PRESENTATIE NIEUWE BIJBELVERTALING FILMS BIJ KREATER HOBBY- MARKT BARTH0LD JANSEN BEHOUDT KOPPOSITIE I 9 I I KLASSIEK CONCERT 0NTM0ETINGSKERK PROMOTIE EN AFZET SPONSORSTRANDWANDELING SUCCES 25STE MARATHON VAN ROTTERDAM INFORMATIEAVOND C-AKKOORD CURSUS SPEELTRAINING SJOELEN BINGO KAARTAVOND GOUWE RIJDERS WERK JANNY BUIJS BIJ EPISODE II OPEN PODIUM DAAR KUN JE MEE THUIS KOMEN wAD D I NX VEENBOSKOOP Hart van Holland 27 oktober 2004 pagina 11 Waarom een nieuwe bijbelvertaling? Totstandkoming I Ban Boskoop De Nieuwe Bijbelvertaling wordt vandaag, woensdag 27 oktober, officieel gepresenteerd aan de inwoners van Boskoop. De presentatie vindt plaats vanaf 16.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis van Boskoop. De literaire editie van de Nieuwe Bij belvertaling zal tijdens deze bijeenkomst door het convent van voorgangers worden aangeboden aan het gemeentebestuur, door het gemeentebestuur aan de bibliotheek en zo aan de Boskoopse bevolking. De literaire editie onderscheidt zich van de liturgische editie die in de kerk wordt gebruikt. De literaire editie heeft wel dezelfde tekst, maar de lay-out is anders. Het leest als een gewoon boek en is daardoor voor alle mensen, zowel voor hen die kerke lijk betrokken zijn als voor hen die dit niet zijn, makkelijk leesbaar. De presentatie in Boskoop sluit aan bij de vele landelijke activitei ten en presentaties die plaatsvinden rondom de Nieuwe Bijbelver taling. In 1989 lieten kerken en geloofsge meenschappen weten graag een nieuwe bijbelvertaling te willen. Dat moest een vertaling worden die recht doet aan de talen waarin de bijbel is geschreven: Hebreeuws, Aramees en Grieks. Daarnaast moest het een vertaling in heden daags Nederlands zijn, voor zowel kerkelijke als niet-kerkelijke men sen in Nederland en Vlaanderen. Die vertaling is er nu: De Nieuwe Bijbelvertaling. Het Nederlandse Bijbelgenootschap (NBG) heeft de vertaaltaak op zich genomen. Het werkte daarbij samen met de Katholieke Bijbelstichting, het Vlaams Bijbelgenootschap en de Vlaamse Bijbelstichting. De Nieuwe Bijbelvertaling is een vertaling van de 21e eeuw, in hedendaagse taal en bedoeld voor oud en jong. Zij biedt gelegenheid om bekende en minder bekende bijbelverhalen opnieuw te lezen. Na meer dan tien jaar vertaalwerk is er een nieuwe vertaling van de bijbel beschikbaar. Medewerkers met een protestantse, rooms-katho- lieke en joodse achtergrond lever den hun bijdrage aan deze verta ling. Ruim twintig kerkgenoot schappen zijn betrokken bij dit unieke vertaalproject. Kenners van de brontalen (Hebreeuws, Aramees, Grieks) hebben samengewerkt met vertaalwetenschappers en neerlan dici. Ook schrijvers en dichters zijn bij de vertaling betrokken. Het resultaat is een vertaling in goed toegankelijk Nederlands. Bij het vertalen is veel aandacht besteed aan de soorten teksïen. Zo staan er in de bijbel brieven, liede ren, verhalen en nog veel meer. Die verschillen zijn herkenbaar in de vertaling. Omdat de Bijbel vaak gebruikt wordt om uit voor te lezen, is er ook speciaal gelet op de leesbaarheid en voorleesbaarheid. Nu is het werk afgerond. De Nieu we Bijbelvertaling is klaar voor gebruik en is vanaf heden verkrijg baar. Waddinxveen - In Kreater draait vrijdag 29 oktober, aanvang 20.00 uur, de film 'About Schmidt'. Kort na Warren Schmidt's pensioen over lijdt zijn vrouw. Nu beseft hij hoe veel ze voor hem betekende. De aankondiging van het huwelijk van zijn enige dochter brengt hem in actie. Zijn dochter had geen slech tere keus kunnen maken... Toe- gangsprijs €5,- per persoon; Pas 65+, CJP en Kreapas €4,- per per soon. Woensdag 3 november draait 'Pipo en de P-P-Parelridders'. Pipo reist met Mammaloe en dochter Petra naar tante Anouska, in wier dorp