Nederland bedankt! 60 JARIG BRUIDSPAAR GENIET VAN ONDERONSJE MET BURGEMEESTER INFORMATIE-AVOND OVER TERMINALE ZORG IN BETH-SAN DICK BAC KOPLOPER BIJ SCHAKERS BOEKENMARS BIJ DE NESSEVLIET |WIT0 IN SUPERMARKT GEREDEN Hart van Holland 20 oktober 2004 ^EV^NHUIZEN MOERKAPELLE pagina 19 Moerkapelle - Zorgcentrum Beth- San opent 1 december aanstaande een palliatief terminaal bed. Op 1 november is er een informatiea vond voor (toekomstige) vrijwilli gers en belangstellenden. Voor mensen met een levensver wachting van minder dan drie maanden is het mogelijk in een hui selijke omgeving kwalitatief hoog waardige zorg te ontvangen in de laatste levensfase. De terminale zorg wordt verleend in samenwer king met vrijwilligers van de Neder landse Patiënten Vereniging Moer- kapelle/Zevenhuizen. De huisarts verleent de medische zorg. Ver pleeghuis Salem biedt multi-disci- plinaire ondersteuning. Uitgangs punt in de zorg is: voeg geen dagen aan het leven, maar leven aan de dagen. Het accent ligt op pijn- en symptoombestrijding. Familieleden en naasten worden nauw betrok ken in de zorg. Er is voor hen een mogelijkheid om te overnachten. In de nieuwbouw die Beth-San medio 2006 hoopt te realiseren zal een aparte hospicevoorziening gebouwd worden. De organisatie is er echter klaar voor om nu reeds de palliatieve ter minale zorg te verlenen. Om voor deze zorg in aanmerking te komen is een indicatie nodig van het Regionaal Indicatie Orgaan. Vluchtelingenwerk Nederland bestaat 25 jaar. In die tijd vonden bijna 200.000 vluchtelingen veiligheid in ons land. Vluchtelingenwerk Neder land zet zich dagelijks in voor hun bescherming en integratie. De vluchte lingen zijn dankbaar dat zij in Nederland een kans hebben gekregen. Zuideinde en een soortgelijke ver huizing heeft zich in de loop der jaren nog twee keer herhaald. Pas zo'n acht jaar geleden werd het Zuideinde écht verlaten omdat mevrouw Spekman het praktischer vond om nabij de voorzieningen in het dorp te wonen. Van bejaarden huisvestiging wilden zij niets weten, maar de huidige woning aan de Schielandsingel zag het echtpaar helemaal zitten. Grappig detail daarbij is dat een vroeger buurmeisje van het Zuideinde, nu hun buurvrouw is. Over de 'grote dag' in 1944 weet het echtpaar zich nog goed te her inneren hoe twee Duitse vliegtui gen boven de bruidsstoet in de lucht cirkelden. De stoet bestond uit zwarte boerenkoetsen die voortgetrokken werden door zwar te paarden en had waarschijnlijk aandacht getrokken. Het bruids paar beleefde hierdoor zeer angsti ge momenten en was dan ook opgelucht toen de vliegtuigen ein delijk uit het zicht verdwenen. Hoewel er in die tijd geen midde len waren om de bruiloft groots te vieren, werd het toch een geslaagd feest; de geleende jurk voldeed Oud Verlaat Vorige week werd voor de vijftigste keer de kinder boekenweek gehouden. Het thema was dit jaar 'Geen feest zonder muziek'. Alle leerlingen van basisschool de Nessevliet hebben meegedaan aan dit thema tijdens de feestweek op school met kinderboeken, biblio theekbezoek, liedjes zingen knut selen, dansen en veel meer. Er was een gezamenlijke afsluiting op school voor ouders en belang stellenden. Elke groep had een voorstelling voor de ouders bedacht (toneel, demonstratie, optocht, tango dansen). Na de voorstelling gingen kinderen met de pet rond om geld in te zamelen voor de actie Swing mee met Andrej. Deze actie helpt arme kin deren in Oost Europa om ook naar school te kunnen. Om de avond feestelijk te openen was de plaatselijke harmonievere niging De Kleine Trompetter opge trommeld. Het opleidingsorkest, dat slechts enkele keren per jaar een uitvoering geeft, trad op in de school. Als feestelijke opening had den de orkestleden speciale muziek ingestudeerd, bijvoorbeeld de 'boekenmars' en 'fanfare'. Voor meer informatie: www.d4w.nl/nessevliet. (foto: Nessevliet) Wilt u meer weten over ons werk? Kijk op www.vluchtelingenwerk.nl, of bel met (020) 346 72 00. van vluchteling Wij maken er werk van. Giro 123488, Amsterdam Vluchtelingenwerk Nederland Zevenhuizen - Het was zondag 17 oktober precies 60 jaar gele den dat het echtpaar Spekman- de Graaf in het huwelijk trad. Na een gezellig avondje met kinderen