m u ket litekka KERSTKAART-TEKENWEDSTRIJD OP 'T REIGERBOS KINDERTHEATER SNATER SPEELT "RIDDER TIM" WO& STAANWO MOOT? BEWONERSAVOND GETUIGT VAN GROTE BETROKKENHEID PRESENTATIE FILM JEUGD ZEVENHUIZEN Geschenkpakkettenshow! MUSICAL GEEN MAN OVERBOORD LEA CENTRAAL BIJ THEMA-OCHTEND pagina 8 Hart van Holland 3 november 2004 jliiiiliïii LM tl Dorpsstraat, Ons Dorp ZEVENHUIZEN MOERKAP^^^ 14ifH en VempecuUiteiteH Dorpsstraat 168,2761AJ Zevenhuizen Tel: 0180-63 18 68, Fax: 0180-63 20 33 Lid van de coöp. Wanneer u vóór 15 november aanstaande een order bij ons plaatst van tenminste 500,- ontvangt u een leuk kado! U heeft onze geschenkenbrochure nog niet ontvangen? Even bellen of faxen en wij zorgen ervoor! Van de Eendragt-bemanning Zevenhuizen - De nieuwbouw- commissie van basisschool't Reigerbos ontplooit diverse activiteiten om geld in te zame len voor de inrichting van de nieuwe school. Eén van de activiteiten dit schooljaar is het verkopen van kerstkaarten. Deze kaarten moesten natuur lijk wel eerst worden ontwor pen en wel door de leerlingen van de school. Het was vervolgens een hele klus om de leukste, mooiste, grappigste tekeningen uit te kiezen, maar uiteindelijk is er door de jury onder leiding van Harry de Jong, van ieder leerjaar een winnaar gekozen. Van de winnende tekeningen wor den 'echte' kerstkaarten gemaakt. De makers van de winnende teke ningen zijn: Chiel de Roode (groep 1), Deborah Bakker (groep 2), Sabiena Cotowal (groep 3), Lisa Merbis (groep 4), Sharon Jongene- len (groep 5), Jitske Posthumus (groep 6), Romy van Elswijk (groep 7) en Vera Bruggeman (groep 8). De leerlingen gaan vanaf 8 novem ber langs de deur om de setjes kerstkaarten te verkopen. (Foto: 't Reigerbos) Zevenhuizen - De Zeven Muzen houdt op zondag 7 november een kindertheatervoorstelling in dorps huis Swanla. Kaartjes zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij reis bureau de Zwaluw of voor aanvang van de voorstelling bij de zaal. De mogelijkheid bestaat een kin derfeestje-arrangement te reserve ren. Aanvang 15.00 uur, de entree bedraagt 5,-. Voor meer informatie: 180-633863. Ridder Tim Tim is vreselijk zenuwachtig; mor gen gaat hij afzwemmen en stel je voor dat het niet lukt. Vader heeft alle vertrouwen in zijn zoon. Om Tim te helpen geeft hij hem een ridderpak en slaat hem tot "ridder Tim". Dan blijkt dat ridders ook zo hun angsten hebben. Rid der Tim is niet zo dapper, maar gelukkig wel erg slim. En, als je vriendschap kunt sluiten met een draak, lijkt afzwemmen ook ineens veel minder eng. Zoek: spijkerpetje met beertjes; t.h.v. Roerdomp vr. 29 okt. 0180-634033 Zevenhuizen - Ank Verboom spreekt donderdag 11 november over het thema "Lea, een vrouw bedrogen en geminacht". De thema-ochtend vindt plaats in het Hervormd Centrum aan de Dorps straat 156 van 9.30 tot 11.00 uur; vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar. Er is kinderoppas aanwezig. Dit is een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Oud- Verlaat, Zevenhuizen en Moerka- pelle. Voor meer informatie: 010- 2222345 of 0180-632555. M.ff: www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl De herfst is een seizoen met tegenstrijdigheden. Enerzijds wordt je niet vrolijk van de weersom- slag. Kou, regen en wind verstoren de rust van de zomer. Ineens moet je weer je jas aantrekken en ren je ineengedoken even snel naar je bestemming. Anderzijds zijn de herfsttinten prachtig en juist dan kun je zo enorm genieten van die schaarse zonnige en rustige dagen. Van de verse groene tinten in de lente, naar de diepe rode en bruine kleuren in de herfst. Her en der in het dorp zie je van die prachtige alleenstaande bomen en struiken, die er qua kleur prachtig uitspringen. Ook de polders wijzigen van beeld. De gewassen zijn binnen en de grond wordt geploegd. Het trekken van