VLOEIBAAR GOUD IN BEELD SCH00LHANDBALT0ERN00I GROOT SUCCES INSTUIF BIJ TOOS EINDSTAND DOUBLETTEN KORBIS 2 PAKT LAATSTE KANS NOVIB-KALENDER 2005: START BADMINTONSEIZOEN INVICTUS VERLIES BEKERWEDSTRIJD BE FAIR MATIGE VANGST WINTERCOMPETITIE HSW MOERKAPELSE C-JUNIOREN OP DRIFT SPORT Hart van Holland 27 oktober 2004 pagina 17 Jeu de Boules Volleybal Korfbal Bestellen Ode aan water Novib steunt waterprojec- ten iMi Waddinxveen - TOOS organiseert één zaterdag per maand een sport en spelactiviteit voor leden van TOOS en kinderen in Waddinxveen. Voor het komende seizoen zijn tien evenementen gepland. Er wordt tij dens deze activiteiten gesport, maar er zijn ook activiteiten waar bij spelletjes worden gedaan of wordt geknutseld. Zaterdag 30 oktober wordt er een instuif Gym en Acrogymnastiek gehouden. Tijdens deze instuif worden er ver schillende acrobatische onderdelen aangeleerd, wordt er gezwaaid aan de trapezeringen en gesprongen op de dubbele minitrampoline, de normale trampoline en op de tum- blingbaan. Dit alles onder professi onele begeleiding van TOOS. Alle kinderen vanaf zes jaar zijn welkom. De eerste instuif begint om 11.30 uur en duurt tot 12.45 uur. De tweede start om 13.00 uur en duurt tot 14.15 uur. De kosten bedragen €1,50 per instuif en moe ten betaald worden bij de ingang van de gymzaal aan de Staringlaan. Opgeven kan bij Willem Jan Kerk hoven, telefoon 0182-613839. Waddinxveen - In Sporthal de Dui kelaar werd in de herfstvakantie het jaarlijkse herfsthandbaltoer- nooi gehouden. Het was voor de 14e keer dat handbalvereniging Rowah/ Space het toernooi voor de groepen 5 tot en met 8 van de basisschool organiseerde. Om 10.30 uur begon het toernooi met de groepen 5 en 6. Na vier wedstrijden werd de einduitslag bekend. De tweede plek was voor de Koningin Beatrix school en de winnaar was de Prins Willem Alexander school. Daarna was het de beurt aan de groepen 7/8 gemengd. Doordat er bij deze groep maar drie aanmel dingen waren, speelde elk team tweemaal tegen elkaar. In deze poule ging het tussen de Koningin Beatrix school en de Kardinaal Alfrinkschool. Lang ging het gelijk om, maar uiteindelijk was het de Kardinaal Alfrinkschool die er met de beker vandoor ging. Ook bij de groep 7/8 jongens was er veel strijd tussen de verschillende teams. De wedstrijden van deze laatste categorie werden geleid door drie fluiters van Rowah. Uit eindelijk bemachtigde de Theo Thijssenschool een derde plek, de Koningin Beatrix school de tweede plek en de Prins Willem Alexander school de eerste plek. De Prins Willem Alexander school mag dit jaar ook de wisselbeker in zijn bezit houden en zal bij het lijst je van winnaars gegraveerd wor den. Op de foto de winnaar: groep 7/8 jongens, de Prins Willem Alexander school, (foto: Rowah) Waddinxveen - Na 15 wedstrijden is de strijd om het clubkampioen schap van de Jeu de Boules Vereni ging Waddinxveen gestreden. Over wie nummer één zouden worden bestond geen enkele twijfel, maar doordat op de laatste avond enige kanshebbers toch wat steekjes lie ten vallen, kwam er een verrassen de nummer twee uit de bus. De strijd om de derde plek was hele maal een puzzel, maar liefst vijf teams eindigden met 10 gewonnen partijen. Na een hoop gecijfer, kwam men tot de volgende eind stand: 1. Wout Versluis/Norbert Schifferling 15-14-111+; 2. Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas 15- 11-36+; 3. Peter Rubeling/Arnold Janssen 15-10-33+; 4. Leen en Andries Roos 15-10-12+; 5. Jopy en Ton Hulskamp 15-10-33+; 6. Elly Nieuwland/Toos Wubben 15-10- 46+; 7. Toon van der Velden/Willem Hendriks 15-10-63+; 8. Bert en Anneke Grootjen 15-8-30-; 9. Imka Matla/Corry Monster 15-7-15-; 10. Gerard Verschoor/Haps van Wou denberg 15-7-18-. Dit water is niet alleen voor mij. Het is voor iedereen: vrouwen, mannen, vogels, dieren, planten. Het kan niet hebzuchtig gecon sumeerd worden door een enke ling of een paar mensen" Mahatma Ghandhi Waddinxveen - Sinds het behalen van de zilveren plak op de Olympi sche Spelen door Mia Audina gaat het goed met de badmintonsport in Nederland. Zo ook bij de Wad- dinxveense badmintonclub Invictus. Team 1, spelend in de Eerste Divisie en bestaande uit Marcel Haze- broek, Richard den Blanken, Mar- loes van Heteren, Dennis Steen- land, Wendy van Dalen en Dana Kuil, behaalde in de eerste weken van de competitie al twee overwin ningen. Er werd thuis met 6-2 gewonnen van R. van Zijderveld 2 en met 6-2 van Elo United 2. Ook de andere teams behaalde de afge lopen weken goede resultaten. Kijk voor meer informatie en uitslagen op www.invictusbc.nl. Waddinxveen - Na de overwinning tegen Velo de zaterdag ervoor begon Be Fair afgelopen donder dag met frisse moed aan de thuis wedstrijd tegen Nesselande D2 in de eerste ronde van de beker. Nes selande D2 speelt in promotieklasse B en Be Fair in promotieklasse A, maar voor Be Fair bleek al snel dat Nesselande het tempo een .tandje te hoog legde. Be Fair slaagde er niet in om een voet tussen de deur te krijgen en zonder enige moeite maakten de gasten een einde aan de eerste set met 10-25. In de twee de set probeerde Be Fair zich te hergroeperen. Hierin slaagden zij halverwege de set. Met enthousias me en goed scorende middenaan vallers bracht Be Fair Nesselande aan het twijfelen. De buitenaanval van Nesselande maakte een aantal fouten en Be Fair kwam terug in de wedstrijd. Toch bleek de opleving niet voldoende en Be Fair verloor met 16-25 ook de tweede set. In de derde set vocht Be Fair voor wat zij waard waren. Nesselande kon niet echt enthousiast worden en de strijd ging redelijk gelijk op. Be Fair liet bij vlagen prima spel zien, maar tegen de ervaring en het goede spel van Nesselande konden zij niet op. Met een 18-25 overwinning in de derde set zorgde Nesselande voor een plaats in de tweede ronde en kan Be Fair zich gaan concentre ren op de competitie. Zaterdag 30 oktober speelt Be Fair een thuis wedstrijd tegen Netwerk om 14.30 Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen viste afgelopen zaterdag de tweede wedstrijd van de wintercompetitie in het Gouwe- kanaal. Harde wind en regen maak ten het de 12 hengelaars moeilijk, niettemin haalden ze gezamenlijk een kleine 23 kilo witvis boven water. Met 6.210 gram boekte Aat van Leeuwen zijn tweede overwin ning en neemt hiermee drie kilo voorsprong in het klassement op zijn naaste belagers. John van Els- wijk werd tweede met 3.320 gram en Rinus Reichard derde met 2.460 gram. Op vier en vijf eindigden Frans van Steenderen met 2.200 gram en Herman Kraan met 2.180 gram. De derde wedstrijd wordt op 6 november gevist. Vertrek vanaf het station NS om 7.00 uur. Nloerkapelle - Voor de Moerkapel- fe voetbaljeugd was er zaterdag jongstleden een zeer beperkt pro gramma. Slechts drie jeugdteams kwamen in actie. Na een wat moeizaam begin zijn de ^-junioren aan een sterke opmars bezig. De 1-6 op Berkel C2 bete