Si 0 m j Open dag Sjaloom druk bezocht Olie en dollar zorgen voor kleine plus op de beurzen De kracht van de Zuidplaspolder Weeknieuws Cijfers Trends Rabobank helpt startende ondernemer op weg Rabobank pagina 2 Hart van Holland 3 november 2004 fl 'OOr je HdVCW wordt 6ejaargang| nummer 284 sjaloom m •m Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Kiezen voor een bank doet u Zaterdag 30 oktober heeft potplan tenkwekerij Sjaloom haar deuren geopend voor collega's en geïnte resseerden. Er werden ruim 1.250 bezoekers geteld! De open dag was ter gelegenheid van de opening van de nieuwe kwekerij van 20.000 ml Deze kwekerij is 100% geau tomatiseerd en voorzien van roltafels, belichting, potmachines en plantro- bots. De ruimtebenutting is optimaal door boven de verwerkingsschuur tevens een moderne kas te bouwen. Na de nieuwbouw is het bedrijf nu circa 10 ha groot en één van de grote spelers in de groene en bloeiende potplanten teelt. Het Agrarisch adviesteam van de Rabo bank feliciteert de onderneming met de opening van haar nieuwe bedrijf. m. ywn mkr. Afgelopen week lieten de belang rijkste beurzen wereldwijd lichte koerswinsten zien. De AEX-index steeg ruim 1%, terwijl de S&P 500 bijna 2% steeg. Ook de Nikkei-index won. Oorzaken voor de goede stemming waren een gedaalde olie prijs en een lagere euro. Ook vielen belangrijke economische cijfers mee. De olieprijs is weer teruggevallen onder de 50 USD per vat Brent-olie nadat op 27 oktober nog een slot van bijna 52 USD werd behaald. Reden voor deze daling is dat de Amerikaanse voorraden hoger uitvielen dan ver wacht. Hierdoor namen de zorgen over krapte op de oliemarkt iets af. De euro zette zijn opmars van de week daarvoor niet voort. Dit is gunstig omdat een verdere verzwakking van de dollar negatief is voor aandelen. De orders voor duurzame goederen in de Verenigde Staten zijn in september toegenomen. De stijging was 0.2% bij een verwachting van 0.5%. Zonder de transportgoederen bedroeg de stij ging 1.7% bij een verwachting van 0.3%. Het past bij een aanhoudende groei van de Amerikaanse economie. Wij denken daarbij aan een groei van ongeveer 3% voor de komende kwar talen. De Duitse ifo-index die het Duitse ondernemersvertrouwen meet, is in september gestegen van 95.2 naar 95.3. Maar analisten hadden gere kend op een daling naar 94.8. Zowel de inschatting van de huidige stand van zaken als die voor de toekomst is verbeterd. De stijging is klein maar verrassend aangezien de olieprijs de afgelopen maand verder is opge lopen. De afgelopen week leverde gemengde resultaten op van een aantal grote Nederlandse beursfondsen. Unilever en Koninklijke Olie toonden meeval lende cijfers, maar TPG en Hagemeyer stelden teleur. De cijfers van Vedior en DSM waren ongeveer volgens ver wachting. Het aandeel van Corus rea geerde positief op de aankondiging van een megafusie in de staalsector. Eveneens positief reageerde het aan deel van IHC Caland op de bekend making van een grote order. Bron: IRIS Research Rabobank raadpleegt leden en relaties over toekomst van de Zuid plaspolder Onder leiding van Fons de Poel werd op 28 oktober in Nieuwerkerk a/d IJssel via een stemming onder lokale ondernemers, bewoners, bestuurders en andere stakeholders een agenda voor de ontwikkeling van de Zuidplas polder opgesteld. Deze stemming werd vervolgens door de bekende stedenbouwkundige mevrouw Riek Bakker vertaald in een ontwikkelingskaart voor het gebied. Deze wordt gezien als alternatief voor de recent opgestelde interregionale structuurvisie van de Provincie Zuid- Holland. De provinciaal gedeputeerde van ruimtelijke ordening de heer A. van Dijk kreeg de kaart en agenda uitge reikt door de heer H. Ten Cate, lid van de raad van bestuur van de Rabobank Groep. De agenda en kaart worden verwerkt in een door de Rabobank te publiceren studie,genaamd "De kracht van de Zuidplaspolder". Deze studie zal eind november verschijnen. Op 28 oktober is de 28e versie van Rabobank Cijfers Trends versche nen, een visie op 75 branches in het Nederlandse bedrijfsleven. Het is voor iedere ondernemer onmis baar: weten hoe uw eigen bedrijf afsteekt bij de andere bedrijven in uw branche. Deze informatie hebt u niet alleen nodig als u wilt benchmarken, maar ook omdat u direct wilt weten hoe u,uw bedrijf en uw branche preste ren en wat de vooruitzichten zijn. De informatie over uw specifieke branche kunt u vinden op www.rabo- bank.nl/bedrijven. Als startende