die kaarsrechte voren lijkt mij niet gemakkelijk. In combinatie met die diepe kleur van verse aarde is de polder klaar voor de win ter. Het zuidelijke deel van de Dorpsstraat is vanaf de oude smederij een prachtig schouwspel. Langs de smalle kronkelweg staan diverse soorten bomen in hun herfsttooi. De straat ligt vol met bladeren, het is net of je in een tunnel rijdt. Het dorp is ook nu van een grote schoonheid. Er was even vakantie, een moment van rust en over weging in de aanloop naar de jaarwisseling. Je vraagt je dan af hoe je er voor staat en je probeert de zaken weer wat op een rijtje te zetten. Er is heel veel onder handen, de tijd vliegt maar alles lijkt traag te gaan. De waan van de dag belemmert je veelal om eens rustig het geheel en de samenhang te zien. Voor wat de Dorpsstraat betreft, liggen we duidelijk op schema en dat stelt gerust. In een gesprek met vertegenwoordigers van de Provincie hebben wij onlangs gelukkig kunnen constateren, dat wij aan de tijdslijn rond de subsidievoorwaarden voldoen. Met enkele beperkte aanpassingen is deze bijdrage nog steeds beschikbaar. Een ander cruciaal punt is de nieuwe locatie voor Voorbrood, door de verplaatsing van dit bedrijf komt er immers de ruim te om te starten. Ook hier liggen wij op schema. Op dit moment bestaat het proces daar echter uit bureauwerk als berekenen, tekenen en procedures. Voor de huidige Voorbroodlocatie zijn enkele vari anten uitgewerkt die allereerst aangeven dat het bouwtechnisch, maar ook financieel mogelijk is. Dit lijkt misschien nog wat onderzoekend, maar met de varianten kunnen er criteria gekozen worden waar mee het bestemmingsplan passend wordt gemaakt. Aan de hand van de vraag en behoeften uit de markt wordt er dan later een definitief plan gemaakt. Toch heb ik het gevoel dat we niet opschieten, maar insi ders stellen mij gerust. Het ontwikkelen van een nieuw centrum is geen rechte weg van A naar B. Je bent gedwongen in te blijven spelen op de ontwik kelingen van het oude centrum, want die staan ook niet stil. Je ontwikkelt dus een nieuw centrum, ter wijl de bestaande situatie zich ook nog door ontwik kelt. Een ondernemer mag en kan namelijk nooit stil staan, wanneer er nu iets concreets langskomt, móet hij er naar kijken en een beslissing nemen. Wat dit laatste betreft hebben wij in ons dorp natuurlijk een schoolvoorbeeld langs zien komen met de switch van Albert Heijn naar C1000. Dat doet een heleboel stof opwaaien en je kunt pas verder wanneer alle stofdeeltjes zijn neergedaald. Met de invulling van het oude pand zou een belangrijke stap gezet kunnen worden in de verdere realisering van het gebied. De hoofddirectie van Schuitema beraadt zich momenteel over voorstellen van ons hieromtrent. Uiteraard vertrouwen wij op een posi tief besluit, maar ook hier ontmoet oud, nieuw. We zullen de route misschien iets moeten verleggen, maar we zijn nog steeds op weg van A naar B. Arno Lamot (arno@lamot.nl) Door Karin Heeren Zevenhuizen - Zo'n zestig buurt bewoners van de nieuw te bou wen scholen kwamen maan dagavond 25 oktober naar de informatie avond die was geor ganiseerd. "Een grote opkomt en een grote betrokkenheid. En er werd constructief meege dacht." Zo vat wethouder Van der Stee de avond samen. Uiteraard waren er vragen en gelukkig ook vele antwoorden. Het voorontwerp bestem mingsplan zal naar verwach ting binnen twee weken door het college worden vastgesteld. Daarna volgt er een bestemmings plan procedure met mogelijkheden tot het indienen van het bezwaar. De ter visie legging en de procedu re zullen worden gepubliceerd op de gemeentepagina in deze krant. De bewoners kregen aan de hand van een presentatie van de archi tect een impressie van het gebied. Vanuit de aanwezigen kwamen er vragen over materiaalkeuze, duide lijk werd dat de bewoners beslist