D kinderinloop nesselande V: DIER VERMIST OF GEVONDEN? ooo JOHN HEIJKOOP, MEDE INITIATIEFNEMER ROPARUN 'EEN KLEINE BIJDRAGE IN DE STRIJD TEGEN EEN VRESELIJKE ZIEKTE' VOORLOPIGE UITSLAG WATERSCHAPSVERKIEZINGEN SLECHTE START WINTER COMPETITIE HSW Hart van Holland 20 oktober 2004 pagina 7 vervolg van pagina 3 Onderlinge band Fors bedrag Brede vertegenwoordiging Reservelijst Kippenvel HENGELEN Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zeven huizen/Moe rka pel Ie-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 10 tot 18 oktober werden de volgende vermiste/ gevonden huisdieren gere gistreerd, VERMIST: Poes, lapje, neus wit, kopje half zwart half bruin, Ikr. voor poot voetje iets naar links gegroeid, halsband blauw bellen en naam penning chip, Hennipdreef Zevenhuizen; Kater, zwart/wit tussen ogen, bef, borst, buik, staatpunt, voetjes, schuw. Staringstraat, Zevenhuizen; Kater, rood getijgerd, Lange zijde, Zevenhuizen; GEVONDEN: Kater, ongecastr. rood boven/ wit onder, mager, Oranje straat, Moerkapelle; Kater, ongecastr. cypers/witte neus, bef, pootjes en een blauw/groen bandje met 1/2 koker, Wilgenlaan, Zevenhuizen; Poes,zwart/wit, 5-6mnd. Wollefoppeweg, Zevenhuizen. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bel len naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek- Pijnackerl Nootdorp -ZevenhuizenlMoer- kapelle, tel. 010-5121937 of kijk ook op www.amivedi.nl. Vechtpartij 2: In de nacht van zater dag op zondag 16/17 oktober ont stond na afloop van een bezoek aan de plaatselijke discotheek een vechtpartij. De aanleiding van deze vechtpartij was een verschil van mening over de beste voetbalclub van Nederland. Na een woorden wisseling ontstond eerr vechtpartij en van deze vechtpartij is een aan gifte gedaan van mishandeling. Na onderzoek zijn de daders aange houden en zij zullen zich voor de rechter moeten verantwoorden. Fietser gevallen: Maandagmiddag 11 oktober is een fietser ten val gekomen omdat over een stuk hout was gereden. Het slachtoffer is met arm- en heupletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Gouda. Controle visserijwet: Maandag heeft een aantal controles plaatsge vonden bij vissers op de Rottekade. Alle vissers waren in het bezit van de benodigde vergunningen. Schade op voetbalveld: Vermoede lijk met behulp van een brommer/ scooter heeft een onverlaat een hakenkruis aangebracht op het voetbalveld aan de Knibbelweg. Door de wijkagent zal nader onder zoek worden gedaan om dit soort kwalijke uitingen en vernielingen °P te lossen. Dodelijk verkeersongeval: Dinsdag- avond 12 oktober heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan op de Zuidplasweg. Een automobilist had °P deze weg een bromfiets aange reden. Toen de politie ter plaatse kwam, was wel de bestuurder van de auto aanwezig, maar de bestuurder van de bromfiets was n|et te vinden. Na enig zoeken Werd de bromfietser in het hoge gras gevonden. Ondanks reanima tie door politie en brandweer was bet slachtoffer niet meer te redden, waarom de bromfietser (een 20- Ibrige Rotterdammer) op deze (voor Bart Bakker weet al jaren via zijn - soms scherpe - pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers, die het aandurven om met hem de confrontatie aan te gaan. oor een aantal hardlopers uit Zevenhuizen is het plan opgevat om mee te doen met de Roparun, een estafette loop van Parijs naar Rotterdam. Deze loop zal plaatsvinden in het Pinksterweekeinde van 14 tot en met 16 mei. De Roparun is een estafetteloop over een afstand van ongeveer 520 kilometer van Rotterdam naar Parijs. Het doel van deze loop is om zoveel moge lijk geld op te halen ten behoeve van mensen en kinderen met kan ker, onder het motto: "Voeg leven toe aan de dagen, waar geen dagen zijn toe te voegen aan het leven". "Aangezien de fietspaden in het recreatiegebied van de Rotterme- ren regelmatig worden bevolkt door lopers uit Zevenhuizen en Moerkapelle, moet het haalbaar zijn, mensen geïnteresseerd te krijgen voor deze happening", zegt John Heijkoop, samen met Rinus van Ruitenburg en Niels Elgersma de initiatiefnemers voor