Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente POSTBUS 51 CAMPAGNE: GEZOND EN VEILIG WONEN FOTOWEDSTRIJD: ZO MOOI IS ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE AANWIJZING NIEUW RIJKSMONUMENT IN HET KADER VAN HET MSP VESTIGING VOORKEURSRECHT ZUIDPLASPOLDER VERGUNINGEN TERVISIELEGGING BOUWPLANNEN ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 3E HERZIENING LANDELIJK GEBIED 1990" TER INZAGE pagina 4 Gemeentenieuws 27 oktober 2004 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl "WW-ZEVmHUUtW-MOERIfjpn WEEK 44 Het ministerie van VROM is een cam pagne gestart met spotjes op de tele visie en folders over gezond en veilig wonen. Want VROM vindt dat ieder een in Nederland gezond en veilig moet kunnen wonen. Daarom zijn er wetten en regels voor de bouw en de water- en energie voorziening. Maar verantwoord wonen is ook uw zaak als bewoner. Bijvoorbeeld: isoleren is prima maar zonder genoeg ventilatie wordt het ongezond. En u loopt risico als uw gasinstallatie nooit gecontroleerd wordt. Zo zijn er meer zaken waar u zelf attent op moet zijn, zoals asbest, radon, legionella of loden waterlei dingen. Denk ook aan dingen die bij u in de buurt kunnen spelen. Wat kunt u doen aan burenlawaai? Zijn hoogspanningslijnen gevaarlijk? Loopt u risico's door activiteiten in de buurt? Over alles wat met gezond heid, veiligheid en wonen te maken heeft, kunt u heel makkelijk meer te weten komen als u kijkt op www.vrom.nl/gezondenveilig. Enige tijd geleden hebben we u gevraagd om foto's in te sturen voor het burgerjaarverslag en de gemeen- tegids 2005. We hebben al hele leuke inzendingen ontvangen, maar we hopen op meer! Daarom nogmaals een oproep stuur uw foto's naar communicatie@zevenhuizen-moerka- pelle.nl of naar de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle t.a.v. communi catie, Postbus 30, 2760 AA Zevenhui zen. We zijn op zoek naar de mooiste en leukste foto's die passen binnen de thema's: Zo mooi is Zevenhuizen- Moerkapelle of Dit doe ik in Zeven huizen-Moerkapelle. Vanzelfspre kend zijn er leuke prijsjes voor de beste inzendingen en wordt uw foto geplaatst in de gemeentegids 2005! Burgemeester en wethouders maken bekend dat van 3 november 2004 tot en met 1 december 2004, voor een ieder het besluit van de Staatssecre taris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, om onderstaand object aan te wijzen als beschermd rijksmonument, ter inzage ligt bij de afdeling VROM (van 8.30 uur tot 12.00 uur). Rottekade 14, Zevenhuizen Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden, binnen zes weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt, een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap pen, Cfi/FJZ t.a.v. de Commissie voor de bezwaarschriften. Postbus 606, 2700 ML Zoetermeer. Vestiging c.q. bestendiging voorkeurs recht ingevolge Wet voorkeursrecht gemeenten voor het gebied "Zuidplas- polder". Besluiten tot aanwijzing van gronden waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 Wet voorkeursrecht gemeen ten (Wvg) van toepassing zijn. Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle maakt op grond van artikel 4 eerste lid van de Wvg bekend dat zij op 22 oktober 2004 op grond van het bepaalde in artikel 8a Wvg heeft besloten de gemeenteraad voor te stellen om de hierna aangegeven gronden aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. Het betreft de gronden globaal begrensd door de Zuidelijk Dwarsweg, de Zuidplas- weg (provinciale weg), de Noordelijke Dwarsweg, de Bredeweg en de spoorbaan Den Haag- Utrecht. Tevens is ten oosten van de kern Moerkapelle een gebied opgeno men, globaal begrensd door de kern van Moerkapelle en de Middelweg. Deze gronden zijn nader aangege ven op de bij het besluit behorende kadastrale tekeningen met de daarbij behorende lijsten van eigenaren en zakelijk gerechtigden. Het voorkeursrecht houdt in dat de eigenaren van de grond waarop het voorkeursrecht van toepassing is ver klaard, de gronden indien zij deze willen verkopen eerst aan de gemeente moeten aanbieden. Het voorkeursrecht heeft dus pas gevol gen als de eigenaar zijn grond, huis of ander gebouw wil verkopen aan een ander. Wil hij gewoon blijven wonen, dan verandert er voor hem op dit moment niets. Door het besluit van ons college is op basis van artikel 8a van de Wvg op de in het besluit genoemde gronden de artikelen 10-24, 26 en 27 Wvg van toepassing. Het besluit heeft een gel dingsduur van maximaal 8 weken, waarna de gemeenteraad het voor keursrecht moet bestendigen. Terinzage Het collegebesluit, raadsvoorstel en bijbehorende stukken, bevattende de kadastrale tekening met de daar bij behorende lijst van eigenaren en zakelijk gerechtigden alsmede ove rige relevante gegevens liggen vanaf 26 oktober 2004 voor een ieder ter inzage op de afdeling VROM op het gemeentehuis