""'GEEN WOORDEN MAAR DADEN' DIER VERMIST OF GEVONDEN? GROENEWEG OPNIEUW ONDERUIT EXPOSITIES IN BIBLIOTHEEK ZEVENHUIZEN DIPIOMAZWEMMEN IN DE KOORNMOLEN ©IFAW VROUWENVERENIGING DE SCHAKEL NOG STEEDS SPRINGLEVEND LEZING OVER ALZHEIMER NATURISTISCH ZWEMUUR OPBRENGST COLLECTE BRAND WONDENSTICHTING Stop de zeehondenjacht Hart van Holland 3 november 2004 pagina 9 Levensgevaarlijk Beeldvorming Verrijking Grijze golf Jubileum Voetbal Kom in actie met het IFAW! Voor de bescherming van 1 miljoen zeehondenbaby's. Steun het IFAW. Samen kunnen we echt iets doen! Ga naar www.ifaw.nl of bel (070) 33 55 011. Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zeven huize n/Moerka peil e-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 25 oktober tot 1 november werden de volgende vermiste/gevonden huisdieren geregistreerd. VERMIST: Poes, zwart/wit plukje onder kin, klein, Achterlaan/Kruis weg, Bleiswijk/Moerkapelle; Poes, lapje, neus wit, kopje half zwart half bruin, Ikr. voor poot voetje iets naar links gegroeid, halsband blauw bellen en naam penning chip, Hennipdreef Zevenhuizen; Kater, zwart/wit tussen ogen, bef, borst, buik, staatpunt, voetjes, schuw, Staringstraat, Zevenhuizen; Kater, rood getijgerd, Lange zijde. Zevenhuizen; GEVONDEN: Kater, ongecastr.rood boven/ wit onder, mager. Oranje straat, Moerkapelle; Twee kittens, een cypergrijs /zwart en een bruin/wit/beige, Middelweg, Zevenhuizen; Poes,zwart/wit, 5-6mnd. Wol- lefoppeweg, Zevenhuizen; Poes, cypers/witte kin, sokken achter en voetjes voor, jong, Wollefoppeweg, Zevenhuizen. Iedereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- kerlNootdorp - Zevenhui- zenlMoerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk ook op www.amivedi.nl Zevenhuizen - Bibliotheek Zeven huizen organiseert in de serie kof- fielezingen voor donderdagoch tend 11 november een lezing over Alzheimer. De lezing wordt ver zorgd door de heer Van der Linden. Hij is betrokken bij de organisatie van het Alzheimer café in Reeuwijk. De lezing begint om 10.00 uur. Belangstellenden kunnen zich voor af aanmelden bij bibliotheek Zevenhuizen, telefoon: 0180- 638388 of per e-mail: info@biblio- theekzevenhuizen.nl. De toegangs prijs bedraagt 5,-. Gerard en Monique 25 jaar. Van harte Gefeliciteerd! John en Lida Danique van Eek gefeliciteerd met je C-diploma. Papa, mama, Quinten, opa en oma Zevenhuizen - De Naturistische zwemvereniging Puur Natuur houdt zaterdag 20 november een °pen naturistisch familie zwemuur. 'adereen is welkom vanaf 16.30 uur ln zwembad de 'Koornmolen'. De toegang is gratis. Kijk voor meer '"formatie over de NPN op ""Ww.nfn.nl/npn. Moerkapelle - Meer dan 50.000 vrij willigers collecteerden in de week ^an 10 tot en met 16 oktober in "eel Nederland voor de Nederland- !fj Brandwonden Stichting. Ook in Moerkapelle gingen de collectan ten langs de deuren en gezamenlijk ^erd daar een bedrag van '430,23 opgehaald. Dankzij de collecte kan de Neder- landse Brandwonden Stichting haar activiteiten voortzetten. Namens de Plaatselijke collecteorganisator dankt de Brandwonden Stichting a"e collectanten en gulle gevers troor hun bijdrage aan 'de strijd te9en littekens'. Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers, die het aandurven om met hem de confrontatie aan te gaan. en rit naar de beide bestuur sleden van vrouwenvereniging De Schakel, An Verduijn- Korver en Pleun Nieuwland- Gijssenbergh, brengt je in een compleet andere wereld. Hoewel het woonhuis van An Ver duijn fraai gelegen is aan de Wol- lenfoppenweg, zijn de toegangs wegen en de nabije omgeving door de komst van de nieuw bouwwijk Nesselande compleet veranderd. Sterker nog, wat vroe ger een pittoresk landschap was, verandert momenteel in het aan beeld van de toegangsroute naar een grote stad. Veel beton, listige bochten en steeds minder bomen vormen de overhand. "Dat bedoe len we dus", is de eerste reactie van An Verduijn. "Vooral het laat ste halfjaar is alles bijzonder hard gegaan. Op niet ai te lange ter mijn komt er een denkbeeldige knip in de Wollenfoppenweg. Als je dan nu het clubhuis van onze vereniging aan de Vlietkade in Oud Verlaat wilt bereiken, moet je via Rotterdam of de Middelweg gaan rijden." "Die Middelweg is dus levensge vaarlijk", vult Pleun Nieuwland aan. "Het is er smal en er wordt behoorlijk hard gereden. Vooral als het donker is, moet je er bij zonder goed oppassen." De zorgen van de beide leden, die respectievelijk 20 jaar (Pleun) en 30 jaar (An) deel uitmaken van het bestuur, zijn terecht. Want door de gretigheid van de projectont wikkelaars en gemeente is er vooralsnog veel te weinig aan de toegangswegen richting en rond Oud Verlaat gedacht. Op klaarlich te dag vereist de Middelweg al de nodige stuurkunsten om niet in het water te belanden. Voor vrou wenvereniging De Schakel, die op 9 november haar 45 jarig bestaan viert, is de toekomst dan ook spannend. Door de vele activiteiten, die plaatsvinden vanuit een christe lijke inslag, is er de afgelopen jaren rondom de gemiddeld der tig leden tellende vrouwenclub een uitstekende beeldvorming ontstaan. Door lezingen van bij- voorbeeld een dominee, kunste nares, de steun aan straatkinderen in Bolivia en de onderlinge hulp richting elkaar nam De Schakel een steeds belangrijkere sociale functie in. "Ons ledenaantal is sta biel gebleven", zegt An Verduijn. "De vereniging heeft daarom wel degelijk bestaansrecht. Door de bijeenkomsten en de onderlinge contacten is er een grote saamho righeid ontstaan. De slogan 'Geen woorden maar daden' is op De Schakel zeker van toepassing." "Dat willen we de komende jaren ook graag zo houden", aldus Pleun Nieuwland. "Maar los van de ontwikkelingen rondom de toegangswegen, is het dan ook belangrijk dat er aanvulling in het bestuur komt. Samen met Lia van der Meer en Thea van Vliet is het bijna een dagelijkse zorg om de boel draaiende te houden. We hopen echter dat er nieuwe aan was komt, zodat de toekomst van de vereniging in dat opzicht is gewaarborgd." Bij het verrichten van vrijwilligers werk, zoals de (bestuurs)leden van De Schakel doen, komt je met alle facetten van de maatschappij in aanraking. Op de vraag of An en Pleun de samenleving de afge lopen jaren hebben zien verande ren, komt meteen een bevesti gend antwoord. "Het individua lisme neemt sterk toe", aldus An. "Jonge mensen hebben door hun werk en gezin steeds minder tijd over voor een ander. Ik maak me daar wel eens zorgen over. Juist die sociale contacten zijn een ver rijking. We spreken in dat opzicht uit ervaring." Pleun: "Op zich is het best begrij pelijk dat jongeren alle tijd voor zichzelf nodig hebben. Hun leven bestaat voor een groot deel uit werk, gezin en op vakantie gaan. Maar ze mogen de ouderen en hun naasten niet vergeten. Dat is ook een signaal wat een vereni ging als De Schakel toch graag uit draagt. Doe iets terug voor ande ren en probeer niet alleen naar jezelf te kijken". "Daarbij moeten we niet vergeten dat er de komende jaren een grote grijze golf gaat aankomen", vervolgt An. "De druk op de zor ginstellingen zal enorm toene men. We zullen elkaar nog hard nodig hebben om iedereen een goede zorg te kunnen geven. Gezonde mensen staan hier soms