een spook zou ronddwalen.Tijdens zijn strapatsen wordt hij vanzelf sprekend gehinderd door de boe ven Snuf en Snuitje en circusbaas Dikke Deur. Aanvang 13.30 uur. Toegan €2,50 Kreapas €2,- Reserveringen bij Kreater, Kerk straat 13, telefoon 0182-614422. Boskoop - Bibliotheek Boskoop houdt vrijdag 5 november een hobby- markt. Van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 lat 20.30 uur tonen in totaal 15 hobbyisten uit Boskoop en omgeving hun werkstukken. De onderwerpen die dit jaar te zien zijn: sieraden maken, poppen, fimo k|ei, schelpen, kaarten maken, glas graveren, air hrush, gebreide poppen- Weding, kinderkleding, lui It en en pergamo. iedereen is welkom. Waddinxveen - De voorverkoop van kaar ten voor het klassieke concert dat wordt gehouden op vrijdag 29 oktober in de Ont- moetingskerk is in volle gang. Dit concert omvat een programma van koor- en orgel stukken uit diverse stijlperioden, met als rode draad werken van de componist G.F. Handel. Kaarten a €18,- zijn te verkrijgen bij: Bur ger Boek en Kantoor BV, Dorpstraat 39 Waddinxveen; Openbare Bibliotheek, Van Mecklenburg Schwerinlaan 1 Waddinx veen; Primera Groenendijk, Koninginne weg 11/D Boskoop; Pastorie r.k. kerk. Dorpstraat 248 Hazerswoude-dorp. Voor meer informatie: www.concertwaddinx- veen.com. Waddinxveen - Na de achtste '?nde van de onderlinge competi- ;je staat Barthold Jansen nog !,eeds bovenaan. In een onderling u®l hield hij de nummer twee van eranglijst, Erik Hennink, eenvou- '9 °P remise. Wim van Os gaf in Wnood een dame weg tegen Wil- e.T Mourits en hierdoor neemt '"bert de derde plaats over van ?ne Roelofs. Rene speelde name- I* remise tegen Jeroen Eijgelaar, aa( er misschien meer voor Rene ab ingezeten. Ronald Dannis zette ert Hildebrand hevig onder druk 'Qdeze druk werd Evert fataal. Ton u,Per had een iets te optimistische nval tegen Wim Mulder. Wim I w e.W'er goed gebruik van door initiatief over te nemen en te I 'lnnen. Eduard Philipse versloeg I t,Ülens E"ers in een ingewikkeld I Ja„SpeL,Wim Hennink lette tegen I ei iv.il». it^tl I de Born in de opening niet Ifn+uP' •)an strafte deze onoplet- ,ndheid goed af en won. Nico I far!?'? sPee'de sferk tegen Arie eina en besliste de partij in het dPr Pe' 'n zijn voordeel. Teun van V Linden hield Wim van Vuuren seePP toreneindspel knap op remi- ristiaan Noorland won een t. P )(an Hans van Offeren. Hans ep„ 9.de zich goed en dwong ;Von 9e'ijkspel af. Arjen Zuurmond Vorn Voor de tweede keer op rij. 'ge week versloeg hij Jeroen van de Veen, nu was Adriaan van de Starre het slachtoffer. Luit Bloem had tegen Herman van Offe ren een mooie combinatie, die Her man fataal werd. Afgelopen donderdag zijn er ook vier partijen van de eerste ronde van de beker gespeeld. Hans van Woudenberg had een succesvol offer tegen Marco de Bruijn en gaat zodoende naar de tweede ronde. Jan Muit bereikte ook de laatste 32 door een overwinning op Frans Draaisma. Randy Girdhari zette Jeroen van de Veen op fraaie wijze mat en bekerde verder. Bij Theo Goor en Henk Stam moest een barrage de beslissing brengen nadat de twee remise hadden gespeeld in de reguliere partij. Theo Goor won de barrage en gaat naar de volgende ronde. Volgende week donderdag gaan de schakers weer verder en speelt het tweede team WSV een thuiswedstrijd tegen het tweede team van HZP Schiedam. Overige uitslagen ronde 8: A. Mui- tem - L. v.d. Haven 1-0; W. v.d. Hoek - H. van Erk 1-0; J. v.d. Heijden - M. van Putten 0-1; J. Kraijesteijn - A. Langerveld 0,5-0,5. Stand: 1B. Jansen, 2. E. Hennink, 3. W. Mourits, 4. R. Roelofs, 5. J. Eijge laar. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 30 oktober een bingo gehouden. De zaal gaat open om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. ledereen is welkom, jeugd alleen onder begeleiding van een volwassene. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdag 28 oktober een klaverjasavond in "De Unie" aan de Kerkweg Oost 26. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Het is niet verplicht lid te zijn van de vereniging, ieder een is welkom. Waddinxveen -De Waddinxveen- se Janny Buijs exposeert tot eind december in restaurant Episode II aan de Nesse. Zij toont hier een aantal acryi-en pastelschilderijen. Janny Buijs is dol op kleuren in een snelle stijl en laat dat dan ook in haar werk duidelijk zien. Zij maakt ook keramiekschilderijtjes. Hiervan hangen er ook enkele in het restaurant. Voor meer infor matie: www.jannybuijs.nl Waddinxveen - Na het succes van de Open Podia vorig seizoen, vol gen er het komende seizoen weer een aantal bij muziekvereniging Concordia. De eerste staat gepland op zondagmiddag 7 november. Dit Open Podium staat in het teken van optredens van en door leden en/of niet-leden die alleen of in ensemblevorm een concertje willen geven. Aan melden kan via telefoon 0182- 613839. Het Open Podium wordt gehouden in de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 van 13.00 tot 14.30 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - In het kader van de campagne "Licht aan, daar kun je mee thuis komen" is er gratis controle en reparatie van fietsverlichting. Zaterdag 30 oktober kan men hiervoor van 8.30 tot 13.00 uur terecht bij: Wielaard voor de fiets. Dorps straat 22-28 Waddinxveen; Ver sluis Tweewielers, Beethovenlaan 72 Waddinxveen; Tweewielers Henk van den Bor, Zuidkade 52 Waddinxveen. Voor meer informatie: www.daar- kunjemeethuiskomen.nl. Boskoop - Gymvereniging Boskoop biedt gymnastieklessen aan voor jongens en meisjes in alle leeftij den. Al vanaf 1,5 jaar kan men bij de gymvereniging terecht. Tijdens de Ouder en kind-gymles wordt er gewerkt met veel klein materiaal. Verder worden er liedjes gezongen en kunnen de kinderen klimmen op verschillende toestellen. Deze les wordt gegeven in de gymzaal aan de Staringlaan in Waddinxveen op maandagochtend van 9.00 tot 10.00 uur. Op de vrijdagmiddag is er nog plaats bij de jongens baltiekles. Dit is een gymles waarbij gebruik gemaakt wordt van diverse toestel len en er worden verschillende bal spelen gedaan. Het baltiek uur wordt gegeven in de gymzaal aan de Biezen in Bos koop van 17.00 tot 18.00 uur en is voor jongens uit groep 5, 6 en 7. Voor meer informatie: 0182-636260 of 0182-631897. Boskoop - De avond van de Studie club Regio Boskoop van 2 novem ber staat in het teken van promotie en afzet. De Studieclub richt zich hierbij speciaal op de tuintrends en de hierbij horende collectieve pro motieactiviteiten voor de Neder landse markt. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Rozen- burcht. Indien men geen lid is, kan er contact opgenomen worden met Helma van der Louw, telefoon 06- 28454955 of met het secretariaat van de Studieclub, Thea Kalkman, telefoon 0172-235400. Alphen aan den Rijn/Boskoop - Stichting Sela is een stichting die hulp biedt aan Roemenië. Zaterdag 16 oktober jongstleden is er voor het werk van Stichting Sela een sponsorstrandwandeling gehouden van Scheveningen naar Noordwijk. Een sportieve en geslaagde actie, die €1.100,- heeft opbracht. Voor meer informatie over de stichting, kijk op http://sela.christenen.info. Giften blijven welkom op gironum mer 400.770 van Stichting Sela te Alphen aan den Rijn. Boskoop - In Rotterdam wordt op 10 april 2005 alweer de 25ste Rot terdam marathon gehouden. De organisatie wil er een speciale edi tie van maken met allerlei festi viteiten. Ook de loopgroep van AV'47 is van plan mee te gaan doen. Trainen voor een marathon vergt veel