DERTIG JAAR BIBLIOTHEEK komst mfc-sporthalcompiex weer onzeker PRAATHUIS FLORACROSS GRIEKSE KUNST EN CULTUUR SLAGWERKGROEP CONCORDIA ALLA TEDESCA IN VERDEDIGT WISSELTROFEE A Hart van Holland 20 oktober 2004 WADDINXVEEN/B 1 pagina 9 Van de Stichting Leefbaar Snijdelwijk SLS Door Sylvia van Doornen Ok n<ti Oud-voorzitter Wim van Deventer plaatst onder toeziend oog van Gert Gelderblom zijn handtekening voor het behoud van de bibliotheek. Boskoop - Sinds vrijdag 15 oktober is in de bibliotheek aan de Babsloot een bijzondere ten toonstelling te zien. Dit keer gaat het niet om werk van plaatselijke of regionale kun stenaars die hier regelmatig exposeren, maar om de biblio theek zélf; een gevarieerd over zicht van ruim dertig jaar bibli otheekwerk, samengesteld door gepensioneerd architect Gert Gelderblom. Dat juist deze man de bijzondere taak op zich nam om dertig jaar bibliotheek werk in beeld te brengen is geen toeval, want hij is degene die de bibliotheek destijds heeft ontworpen. Aanleiding voor de tentoon stelling die de naam "De bieb" meekreeg, was de bijna volledige bestuurswisseling die recent plaatsvond en de strijd om de financiën, die de bibliotheek als gesubsidieerde instelling al van de wieg af voert. De tentoonstel ling heeft dan ook een promotio neel karakter wat hopelijk ook sponsors over de streep trekt om de bibliotheek te steunen in de vorm van een geldelijke bijdrage. Aan vankelijk was het de bedoeling dat de tentoonstelling al in juni zou plaatsvinden, maar voor Gelder blom bleek dit niet haalbaar. "In maart van dit jaar startte ik met het verzamelen van materiaal uit het archief van de bibliotheek. Omdat vanaf 1992 de meeste gegevens als digitale bestanden waren opgesla gen bij de plaatselijke krant, heb ik daar ook geruime tijd doorge bracht. Verder heeft het huidige Boskoop - De slagwerkgroep van muziekvereniging Concordia gaat °P vrijdag 22 oktober de vorig jaar gewonnen wisseltrofee verdedi gen. De inmiddels uit 14 personen bestaande slagwerkgroep zal zich ln het Bastion te Schoonhoven met een aantal swingende nummers en Bitkomend in de tweede divisie van Boskoop - Er is opnieuw twijfel Berezen over de bouw van een ^C-sporthalcomplex aan het 'Warte Pad. Dit keer ging het niet over de moeilijke financie ring van de plannen en de grote geldzorgen van de gemeente, maar was het de ruimtelijke rdening waarop ernstige kri- 'ek kwam. Dat gebeurde afge- °pen woensdag bij de behan- eling van de rechtszaak over et nieuwe provinciale streek- P!an door de Raad van State in °en Haag. Eind vorig jaar waren bij de Raad van State bezwaren tegen het vernieuwde streek- P an ingediend, omdat daarin een avel aan het Zwarte Pad was aan- interim-bestuur van de bibliotheek haar medewerking verleend. Al met al heeft het veel werk met zich gebracht waardoor de tentoonstel ling een paar maanden later is gestart," licht Gelderblom toe. Het resultaat van al deze inspanningen is een overzicht in vorm van foto's, krantenknipsels, grafieken en haar beste kant laten horen en zien. Voor meer informatie over dit slag werkfestival of over de Concordia Slagwerkgroep, kan men zich na 19.00 uur wenden tot Ronald van der Willik, telefoon 0172-214864 of Kees Verkade, telefoon 0172- 213663. gewezen voor de bouw van een sporthalcomplex. De provincie heeft zich in de zaak verweerd door er op te wijzen dat er formeel voor het maken van bezwaar sim pelweg geen mogelijkheid open stond. De Raad van State bleek op de zit ting woensdag echter zeer kritisch te zijn over dit verweer. De Raad vroeg zich af of het ooit de bedoe ling van een streekplan kan zijn om zo gedetailleerd en op zo kleine schaal als hier gebeurde de ruimte lijke ordening vast te leggen. Net zoals eerder al door het College van Gedeputeerde Staten van de provincie was opgemerkt, begeeft het streekplan zich op deze manier wel heel erg op het niveau van de andere feiten die de lange, gevari eerde historie van de bibliotheek weergeeft. Opvallend gegeven is volgens Gelderblom het feit dat het aantal leden rond 1992 met zo'n 30% daalde. Hij vermoedt dat dit te maken heeft met de compu ter die destijds in veel huishoudens zijn intrede deed. Verder is ook uit de archieven gebleken welk boek zich 'het meest gelezen boek' mag noemen. Gelderblom heeft dit boek op een speciale manier gepre senteerd. Het gaat hier om "Het Achterhuis" van Anne Frank, dat nog altijd zeer geliefd is bij zowel kinderen als volwassenen. De tentoonstelling werd afgelopen vrijdagmiddag officieel geopend door oud-voorzitter Wim van Deventer. Aansluitend plaatste hij zijn handtekening op de zuil die pleit voor het voortbestaan van deze bibliotheek. In het kader van de bezuinigingen zijn er immers al geruime tijd plannen over samen werkingsverbanden tussen de ver schillende bibliotheken in de regio en dat zal betekenen dat een aan tal