het Roparun-team, genaamd ZePaRo's. "Voor een geslaagde deelname aan de Roparun is er een breed draagvlak nodig in Zevenhuizen en Moerkapelle", vervolgt Heijkoop. "Naast deelne mers aan de tocht zijn er ook sponsors, vrijwilligers, supporters en familieleden nodig die dit pro ject ondersteunen. We hebben minimaal 10.000 euro nodig om uiterlijk 1 januari in te kunnen schrijven." "In een dorp als Zevenhuizen- Moerkapelle is veel mogelijk. Denk daarbij bijvoorbeeld aan de organisatie van Koninginnedag en het Oogstfeest. Ik geloof er daarom in dat het mogelijk moet zijn om aan de vele voorwaarden van een goed team te kunnen vol doen. Hierbij wordt gedacht aan ondersteuning op gebied van ver voer, catering, financiën, organi satie, kleding en verzorging", aldus John Heijkoop, die tijdens de eerstkomende bijeenkomst van de Ondernemerskring op dinsdag 26 oktober een presentatie over het team zal geven. Het doel van deze presentatie is dat het lokale bedrijfsleven donaties overmaakt, waardoor de benodigde 10.000 euro zal worden opgehaald. btfj\hiMtyt Het is weliswaar een nobel stre ven van John Heijkoop, Rinus van Ruitenburg en Niels Elgersma om dit sportieve initiatief voor het goede doel te ondernemen. Maar uitgerekend in een tijd dat bedrij ven én particulieren minder te besteden hebben, hopen zij binnen twaalf weken een fors bedrag op te halen. "Eigenlijk zijn het zes weken, want we willen toch al per 1 december een duide lijke indicatie hebben hoe we ervoor staan", aldus John Heij koop. "Maar doordat de teamle den zelf ook een bijdrage doen, is de eerste 1600 euro al binnen. Daarnaast hopen we door de ver koop van loten ook een aanzien lijk bedrag op te halen. Speciaal voor de particulieren is er een zogenaamde Club van 1000 opge richt. Voor 10 euro kan men ons steunen. Kortom, ik heb er echt een goed gevoel over dat we het gaan halen. Eén van onze promo tieactiviteiten zal overigens ook plaatsvinden tijdens de Kerst markt in Zevenhuizen.Sponsors kunnen ons trouwens ook in faci liteiten steunen. De sponsoring hoeft niet altijd uit geld te bestaan." De ploeg is samengesteld uit een brede vertegenwoordiging van de lokale samenleving. Teamcaptain is gemeenteraadslid Aafke Hoog- ma. De lopers zijn Niels Elgersma Rien van Ruitenburg Theo van Iwaarden, Barend den Ouden, John Heijkoop, Taco Jonker, Bart Klos, Johan Breedijk, Bas Breedijk en Klaas van Diemen. Degenen die op de fiets stappen zijn Martin Kortlever, Lenie van 't Wout, Gerard Hol (eventueel ook chauf feur), Frank Kraan en mogelijk ook Sjouke Hoogma. Het team wordt begeleid door een aantal chauffeurs. Deze taak wordt waargenomen door Reinier Goris- sen, Renate Roodhuijzen, Trix van Rossum, Wim van 't Wout en Arie Gravendeel. De verzorging c.q. catering valt onder verantwoor ding van Marina Veerman en Wil van Logchem. Voor de fysieke gesteldheid zorgen Trisja van 't Wout en llona Blaauw. "Dit betekent niet dat belangstel lenden niet meer mee kunnen", vertelt John Heijkoop. Mensen kunnen altijd nog op een reserve lijst worden geplaatst, voor het geval er nog uitvallers zijn. Het team herbergt mensen uit vele groeperingen onder de inwoners. Het is niet de bedoeling dat de betrokkenheid van het team wordt beperkt tot een klein club je mensen die elkaar al op een ander gebied goed kennen. Ook dit zorgt weer voor een groot draagvlak onder de inwoners van Zevenhuizen." De gezamenlijke trainingen vin den voornamelijk plaats in of rond Zevenhuizen of Moerkapel le. "Dit is een bewuste keuze", aldus John Heijkoop. "Het is voor sponsors extra aantrekkelijk als er een herkenbare groep lopers en fietsers aan het trainen is met kleuren, logo's of namen van bedrijven op de kleding. Ook bij bepaalde evenementen zouden we als ploeg kunnen optreden. Het doel is overigens om zoveel sponsors te vinden dat we de komende drie jaar aan het evene ment kunnen deelnemen." John Heijkoop: "Er is tijdens de Roparun één speciaal moment. Als we langs de Daniel den Hoed kliniek lopen, staan de kankerpa tiënten, waarvan een aantal aan het infuus, je aan te moedigen. Ik krijg al