WADDINXVEENSE GENOMINEERD VOOR Informatieavond lederwijs VORMGEVINGSPRIJS 2004 ZONNEBLOEM ZUID-HOLLAND ZOEKT JONGE VERPLEGENDEN EN ZIEKENVERZORGENDEN OPEN BRUG OCHTEND SP0NS0R-SPIEGELDANSMARATH0N FRAAIE OVERWINNING FLYERS JONGENS ASPIRANTEN VEEL DOELPUNTEN JEUGD W.S.E. WEDEROM WINST BE FAIR VOLLEYBALDAMES RIJNBENDE CLUBKAMPIOEN HZM VROUWEN- BIJBELKRING STARTERSDAG VERTELOCHTEND VOOR VROUWEN LANDELIJKE DIABETES-COLLECTE REGIO Hart van Holland 3 november 2004 Waddinxveense genomineerd Voor begeleiding zieke en lichamelijk gehandicapte vakantiegangers tot 45 jaar Regio - 'Het hangt in de lucht' is de titel van de tentoonstelling van de Zuid-Hollandse Vormgevingsprijs 2004 in de Van der Mandelezaal van Museum Het Prinsenhof in Delft. Daar is van 5 november tot en met 5 december 2004 het werk te zien van de twaalf jonge vorm gevers die zijn genomineerd voor deze stimuleringsprijs. Dit jaar is niet alleen werk van eindexamen kandidaten van de kunstacademies in Rotterdam en Den Haag te zien, maar ook van eindexamenkandida ten van zowel middelbaar als hoger beroepsonderwijs en weten schappelijk onderwijs. De provincie Zuid-Holland reikt jaarlijks de Zuid-Hollandse Vormge vingsprijs uit aan drie veelbeloven de jonge vormgevers. Op 26 november zal de gedeputeerde van Cultuur van de provincie Zuid-Hol land, de heer Erik van Heijningen, de winnaars van de drie disciplines bekend maken. Zij krijgen elk het geldbedrag van 2.500,-. Een bijzon dere stem is weggelegd voor de bezoekers van de tentoonstelling: zij bepalen wie van de twaalf vorm gevers de publieksprijs 2004 in ont vangst mag nemen. Een deskundige jury selecteerde uit 60 kandidaten in totaal twaalf genomineerden voor de disciplines visuele communicatie, ruimtelijk ontwerpen en product ontwerpen. De kandidaten zijn afkomstig van de Haagse Hogeschool, Technische Universiteit Delft, Grafisch Lyceum Rotterdam, Willem de Kooning Academie Rotterdam, Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten Den Haag, Hout- en Meubilerings college Rotterdam, Vakschool Edel smeden en Juweliers Schoonhoven en het Albeda College Rotterdam. Het eindexamenwerk van de geno mineerden zal letterlijk in de lucht hangen in de met glas overkapte binnenplaats van Museum Het Prin senhof, dat honderden jaren gele den gebouwd werd als klooster en in de 16e eeuw de verblijfplaats was van Prins Willem van Oranje. Maar de titel is ook een verwijzing naar de crossover mentaliteit die momenteel te signaleren is bij de disciplines die binnen deze prijs vraag meedoen. De genomineerden voor de Zuid- Hollandse Vormgevingsprijs 2004 zijn voor de disciplines: Visuele Communicatie: Sarah Carlier, Rosa Vitalie De Jong, Edwin Stolk, Léon Kranenburg Marnix Arens. Ruimtelijk Ontwerpen: Hanneke La Mark, Annemarie Boot, Alice van Duijn en Esther Stam. Product Ontwerpen: Philip Ross, Nienke Nijhof, Jet Prevosth (Wad- dinxveen) en Marianne Bou- desteijn De jury bestaat uit Monique Mul der van Mattmo concept j design; Ank Trumpie, conservator modern keramiek van Museum Het Princes- sehof Leeuwarden; Harm Tilman, hoofdredacteur van het architec tuurtijdschrift de Architect; Sjouk Hoitsma, conservator mode en tex tiel van het Historisch Museum Rot terdam. De tentoonstelling is te bezoeken van 5 november tot en met 5 december van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Gouda/Regio - Initiatiefgroep lederwijs Gouda houdt donderdag 10 november een eerste informa tieavond. Het veelbesproken lederwijs is een school waar kinderen zich zullen bezig gaan houden met het onder zoeken en verkennen van levens concepten, waarbij feiten, vergelij kingen, methodes en formules geen doel op zich zijn, maar een middel om een doel te