bibliotheken moet sluiten. Tij dens zijn openingsspeech gaf de heer Van Deventer ook aan dat de extra bezuinigingen van hedendag, Boskoop - Het Koffieconcert van zondag 24 oktober in het Praathuis staat in het teken van de barokmu ziek uit de 17e en 18e eeuw. Ensemble Alia Tedesca, met blok- fluitiste Sanna Vos, gambist Jorge Miro Guillem en klaveciniste Emi Matsumoto, voert werk uit van Dietrich Buxtehude en Johann gemeente. Ook vroeg de Raad van State zich af of bij een algehele totale ver nieuwing van een streekplan de bebouwingscontouren uit het vori ge streekplan wel mogen worden overgenomen, zonder gelegenheid te geven om bezwaar te maken. Zeker als er tussentijds al gedeelte lijke herzieningen op het oude streekplan zijn geweest, kan de vraag rijzen of er uit een oogpunt van rechtsbescherming niet een grotere zorgvuldigheid in acht zou moeten worden genomen. De Stichting Leefbaar Snijdelwijk, die zich vanaf het begin al fel ver zet tegen de aantasting van het Zwarte Pad-gebied, laat weten vooral op de schouders komen van de gesubsidieerde instellingen. Een slechte zaak vindt hij, omdat in zijn ogen iedereen de gelegenheid moet krijgen om zich te ontwikke len. "Een gezonde geest is min stens zo belangrijk als ontwikke ling op gebied van bijvoorbeeld sport. Ik vind het dan ook heel jam mer dat bij het verstrekken van subsidies dikwijls de nadruk op sport wordt gelegd. Het is hoog tijd dat er een cultuuromslag plaats vindt," aldus Van Deventer. Om zijn standpunt verder te beargumente ren noemde hij het feit dat kinde ren door boeken worden gestimu leerd om hun fantasie te ontwikke len, iets wat volgens Van Deventer via het beeldscherm van computer of tv niet mogelijk is. Ook verwacht hij dat het aantal lezers de komen de jaren sterk zal toenemen van wege het groeiende aantal 65-plus- sers in de gemeente Boskoop en de geplande nieuwbouw. Wat dit laat ste betreft zullen er veel nieuwe inwoners bijkomen en uiteraard verlangen ook zij goede voorzie ningen. De tentoonstelling 'De bieb' is nog te zien tot half november. Sebastian Bach. Het ensemble oogst voor hun pionierwerk zoveel waardering dat ze afgelopen augustus mochten optreden in het befaamde Festival van Oude Muziek in Utrecht. Het concert begint om 11.30 uur. De entree bedraagt voor volwassenen 7,-, kin deren hebben gratis toegang. deze ontwikkeling hoogst interes sant te vinden. Maar de Stichting wil niet te vroeg juichen. Natuurlijk zou het mooi zijn als de gemeente voor de plannen naar een goed alternatief zou moeten gaan zoe ken. Zo'n alternief bestaat zeker, als men er maar genoeg tijd voor wil nemen, meent de Stichting. Intussen is men benieuwd wat de uiteindelijke uitspraak van de Raad van State zal zijn. Die uitspraak komt binnen enkele maanden. Maar de gemeente hoeft daar natuurlijk niet op te wachten met het zoeken naar een betere plaats voor de sporthal dan het Zwarte Pad, aldus de SLS. Er zijn immers nog veel meer bezwaren tegen de plannen. Boskoop - De Floracross geldt als openingsklassieker van het crosssei zoen. Voor de 28e keer wordt het evenement op zaterdag 6 novem ber gehouden. Om 10.30 uur gaan de mini's van start, gevolgd door pupillen, meisjes, jongens, vrou wen, mannen en veteranen. Om 14.30 uur is de prestatieloop over 1500 tot 9000 meter, het laatste onderdeel van de Floracross. Er kan ingeschreven worden tot 15 minu ten voor aanvang, via de internetsi te www.av47.nl kan dit ook eerder. Boskoop - De Stichting Boskoop Creatief start binnenkort met een korte cursus Griekse kunst en cul tuur. Tijdens zes lessen wordt onder andere een inleiding in de Griekse geschiedenis gegeven, de mytholo gie behandelt en gekeken naar het verloop van veelgodendom naar christendom, waarbij ook onder werpen als het ontstaan van iko- nen, fresco's, kerkbouw en kerkin terieur besproken worden. De cur sus start op 10 november en vindt plaats op woensdagavond om 19.30 uur in het Praathuis. Docente is Astrid Schalke, reisleidster in Grie kenland. De kosten voor deelname bedragen 60,-. Voor meer informa tie en inschrijven: www.boskoop- creatief.nl of 0172-212274. KERKDIENSTEN - 24 oktober Waddirixveen Victorkerk 9.30 uur Communievie ring pastor M. Ameling. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor G.J. Martini; 11.15 uur Eucharistieviering pastor W. v.d. Meer. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. F. Bos. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur G. v.d. Bos; 18.30 uur ss. C. v.d. Berg. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. M.D. v.d. Gies- sen. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver. Ger. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur J. Wols- heimer. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad- dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl

Hart van Holland | 2004 | | pagina 9