K ENGELS OP HET HOCKEYVELD D SLECHT WEEKEND VOOR FLYERS DAMES NESSELANDE IN VIERDE RONDE NATIONALE BEKER DE GOUWE DAMES 1 BEKERT VERDER NESSELANDE-HEREN SCHRIJVEN HISTORIE GROENEWEG SPEELT GELIJK EERSTE OVERWINNING MOERKAPELLE SPORT Hart van Holland 27 oktober 2004 pagina 15 jf - Basketbal Volleybal Waterpolo Volleybal Voetbal Voetbal De meisjes Dl van HCW speelden eveneens woensdag 20 oktober een interland. Zij verloren met 1-5 van het Engelse Beaudesert Park. (foto: HCW) Door Karin Heeren Waddinxveen - De jongens B1 van Hockeyclub Waddinxveen hadden het zwaar te verduren donderdag avond tijdens de oefenwedstrijd tegen de jongens van Rosall 1Hoe wel er zeer goed partij werd gege ven was de overmacht van het Engelse team groot en vielen er vele doelpunten, allen aan Engelse zijde. De sfeer was er echter niet minder om, al enige jaren vinden er zo nu en dan bezoeken plaats van Engelse hockeyteams. Hockeyteams zijn in Engeland vaak gekoppeld aan scholen. Bezoek aan Nederland door een Engels team heeft dan ook niet alleen een sportief karakter. In Nederland worden tijdens de reis ook verschil lende culturele activiteiten onder nomen. Er wordt bij het logeer adres, in de buurt van Noordwijk, aan het begin van de dag wat geoefend in het hockey, in de mid dag een culturele activiteit en 's avonds zijn de teams uit Engeland dan vaak te gast voor een oefen- wedstijd ergens bij een hockeyclub in Nederland. Zo ook in Waddinx veen. Naast de donderdagavond gespeel de wedstrijd waren er ook twee meisjesteams op woensdag 20 oktober en ook vanavond, woens dag 27 oktober vinden er nog twee wedstrijden plaats op het hockey veld in Waddinxveen: om 18.15 uur jongens D1 tegen Desborough 1 en om 18.30 uur meisjes B1 tegen Leek HC1 Waddinxveen - Voor de basketbal lers van Flyers was het een slecht weekend. Van de vijf teams die in actie kwamen, kwam geen enkel team tot winst. De grootste nederlaag moest Heren 2, rayon 2e klas A, incasse ren. In de Vijf Meihal in Leiden werd dit team door BS Leiden 3 met 116-60 aan de kant geschoven. Tot aan de rust bleef de schade beperkt, 50-33 voor de Leidenaren Het derde kwart verliep echter des astreus. Flyers had geen antwoord op de press van de Leidenaren, die bovendien veel beter schoten, waaronder 11 driepunters. Niels Scheps was met 17 punten de beste Waddinxveense schutter. Gevolgd door Sebastiaan Overdam met 16. De drie teams jongens junioren kwamen in sportzaal De Duikelaar niet tot winst. Jongens Junioren kwam net iets tekort tegen Cady 73 uit Capelle aan den IJssel, 52-57 Het eerste kwart liep niet lekker en de 10 punten achterstand die men toen opliep konden in de overige drie kwarten jammer genoeg niet meer worden weggewerkt. Robin Landweer scoorde 11 punten. Voor Jongens Junioren 2 viel de nederlaag tegen BOB 1 uit Oud Beijerland wat ruimer uit, 60-80. Al de vier kwarten waren voor de bezoekers, waarbij zij hun zege zeker stelden in het vierde kwart toen Flyers door de foutenlast een beetje in de problemen kwam. Arjan Lindhout was met zijn 26 punten goed op dreef. Jongens Junioren 3 kon het niet bolwerken tegen Forwodians 1, 38- 61Het tweede kwart was voor Fly ers en de rustand van 22-24 bood nog alle kansen op een overwin ning. Het derde en vierde kwart waren echter duidelijk voor de bezoekers uit Voorhout. Arjan Lindhout scoorde de meeste pun ten: 17. Nesselande - Door de bekerwed strijd tegen WIK/Univè in Groot- Ammers in een 3-0 winst om te zet ten, hebben de dames van GTI-Nes- relande de vierde ronde van de beker bereikt. Met de setstanden 25-12, 25-11 en 25-12 klaarden de Zevenhuizensen ln exact 45 minuten het karwei. De tegenstander bood spelverdeelster Michelle Bijl de mogelijkheid om baar aanvalsters gevarieerd te bedienen. Els Vindevoghel scoorde zo menig bal, zeker toen ook nog de blokkering bij WIK het af liet weten. Diagonaalspeelster Karin Vermeulen serveerde in de derde set een serie van zes punten en was ook aanvallend behoorlijk op dreef. Door de servicedruk van Nes selande strafte Olga van Zaanen met haar gedegen blokkering elke te ver gepasste bal van de tegen stander meedogenloos af. WIK, dat in de reguliere competitie in