. Er zijn twee prijzen van elk 400,-. De 'Vrijwilli ger van het jaar' bepaalt bij welke vrijwilligersorganisatie in Waddinx veen het bedrag besteed wordt. De jury kiest de tweede organisatie, die eveneens 400,- ontvangt. Tevens worden er twee prijzen uit gereikt van elk 200,-, waaronder een jongerenprijs voor vrijwilligers tot en met 25 jaar. Alle geldbedragen zijn bestemd voor een vrijwilligersorganisatie in Waddinxveen, te bepalen door de winnaars. De uitreiking zal plaatsvinden tij: dens de vrijwilligersbijeenkomst op zaterdag 27 op november 2004 in het Anne Frank-centrum. Voor meer informatie en verkiezingsbil jetten: Janinka.deBeer@stww.nl Waddinxveen - De voorverkoop van kaarten voor het klassieke con cert dat wordt gehouden op vrij dag 29 oktober in de Ontmoetings- kerk is in volle gang. Dit concert omvat een programma van koor- en orgelstukken uit diverse stijlpe rioden met als rode draad werken van de componist G.F. Handel. Kaarten a 18,- zijn te verkrijgen op de volgende bij: Burger Boek en Kantoor BV, Dorpsraat 39 Waddinx veen; Openbare Bibliotheek, Van Mecklenburg Schwerinlaan 1 Wad dinxveen; Primera Groenendijk, Koninginneweg 11/D Boskoop; Pastorie r.k. kerk, Dorpsraat 248 Hazerswoude-dorp. Voor meer informatie: www.concertwaddinx- veen.com. Waddinxveen - De Alliance Fancai- se verzorgt maandag 25 oktober een soiree over La Viticulture door mevrouw M. Rouillard. De lezing wordt half in het Nederlands en half in het Frans gehouden en gelardeerd met dia's. Het soiree begint om 20.15 uur en wordt gehouden in de Immanuelkerk aan de Beatrixlaan 2. Waddinxveen - In de Sint Victor- kerk wordt zaterdag 23 oktober een boekenmarkt gehouden ten bate van het restauratiefonds van het unieke, bijna 125 jaar oude, kerkgebouw. Vrijwilligers van de Victor Activiteiten Commissie (VAC) zijn er opnieuw in geslaagd een bij zondere collectie bij elkaar te bren gen. De Sint Victorkerk (Zuidkade 176) is voor deze verkoop geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Er is een gevarieerd aanbod van onder andere romans, kinderboe ken, stripboeken, pockets en (semi) wetenschappelijke boeken. Ook is er een ruime collectie langspeelpla ten, videobanden en worden er gelegenheidskaarten verkocht. De boekenmarkt is één van de vele activiteiten die door het jaar heen voor het behoud van de Sint Victor kerk wordt gehouden. De stichting tot behoud van de Sint Victorkerk en vooral haar zeer actieve vrijwilli- gersgroep (VAC) ziet kans om jaar lijks ruim 20.000,00 bij elkaar te brengen. Geld dat dringend nodig is om het prachtige, voor Waddinx veen beeldbepalende, kerkgebouw technisch in stand te houden. Giften zijn overigens altijd welkom op rekening nr. 42.74.71.249. Voor meer informatie: 0182-615719. 21 oktober zijn papa en mama 10 jaar getrouwd. Gefeliciteerd van Lauren en Felicity t.k. blank eiken inboedel 1200,-; 3 jr. oud, i.z.g.st. ook apart t.k. 0182-630034 Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdag 21 oktober een klaverjasavond in "De Unie" aan de Kerkweg Oost 26. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur. Het klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid te zijn van de ver eniging, iedereen is welkom. Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging Be Fair is er zaterdag 23 okto ber, aanvang 10.00 uur, kabouter voetbal. Hierbij kunnen kinderen van 4 en 5 jaar op een speelse manier kennismaken met de voet balsport. Voor meer informatie en opgave kan men terecht bij Léon Hogenelst, telefoon 0182-610491 of Hans Jongejan, telefoon 0182- 630352. Waddinxveen - Schrijfster en columniste lleen Montijn geeft dinsdag 2 november een lezing in de bibliotheek in de Van Mecklen- burg Schwerinlaan. Aanvang 20.00 uur. "een Montijn is historica, colum- rjlste en schrijfster van een tiental hoeken over uiteenlopende onder- Werpen, zoals de Nederlandse eet cultuur, de geschiedenis van de Bij enkorf en de geschiedenis van het interieur (Huis en haard). Zij woon de in haar jeugd in verschillende 'enden: Duitsland, de VS, Oosten- r|jk en Engeland en studeerde Geschiedenis in Leiden, met als bij- Vak kunstgeschiedenis. 