PRATEN EN BREIEN VOOR 30E VERKOOPDAG snm ket liiekka TEDDYBERENDIPLOMA'S Geschenkpakkettenshow! WINST VOOR SCHAAKTEAMS WERELDWINKEL OP KRAMENDAG EXPOSITIE "PHOTOS AND FRIENDS" OPENT MET MODE KUNST-SHOW pagina 14 Hart van Holland 10 november 2004 ZEVENHUIZEN MOERKAPE^ EDisj'i Dorpsstraat, Ons Dorp Wanneer u vóór 15 november aanstaande een order bij ons plaatst van tenminste 500,- ontvangt u een leuk kado! U heeft onze geschenkenbrochure nog niet ontvangen? Even bellen of faxen en wij zorgen ervoor.' en Vekffpeciüliteiten Dorpsstraat 168, 2761 A] Zevenhuizen Tel: 0180-63 18 68, Fax: 0180-63 20 33 Lid van de coöp. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - De jaarlijkse ver koping van de Welfare van het Rode Kruis zal aankomende zaterdag plaatsvinden in ver zorgingstehuis de Zevenster. Omdat het de dertigste keer is dat deze verkoping wordt gehouden, zal het een hele dag zijn in plaats van een middag. Sinds 30 jaar organiseert de Wel fare van het Rode Kruis, afde ling Zevenhuizen-Moerkapelle, handwerkmiddagen in de Zeven ster. Iedere dinsdagmiddag komt een twintigtal dames bij elkaar om een gezellige middag door te bren gen. Onder het genot van een kopje koffie of thee wordt er gekletst en gehandwerkt. "Gemiddeld hebben er altijd zo'n 40 dames op de lijst gestaan, waar van er ook een aantal thuis bezocht worden" vertelt Gre Spinhoven, Rode Kruis-vrijwilligster. Mevrouw de Graaf (93) is momenteel degene die al het langst meedraait. "Ik denk ongeveer 25 jaar" vertelt ze "Het is gezellig en ik heb wat te doen." Ondertussen gaan haar handen door met het breiwerk waaraan ze bezig is. "Ik kan het nog goed zien en vind het prettig om iets om handen te hebben." Trots toont ze andere truien die ze gebreid heeft. Alle handwerkartikelen, waaron der truien, sokken, tafelkleden en knuffelbeesten, worden aanstaan de zaterdag in de verkoop gedaan. Daarnaast wordt er zilverwerk uit Schoonhoven verkocht en aquarel len en olieverfschilderijen. Ook het rad van avontuur is er weer met veel mooie prijzen.|De verkoping vindt plaats in de zaal "de Harmo nie" en dit jaar voor een deel ook in de hal en zal om 10.30 uur geo pend worden door mevrouw Staal, voormalig directrice van De Zeven ster en ook vanaf het begin betrok ken geweest bij de Welfare. Moerkapelle - Bij schaakvereniging Moerkapelle werden afgelopen vrijdag vier partijen gespeeld in competitieverband. Henk Doorn hein moest met wit tegen Teun Kooij. Een moeilijke partij waarin Teun een pion achter kwam maar waar hij door veel matdreigingen kans had op de overwinning. Teun gaf het echter uit handen en het werd remise. Wim Westerman moest met wit tegen Matthias Free- ke. Matthias kwam al snel in het voordeel waarna hij de partij win nend afsloot. Jojanneke Weijer- mars moest met wit tegen Stefan van der Zalm. Na een heel lang spel kwam Stefan een dame tegen een toren achter te staan waarna hij de partij moest opgeven. Pieter Per- dijk moest met wit tegen Ben van Geffen. Normaal gesproken is dit een gemakkelijke partij voor Ben, maar hij vond de opening toch wat moeilijk te bespelen. Pas laat maak te Pieter een fout, waarna de partij gespeeld was en Pieter gaf op. Het tweede team trad aan tegen Papendrecht/Ablasserdam 2. Na de valse start in de eerste ronde heeft het tweede team deze wedstrijd gewonnen met 5-3. Arno Luinen- burg, Boudewijn Weijermars, Kevin Bakker en Arie Hoogduin zorgden voor volle punten. André Nieuw- laat en Jan Blok voegden daar een remise aan toe, waardoor de pun- ten binnen waren. Ron Droog en Kees van Vuuren beten in het stof. Zaterdag 6 november ging een compleet eerste team richting Zee land. Op weg naar de confrontatie met oud-clubgenoten Wim en Sven Stange. Middelburg 2 was echter ernstig verzakt. Wim Stange (samen met de sterke eerste bord speler van Middelburg 2) moest invallen in hun eerste en Sven was verhinderd. Toch werd het geen makkelijke middag ondanks het soms enorme verschil in rating. Uit eindelijk pakte Moerkapelle 1 wel verdiend de winst door overwin ningen van topscorers (3 uit 3!) Hugo van Elteren en Gerard van Ommeren. Ook kopman Ben van Geffen en Wouter Vroegindeweij wonnen terwijl Jesse van Elteren en Marcel de Haan de punten deel den. Minder verging het clubkam