de derde divisie actief is, probeerde met hun beste spel GTI te bestrij den, maar voor hen hield het bekeravontuur in deze ronde op. Hopelijk kunnen de dames van GTI- Nesselande deze lijn doortrekken in de competitie, want zaterdag 30 oktober wacht hen de uitwedstrijd tegen Utrecht. ^addinxveen - Dames 1 van '&PC Van Uden-De Gouwe sPeelde afgelopen dinsdag 19 oktober thuis een wedstrijd in bet kader van de KNZB-beker 'egen de Startgemeenschap 'Wente uit Hengelo. De ploeg y?n de trainer/coaches Jan M'ddendorp en Wicher Smit w°n vrij gemakkelijk met 11-4. ben e wedstrijd tegen SG Twente begon te laat, waardoor slechts drie partjes kon wor- gespeeld. Gezien de stand op e ranglijst van de hoofdklasse Woest het mogelijk zijn dat de dames van Van Uden-De Gouwe een goed resultaat zouden neer zetten. Dames 1 begon voortva rend en in korte tijd werd een 3-0 voorsprong genomen door doel punten van Sandra Berckenkamp, Hanneke Kappen en Natascha Smit. Twente scoorde uiteindelijk ook, zodat de eerste periode met 3-1 werd afgesloten. In de tweede periode waren het wederom San dra Berckenkamp (tweemaal) en Hanneke Kappen die scoorden, zodat halverwege de stand op 6-1 uitkwam. In de derde periode scoorde Natascha Smit 7-1 en Twen te 7-2, waarna Alette Sijbring en Ortec.Nesselande wist in Italië een knappe 3-1 overwinning te boeken op de Italiaanse heren van Itas Dia- tec Trentino. Trentino, de gedood verfde toernooiwinnaar, was niet opgewassen tegen het Hollandse geweld van Nesselande. Via de cij fers 25-17, 25-21, 22-25 en 25-18 werd een prachtige 3-1 overwin ning een feit. Nesselande is hier mee de eerste Nederlandse ploeg die een Italiaanse ploeg in eigen huis verslaat. Nesselande gaat door deze overwinning, na ook de vori ge twee wedstrijden winnend te hebben afgesloten, verder in de Top Teams Cup. Trainer/coach Peter Blangé stelde dezelfde basis als in de tweede wedstrijd op. Dirk Jan van Gendt, Marko Klok, Albert Cristina, Allan van de Loo, Renzo Verschuren, Kristian van der Wel en libero Joost van der Hoek. Vanaf het begin nam Nesselande het heft in handen en wist met een sterke service direct een gat te slaan, welke de Italiaan se heren niet konden slechten. Door de sterke service, kon ook de aanvallen van Trentino niet die kracht krijgen en werden de smas hes een prooi voor het Rotterdam se blok. Tekenend voor de wed strijd was, dat gigant Sartorelli deze set besliste door een foute aanval: 25-17. In de tweede set bleef Nesselande de druk op Itas houden en wist Albert Cristina met zijn blok de punten binnen te halen. Ook Allan van der Loo gaf zijn visitekaartje af. Met de laatste klap werd door Kristian van der Wel de set met 25-21 binnenge haald. De derde set was er weer een uit het boekje, de Italianen wisten met Sartoreti en Vujevic de druk op Nesselande met hun serv ice te verhogen en zij konden een lichte voorsprong nemen, die niet meer uit handen werd gegeven. Setstand 22-25. In de vierde set waren de Nesselandeheren weder om oppermachtig en kregen de Ita lianen geen enkele kans in hun spel te komen. Bij 8-6 was er nog een voorsprog voor Itas, daarna nam Nesselande het heft definitief in handen en liet de Italiaanse ploeg het nakijken Bij 18-24 scoorde Allan van der Loo het laatste punt en gaat Nesselande verder in de Top Teams Cup. Deze begint vanaf 10 november tot 15 december met elke week op woensdag een wed strijd. Tegenstanders zijn een Bul gaarse, een Tsjechische en een Roe meense ploeg. Zevenhuizen - Groeneweg oefende vorige week dinsdag tegen zater dag 4e-klasser Oudewater (5-3 winst). In deze wedstrijd probeerde trainer Ben Stukart het 4-4-2 systeem. Omdat dit nogal verdien stelijk verliep werd ook in de belangrijke competitiewedstrijd tegen mede-degradatiekandidaat Cabauw op deze manier gespeeld. Voor de rust leidde dit tot veel bal bezit en goed lopende aanvallen waarbij Dennis van Vliet, na een foutieve terugspeelbal, de bal net langs de verkeerde kant van de paal tikte. Pascal Crielaard lobte de bal, na een prachtige Groeneweg aanval, net niet over de keeper. Was Groeneweg voetballend Cabauw voor de rust de baas, het leidde niet tot doelpunten. Na de rust