bereiken. Het kind staat hierin centraal. Initiatiefgroep Gouda maakt zich sterk om te komen tot het oprich ten van een lederwijsschool in Gouda. De informatieavond over lederwijs en lederwijs Gouda krijgt invulling aan de hand van vragen van aanwezigen over deze onder wijsvorm en de stand van zaken in Gouda. Er is foldermateriaal om te bekijken en om mee te nemen. Er zal ook iemand aanwezig zijn van initiatiefgroep Zevenhuizen/ Nesse- lande. De avond wordt gehouden bij "Mooie Nel Architekten", Raam 122 126 (door het steegje tussen Raam 100 en 140) in Gouda. Vanaf 20.00 uur is iedereen van harte wel kom. Voor meer informatie en/of aanmelding: 0182-573746, info@iederwijsgouda.nl of www.iederwijs.nl Boskoop - De koffie staat dinsdag 9 november vanaf 9.00 uur klaar in de Brug aan het Kerkplein 5. Spreekster tijdens deze Open Brug Ochtend is mevrouw J.v an Eijk; zij vertelt over 'Het Priesterkleed'. Het programma duurt van 9.30 tot 11.30 en iedereen is van harte wel kom. Waddinxveen - De verbouwing van de kleedkamers van de bestaande Staringlaanzaal van de jazzdans- en turnvereniging TOOS is in volle gang. Om een nieuwe spiegelwand te kunnen financieren, houdt de jazzdansafdeling van TOOS twee Sponsor-spiegelda.nsmarathons op zaterdag 6 en 13 november. Kaar tjes zijn verkrijgbaar aan de Starin glaanzaal of telefonisch te bestel len via 0182-640277 en 0182- 611702 en kosten 2,- per stuk. Voor meer informatie: www.toos- waddinxveen.nl. Waddinxveen - Het bezoekende tweede team van Grasshoppers uit Katwijk was vrijdagavond duidelijk geen partij voor de Jongens aspi ranten 1 van Flyers. De Waddinx veense jongens haalden met een 122-29 overwinning fors uit. Vooral in het tweede en derde kwart was men goed op dreef en werden 74 van die 122 punten gescoord. Remco Anker was met zijn 42 pun ten de topscoorder met als goede tweede Joost Koning met 20 pun ten. Geen winst voor dames 1Daarvoor was het spel te wisselvallig. Het eerste kwart tegen het bezoekende Leidse L.U.S.V. verliep, zowel aan vallend als verdedigend, nog wel goed en was met 13-4 voor de Waddinxveense dames Het tweede kwart verliep minder vlot, mede omdat LUSV beter in het spel kwam en beduidend meer scoorde. Rust 21-24. Het uiteindelijke verlies met 34-50 was het gevolg van een volle dig falen van Flyers in het vierde kwart en L.U.S.V lengte en kansen wel goed wist te benutten. Jolanda Geurts was met 12 punten de beste schutter. De heren speelden in Rotterdam tegen Baros 1 een prima eerste kwart, 17-23. Ook het tweede kwart was voor de Waddinxveners, zodat met 8 punten voorsprong, 34-42, aan de tweede helft werd begonnen. Lang kon Flyers die voorsprong niet vasthouden. Baros ging feller verdedigen, hetgeen aan Flyerszijde veel balverlies ople verde. Baros profiteerde daar volop van en stelde in het derde kwart de overwinning, 81-63, al zeker. Wim Koole was goed voor 14 punten. Jongens Kadetten 1 behaalden tegen het bezoekende MSV 1 een regelmatige 65-47 overwinning. Alleen het vierde kwart was met 16-19 voor de bezoekers uit Noord- wijk. Willem-Jan van Zwienen was 18 punten topscoorder. Meisjes Kadetten 1 kent een moei lijk seizoen. Men moet het opne men tegen teams waarvan de speelsters gemiddeld twee jaar ouder zijn. Zo ook de meisjes van het Zoetermeerse Zoebas, die met 64-19 duidelijk te sterk waren. Lili an Milev was goed voor 8 punten. De Benjamins waren niet opgewas sen tegen BS Leiden: 13-37. De bezoekers sloegen in de derde peri ode met een score van 22 punten hun slag. De verschillen in de overi ge drie periodes waren minimaal. Edwoud Spruijt scoorde 4 punten. Waddinxveen - W.S.E. F-1 zette afgelopen weekend een flinke uit slag neer. Tegen Berkel F-3 werd het maar liefst 0-10. Bij F-2 vielen er eveneens veel doelpunten, maar niet voor W.S.E. Het werd 7-0, de doelpunten werden gescoord door DONK F-3. E1 en DONK E-2 hielden elkaar prima in evenwicht. Het werd 4-3. Bij Gouda E-3 - W.S.E. E-2 vielen er weer veel doelpunten: het werd 12-4 en Mehdi el Khaoui scoorde alle doelpunten voor W.S.E. D-1 pakte een punt. Zij speelden 1-1 tegen Gouda D-1, Mohamed Alhaft scoorde voor W.S.E. D-2 blijft het lastig houden, ook tegen DWO D-8. Positie spelen is voor deze spelertjes nog heel erg moeilijk. 