OPEN HUIS POTPLANTENKWEKERIJ SJAL00M DEMONSTRATIES BIJ JARIGE "ANNEMARIE'S HOBBYSHOP" JEUGD MASKERADE BRENGT WADDINXVEENSE FAME WERKEN AAN VERBETERING WOONSITUATIE HAVIKH0EK THEMA-DISCUSSIEAVOND WD WADDINXVEEN FINALEWEDSTRIJD JEUGDVISSERS pagina 10 Hart van Holland 27 oktober 2004 Voorstelling op 5 en 6 november in Kreater DE VIER SCHATTEN VAN HET CHINESE STUDEERVERTREK Waddinxveen - In oktober 1999 opende Annemarie's Hobbyshop haar deuren voor alle creatieve mensen in de omgeving. Is Annemarie destijds begonnen met producten voor het maken van kaarten en het werken met servet ten, inmiddels is het assortiment flink uitgebreid, onder andere met teken -en schilderbenodigdheden, borduurpakketten, garen en scrap- bookmaterialen. In het vijfjarig bestaan van haar hobbyshop heeft Annemarie diver se workshops gegeven, van kaarten maken, werken met pretex tot het maken van kerststukjes. Annemarie heeft vaak de materia len voor de nieuwste hobbyontwik kelingen al snel in de winkel liggen. Het eerste lustrum wordt gevierd met enkele demonstraties: vrijdag 29 oktober van 9.30tot 15.30 uuur is er in de winkel een demonstratie over de nieuwe kaarttechniek Luci- do. Zaterdag 30 oktober van 10.00 tot 16.00 uur is er een demonstratie scrapbooken (foto's verwerken). Tijdens deze demonstratiedagen ligt er voor iedere klant een leuk presentje klaar. Waddinxveen - Potplantenkwekerij Sjaloom aan de Abraham Kroesweg 31 houdt zaterdag 30 oktober van 14.00 tot 17.00 uur Open Huis voor collega-kwekers, omwonenden en andere geïnteresseerden. Aanlei ding voor het open huis is de offici ële opening van 2 hectare moderne nieuwbouw voor de geautomati seerde teelt van Spathiphyllum. Tijdens de openstelling wordt het publiek uitgebreid in de gelegen heid gesteld om de nieuwbouw te bezichtigen en het geavanceerde logistieke proces in werking te zien. Ook zullen verschillende toe leveranciers zich tijdens het open huis presenteren. Kinderen zijn eveneens welkom, er worden kin deractiviteiten gehouden tijdens het open huis. Potplantenkwekerij Sjaloom is op dit moment volop in beweging. Zo is er, mede door de recente uitbrei ding van de locatie in Waddinx veen, sprake van een steeds breder assortiment van zowel jaarrond- als seizoensproducten. Daarbij is ook de verkooporganisatie verder geprofessionaliseerd. Voor meer informatie: www.sjaloombv.nl Wie heeft onze groene GFK contai ner meegenomen in de nacht van 22/23 oktober? Heeft u hem gezien? bel: 079-5931888. KERKDIENSTEN - 31 oktober Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Communievie ring pastor Ella Fijen. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 11.15 uur Eucharistieviering pastor A. v.d. Helm. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 en 18.30 (vesper) uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Boskoop De Stek 9.30 uur dr. D. Visser. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Waddinxveen - Woonpartners Midden-Holland en de Bewo nerscommissie Dreef gaan samenwerken aan een betere woonsituatie in het wooncom plex Havikhoek. Dit naar aanlei ding van een enquête onder de bewoners. De twee partijen hebben dit afgesproken tijdens een gezamenlijk overleg. De enquête werd gehouden op initiatief van de bewoners commissie. Van de 52 huur ders hebben er 31 meegedaan. Uit het onderzoek bleek dat een deel van de bewoners nog niet erg tevreden is over zijn/haar woonsi tuatie. Zo werden er kanttekenin gen geplaatst bij de hygiëne in de flat en het comfort in de badkamer. "Uit de enquête blijkt dat de bewo ners over het algemeen tevreden zijn over hun woning en de woon omgeving", benadrukt directeur René Mascini van Woonpartners. "Natuurlijk is er nog een aantal klachten, met name op het vlak van reparaties en onderhoud, maar een deel van de klachten is in de tus sentijd al opgelost. En aan een aan tal andere zaken wordt nog gewerkt, in goed overleg met de bewonerscommissie. Zo willen we bij het complex op korte termijn een ondergrondse vuilcontainer aanleggen. Dit voorkomt rommel, zwerfvuil en stankoverlast", aldus Mascini. Uit de enquête bleek verder dat 97 procent van de bewoners niet weet hoe te handelen bij brand. Daarom organiseren de bewonerscommissie en Woonpartners binnenkort een informatiebijeenkomst voor de bewoners. Tijdens deze bijeen komst zal een preventieadviseur van de brandweer de nodige advie zen verstrekken over brandveilig heid. Waddinxveen - Jongeren uit Wad dinxveen en Boskoop zorgen voor een primeur op toneelgebied in Waddinxveen. Voor het