kantelde de wedstrijd. Cabauw was veel meer in balbezit en keeper Reinier Gorissen, die steeds beter gaat spelen, moest nogal eens han delend optreden. Groeneweg was, ondanks de harde wind in de rug, over de hele linie beduidend min der dan voor de rust. In een 4-4-2 systeem is het heel belangrijk dat posities gehandhaafd blijven en dat werd na de rust verzuimd. Men liep weg uit de organisatie, de voorhoedespelers werden slecht aangespeeld, er was veel balverlies en de tegenstander speelde wat agressiever. Kortom, het waren de gastheren die meer kans hadden op de overwinning. Het was vooral aan het sterk verdedigen van Arjan Klein, GertJan Lekkerkerk en Rick van Yperen te danken dat er toch nog een punt aan deze wedstrijd werd overgehouden. Stukart pro beerde via de wissels vanVliet - Alexander Vroegop en Cor Buiten huis - Ed Boudewijn het tij te keren. Deze wissels zetten echter geen zoden aan de dijk. Het spelbeeld veranderde niets en Groeneweg mag met één punt tevreden zijn. Bijna was in de laatste minuut de (onverdiende) overwinning nog naar Zevenhuizen gegaan. Na een mooie aanval had rechter midden velder Crielaard de bal terug moe ten leggen op één van zijn mede spelers maar hij koos om uit een onmogelijke hoek te schieten. Volgende week is er een thuiswed strijd tegen Stolwijk. Deze promo vendus doet het een stuk beter dan Groeneweg, het zal dus weer een lastige wedstrijd worden. Een Cru- yffiaanse uitdrukking is "als je niet scoort kan je niet winnen en met 2 doelpunten in 7 wedstrijden zal dit er toch eens moeten gebeuren. Yasemin Smit de stand op 9-2 brachten. Uiteindelijk bepaalde Karen Weerd de eindstand op 11-4. Door dit resultaat verzekerden de dames van Van Uden-De Gouwe zich van een halve finaleplaats. Aanstaande zaterdag 30 oktober spelen dames 1 en 2 van Van Uden- De Gouwe uit tegen Polar Bears 1 en 2 in zwembad 'Aqua Indoor' te Ede. Dames 1 speelt om 17.45 uur en dames 2 om 19.30 uur. Heren 1 speelt eveneens uit en wel om 20.00 uur tegen De Vuursche 1 in zwembad 'De Trits' te Baarn. Moerkapelle - Na afloop van de met 2-3 gewonnen wedstrijd uit tegen Schiebroek zaterdag jongst leden bleef het in de kantine van de vv Moerkapelle nog lang gezel lig. Die winst betekende immers de eerste volle buit in de derde klasse. De spelers bleken alle teleurstelling van vorige week van zich te hebben afgeschud en vanaf de allereerste minuut stond er een team, die de absolute wil toonde om deze wed strijd te winnen. In de eerste helft werd het enkele plaatsen hoger staande Schiebroek voortdurend in de verdediging gedrongen en kwam het doel van keeper Mark Huisman slechts éénmaal in gevaar. In verdedigend opzicht en op het middenveld werd ook heel weinig balverlies geleden. Halverwege de eerste helft kwam de ploeg ver diend op 0-1, na een vlotte aanval rondde Jurn Hoogma een voorzet van Daniël van den Hoven fraai af. Direct na rust werd het 1-1, uit een scrimmage verdween de bal plotse ling in het net. Daarna toonde Moerkapelle veel veerkracht en werd Schiebroek opnieuw achteruit gezet. Dit leidde tot tal van goede kansen en twee treffers. Eerst kopte Menno Verschoor uit een voorzet van Robin Reigwein de 1-2 binnen. Nadat enkele goede kan sen werden gemist, stuurde de sterk ingevallen Martijn Peeters met een prachtige pass Gido Stuur man de ruimte in. Deze speelde vervolgens zijn tegenstander en de keeper uit, hetgeen 1-3 betekende. Het laatste deel van de wedstrijd speelde zich af voor het doel van Moerkapelle, maar de 2-3 was onnodig. Een uittrap van Mark Huisman belandde bij een speler van Schiebroek, die direct inschoot. Daarna kreeg Blauw-Wit het in de lange blessuretijd nog moeilijk. Met een prachtige redding voor kwam Huisman in de slotseconde de gelijkmaker, waarmee hij zijn fout meer dan ongedaan maakte. Direct daarna werd de eerste winst met veel gejuich begroet. Zaterdag aanstaande staat de belangrijke thuisderby tegen Be Fair op het programma (14.30 uur) en moet dit eerste succes vervolg krijgen. Moerkapelle 2 leed tegen BVCB 3 haar eerste nederlaag, het werd 0- 1 voor de gasten en is daarmee koploper af.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15