ondernemer wilt u snel aan de slag. Zaken van de grond krijgen, uw ambities waar maken. Maar bij het starten van een eigen zaak komt heel wat kijken, waardoor u vaak door de bomen het bos niet meer ziet. De Rabo bank heeft voor u een aantal handi ge startersproducten en hulp middelen om u op weg te helpen. Op de Internetsite van de Rabobank www.rabobank.nl vindt u sinds 1 november een aparte starterssite onder het kopje "Een bedrijf starten". Op deze site treft u ondermeer een stappenplan en het online onderne mersplan Rabo StartProof aan en krijgt u informatie over het Rabo Starterspakket.een pakket op maat met financieringsproducten voor starters. Heeft u plannen om een eigen onder neming te starten, dan is het ook zeker de moeite waard om de lande lijke Startersdag te bezoeken. Deze dag wordt op zaterdag 6 november aanstaande voor het derde jaar georganiseerd door de Kamer van Koophandel.Op verschillende locaties in het land is ook de Rabobank ver tegenwoordigd met een stand op de informatiemarkt. De adviseurs staan u graag te woord om u met raad en daad in uw plannen bij te staan. Naast de stand van de Rabobank vindt u er ook stands van de Belastingdienst en uiteraard de Kamer van Koophandel zelf. De Landelijke Startersdag wordt gehouden in de volgende plaatsen: Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Breda, Dordrecht, Eindhoven, Ensche de, Gouda, Heerhugowaard, 's-Herto- genbosch, Leiden, Rijswijk, Rotterdam, Tiel,Tilburg en Weert. U kunt de Startersdag bezoeken van 10.00 uur tot 16.00 uur. Kijkt u voor meer informatie op de site van de Kamer van Koophandel: www.kvk.nl. Voor vragen over de start van uw bedrijf of het maken van een afspraak met één van onze adviseurs kunt u contact met ons opnemen via tele foonnummer (0180) 63 73 76. Prijsgroei woningen net boven inflatie De Stafgroep Economisch Onder zoek (SEO) verwacht in de komende kwartalen voor de woningmarkt een gematigde prijsgroei die naar verwachting iets boven het inflatie tempo zal liggen. In het derde kwartaal van 2004 steeg de prijs van een gemiddelde koopwoning tot EUR 217.000,2,2% meer dan in dezelfde periode een jaar geleden. De daling van de rente op de kapi taalmarkt was verrassend, volgens Aarts. 'Daardoor ging ook de hypo theekrente omlaag. Dat heeft een gunstige invloed op de prijsontwik keling van woningen.' Minder positief is de stagnering van de nieuwbouwproductie. Liet het eerste halfjaar een stijging zien, in het derde kwartaal zette dat niet door. 'Daardoor blijft de woningmarkt voorlopig krap.' Een sterke prijsstijging zit er volgen de Rabo-econoom niet in. 'Door de huidige loonmatiging, de bezuini gingen en lastenverzwaring staat de koopkracht van gezinnen en dus de betaalbaarheid van woningen onder druk. Bovendien is het prijsniveau van woningen hoog. De verwachting is ook dat de rente de komende tijd licht oploopt.' Sleutel tot alle bankzaken op Rabobank.nl Sinds kort is er een nieuw sleuteltje beschikbaar op de homepage van Particulieren en Bedrijven op www.rabobank.nl. Met 'Mijn bank zaken' kan de klant doorklikken naar onderdelen als 'Betalen Sparen', 'Beleggen' en 'Mijn Gegevens' van Rabo Internetbankieren.'Het voordeel voor de klant is dat deze maar één keer hoeft in te loggen. De pagina 'Mijn Bankzaken' is een eerste stap op weg naar een secure homepage met een geïntegreerd menu. Op beveiligde de pagina's Verzeke- ren-Leven' en 'Mijn gegevens' zijn ook knoppen aangebracht die linken naar de 'Mijn Bankzaken'-pagina. Hiermee kan de klant eenvoudig schakelen van de ene beveiligde omgeving zoals 'Mijn gegevens', via de pagina 'Mijn Bankzaken', naar een andere beveiligde omgeving, bijvoorbeeld 'Verzekeren-Leven'. Tussentijds in- en uitloggen is niet meer nodig. Eind november komt er op de 'Mijn Bankzaken'-pagina nog een directe link bij naar de lokale banken site van de bank waar men bankiert. Dat is de bank waar de Elektronische Distributie Overeenkomst is afge sloten en waarmee men is ingelogd. Bezoekadressen: Openinastiiden: aeldwinkel Zevenhuizen Openinastiiden: aeldwinkel Moerkapelle Rabofoon: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Rabo orderiiin: Helpdesk Telebankieren Extra: Openinastiiden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Algemeen: Verzekeringen: E-mail-adres: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Rabobank website: Adviestijden: Rabolijn: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2