eerst bren gen ze vrijdag 5 en zaterdag 6 november in de toneelzaal van Kre ater aan de Kerkstraat 13, onder de vlag van de Waddinxveense toneel groep Maskerade, een eigen voor stelling. Tien jongererr spelen die avonden een groep ambitieuze tie ners die er alles aan doen om wereldberoemd te worden in Wad dinxveen, Boskoop en verre omge ving. Het theaterstuk met muziek, dans en toneel is geschreven door een van de leden van Maskerade, Mar- got Bouwman uit Boskoop, die ook de regie voor haar rekening neemt. De belevenissen op de Kunstacade mie vergen veel van de jongeren tussen 10 en 17 jaar die werken onder de naam Maskeraadje. Voor de Waddinxveense Fame zoals Mudato al genoemd wordt is een half jaar intensief gerepeteerd. Regisseur Margot Bouwman vond het geen probleem om de tien jon geren aan het spelen te krijgen. "Het zijn allemaal echte pubers en het probleem was eerder om ze op het toneel te houden dan ze daar te krijgen. Hun aandacht vast te houden voor wat er allemaal inge studeerd moest worden, dat was het grootste probleem." Toch is de regisseur en schrijfster uiteindelijk tevreden over wat er op de planken gaat komen. "De kinderen zijn enorm gegroeid in hun rollen tijdens de repetitieperi ode. Ik ben er echt heel trots op dat ze zover gekomen zijn", zegt Mar got Bouwman. In het theaterstuk komen bekende songs uit het poprepertoire voor die door de jongeren live meege zongen worden. Ook laten ze zien dat ze in de afgelopen maanden aardig geleerd hebben om te gaan met verschillende muziekinstru menten zoals drums en elektrisch gitaar. Kaarten voor de voorstellingen zijn te bestellen bij Margot Bouwman in Boskoop 0172 - 214 927 en bij- Roelof Schut - 0182 - 640 419, via info@maskeradeweb.nl of www.maskeradeweb.nl De voor stellingen beginnen om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. De WD, afdeling Waddinxveen houdt een discussieavond op dins dagavond 2 november in restau rant Bibelot aan de Limaweg. Spre kers zijn Charlie Aptroot, lid van de Tweede kamer der Staten-Generaal eb Ronald Waterman, lid van Pro vinciale Staten van Zuid-Holland. Het thema is 'Waarheen met Wad dinxveen?' Aanvang 20.00 ur. ledereen is wel kom. Giessen. Ger. kerk 9.30 uur mw. N. Rijneveld- Schep; 18.30 uur ds. R. de Reuver, vesper. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Karin Hamoen, Gaby Hetyey. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur P. Stolk. Verloren: gouden ketting met hanger 'ria' - 0172-217589 Hoera Isa de Jong 1 jaar. Opa Zach oma Mieke oom Marcel tante Angeli- que en neef Ruben MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Voor eenieder die geïnteresseerd is in China houdt bibliotheek Waddinxveen woens dag 10 november van 10.00 tot 12.00 uur een lezing over China. Thema van de lezing is "De vier schatten van het Chinese studeer vertrek". De zogenaamde "vier schatten" staan voor het papier, het penseel, de inkt en de inktsteen en zijn van oudsher de attributen die gebruikt worden bij het schrijven van Chinese karakters, alsmede de kalligrafie en schilderkunst. De lezing wordt verzorgd door Hans Meijer. Door zijn vele reizen naar China weet hij behalve over de schatten van het Chinese studeer vertrek op verzoek ook veel te ver tellen over andere onderwerpen rond China. v De entrée bedraagt 5,00. Belang stellenden kunnen tot maandag 8 november aanmelden bij het inlich tingenbureau, per telefoon (0182- 640572) of per email (informa- tie@bibliotheekwaddinxveen.nl). Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen heeft in de afgelopen weken, in samenwer king met "Stichting Wijkwerk de Zuidpias", een succesvolle viscursus voor jongeren in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar gehouden. Acht ervaren sportvissers hebben in acht cursusavonden 25 cursisten onderwezen en zaterdag 16 okto ber werd de cursus afgesloten met gewonnen door Niels Rademaker, hij ving een totale lengte aan van 336 cm. De tweede prijs vw» voor Ewoud Mud met 291 cm en derde prijs was voor Vincent w hij heeft een totale lengte aan gevangen van 243 cm. De groo vis, een brasem van 28 cm, is gev gen door Robin Knot. een viswedstrijd. Rond 10.00 uur werd er verzameld bij de drie vij vers in de Coenecoop en onder begeleiding werd de hengel opge tuigd en gepeild, waarna de wed strijd kon beginnen. Na het vissen en schoonmaken van de visstek werden om 18.30 uur in het "Zuidhonk" prijzen en diplo ma's uitgereikt door de cursuslei der. De eerste prijs bij het vissen is

Hart van Holland | 2004 | | pagina 10