van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Dorps straat 89 in Zevenhuizen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. Eventueel kunt u een afspraak maken om de stukken buiten openingstijden in te zien. Hiervoor dient u een afspraak te maken met via het algemene nummer van de gemeente, 0180- 637777. Het besluit van de gemeenteraad moet worden beschouwd als een besluit waarop de Algemene wet bestuursrecht (Awb) van toepassing is. Belanghebbenden kunnen met ingang van 23 oktober 2004 gedu rende de termijn van zes weken een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle, postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Het bezwaar moet worden onderte kend en ten minste bevatten: a.de naam en het adres van de indie ner; b.dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar gericht is; d.de gronden van bezwaar. Indien belanghebbenden een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen zij tevens op grond van arti kei 8:81 Awb, de voorzieningenrech- ter van de Arrondissementsrechtbank Den Haag, sector Bestuursrecht, post bus 20302, 2500 EH Den Haag, ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien deze van mening zijn dat onverwijde spoed gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Naast de mogelijkheid van bezwaar, kunnen belanghebbenden een ziens wijze indienen bij de gemeenteraad. U kunt dit schriftelijk en/of monde ling doen, en wel tot en met 8 november 2004. De schriftelijke zienswijze dient te worden gericht aan de gemeenteraad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Indien u uw zienswijze mondeling bij de raad naar voren wilt brengen kunt u contact opnemen met de heer Sterken, griffier van de gemeente, bereikbaar op telefoonnummer 0180-637713. Eigenaren en rechtheb benden worden via een brief op de hoogte gebracht van dit besluit. Informatieavond Tevens is er een informatieavond voor de eigenaren en rechtheb benden georganiseerd op 3 november a.s. in het Dorpshuis Swanla. Deze avond vangt aan om 19.30 uur. Hier wordt een nadere uitleg gegeven over de werking van het voorkeursrecht en de consequenties voor de eigenaren en rechthebbenden. Deze uitleg zal overigens alleen gaan over het voorkeursrecht en niet over de inhoud van de nieuwe plannen. Over de inhoud van de nieuwe plannen is immers op 13 oktober 2004 een infor matieavond gehouden. Ingekomen aanvragen bouwvergunning/ sloopvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouw-/sloopvergunning hebben ontvangen: 13 oktober 2004: SA 2004/0017: sloop schuur. Noorde lijke Dwarsweg 63 te Zevenhuizen 18 oktober 2004: SA 2004/0018: sloop loods Ambacht straat 9 te Moerkapelle BR/2004/0063: vernieuwen opslaghal Bredeweg 33 te Moerkapelle; 19 oktober 2004: BL/20040061: plaatsen garage Tirion- straat 11 te Zevenhuizen; Verleende bouwvergunningen/sloopvergunningen en vrijstellingen 21 oktober 2004: SA 2004/0008: sloop deel landbouw- loods Julianastraat 128 te Moerkapelle. Bezwaar veraunninaen/ontheffinaen Tegen de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van ZevenhuizemMoer kapelle maken bekend, dat vanaf 28 oktober 2004 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, afde ling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, de vol gende bouwplannen ter inzage liggen: het plaatsen van een dakopbouw op de woning Molenweg 4 te Zevenhuizen, het plaatsen en vergroten van 2 bedrijfsruimten, een waterruimte, ketelhuis en een WOT op het perceel achter Bredeweg 76-78 te Zevenhuizen. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens medewerking te verlenen aan de bouw plannen met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de ter mijn van de tervisielegging. i.e. van 28 oktober 2004 tot en met 24 november 2004 tegen het verlenen van de vrijstelling zienswijzen bij ons in te dienen. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle maken het volgende bekend: Ten behoeve van de realisering van de uitbreiding van Exportslachterij Clazing B.V. aan de Bierhoogtweg 17 is een ontwerpbestemmingsplan opgesteld. Het ontwerpbestemmingsplan "3e herziening Lande lijk Gebied 1990" ligt vanaf 28 oktober tot en met 24 november 2004 ter inzage in het gemeentehuis, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Gedurende de periode van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn of haar zienswijzen omtrent het ontwerpbestemmingsplan kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle, Postbus 30, 2760 AA te Zevenhuizen "o.v.v. zienswijze ontwerpbestemmingsplan "Landelijk gebied 1990, 3e herziening". Gelet op het bepaalde in de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft het niet tijdig indienen van zienswij zen mogelijk gevolg voor uw rechtsbeschermingsmo gelijkheden in een later stadium. Alarm Alarm Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4