en kleinkinderen werd ook afgelopen maandagmid dag nog eens uitgebreid bij dit heugelijke feit stilgestaan. Dit gebeurde tijdens het bezoek I waarmee burgemeester Westendorp en zijn echtgenote het echtpaar vereerde. Ievrouw Spekman-de Graaf komt oorspronkelijk uit Bleiswijk en kwam na de I t'ouwdag in Zevenhuizen - het geboortedorp van haar man - wonen. Ze voelde zich al snel thuis «an het Zuideinde waar het echt- Paar een arbeiderswoning betrok. Omdat de heer Spekman als deel- aouwer zijn brood verdiende, werkte hij 's zomers op de naastge- I egen boerderij en 's winters in de I 'Pruitenteelt. Toen hij op een gege- I jen moment bij een andere boer I »an de slag ging, betekende dit dat |het paar ook moest verhuizen. JOelukkig werd dit geen al te ingrij- I Pende gebeurtenis; het 'nieuwe' I puis stond even verderop aan het prima en de geimproviseerde 'feestzaal' in de boerderij van de boer waar de heer Spekman op dat moment werkte, bleek een prima locatie. De gasten vermaakten zich prima met allerlei spelletjes en hoe wel drank niet verkrijgbaar was, had men toch een vat met een vreemd oranje goedje op de kop weten te tikken. Het smaakte naar meer en bovendien raakte men er ook een beetje dronken van. Maar wat het nu precies was... Na zestig jaar kan het echtpaar nog steeds erg genieten van het gezel schap van vrienden, familie en bekenden. Kinderen en kleinkinde ren komen regelmatig even om een hoekje kijken en vrijwel ieder een die tot de oudere generatie Zevenhuizenaren behoort, is het echtpaar bekend. Als er maar even gelegenheid is, worden er met elkaar veel herinneringen opge haald. Afgelopen maandagmiddag beleefde het echtpaar als een wel heel bijzonder moment, want een gezellig onderonsje met de burge meester over de gebeurtenissen in het dorp, overkomt je natuurlijk niet elke dag! Moerkapelle - In de onderlinge schaakcompetitie bij de senioren werd de topper Dick Bac tegen Wouter Vroegindeweij gespeeld. Door winst bezet Dick Bac nu de eerste plaats. Arno Luinenburg leerde Boudewijn Weijermars een lesje en won na een spannende partij. Verdere uitslagen: Jan Blok - Mat thias Freeke 0,5 - 0,5, Marcel de Haan - Kees van Vuuren 1 - 0, Gerard van Ommeren - Hugo van Elteren 1-0, Ron Droog - Maarten Vroegindewij 1-0, Arie Hoogduijn - Jojanneke Weijermars 0,5 - 0,5, Maarten Pilgram - Stefan van der Zalm 1-0, Wim Westerman - Björn Hjulmand 1- 0, Teun Kooij - Gerrit van Meeteren 0 -1 C1000 Wals had samen met zijn leverende bakker Bakkersland het plan opgevat contact te zoeken met een Nissan dealer om extra aandacht te geven aan de actie. Auto Baas uit Waddinxveen was bereid een Nissan Micra voor deze week ter beschikking te stellen. Op de foto een trotse Marjolein bij de unieke broodpresentatie. Naast de landelijke campagne maakten de klanten van C1000 Wals kans op een gevulde bood- schappenkar ter waarde van 150,-. Simpelweg door te raden hoeveel zakken 'puntjes' er in de auto lagen. Prijswinnaar van de bood schappen was de heer Scheffers uit Zevenhuizen, hij was blij en verrast met zijn prijs, (foto: C1000) Bij de jeugd werden twee nieuwe leden verwelkomd: Elle Uittenbo- gaard en Hans van Stuijvenberg. Beiden zijn beginners, maar spelen al een aardig spelletje schaak. Uitslagen jeugd: Geert van de Hoek - Cynthia van der Winden 1 - 0, Martijn de Wit - Walter van den Berg 0-1, Raynor Krijgsman - Janathan Pilgram 1 - 0, Hans van Stuijvenberg - Elle Uittenbogaard 0 - 1. Er zijn hier drie koplopers: Mar tijn de Wit, Walter van den Berg en Sander Marijt. Zij hebben allemaal vier partijen gewonnen. henhuizen - Bij C1000 Wals is bandag 4 oktober een auto de ^Permarkt ingereden. Dat "inkt dramatisch, maar dat *as het niet. De Week van het Brood (4-9 «ober) stond in het teken van winnen van een Nissan Wa. Reden te meer om een •chte auto als basis voor een r°odpresentatie te gebruiken. n de Week van het Brood werd dagelijks vers gebakken lek- ernÜ landelijk in de schijnwer- I', 9ezet. Advertenties op radio televisie, in weekbladen en in snokjes. Ook in de winkels was L Promotie duidelijk zichtbaar. Mende blauwe verpakkingen L ,en de schappen van de brood- pelingen.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 19