geen "tweede gemeentehuis" wensen. De bewoners verwachten verder duidelijkheid over de maat voering, met name de hoogte was onderwerp van gesprek. De route die het bouwverkeer zal gaan volgen en het behoud van het bestaande openbaar groen was onderwerp van discussie. Ook de maatregelen tegen overlast van hangjongeren en vandalisme heeft de aandacht van de buurtbewo ners. In het ontwerp is al rekening gehouden met het tegengaan van vandalisme in de materiaalkeuze en het ontwerp, zoals bijvoorbeeld kleine ramen op kwetsbare plek ken. Verder waren er nog vragen over de hoogspanningsruimte aan de Dorpsstraat en de definitieve situering van de woningen die komen op de plaats waar nu de gymzaal staat. Verder was er natuurlijk de kwestie van wel of geen zorgwoningen binnen de bestaande plannen. Wethouder Van der Stee heeft toe gelicht dat op dit moment het bestuur van Zorgcentrum De Zevenster heeft laten weten dat het realiseren van zorgwoningen op dit moment financieel niet haal baar is. Voorlopig zijn daarmee deze plannen van de baan. Nu is echter het bestuur zich ook op andere locaties aan het oriënteren en daarbij zal kunnen blijken dat ook hierbij financiële obstakels zijn. Dan zou achteraf nog kunnen blijken dat de locatie nabij de scho len toch de beste optie blijkt. Pas daarna zal het besluit definitief zijn. Het bestuur van de Zevenster staat daarbij echter wel onder tijds druk. Voordat de wijzigingen van het bestemmingsplan ter visie wor den gelegd zal er een definitieve beslissing moeten zijn. Gevonden in Zvh: zw/w kinderpor temonnee - 0180-633232 Hoera, Thijn Benschop wordt op 13 nov. 1 jaar. Groetjes van tante Trudie Nettie Klomp krijgt 8 nov. Sara op bezoek! Oma, Frans, Gerda, Pascal en Debbie Ja, ja het is echt waar, Roland 4 nov. 40 jaar! Van harte Martin, Roos, Mike Zevenhuizen - Sinds mei 2004 is het jongerenwerk in Zevenhuizen, in samenwerking met acht enthousi aste jongeren, gestart met een filmproject. In de afgelopen maan den hebben de jongeren een film gemaakt over het leven van de jeugd uit Zevenhuizen. De presen tatie van de film 'De waarheid' vindt maandagavond 8 november plaats vanaf 19.30 uur in dorpshuis Swanla. De film 'De waarheid' geeft onder andere inzicht in de vrijetijdsbesteding van de jongeren in Zevenhuizen. Daarnaast hebben de jongeren, in samenwerking met het jongerenwerk, verschillende mensen geïnterviewd die regelma tig contact hebben met de jeugd in Zevenhuizen. Eén van de doelstel lingen van het filmproject is jonge ren bewust te laten worden van hun maatschappelijke positie in de samenleving, ledereen is van harte welkom tijdens de presentatie; de toegang is vrij. "Vorige week zijn wij vanuit San Fransisco aan de oversteek over de Grote Oceaan begonnen. De bemanning werd in Frisco op sterk te gebracht door een aantal Chine zen en Russen te laten aanmonste ren. De bestemming van De Een- dragt was Hongkong. De tocht ver liep niet helemaal voorspoedig. Windstilte was hun deel, de bemanning verveelde zich en vechtpartijtjes kwamen dan ook regelmatig voor. Zeilmaker Janus de Ruiter en scheepstimmerman Arie Bontenbal lieten de matrozen Jan Dekker, Piet van Vliet, Joris van der Spek en Korneel Metselaar dan ook zoveel mogelijk herstelwerk zaamheden verrichten om ze bezig te houden. Ook de kok, Han van der Haak, was een grote steun voor Kapitein Gorissen om het zaakje in de hand te houden. In Hongkong echter is alle leed weer geleden en worden de bloemetjes buiten gezet. De Chinese bemanning gaa hier van boord maar een aanta Chinese vrouwen vaart mee naa Batavia waar specerijen zullen wor den geladen.In Hongkong werd ce bemanning weer op ste^k gebracht met een aantal Polen.L>o de reis naar Batavia verliep n|e zonder problemen." Wordt vervolgd.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 8