0-11 Verlies was het resul taat deze keer. Bij C-1 was het genieten. Zij speelden bij Gouda C- 1 een hele goede wedstrijd. Ahmed el Azzouti scoorde een hattrick, waaronder een schitterende omhaal. De eindstand: 2-5. C-2 gaf in de tweede helft de wedstrijd helemaal uit handen. Sportlust C-3 won uiteindelijk met 0-6. De meis jes junioren verloren met 2-4 van de meisjes van RKDEO. A-1 speelde een sterke wedstrijd bij DCV A-1. Collectief goed voetbal zorgde voor een 0-5 winst. Bij A-2 was de optimale inzet van Michael van Maren een voorbeeld voor het team. Door als een team te spelen won W.S.E. de wedstrijd tegen DSO A-3 met 5-2. l Waddinxveen - Be Fair gaat steeds beter in haar vel zitten. Afgelopen zaterdag lieten de spelers van het eerste team zien dat zij steeds meer op elkaar ingespeeld raken. In de thuiswedstrijd tegen Netwerk bleek in de eerste set al dat Be Fair be betere kaarten in handen had. Alles lukte: combinatiespel, service- druk, goede passes en gerichte aanvallen. Met 25-15 was de eerste set snel bekeken. In de tweede set werd er wellicht iets te gemakkelijk gedacht over het spel en liet Be Fair een aantal punten lopen. Het her- stel kwam ruim op tijd voor ook de tweede setwinst: 25-20. In de derde set liep alles volgens plan en met name Jacqueline van den Berg deelde rake klappen uit. De gasten hadden geen verweer en met 25-18 stevende Be Fair af op een ruime overwinning. Netwerk wilde echter niet meewerken aan een 4-0 over winning. Be Fair ging slordiger spe len en maakte veel eigen fouten. Coach van Maaren wisselde Esther Klok in op de diagonaal positie en even gaf zij een nieuwe impuls aan het spel door een aantal punten op rij te scoren. Netwerk gaf echter niet op en nadat Be Fair een wed- strijdpunt had verspeeld, kwamen de gasten in hun spel. Met slimme ballen trokken zij na een lange strijd aan het langste eind en met 25-27 moest Be Fair met een 3-1 overwinning genoegen nemen. Interessant gegeven is de competi tie indeling van de NeVoBo die ervoor gezorgd heeft dat Be Fair aanstaande vrijdag wederom moet aantreden tegen Netwerk in Pijnac- ker. Zevenhuizen - De vijftiende wed strijd van het Clubkampioenschap van Hengelvereniging Zevenhui- zen-Moericapelle werd gevist in het Balkegat (Rotte). Er deden negen deelnemers aan mee, die in totaal slechts 5.820 gram vis wisten te vangen. Eerste van deze wedstrijd werd J. Klomp met een gewicht van 1.480 gram vis, tweede werd J. Kok met 1.420 gram en derde werd J. Visser met 1.280 gram. De einduitslag van het Clubkampi oenschap is als volgt: 1. J. Rijnben de, 44.260 gram; 2. Adr. van Erk, 41.860 gram; 3. H. Kok, 33.330 gram; 4. J. Wiersma, 32.340 gram; 5. J. Klomp, 30.380 gram; 6. J. de Zwart, 27.120 gram; 7. J. Visser, 24.340 gram; 8. R. Huisman, 19.650 gram; 9. A. Metselaar, 19.560 gram; 10. P. Vermulm, 19.280 gram; 11. D. Bazen, 13.240 gram; 12. C. van Pelt, 9.300 gram. De volgende wedstrijd is op zaterdag 4 december, vertrek om 8.00 uur vanaf de parkeerplaats La Baraque. Voor meer informatie: www.h-z-m.com. provinciale Zonnebloemafdeling Zuid-Holland is een grootscheepse zoektocht gestart naar 'jonge' verpleegkundigen en ziekenverzorgen den tot 