kippenvel als ik hier aan denk, want daar doe je het dus allemaal voor. Als team zetten we ons in om zoveel mogelijk geld bijeen te brengen en zodoende een klein steentje bij te dragen aan het gevecht tegen die vrese lijke ziekte." Men kan lid worden van ZePaRo's Club van Dui zend kan door 10,- over te maken aan Team Zeparo, op bankrekeningnr 3750 02 367, tnv J. Heijkoop, inzake Zeparo, te Zeven huizen. Hiervoor krijgt men overigens een gratis Roparun lot. Verdere informatie over team ZePaRo en de leden van de Club van Duizend kunt u vinden op onze website: www.teamzeparo.nl. (brom)fietsen verboden) weg reed zal altijd onbekend blijven. Snelheidscontroles: Woensdag 13 oktober, van 12.30 tot 15.00 uur, is een snelheidscontrole gehouden op de Zuidplasweg. Van de 2400 pas santen reden er 99 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 110 km/u. Alle overtreders zullen een schikking thuis krijgen gestuurd. Op donderdag 14 oktober (van 08.10 tot 11.10 uur) een snelheids controle op de Noordelijke Dwars weg. Deze controle werd uitge voerd met een mobiele radarset. Twintig van de 820 passanten krij gen een bekeuring thuis gestuurd. Daarna is deze mobiele radarset verplaatst naar de Swanlaweg. Hier redën 11 voertuigen te hard van de 1220. j^sselande - Stichting Buurtwerk exander start eind oktober met ®en inloop voor 4 tot 7-jarigen en °or 8+ in de Brede School Nesse- ande. Op het programma staan Hutselen en krea, sport en spel, [Huziek en koken zonder vuur. Voor het or9aniseren van deze inloop is men nog op zoek naar vrijwilligers die het leuk vinden om met kinde ren te werken en hier elke week ongeveer twee uur tijd vrij voor kunnen maken. Voor meer infor matie: Annemieke, telefoon 010- 4212722 of e-mail awesthoeve@ buurtwerk-alexander.nl. Waddinxveen - Bij Hengel sportvereniging Waddinx- veen ging afgelopen zater dag de wintercompetitie van start. Traditioneel werd er gevist in de Oude Rijn, bij Koudekerk. Twaalf henge laars vingen nog geen tien kilo witvis, wat een slechte start van de competitie bete kent. De uitslag was als volgt: 1. Aat van Leeuwen, 1.550 gr; 2. John van Elswijk, 1.490 gr; 3. Hennie de Kwaadsteniet, 1.240 gr; 4. Rob Jenner, 1.180 gr; 5. Rinus Reichard, 1.170 gr. De tweede wedstrijd van de wintercompetitie wordt zaterdag 23 okotber gevist in het Gouwekanaal. Vertrek vanaf het station NS om 7.00 uur. Door Karin Heeren Regio - De voorlopige uitslag van de bestuursverkiezing voor het Hoogheemraadschap van Schie- land is bekend geworden. Het stembureau heeft tijdens een openbare zitting bekend gemaakt hoeveel stemmen de kandidaten ieder hebben gekre gen. Zesendertig kandidaten zul len, per 1 januari 2005, het eerste algemeen bestuur van het hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard vormen. ^anaf 24 september tot en met 6 oktober 2004 hebben stemge rechtigden hun stem kunnen uitbrengen bij de bestuursverkiezing van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard in oprichting. De gemiddelde stemop- komst bij de bestuursverkiezing was 17%. De opkomst verschilt sterk per categorie en kiesdistrict (van 15% tot 53%). Binnen het verspreidingsge bied van Hart van Holland waren de heer Jan Boersma uit Zevenhuizen en mevrouw Yvonne van Went uit Wad dinxveen kandidaat voor de catego rie Ingezetenen. De heer Boersma is veertiende geworden en heeft daar mee net geen zetel behaald. Mevrouw Van Went is voorlopig geëindigd op de 23e plaats. De heer Daan Bac uit Moerkapelle is als eer ste gekozen in de categorie 'onge bouwd' en de heer Theo Heemskerk heeft een zetel gewonnen in de cate gorie 'gebouwd'. De uitslag is nog niet definitief vast gesteld. Inmiddels is het stembureau woensdag 13 oktober tijdens een openbare zitting in het kantoor van Schieland bijeen geweest. De kandi daten worden nog officieel op de hoogte gesteld of zij al dan niet een zetel binnen het Hoogheemraad schap hebben verworven. Ook zal nog nader bekend worden gemaakt hoe er omgegaan dient te worden met de kandidaten die onvoldoende gesteund waren.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 7