nü^ï: AUTOWERELD HOE TEVREDEN ZIJN DE BEWONERS VAN NESSELANDE? OUD PAPIER 30E VERKOOPDAG WELFARE BOEKENMARKT KABOUTERVOETBAL TENTOONSTELLING DUBBELOP CV-KETEL NODIG? R VISSER EN ZN. HART VAN HOLLANDS] 27e jaargang nummer 1099 3 november 2004 DEZE WEEK IN HET HART VAN HOLLAND: Kerstkaarten wedstrijd Reigerbos Zie pagina 8 Enthousiasme over Bijbelvertaling Zie pagina 14 VANAF PAGINA 18 Wethouder van der Stee neemt afscheid Zie pagina 17 Enquêteresultaten Toekomst van Nesselande VAN 'erstekend® ftooikinderen ra*£* '*L **rK.n«scland€-rott€fdarn.rï! 010-4397777 mevaco Zevenhuizen - Oud papier kan op donderdag 4 en vrijdag 5 novem ber ingeleverd worden bij de con- j tainer in de Burgemeester Boer- straat. De opbrengst is bestemd voor de Wereldwinkel en basis school de Eendragt. De container is open op donderdag van 13,00 tot 18.30 uur en vrijdag van 8.00 tot 13.00 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld of in stevige kartonnen aan te leveren. Zevenhuizen - Het Rode Kruis Welfare houdt zaterdag 13 november haar dertigste ver koopdag. Deze dag worden wederom truien, borduurwerken, wenskaarten, poppenkleertjes en nog veel meer artikelen verkocht. Het Rad van Avontuur draait voor mooie prijzen, ledereen is wel kom van 10.30 tot 16.00 uur in zorgcentrum de Zevenster aan de Leliestraat 3. Boskoop - In het verenigingsge bouw van de Chr. Geref. Kerk wordt op 5 november een boe kenmarkt gehouden. Deze markt is een van de activiteiten die georganiseerd wordt om een nieuw kerkgebouw te financie ren. Het aanbod van boeken is groot en divers, van wetenschap pelijke boeken tot kinderboeken en alles wat daartussenin ligt. Ook zijn er legpuzzels, langspeel platen, CD, computerspelletjes en videobanden. Van 10.00 tot 20.00 uur is iedereen welkom aan de Nieuwstraat 77. Voor meer infor matie: 0182-615579 of 0172- 213642. Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging Be Fair wordt zaterdag 6 november kaboutervoetbal gehouden. Hierbij kunnen kinde ren van 4 en 5 jaar op een speelse en creatieve manier kennis maken met de voetbalsport. Voor meer informatie: 0182-610491 of 0182-630352. Boskoop - Paul en Arie Vermeu len, een identieke tweeling, ope nen zaterdag 13 november in het Boomkwekerijmuseum twee ten toonstellingen met verzamelin gen van Boskoopse kinderen. Onder de titel'Dubbelop' zijn de collectie sleutelhangers van de dertienjarige Anna de Mooij en de collectie pinguïns van de negenjarige Karlijn van de Geer te bewonderen. De tentoonstel lingen zijn te zien tot en met 15 januari 2005. Door Sylvia van Doornen Nesselande - Door de WD- onderafdeling Prins Alexander werd onlangs het initiatief genomen voor een enquête onder de bewoners van Nesse- lande. Hoewel de wijk nog volop in ontwikkeling is en daardoor tal van voorzieningen nog niet zijn gerealiseerd, wilde men toch een gefundeerd beeld krijgen van de tevreden heid onder de bewoners van deze nieuwe woonwijk. Op donderdag 28 oktober werden tijdens een bewonersavond de resultaten van de enquête ken baar gemaakt. Ook de ontwik kelingen die in de komende jaren binnen de wijk zullen plaatsvinden, werden uitge breid belicht. De bewonersavond vond plaats in de Bredeschool aan de Robert van het Hoffstraat, waar door Marcel Ludema en Roel Martens, respectievelijk secretaris en voorzitter bestuur VVD-onderaf- deling Prins Alexander, de resulta ten van de enquête onder de aan dacht werden gebracht. In de enquête, die begin oktober onder 800 huishoudens werd verspreid, waren vragen opgenomen met betrekking tot de kwaliteit van wonen, leven en voorzieningen in de wijk en de (on)tevredenheid ten aanzien van nutsvoorzieningen. Ook kon worden aangegeven waarover men zich ergerde of zor gen maakte. Opvallend gegeven is dat slechts 58 huishoudens de ten aanzien van de geplande voor zieningen als winkels, trapveldjes/speeltuinen, sportac commodaties en gezondheidszorg. Ook ervaart men een tekort aan parkeerplaatsen en blijken sommi ge bestaande parkeerplaatsen onveilige situaties op te leveren doordat het zicht wordt ontnomen wanneer deze in gebruik zijn. Over de nutsvoorzieningen