pioen Dick Bac en voorzitter Maar ten Vroegindeweij met verlies als resultaat. Met 4 matchpunten uit 3 wedstrij den staat Moerkapelle 1 boven in de middenmoot van de 3e klasse F van de KNSB. Uitslagen bij de jeugd: Sander Marijt - Gerben Kooij 1-0, Immo Uittenboogaard - Martijn de Wit 0- 1, Cynthia van der Winden - Raynor Krijgsman 0-1, Elle Uittenboogaard - Walter van den Berg 0-1, Hans van Stuijvenberg - Geert van de Hoek 0- 1. Zevenhuizen - Op het Gemeente huisplein vindt zaterdag 13 novem ber de jaarlijkse kramendag plaats. Van 10.00 tot 16.00 uur staan er kramen van de Wereldwinkel, Z-M, Amnesty International, Orion en Unicef met diverse kerstartikelen. Bij de kraam van de Wereldwinkel worden ook nieuwe artikelen uit de Fair Trade Winterfolder te koop aangeboden. Het accent ligt deze winter op de kleur rood. In het Hindoeïsme staat de kleur rood voor moed en bescherming, in Ethiopië betekent de gloed van rode koffiebessen een goede oogst. In ons land is rood een gewilde kleur bij de komende feestdagen. De rode tint vindt men terug in de sjaals uit Vietnam of India, kussen hoezen uit India en de boodschap pentassen uit Vietnam. Maar ook bij sieraden en andere artikelen uit de folder. Natuurlijk is er met het oog op de komende feestdagen ook fraai en verantwoord speel goed te koop en zijn er diverse etensproducten om heerlijk van te genieten op een winterse avond. De winkelwagen staat elke vrijdag en zaterdag (óók op 13 november) van 10.00 tot 16.00 uur voor de C- 1000 supermarkt. Zevenhuizen - In zwembad de Koornmolen is woensdag 27 en vrij dag 29 oktober gezwommen voor de teddyberendiploma's brons en zilver. Voor het teddyberendiploma brons zijn geslaagd: Cyril van As, Tjeerd van As, Raisa van Gennep, Maureen Both, Mike Ames, Brandon Vijge boom, Jill Kalden, ltse Oosterlaan, Romany Vis, Lotte Arkenhout, Koen van Verseveld, Roos Vermeer, Tho mas Brinks, Lisa van der Brink, Signe Sleeuwenhoek, Miranda Bos, Floris van Gelder, Jeroen van Stem's, Ruben Vennegoor, Larissa Venneg- oor, Mika de Ruiter, Joel Schollaart, Sten Taal, Bas van der Burg, Daniel Braber, Joey Bek, Marit Struijs, Gido Spek, Damian Wolff, Stefan Groen, Julia Strijbos, Tristan Teunissen, Lucas Linger, Phil Roelofs, Sten Suij- ten, Lisa Kooren en Puck Meinders. Voor het teddyberendiploma zilver zijn geslaagd: Tanja Knijf en Anne- Floor Ralan. Voor de cursus zelfredzaamheid zijn de volgende personen geslaagd: Mariska Braakman, Marijke Braakman, Rianna Braak man, Dirk Ruiter, Seth van den Bijl, Rick Overeinder, Floris Quirijn, Nor men Deitmers, Scott Deitmers en Don Stuut. www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl I 'De jeugd kent de smaak van een echte biefstuk niet meer', was een uitspraak die mij enige maanden geleden verbaasde. Natuurlijk eten zij fastfood en andere dingen, maar zij zullen thuis toch nog wel eens biefstuk eten, dacht ik. Al snel bleek dat die gedachte niet verkeerd is, maar dat mijn definitie van biefstuk niet meer klopt. Er is sprake van 'echte' biefstuk wanneer het vers is, van een Nederlands rund en oorspronkelijk wordt klaargemaakt. De smaak van zo'n biefstuk is inmiddels uniek en nog slechts zelden te proeven. De oorzaak hiervan ligt in het feit dat niet meer duidelijk is waar het vlees van daan komt en dat het zeer wel mogelijk is dat uw rundvlees uit Argentinië of enig ander land komt. Daarnaast wordt de biefstuk kunstmatig mals gemaakt door middel van een apparaat. De zenen worden mechanisch bewerkt om malsheid te sugge reren. Op zich is er niks mis met het vlees, de Keu ringsdienst van Waren keurt het goed. Consumptie is verantwoord en onschadelijk, maar is het wel echte biefstuk? Deze wijze van kijken naar voedsel en onze eetge woonten was voor mij nieuw. Ik ben geen kok (een ei bakken is nog net mogelijk), dus ben ik blij met elke lekkere maaltijd. Ik realiseerde mij bij het horen van deze visie op eten, dat ik eigenlijk maar raak eet en mij niet meer realiseer wat de oorspronkelijke smaak zou kunnen zijn. Wanneer ik in een super markt rondloop en kijk naar de vele mogelijkheden en het veranderde aanbod van eten, verbaas ik mij over de omslag die wij in korte tijd hebben gemaakt. De kant en klaarmaaltijden verpakt, diepgevroren en in