niet zo bij stil, maar wat als je zelf iets gaat mankeren? Dan ben je toch dankbaar als anderen voor je klaar staan of even aandacht voor je hebben. Dat doen we dus ook bij De Schakel. Als onze leden ver velende dingen meemaken, dan geven we steun of sturen een opbeurende attentie. Het zijn vaak van die kleine maar zo belangrijke dingen". Vrouwenvereniging De Scha kel viert op 9 november in het clubhuis aan de Vlietkade haar 45-jarig jubileum. Vanaf 20.00 zijn alle leden en oud leden welkom om bij dit heugelijke feit stil te staan", zegt Pleun Nieuwland. "We hopen uiteraard op een grote opkomst. Tijdens deze bijeen komst zal ook blijken dat onze vereniging nog steeds spring levend is. Tot en met het voor jaar staan er diverse activitei ten gepland. We staan wel open voor nieuwe leden. Zij zijn van harte welkom." Wie lid wil worden van vrou wenvereniging De Schakel kan contact opnemen met An Ver duijn (010- 455 06 09) of Pleun Nieuwland (010- 455 05 45). Zevenhuizen - Groeneweg en Stol wijk speelden zaterdag jongstleden een uiterst sportieve wedstrijd. Het maken van doelpunten breekt Groeneweg echter steeds op, alhoewel gezegd mag worden dat de doelman van Stolwijk zich in dit duel uitstekend verweerde. In de 20e minuut scoorde Stolwijk het enige doelpunt voor rust. Na de rust ging Groeneweg keihard wer kend verder, maar kwam in de 60e minuut toch op 0-2 achterstand. De Zevenhuizense ploeg bleef volhou den en in de 80e minuut werd men beloond: Arnout van Leeuwe scoor de de 1-2. Helaas konden de goed voetballende Marco Terpstra en Arjan van Erk de score niet meer ombuigen in voordeel van Groen weg en werd 1-2 tevens de eind stand. Zevenhuizen - In bibliotheek Zevenhuizen zijn van 29 oktober tot en met 11 december exposities van Cecilia Tan en Marijke Riet broek te bezichtigen. Cecilia Tan maakt acrylschilderijen die vaak te maken hebben met de mens. Het laatste jaar maakt ze ook schilderijen vanuit de fantasie, het onderbewuste, waaruit allerlei din gen voortkomen. Marijke Riet broek schildert realistisch en surre alistisch met olieverf volgens de fijnschildertechniek. De schilderijen zijn te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek: maandag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, woensdag van 14.00 tot 17.00 uur, donderdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zevenhuizen - In de afgelopen periode heeft een aantal kinderen het examen afgelegd voor de ver schillende zwemdiploma's. Onder toezicht van de beoordelingscom missie hebben de volgende kinde ren het examen met goed gevolg afgelegd. Diploma A (zwem ABC): Fabienne van Leeuwen, Thomas Koekoek, Olivia van Dooren, Janine Lind- hout, Noah van den Bijl, Sandra Vreeken, Rianne Eijgenraam, Djuna van der Aart, Laurens Burger, Mau- rits Brehm, Jesper Jacobs, Friso Dik, Elise van Driel, Isabel van den Bosch, Merel Hoebee, Nikita Los, Anne-Gebrielle Verlaan, Rick de Haan, Nina Stam, Annika Zijlstra, Dion van Welie, Jazzy Otterspeer, Mike Visser, Glenn Sterkman en Pjotr Sparreboom. Diploma B (zwem ABC): Jente Zwamborn, Manja Verheul, Remon Tas, Baykan Yilmaz, Jay Meijer, Sonja Leusing, Lars van Hagen, Kel- sey van der Werf en Jurre van den Hoogenband. Diploma C (zwem ABC): Richard Heschle, Thomas de Vos, Danique van Eek, Leonie van der Klugt, Remko van der Klugt en Matthijs Lautenslager. Diploma A (Groene Hart): Romeo Peeters, Nicky van Doorne, Tjeerd van den Bos, Mattias Verduijn en Gabrielle Heijboer. Diploma B (Groene Hart): Melanie Wondergem, Fleur Dumoleijn en Joey Mets.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 9