MUSICAL GEEN MAN OVERBOORD START CLIËNTENPLATFORM WVG IN ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE RUILBEURS POSTZEGELS Hart van Holland 27 oktober 2004 pagina 9 V ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE leden van het cliëntenplatform "ER WAS EENS" ^venhuizen - Het cliëntenplatform Wet voorzieningen gehandi capten is dinsdag 19 oktober officieel gestart. Wethouder M. Zij- aerhand zette in de eerste vergadering de nieuwe leden in de bloemetjes en wenste het cliëntenplatform veel succes bij haar Werkzaamheden. Net cliëntenplatform zal zich gaan inzetten voor het verbeteren van de communicatie tussen de afdeling Sociale Zaken en de Wvg- eliënten. Zij brengt advies uit aan het college over de kwaliteit van dienstverlening en de resultaten hiervan. Van individuele belangenbehartiging of klachtenbehandeling is geen sprake. a een jaar wordt bekeken of deze vorm van cliëntenparticipatie !|jn vruchten heeft afgeworpen. jvrouw J.P. Bonnet loopt, als moeder van i6"1 dochter van anderhalf en gehandicapt, el'aan tegen de ingewikkelde regelgeving "de vele instanties waarmee je voor aan gingen te maken krijgt. Zij licht toe: oordat ik door een auto-ongeluk gehan- |.lcaPt raakte, was ik fysiotherapeute. Toen 'eP ik al tegen de ingewikkelde wet Wvg door middel van mijn cliënten. Nu ik °Nzelf daarop een beroep doe, blijkt iede- II eer hoe ingewikkeld en onduidelijk het 'smaal geregeld is. Dat zou beter moeten nnen. Dat is mijn motivatie. Ik kan prima voor mijzelf opkomen, maar ik vermoed dat niet iedereen daarin slaagt. Daarom ben ik lid geworden van dit platform en hoop ik in het algemeen belang een positieve bijdrage te kunnen leveren." De heer Cats heeft een werkzaam leven achter de rug en heeft bestuurlijke ervaring als wethouder. Het reilen en zeilen van een gemeente kent hij dan ook van binnenuit. Nu geniet hij van zijn pensioen maar wil graag zijn vrije tijd nuttig en zinvol beste den aan werk voor de gemeenschap. Hij vertelt: "Sinds vier jaar heb ik gehoorpro blemen. Een handicap dus, ik wil daarom graag een bijdrage leveren aan de zorg voor gehandicapten. Wat ik tot nu toe in ieder geval al weet is dat er veel instanties betrokken zijn, veel afkortingen en vele pakken papier. Ik ben begonnen om me daarin te verdiepen, dat wordt heel wat uurtjes lezen!" De heer Van Mourik vertegenwoordigt de landelijke vereniging Helpende Handen. Deze vereniging behartigt de belangen van gehandicapten vanuit de Gereformeerde kerkgemeenschap of zoals de heer Van Mourik toelicht mensen met beperkingen, de nieuwe term die algemeen gebruikt wordt. "Sinds maart 2004 ben ik bestuurslid van de vereniging, daarvoor al vele jaren lid. Vanuit deze positie wissel ik ook ervaringen uit binnen de vereniging, dat is leerzaam, want wat in andere gemeente gebeurt, kan ook voor ons een goede weg zijn. Ik woon in Moerkapelle, daar hebben we een gezinsvervangend tehuis met mensen die zelfs soms dubbel gehandicapt zijn. Van daaruit ook mijn per soonlijke interesse." Mevrouw Hogebrug-Vink: „Er zijn heel veel veranderingen op komst, veel beweging en nieuwe ontwikkelingen. In de praktijk blijkt ook dat er veel instanties betrokken zijn bij gehandicaptenzorg en dat beslissin gen over veel schijven lopen. Dat maakt het allemaal erg ingewikkeld. Ik hoop door actief mee te denken over beleid iets te kunnen betekenen voor anderen." Zelf is ze chronisch pijnpatiënt en weet dus' uit ervaring waarmee je te maken krijgt met een beperking. Daarbij