'n 1998 publiceerde zij "Leven op stand 1890-1940", een geschiedenis j^n het huislijk leven van de Neder- landse hogere burgerij; dit boek Werd zes keer herdrukt. Haar meest cscente boek is "Naar buiten! Het vsnangen naar landelijkheid in de ne9entiende en twintigste eeuw". Het gaat over de opvallende trek naar het platteland van welgestel de Nederlanders, die begon omstreeks 1875 en in golven aan groeide tot in onze eigen tijd. De schrijfster analyseert de cultuur historische achtergronden van die trek, en beschrijft de architectuur historische aspecten ervan villa parken, buitenwijken en tuindor pen, waarover in de twintigste eeuw veel is gedebatteerd. lleen Montijn woont in Abcoude. Zij werkt free-lance, is als colum niste verbonden aan NRC Handels blad en is medewerkster van diver se tijdschriften, zoals Kunstschrift. Kaarten reserveren kan aan de informatiebalie van de bibliotheek. Toegangsbewijzen kosten 5,-. Tele fonisch reserveren is eveneens mogelijk, mits de kaarten uiterlijk een week tevoren worden afge haald. Het telefoonnummer van de bieb is 0182-640572. Waddinxveen - Wethouder Lont, raadsleden, ambtenaren en bewoners gingen afgelopen zaterdag, op uitnodiging van het bestuur van Wijk- en Buurt beheer Groenswaard, op de fiets door de wijken Groens waard 1,2 en 3. Het doel van Wijk- en Buurtbeheer is de kwa liteit van de leefomgeving te optimaliseren (Openbare Ruim te) en de sociale verbondenheid tussen mensen in de wijk te bevorderen (Leefbaarheid). Om de wensen en ergernissen van de bewoners te inventariseren, is er eerder dit jaar een enquête gehou den. Met de uitslag daarvan, ont stond een representatief beeld over de wensen en ergernissen van de bewoners van Groenswaard 1,2 en 3. De uitkomsten zijn gegroe peerd in de volgende onderwer pen: Groen, Speelplaatsen, Verhar ding, Afwatering, Verkeersmaatre gelen, Meubilair en Verlichting. De uitslag van de enquête is op zaterdagochtend 16 oktober aan onder andere de gemeente gepre senteerd, tijdens een bijeenkomst in het Anne Frankcentrum. Aanslui tend is er per fiets door de wijk gereden en stil gestaan bij de belangrijkste knelpunten. Zo kwam de verkeers(on)veiligheid van de rotonde Beethovenlaan-Chopin- laan aan bod, evenals het verkeers- oor op de Groensvoorde. Er is stil gestaan bij het gebrek aan verlich ting bij het noord-tunneltje en bij de wateroverlast die bij regen ont staat, op de parkeerplaats Groens voorde en op de grasvelden bij de Wilgenhorst en Peppelhorst. Daar naast is de huidige staat van bepaalde stukken groen en voet en fietspaden onder de loep geno men. Omdat het onmogelijk was om langs alle knelpunten te fiet sen, werd aan het eind van de bij eenkomst een hand-out uitgereikt met daarin foto's van de overige knelpunten. Vanuit het Wijk- en Buurt Beheer zijn er oplossingsrichtingen aange dragen. In nauw overleg met de gemeente zal nu gekeken worden welke knelpunten op welke termijn door de gemeente opgelost wor den. Mensen die meer willen weten over de uitslag van de enquête kunnen terecht bij één van de bestuursleden. Peter Veringmeier, 06-53778610, peter@veringmeier.nl Hans Molenaar, 0182-613096, hrmolenaar@wanadoo.nl John van Rooijen, 0182-613324, van.rooijen@worldonline.nl Marianne Brinksma, 0182-638963, geert_marianne@casema.nl. (foto: Wijk- en buurtbeheer Groenswaard)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11