doorzettingsvermogen. Geza menlijk trainen maakt het echter veel gezelliger en makkelijker. Vooral het gezamenlijk lopen van lange duurlopen is een groot suc ces. Iedere loper wordt bij AV'47 bege leidt bij de training en ontvangt een trainingsprogramma. Tijdens de training wordt het programma afgestemd op persoonlijke capa citeiten. Op maandag en woensdag wordt getraind op basissnelheid en looptechniek. Een aantal testlopen staan op het programma om de vorderingen te controleren. Ook is de mogelijkheid aanwezig om alleen de zaterdagmorgen mee trainen. Het enige wat wordt geëist is een goede basisconditie en loop ervaring. Aanvang elke maandag of woens dag om 19.30 uur bij de kantine van AV'47 aan de Hoogeveenseweg te Boskoop. Voor aanmeldingen of meer informatie: Jan van der Meij, trainer loopgroep AV'47, telefoon 0182-640355. Waddinxveen - Het opleidingsor kest C-Akkoord van muziekvereni ging Excelsior uit Boskoop en muziekvereniging Concordia uit Waddinxveen geeft op vrijdag avond 29 oktober een concertinfor matieavond. Op deze avond geeft C-Akkoord, onder leiding van Jeroen Wentel, een geheel eigen concert, waarbij men kan zien en horen wat er met een opleidingsorkest mogelijk is. Tevens zal de dirigent tijdens deze avond toelichten hoe een repetitie bij C-Akkoord is opgebouwd en hoe de leerlingen de belangrijkste leerpunten van een orkest worden bijgebracht. Na afloop van deze avond zijn er een aantal bestuursle den aanwezig om enkele vragen te beantwoorden. Geïnteresseerden die het reilen en zeilen van een opleidingsorkest willen zien en horen zijn van harte welkom om het concert bij te wonen. De avond wordt gehouden op vrijdagavond 29 oktober in het clubgebouw van Concordia, De Hoge Noot, aan de J.W. Frisoweg 1A te Waddinxveen, aanvang 19.30 uur. Voor meer informatie: tele foon 0182-630511. Waddinxveen - In Waddinxveen start in januari een cursus voor kin deren waarbij sociale vaardigheden worden geoefend. De cursus speel- training is bedoeld voor kinderen van 6 tot en met 10 jaar, bij wie het samen spelen niet altijd vanzelf gaat: sociaal angstige kinderen, onzekere kinderen, kinderen die impulsief kunnen reageren en kin deren voor wie het goed is kritisch te leren kijken naar hun eigen gedrag. Tijdens deze cursus leren de kinderen hoe hun gedrag invloed heeft op andere kinderen. Verschillende aspecten van het samen spelen komen aan de orde. De cursus start woensdag 12 janua ri en duurt van 16.00 tot 17.00 uur. Er wordt gewerkt met groepjes van minimaal 10 en maximaal 14 kinde ren. Voor meer informatie en/of opgeven kan men contact opne men met Brenda Smits, telefoon 0182-610816. Waddinxveen - De uitslag van de sjoelclub is als volgt: Klasse A: 1. Tine Lutgendorff, 1423 punten; 2. Kees Kuipers, 1396 punten; 3. Dick Dros, 1365 punten; 4. Teunie Roos, 1311 punten; 5. Frans Bouw meester, 1292 punten; 6. Wim Slin gerland jr., 1290 punten; 7. Jan Kersbergen, 1289 punten. Klasse B: 1. Cor Faay, 1285 punten; 2. David Sinnema, 1264 punten; 3. Arie Roos, 1238 punten; 4. Cor van Herk, 1236 punten; 5. Pascal van Gils, 1209 punten; 6. C. Endeveld, 1204 punten; 7. Bas Brouwer, 1196 punten; 8. Frans Botger, 1162 pun ten. Klasse C: 1. Bas Koppenaal, 1240 punten; 2. Otto Supusepa, 1227 punten; 3. Corrie 't Hart, 1217 pun ten; 4. Cees Slingerland, 1189 pun ten; 5. Sjaan Faay, 1081 punten; 6. Annie Warmelink, 1073 punten; 7. Cor van Gils, 1062 punten. Klasse D: 1. Jan Olie, 1133 punten; 2. Marie van Herk, 1105 punten; 3. Marius Kersbergen, 1096 punten; 4. Johan Garlich, 1094 punten; 5. Ans Endeveld, 1062 punten. Klasse E: 1. Corrie Treffers, 999 pun ten; 2. Henk Lagendijk, 966 punten; 3. Riet Looman, 956 punten.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11