fLEON VAN VLIET VERSLAAFD AAN VOETBAL I DIER VERMIST OF GEVONDEN? "HEERLIJK OM TE SNUIVEN AAN PAS GEMAAID GRAS" START BOUW FIETSTUNNEL ONDER SPOORBAAN EN RIJKSWEG Al2 TE BLEISWIJK GELIJKSPEL TZM JEUGD tEGINNER- pDSTRIJDEN POILING'90 Hart van Holland 27 oktober 2004 tafeltennis ^schaatsen Rentree? Indrukwekkende carrière Verslaving Zorgen over de jongeren Jongeren opvangen Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. Ir de week van 18 tot 25 oktober werden de volgende vermiste/ gevonden huisdieren gere gistreerd. VERMIST: Poes, zwart/wit plukje onder kin, klein, Achterlaan/Kruis weg, Bleiswijk/Moerkapelle; Poes, lapje, neus wit, kopje half zwart half bruin, Ikr. voor poot voetje iets naar links gegroeid, halsband blauw bellen en naam penning chip, Hennipdreef Zevenhuizen; 1 Kater, zwart/wit tussen ogen, bef, borst, buik, staatpunt, voetjes, schuw, Staringstraat, Zevenhuizen; 1 Kater, rood getijgerd. Lange Zijde, Zevenhuizen; GEVONDEN: 1 Kater, ongecastr. rood boven, wit onder, mager. Oranje straat, Moerkapelle; Kater, ongecastr. cypers/witte neus, bef, pootjes en een blauw/groen bandje met 1/2 koker, Dorpsstraat, Zevenhuizen; 1 Poes, zwart/wit, 5-6 mnd. Wollefoppeweg, Zevenhuizen. Iedereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- bi Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- herlNootdorp - Zevenhui- lenlMoerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk ook op nww.amivedi.nl Moerkapelle - In een spannende huiswedstrijd tegen Avanti 5 heeft eerste jeugdteam van TZM een >5gelijkspel behaald. Van de tien Wijen werden er drie in vijf Jimes en vijf in vier games beslist. Waan Bout won al zijn partijen, Wen Hoogendoorn won er twee. ondanks drie gewonnen games aagde Daniëlle Lindhout er niet in wedstrijd te winnen. Het twee- 3ijeugdteam bewees waarom het I( koppositie inneemt. De thuis- «sdstrijd tegen Svn 7 uit Naaldwijk jard met 9-1 gewonnen. Zowel «dia van Kasteel als Hans Uitten- ■ogaard wonnen al hun partijen, •wens de Graaff won er twee en "door er één in de vijfde game. De M)bel werd door Laurens en Hans !(wonnen. l/andam/Moerkapelle - In sporthal ■«Struyck in Zaandam werd zon- l ]9Z4 oktober de laatste wedstrijd I'11 dit jaar voor beginners gere- I?- Bij de beginners D van Rolling ■;J heeft Joyce Westra een tiende Vats behaalt. Bij beginners C wist I fantha Hoeksema een mooie kür |.;6rte zetten, wat haar de derde |:aab opleverde. Nina Schilp werd l:_"ende en tevens negende met l,-uren en vijfde in de combinatie. I. ^rniek van Luinen kwam op de Ij^de plaats, Debby Holstege I rd veertiende en Bodeyne Snij- 1'kwam uit op een zestiende I i,s' (Foto: Rolling '90) Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers, die het aandurven om met hem de confrontatie aan te gaan. n zijn fraaie woning aan de Knibbelweg komen zondagavond meteen de slechte prestaties van Groeneweg ter sprake. Hoewel trainer Ben Stukart eerder in Het Voetstuk aangaf er vertrouwen in te heb ben dat zijn ploeg minimaal vier deklasser blijft, zijn de prestaties momenteel uiterst belabberd. Groeneweg staat na zeven wed strijden voorlaatste met drie pun ten en heeft pas twee competitie- doelpunten gescoord. In deze vorm speelt Groeneweg volgend seizoen wederom op het laagste amateurniveau. "Zoiets gaat me toch aan m'n hart", reageert de inmiddels 40-jarige Leon van Vliet, die maar liefst 23 seizoenen in het eerste uitkwam. "Maar ik denk dat de ploeg het heel zwaar gaat krijgen om zich te handhaven. Het heeft er alle schijn van dat Groe neweg kwaliteit tekort komt." Meteen komt de vraag naar boven of Leon van Vliet, die vorige week een heuse afscheidswedstrijd kreeg aangeboden, zich dan niet weer voor het eerste elftal beschikbaar stelt. Trainer Ben Stukart zal dankbaar gebruik kun nen maken van zijn ervaring om Groeneweg voor de vierde klasse te behouden. Bijna had Van Vliet overigens afgelopen zondag al in het tweede tegen ESTO (0-2 nederlaag) meegedaan. Maar doordat de doelman geblesseerd uitviel en daardoor de wisselkee per er in kwam, bleef een rentree nog even uit. "Ik ben momenteel fit en dus beschikbaar", zegt de sportieve vrachtwagenchauffeur, die ooit begon als spits maar naar gelang hij ouder werd steeds ver der naar achteren afzakte. Afscheid of niet, als de trainer een beroep op me doet, dan sta ik er. Ik ben overigens geen type om in een lager elftal te gaan spelen. Het fanatisme zit nu eenmaal in me", aldus Leon. Dit laatste en uiteraard zijn voet ballende kwaliteiten zorgden ervoor dat de Zevenhuizenaar kan terugkijken op een indrukwek kende carrière, waarin promoties Bergt Leon Vliet van voetbalschoenen definitief op in de garage naar de vierde en derde klasse begin en eind jaren tachtig het hoogtepunt waren. "Mooie tij den", herinnert Leon zich. "Zo wonnen we eens een promotie wedstrijd op het veld van Bode graven na verlenging met 3-2 van Nieuwkoop. Zoiets