komt dat ze werk zaam is geweest in de bejaardenzorg en daardoor ook de nodi ge ervaring heeft in de zorg. Het cliëntenplatform vloeit voort uit de Verordening cli ëntenparticipatie door de Jfet voorzieningen gehandicapten, tee verordening stelt dat de 9srcieente cliëntenparticipatie hogelijk moet maken, waarbij het Jltgangspunt het integrale 9eitieentelijk gehandicaptenbeleid 's;Het gemeentebestuur vraagt tij- 9 advies aan het cliëntenplatform °ver wijziging in de verordening en J'tvoeringsregels en stelt facilitei- er>aan het platform beschikbaar. "e vier nieuwe leden, die onder voorzitterschap van een gemeente ambtenaar van de afdeling Sociale Zaken in het platform plaatsne men, zijn onlangs geworven. Via een oproep op de gemeentepagina in Hart van Holland zijn Wvg- gerechtigden en leden van belan genorganisaties uitgenodigd om te solliciteren naar een lidmaatschap in het nieuwe cliëntenplatform. Op de gemeentelijke website zal uitge breide informatie over het cliën tenplatform op kort termijn terug te vinden zijn. Kijk voor meer infor matie op www.zevenhuizen-moer- kapelle.nl/inwoner en samenleving. Op de foto van links naar rechts de heer Cats, wethouder Zijderhand, mevrouw Wooning-Dekker (gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle), mevrouw Hogebrug-Vink, de heer Van Mourik en mevrouw Bonnet. Zevenhuizen - Over enkele weken is het zover. Op de foto zijn de decorbouwers druk bezig de details aan de indrukwekkende kajuit van de driemastbark De Eendragt aan te brengen. Kapitein Gorissen uit Zevenhuizen is destijds rond 1850 vanuit Rotterdam aan een reis om de wereld begonnen. De bemanning bestond uit nogal wat Zevenhuizenaren die, nadat de Zuidplaspolder was droogge legd, geen werk meer hadden. De koetsier uit de musical Een Polder- lomance komen we nu tegen als Geert BaC. Stuurman Steven Paul was indertijd ingenieur van Water staat De oude Schalk blijft thuis naar zijn kleinzoon Frederik Bos gaat de traditie in de familie voort zetten door aan te monsteren voor zijn eerste reis. Het leven aan boord was hard en toen het schip de linie passeerde was de komst van Neptu nes een mooie afleiding voor de bemanning. In de Roaring Fourties is menige storm hun deel geweest maar men heeft veilig Kaap Hoorn gerond. Toen het schip in San Fran- sisco aankwam zijn nogal wat bemanningsleden gedrost. De goudkoorts in Californië was in volle gang en menigeen dacht daar snel rijk te kunnen worden. Het is Gorissen en Paul evenwel toch gelukt de bemanning op sterkte te brengen voor de reis naar China. Hierover volgende week meer. Gouda - De Vereniging van Postzegelverzamelaars "Gouda" organiseert wor zaterdag 13 november haar halfjaarlijkse ruilbeurs in gebouw Het toker aan de Emmastraat 49 te Gouda. De ruilbeurs wordt gehouden van 'O.OOtot 16.00 uur. Toegang is gratis. Aan de zuidrand van Zevenhuizen, boven de Wol- lefoppenweg lag de grens van "Het Groene Hart". Het lag daar een paar eeuwen onaantastbaar te zijn. Totdat de grote Pac-man kwam. Hongerig als een groene rups knabbelde de grote buur een flinke rand van het groene blaadje. Zo gaat dat. En zo ging dat al eerder. Als een trage goocheltruc vormde zich een nieuw stadsdeel. Doe maar gelijk een metro. Dat heet aanpakken. Ik zag al banners met "Hoera een jongen/meisje", dus er bestaan zelfs al echte Nessers. Nee, laat Rotterdam maar schuiven. reacties? gerardbaaij@hotmail.com (tekst) ernstw@mail.com (illustratie) of

Hart van Holland | 2004 | | pagina 9