blik nemen hele stellingen in beslag. Koken is veel minder het componeren van een maaltijd geworden en veel meer het kiezen van een volledige maaltijd. Lekker makkelijk dan hoeven we niet na te denken. Let wel, ik heb het niet alleen over nasi of boeren kool. De keuze is breed, mondiaal en afgemeten in calorieën en voedingswaarden. Het lijkt fantastisch. maar heeft het nog wel iets met de oorsprong te maken? De mens zit raar in elkaar en een van die rariteiten is dat zij snel verveeld is. De mens houdt van variëteit en niet van alles maar hetzelfde. De kant en klaar maaltijden worden volgens strenge uitgekiende recepten samengesteld. Om de kwaliteit te garande ren is het noodzakelijk het product identiek te laten zijn. Gevolg hiervan is dat je iedere keer hetzelfde eet en dat gaat snel vervelen. Voor de producent van deze maaltijden is dit een zeer vervelende bijkom stigheid, zij moeten constant vernieuwen. De mens geeft via haar kookkunst altijd iets extra's aan een gerecht. De zuurkool smaakt elke keer net iets anders en juist die variatie heeft de mens nodig. Bij koffie is dat hetzelfde. De senseo apparaten zijn gebaseerd op een afgemeten hoeveelheid, om kwa liteitsredenen moet elk kopje immers hetzelfde sma ken. Wanneer je zelf koffie zet meet je de hoeveel heid zo nauwkeurig mogelijk af, maar elk kopje kof fie srpaakt iedere keer net wat anders. En daarom gaan mensen afwisselen. Oudere mensen zijn opgegroeid met variatie. De jeugd accepteert de gelijkmatigheid omdat zij vaak niet beter weten. Belangrijke smaakvormen raken zo verloren, wat leidt tot afvlakking. De smaak van knolraap, raapsteel en krootjes kennen ze vaak al niet meer. Wij halen onze smaken liever uit het bui tenland, dan dat wij teruggaan naar onze eigen basissmaken. Toch is smaak en haar variatie waar schijnlijk de basis van de acceptatie van diversiteit. Dat moetje niet kunstmatig aangeleverd krijgen uit andere streken, maar dat moet van jongs af aan groeien, het hoort bij je cultuur. Culinair Nederland wil daar iets aan doen. Een volgend keer meer daar over. Arno Lamot (arno@lamot.nl) Nesselande - In cultureel centrum Orion gaat zondag 21 november om 15.00 uur de expositie "Photos and Friends" van start met een mode-kunst-show. Photos and Friends" is een exposi tie van Theo Verlind (fotografie) met bevriende kunstenaars, waarbij diverse kunstvormen aan bod komen. Naast fotografie van Theo Verlind is er de modekunstcollectie van Elly KERKDIENSTEN - 14 november Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ev. GJ. van den Bos; 19.00 uur ds. C. Wesdorp. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. H.O. Molenaar. Nesselande 10.00 uur ds. W.G. van Iperen. Geref. kerk 9.30 uur ds. R. Klijnsma; 18.30 uur drs. J.W. v.d. Linden. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 19.00 uur ds. G. Clements. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele; 18.30 uur ds. J. Geene. Ned. Herv. Gem. 9.00 uur kand. C.M. Klok; 18.30 uur kand. A.T. van Andel. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen; voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079-593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079- 593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182- 563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per daq, 's nachts alleen in geval van nood). Algemeen Maatschappelijk Werk Zevenhuizen-Moerkapelle, Lelie straat 3, tel. 0180-631280. Tijdens spreekuren kan men zonder afspraak langskomen of bellen voor 'nformatie of het maken van een afspraak. Spreekuur: ma. en wo. 9.00-10.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk Moerkapelle, Weideplantsoen 20. Inloopspreekuur: do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Lucieer uit Belgie, olieverfschilderij en van de Duitse Marianne B. Eber- lein, de sculpturale keramiek van de Belgische Marleen Vansteenvoort, beelden van Renée Pegel, keramiek van Riet Smit en olieverfschilderijen van Dorien van den Tol. Na 21 november is de expositie te bezoeken op donderdag van 13.00 tot 16.00 uur (tot en met 6 januari) of na telefonische afspraak (010- 4204480). De entree is vrij. Voor meer informatie: th.verlind@zon- net.nl/info@ccorion.nl

Hart van Holland | 2004 | | pagina 14