vergeet je niet gauw. Net als de vriendschappen die ik door het voetbal heb gekre gen. Akkoord, ik was en ben bloedfanatiek, maar de voetbal sport heeft me veel sociale contac ten teruggegeven die ik voor geen goud had willen missen." Een leven zonder voetbal is voor Leon in ieder geval ondenkbaar. "Ik kan gewoon niet buiten het voetbal. Het is voor mij versla vend", lacht hij. "Ik ben momen teel samen met Cor Buitenhuis lei der van het tweede elftal. Ik doe graag iets terug voor de club. Ik vind het geweldig als het gras is gemaaid en je ruikt die frisse geur. Klinkt wellicht gek, maar daar kick ik toch wel een beetje op." Maar heeft Leon van Vliet dan geen ambitie om bijvoorbeeld voorzitter of (jeugd)trainer te worden? "Op dit moment zeker niet", zegt hij enigszins geschrok ken. "Dat zijn functies die je wel moeten liggen en waar je ervaring in dient te hebben. Wellicht dat ik nog eens leider van het eerste elf tal ga worden. Dat is het enige dat momenteel zo bij me te binnen schiet." Plotseling valt het gesprek even stil. "Ik maak me eigenlijk best wel zorgen", vervolgt Leon. "En dan met name over de mentaliteit van jongeren, zowel binnen als buiten de sport. Waar gaan we met z'n allen naar toe in Neder land? Ik constateer dat het respect voor ouderen volledig verdwijnt. Toen ik als broekie stage mocht lopen bij FC Utrecht keek ik met veel ontzag naar het trainingsveld waar giganten als Dick Advocaat, Hans van Breukelen, Jan Monster en Wim van Hanegem aan het trainen waren. Ik vond het gewel dig om die kerels bezig te zien. Zo had ik ook ontzag voor de spelers van het eerste'van Groeneweg toen ik er begin jaren tachtig als jonge speler bijkwam. Dat ontzag vind je niet zo gauw meer terug bij de jonge spelers van tegen woordig. De heren hebben al gauw hun mondje klaar en weten het nogal eens beter. Begrijp me goed, een hoop jongeren hebben wel degelijk een goede menta liteit, maar het lijkt wel of het aantal dat nergens meer open voor staat, steeds groter wordt." "Ik geef de vereniging daarom graag als boodschap om er voor te zorgen dat de jongeren goed in de senioren worden opgevan gen", zegt Leon. "Het is belangrijk dat zij ook op latere leeftijd spor ten en niet voor het voetbal verlo ren gaan. Dit is sowieso voor de vereniging een slechte ontwikke ling als het gaat om de doorstro ming. Maar maatschappelijk gezien is het belangrijk dat de jeugd blijft sporten, ook als ze senior worden. De samenleving is enorm aan het veranderen. En zeker niet altijd in positieve zin, want dat merk je toch ook in Zevenhuizen en op de voetbalvel den." Bleiswijk - Er waren donder dagmiddag 21 oktober zo'n zestig gasten getuige van de officiële starthandeling van de bouw van de fietstunnel bij het Craenenborghpad nabij de Rotte te Bleiswijk. De gasten verzamelden zich bij het Graan- huys in Zevenhuizen en per bus werden zij vervoerd naar de bouwlocatie. Daar aangekomen werden de vlaggen van de vier hoofdcontractanten gehesen; ProRail, Rijkswaterstaat, Recre atieschap Rottemeren en Heij- mans. Daarna vond de officiële handeling plaats: Erik Rumpff van het Recreatieschap Rotte meren en Dick van Klaveren van Rijkswaterstaat hebben samen een sokkel beton gestort. Na terugkomst in het Graanhu- ys werd het woord gevoerd door burgemeester Jaap Wolf van de gemeente Bleiswijk en Dick van Klaveren van Rijkswaterstaat. Tijdens de borrel konden de geno digden kijken naar voorbeelden van kunstwerken van de kunstena ressen Berkman en Janssens. Zij zul len de tunnelwanden gaan bekle den met tegelwerk. De fietstunnel wordt aangelegd in opdracht van het Recreatieschap Rottemeren. Door de bevolkings groei in de omgeving wil het Recre atieschap het recreatiegebied uit breiden. Veel mensen willen graag recreëren in het groen en gebrui ken veelvuldig de fiets. De A12 en het spoor vormen voor het recrea tieve verkeer een barrière tussen Rotterdam en het Groene Hart. Deze barrière wordt nu geslecht door de komst van de fietstunnel. De fietstunnel zal vanaf 15 juli 2005 gebruikt kunnen worden. Aanne mer Heijmans voert het werk uit in opdracht van ProRail. Als contract- vorm is gekozen voor Design Construct. Dat wil zeggen dat de aannemer haar kennis en expertise mede inzet bij het bepalen van het ontwerp. Voor het tunnelgedeelte onder de A12 neemt ProRail de honneurs waarvoor Rijkswaterstaat. Rijkswa terstaat begint overigens in het najaar van 2005 met de verbreding van de A12 in het kader van het project van A naar Beter. De extra benodigde 20 meter voor de fietstunnel wordt door Heijmans meteen meegenomen. De tunnel onder het spoor is 22 meter en inclusief de toeritten is dat 49 meter. De tunnel onder de A12 is 40 meter en inclusief de toeritten en de verbreding is deze 76.25 meter. Het stuk tussen de tunnels is 24.25 meter en krijgt een open bak constructie.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 7