45 jaar, die van 23 mei tot en met 2fi mei 2005 als vrijwilliger aan een aangepaste Zonnebloemvakantie deel willen nemen, het gaat om een speciale Zonnebloemvakantie voor Zuid-Hollandse zie ken en lichamelijk gehandicapten tot 45 jaar. De vakantie, met een spe ciaal op deze leeftijdscategorie afgestemd programma, wordt gehou den in het Duitse Trier. "oor de begeleiding en medische/verpleegkundige verzorging van de zieke en lichamelijk gehandicapte vakantiegangers zoekt de Zuid-Hol landse Zonnebloem een aantal verpleegkundigen en ziekenverzorgen den. Ook voor hen geldt dat ze niet ouder dan 45 jaar mogen zijn. en je geïnteresseerd? De Zonnebloem neemt de verblijfkosten (huis vesting en voeding) tijdens de vakantie voor haar rekening. Bovendien ,'t de organisatie voor alle deelnemende vrijwilligers een goede ver zekering af. Geïnteresseerde verpleegkundigen en ziekenverzorgenden kunnen voor informatie en aanmelding bij Ton Thuis 010-2023311, e-mail: 'on.thuisSzonnebloem.nl Bergschenhoek - In de Nederlands Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 wordt dinsdag 9 november van 9.30 tot 11.00 uur een koffie-och- tend gehouden. Heieen Bénard spreekt over over "Bescherming". Vanaf 9.00 uur is er koffie. Er is kin deroppasaanwezig. Voor meer informatie: 010-5214626. Regio - De kamers van koophandel organiseren voor zaterdag 6 november een landelijke dag voor startende ondernemers. De Star- tersdag vindt in de regio Rotterdam plaats op de KvK-kantoren in Gouda, Burg. Van Reenensingel 101 en in Rotterdam op Blaak 40. In Dordrecht is de Startersdag in het Stadskantoor/Gemeentehuis aan de Spuiboulevard 300. Deelnemers aan de Startersdag kunnen zich inschrij ven voor verschillende workshops. Kijk op www.kvk.nl/startersdagrot- terdam voor het complete pro gramma en aanmelden. Gouda - Het Verzetsmuseum Zuid- Holland organiseert voor de komende maanden een aantal bij eenkomsten op de zondagmorgen, die bedoeld zijn voor alleen vrou wen en waarbij verhalen worden verteld uit diverse culturen. De eerstkomende vertelochtend is op zondag 7 november. Hilli Arduin, afkomstig uit het Caribische gebied, treedt op met verhalen over thema's als liefde, verdriet, vrouwen en geld. Tevens is er een muzikaal optreden door een djem- bé-groep. De inloop is vanaf 10.30 uur, de vertelling begint om 11.00 uur. Toegang is gratis. Regio - Diabetes is een ernstige chronische ziekte, ook wel de slui pende volksziekte genoemd. De laatste tien jaar is het aantal gere gistreerde diabetespatiënten ver dubbeld tot bijna een half miljoen. Maar dat is slechts een deel van het totaal, want maar liefst 400.000 Nederlanders hebben diabetes zon der het zelf te weten. Indien niet tijdig ontdekt, kan diabetes leiden tot ernstige complicaties, zoals hart- en vaatziekten, blindheid, aantasting van de nieren en het zenuwstelsel of voet- of beenam putaties. Tot en met 6 november zamelt het Diabetes Fonds via een landelijke collecte geld in. Met het opgehaal de geld financiert het Diabetes Fonds een aantal belangrijke wetenschappelijke onderzoekspro jecten. Deze onderzoeken gaan niet alleen over hoe diabetes kan worden voorkomen, maar ook hoe de ziekte kan worden behandeld. Daarnaast geeft het Diabetes Fonds ook voorlichting. De collecte is nog steeds de voor naamste bron van inkomsten van het Diabetes Fonds. Dankzij deze inkomsten kan het Diabetes Fonds zich actief inzetten om diabetes en complicaties te voorkomen en te behandelen. Een gift kan ook over gemaakt worden op giro 5766, t.n.v. het Diabetes Fonds in Amers foort. Voor meer informatie: het Diabetes Fonds, telefoon 033- 4622055 of kijk op www.diabetes- fonds.nl.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15