kende alweer de derde winst, Waardoor men opklom naar de bovenste plaatsen op de ranglijst, 'egen Berkel kwam de winst geen foment in gevaar. Justin van den Hoven (tweemaal), Gino Lalihatu (driemaal) en Mick Breedijk ver zorgden de productie. In het duel tussen E2 en Nieuwer- kerk E5 vielen de goals regelmatig aan beide kanten, de 4-4 eindstand gaf dit beeld goed weer. Jeffrey de Wilde (tweemaal), Stefan de Wilde en Davey Jager waren succesvol. F1 tenslotte was voor Oudewater F1 duidelijk een maatje te klein, bij een 9-0 eindstand bleef de teller steken en kon naar huis worden teruggekeerd. Waddinxveen - In de laatste speel ronde van de eerste helft veld speelde Korbis 2 in Alblasserdam tegen Kinderdijk 3. Korbis 2 speelt een zwaar seizoen. Vorig jaar pro moveerde het team, maar wist slechts één wedstrijd, thuis van Kin derdijk, te winnen. Deze zaterdag stond de return op het programma. Er moest gewonnen worden, zodat er nog enigszins aansluiting is met de andere ploegen. In de eerste helft gingen beide ploegen gelijk op. Korbis nam wel steeds een voorsprong, maar Kinderdijk kwam elke keer weer op gelijke hoogte. De ruststand was dan ook 7-7. Kor bis kwam zeer goed de kleedkamer uit en zette Kinderdijk meteen op drie punten achterstand (7-10). Deze voorsprong werd niet meer uit handen gegeven en met een goed spelende Willianne Domburg pakt Korbis de twee felbegeerde punten 10-13. De doelpunten wer den gemaakt door Rik Molenaar (7x), Willianne Domburg (2x), Mat- thijs Koorevaar (2x) en Ivo Polder vaart (2x). Korbis 1 speelde ook een uitwed strijd tegen Dijkvogels. In een mati ge wedstrijd verloren de Waddinx- veeners met 8-6. Korbis 4 wist knap te winnen van Vriendenschaar uit Harnixveld-Giessendam met 11-13. De A1 won gemakkelijk van Alba tros (13-8). De A2 presteerde zeer onder de maat door met 4-3 van hekkensluiter Vriendenschaar te verliezen. De B1 had geen pro bleem met Swift. In Waddinxveen werd met 8-4 gewonnen. Net als de A2 kon ook de D1 de tegenstander niet overtreffen. Er werd verloren met 9-4. andere teveel, in dodelijke over vloed. Water brengt zowel leven en gezondheid als ziekte en dood. Na lucht is het levensvoorwaarde nr. 1. Daarom steunt Novib waterprojec ten overal ter wereld. Op de achterkant van de kalenderfoto's leer je er een paar kennen. De Novib-kalender 2005 is net van de persen gerold. Ook dit jaar weer is het een schitteren de verzameling van twaalf prachtige panoramakleurenfo to's uit alle hoeken van de wereld. Op de achterkanten lees je over de gepresenteerde volken, culturen en landen. Soms in dichtvorm, dan weer verhalend. wordt op gevaren, het wordt gedronken, er wordt in gevist, er wordt mee gewassen. Mens, plant en dier kunnen niet zonder water. Toch wordt het nogal verspild. Ogenschijnlijk kleine zaken kosten liters water. De kalender 2005 (21,95) is te bestellen bij Novib, Informatie Service, 070-3421777, via internet www.novib.nl of schriftelijk: Novib, Antwoordnummer 10720, 2501 WB Den Haag. Prijzen exclusief ver zendkosten. Maar er is meer. Deze kalender is tegelijkertijd een ode aan het water. Bijna alle foto's hebben dit jaar iets te maken met water. Er In Nederland gebruiken we gemiddeld zo'n 126 liter perfect drinkwater per dag per persoon. In Ethiopië krijgt men gemiddeld hooguit vier liter per dag. Water is daar echt goud waard. Sommige landen hebben te weinig water.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 17