is men over het algemeen tevreden, maar Deze oversteekplaats ter hoogte van de Bredeschool aan de Laan van Avant-Carde zal nog worden aangepast. enquête hebben ingevuld waardoor men zich kan afvragen of de resultaten representatief zijn voor alle wijkbewoners. Deson danks worden de resultaten wel zodanig serieus genomen dat aan de hand hiervan wordt bekeken waar verbeteringen kunnen wor den aangebracht. Met betrekking tot de kwaliteit van wonen, leven en voorzienin gen in de wijk, kan worden gecon cludeerd dat de Nesselander over het algemeen redelijk tevreden is, doch graag meer en sneller wijk- voorzieningen ziet. Er blijken hogere verwachtingen te bestaan men ziet wel graag verbetering in de internetmogelijkheden. De aan bieding van glasvezelkabel duurt langer dan verwacht waardoor thans nog geen breedband-inter- netaansluiting mogelijk is. Als punt van ergernis komt de hoge rijsnelheid aan de Laan van Avant- Garde, onder andere ter hoogte van de Bredeschool, duidelijk naar voren. Verder maakt men zich zor gen over de verkeerssituatie aan de Brandingdijk, die vooral fietsers in gevaar zou brengen. Omdat zowel de Laan van Avant-Garde als de Brandingdijk belangrijke ontslui tingswegen zijn, is men bang dat de situatie in de komende jaren alleen maar zal verergeren vanwe ge het toenemend aantal bewo- Het beeld van hoe het er straks allemaal uit zal zien, is er wel. ners. Punten waar men zich ook zorgen over maakt of aan ergert zijn de vervuiling van sloten door rondslingerend bouwafval, het plaatsen van vuilnis naast de con tainers en het hondenuitlaatbeleid. Wat dit laatste betreft zijn de voor zieningen volgens sommige bewo ners ook niet optimaal. Volgens Arjan Knoester, als steden bouwkundige reeds tien jaar inten sief betrokken bij de uitwerking van het plan "Nesselande", zijn de problemen waar de bewoners in Nesselande mee kampen, vergelijk baar met die van bewoners van andere Vinex-locaties. De ontwik keling van infrastructuur is immers nog niet voltooid wanneer de eer ste deelplannen worden opgele verd en winkels vestigen zich pas in een wijk wanneer er op een vol doende klandizie kan worden gerekend. Om aan te geven dat er wel degelijk hard wordt gewerkt om van Nesselande een hoog waardige leefomgeving te maken met dito voorzieningen, gaf hij tij dens de bewonersavond een pre sentatie van de huidige en geplan de voorzieningen in de wijk. Zo zal dit jaar nog een noodwinkel wor den geopend in de vorm van een volwaardige Albert Heijn-super- markt. Ook is bekend geworden dat het definitieve winkelgebied straks 10.000 m2 zal bedragen en wordt gecompleteerd met een bibliotheek, sociaal cultureel cen trum en diverse horecavoorzienin- gen. Evenals de laatste deelplan nen van de woningbouw, zal dit centrum in 2008 zijn gerealiseerd. Met betrekking tot de verkeersvei ligheid bestaat al het plan om veili ge oversteekplaatsen te realiseren op de Laan van Avant-Garde. Aan leiding hiervoor is de 'knip' die nog in 2004 in de Wollefoppenweg (zijde Bermweg) zal worden gezet waardoor doorgaand verkeer nog meer is aangewezen op de Laan van Avant-Garde en Brandingdijk. In oktober 2005 zal er nogmaals in de Wollefoppenweg worden 'geknipt', maar dan aan de kant van de J. de Graaffweg in Zeven kamp, waarna de Wollefoppenweg definitief zal zijn ontmanteld als doorgaande route. De bereikbaar heid van Nesselande via het open baar vervoer zal vanaf eind 2005 sterk worden verbeterd door het in bedrijf gaan van de metrovoorzie ning. Verder kon uit de presentatie van Arjan Knoester onder andere worden opgemaakt dat dat de gemeente Rotterdam inmiddels de nieuwe parkeernorm hanteert van 1,8 per woning, wat er zeker toe bij zal dragen dat de parkeerproble- matiek in de toekomst afneemt. Ook zullen er speelvoorzieningen worden aangebracht in het Riet- veidpark. Kortom: Nesselande is volop in ontwikkeling en de bete kenis van haar kreet "Wonen en genieten aan de Zevenhuizerplas" zal met de jaren alleen maar in kracht toenemen. Bouwafval dat rondslingert belandt dikwijls in de sloot.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1