DIER VERMIST OF GEVONDEN? ma VOORZITTER FRANS METSELAAR "KLEINE TROMPETTER IS 'ANDRE RIEU' VAN ZEVENHUIZEN" MOOI RESULTAAT MOERKAPELSE C-JUNIOREN ZEVENHUIZENSE BRIDGERS HEERSEN OP 12DE BRIDGEDAG WADDINXVENERS NEDERLANDS KAMPIOEN PUZZELRITTEN NESSELANDE WINT STREEKDERBY MAGERE OOGST GROENWEGJEUGD Hart van Holland 10 november 2004 Muzikaal juweeltje Zorgen over de toekomst Nieuwe aanwas noodzaak Presentatie Zoektocht naar klarinetten Voetbal Volleybal Voetbal Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 1 tot 8 november werden de vermiste/gevonden geregistreerd. volgende huisdieren VERMIST: Kater, rood getijgerd, vrij plat te snuit, goudkleurige ogen, dikke vacht, chip, rode band, Molenweg, Zevenhuizen; Poes, zwart/wit plukje onder kin, klein, Achterlaan/Kruis weg, Bleiswijk/Moerkapelle; Poes, lapje, neus wit, kopje half zwart half bruin, Ikr. voor poot voetje iets naar links gegroeid, halsband blauw bellen en naam penning chip, Hennipdreef Zevenhuizen; Kater, zwart/wit tussen ogen, bef, borst, buik, staatpunt, voetjes, schuw, Staringstraat, Zevenhuizen; Kater, rood getijgerd. Lange Zijde, Zevenhuizen; GEVONDEN: Poes, pers, wit, Middelweg, Zevenhuizen. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan oenen naar: orienting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- kerlNootdorp - Zevenhui- 2enlMoerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk ook op www.amivedi.nl Waddinxveen - De twaalfde Bridge- ®g van Waddinxveen, ook wel de St.Victordrive genoemd, heeft op zaterdag 6 november plaatsgevon den. Uit de hele regio waren er 120 wdgeliefhebbers naar Waddinx- veen gekomen. In een gezellige sfeer werd er van 9.30 tot 16.30 uur gebridged. De opbrengst van deze dag - 1.800,- - gaat naar de Sticki ng tot behoud van de St. Victor- <erk. Mede door de inzet van de vrijwilligers van het Zuidhonk was wt een erg geslaagde dag. Bij de Prijsuitreiking bleek dat de eerste "ler plaatsen in groep A werden "Wet door leden van de Bridgeclub 'henhuizen. ditslag: Groep A: 1.dames Van der rinden-Slager:64,17%; 2. heren Van 'Slot - Van der Weerdt: 62,50%; 3. van Hoorn/Schiereck: 60,42%. Groep B: 1.Echtpaar Goedhart: './1%; 2. dames Van Delft: W%; 3.Echtpaar Franken: f>.04%. Groep q- j dames De ange - Petit: 62,78%; 2. dames Van Hooft - Van der Post: 53,89%; 3. James Van Hoven - Rijks: 53,89%. roep D: 1.echtpaar Van Leeuwen: 0,28%; 2. dames Van Drielen - Van er Werf: 54,44%; 3. heren Jonk en-Lelieveld: 51,94%. Groep E: 1. Parties Hogenelst - Vis: 51,39%; 2. ames Breedijk - De Jong: 46,94%; e(shtpaar Van Pinxteren: 46,11%. Bart Bakker weet al jaren vla zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers, die het aandurven om met hem de confrontatie aan te gaan. jaarsconcert op 8 januari, dan volgt het voorjaarsconcert op 2 april, daarna staat de Night of Harmony op het programma, die gepland staat op de vrijdag voor de eerste zaterdag in september. Dit laatste is vanwege de publieke belangstelling en de entourage voor veel leden het jaarlijkse hoogtepunt. De Night of Harmony is een onderdeel van het jaarlijkse Oogstgeest en mede daardoor dus uitermate druk bezocht. Het is bij zonder amusant om met z'n allen muziek te maken. De voldoening is groot als de toeschouwers aan geven genoten hebben". Wellicht dat een muzikaal juweel tje als fluitiste Madeleine Boertje ooit nog eens doorstroomt naar een orkest als dat van Andre Rieu. "Daar zouden we best trots op zijn", aldus Frans. "Maar het is een lange weg naar de top. Qua sfeer mag je de Kleine Trompetter overigens best vergelijken met J. - n:--. Mw.Lw.v-. iijk van dezelfde kwaliteit, maar in ónze beleving doen we ons uiterst best om voor de toeschouwers dezelfde sfeer te creëren. Ook de optredens van De Kleine Trompet ter hebben iets aparts. ij de entree van de woning van Frans Met selaar komen de muzikale klanken je tegemoet. Op de eerste verdie ping wordt druk met de tenorsax geoefend. Het past eigenlijk wel in de sfeer voor een gesprek over de toekomst van de muziekvereni ging De Kleine Trompetter, die maar liefst 107 jaar een belangrij ke plaats binnen de gemeenschap inneemt. Sinds mei van dit jaar hanteert Frans Metselaar, overigens al 33 jaar lid, de voorzittershamer. Samen met de andere bestuursle den Willem Jan van Dijk (vice- voorzitter). Bas Poot (penning meester), Cees Portenge (secreta ris), Linda Klein (jeugd), Willem Walgers (muziekkeuzes) en Cindy Keijzer, (samen met Robin Metse laar verantwoordelijk voor de PR), heeft Frans Metselaar een ver nieuwend beleid neergezet. "Toen Willem Jan van Diik en ik ons verkiesbaar stelden neooen we geanalyseerd welke kant de vereniging naar ons idee zou kun nen opgaan", aldus Frans. "Ons doel was dat de leden een grotere zelfverantwoordelijkheid zouden nemen. Onze voorganger Wout Metselaar heeft goed werk ver richt en was bijzonder gedreven. Hij heeft onder andere samen met de leerlingen de opleiding opge zet. Maar veel leden konden achterover gaan zitten, omdat Wout het allemaal wel even regel de. Daar moest dus verandering in komen". De Kleine Trompetter bestaat uit een harmonie en een slagwerkaf deling. Dit zijn twee aparte tak ken van de vereniging. "Ik maak mij soms best zorgen over de toe komst van de club", zegt Frans. "Ten eerste is het moeilijk om de jeugd vast te houden. Om diverse redenen haken veel jeugdleden af. Als de leden blijven denken dat alles wel gewoon door loopt zon der hun hulp, dan hebben ze het dus mis. Dit fenomeen vind je natuurlijk ook bij andere vereni gingen terug. Maar juist daarom zijn de leden zelf verantwoorde lijkheid voor bepaalde activitei ten. Ik wil er best extra energie instoppen, maar dan moeten I- anderen dit ook oppakken." Het eerste succesje van het ver nieuwde beleid is er al. Op 10 december is er bij de Hervormde Kerk in de Dorpsstraat een kerst markt, waarbij een aantal leden van De Kleine Trompetter een optreden verzorgt. "Dat is opge pakt door een speciale commissie, die dit heeft georganiseerd. Dat is een goed en positief teken. Het bestuur heeft hierin enkel een luisterend en financieel oor", aldus Frans. "Financieel gaat het uitstekend met de club", vertelt Frans Metse laar, die gemiddeld een uur per dag met de club bezig is. "De goede financiële positie komt mede door de opbrengsten uit de autocross, waarvan na aftrek van de kosten een deel naar de Kleine Trompetter gaat. We hebben momenteel zeventig leden. Er is overigens wel een sterke groei nodig. Bepaalde instrument- en slagwerkgroepen hebben te wei nig aanwas. Er is weliswaar een behoorlijk grote slagwerk-kids groep. Maar het duurt enige tijd voordat zij met de ouderen kun nen meedoen. Voor de harmonie geldt hetzelfde. Er is een behoor lijk ledenaantal, maar de klarinet ten worden slechts door een tien tal leden bespeeld. Verhoudings gewijs is dit dus veel te weinig." Frans: "Dit moeten er minimaal twintig worden, want anders krij gen we toch een groot probleem. Zo'n gebrek kun je niet intern oplossen. In het ergste geval moe ten er concessies aan de muziek keuzes worden gedaan. We zou den daarom graag in contact komen met mensen, die wel eens een instrument hebben bespeeld. Dit zijn normaal gesproken erva ren krachten, die je zo kunt inpas sen." Het voorjaarsconcert in Swanla, waar zeventig muzikanten aan deelnemen, is dé presentatie naar de vereniging en donateurs toe. "Je moet daarom veel repeteren", aldus Frans. "De mensen verwach ten ieder jaar een ander repertoi re. Het maken van muziek is voor mij een 'way of life' geworden. De maandagavond is voor de harmo nie traditiegetrouw de avond van De Kleine Trompetter. Voor de slagwerkers is dit de woensdag avond." "Op dit moment hanteren we het protocol om een jaar vooruit te plannen", vervolgt Frans. "Zo wordt er gestart met het nieuw- Bij de zoektocht naar houtin strumenten, (klarinetten), zal ook het vizier op de nieuw bouwwijk Nesselande worden gericht. "Binnenkort starten we in Nesselande en uiteraard de omliggende gemeenten een folderactie", aldus Frans Metselaar. "Men kan alvast enige sfeer op de maandag en woensdagavond in Swanla komen proeven. De contribu tie is 28,50 euro en voor jeugd leden 14,50 per kwartaal. Voor de jeugdleden komt er 50 euro lesgeld per kwartaal bij. Maar hier staat tegenover dat zij les krijgen van een gediplomeer de docent. Als je dit vergelijkt met een muziekschool, dan ben je een stuk goedkoper uit. De instrumenten krijg je in bruikleen, dus in eerste instan tie hoeven de leerlingen geen instrumenten aan te schaf fen." Wijk bij Duurstede/Waddinxveen - Tijdens het Nationaal Kampioen schap teamrit Puzzelritten, dat afgelopen weekend in Wijk bij Duurstede werd gehouden, is een team van de Skymasters kampioen geworden. In een deelnemersveld van 19 teams lukte het het Wad- dinxveense/Nieuwerkerks team de Bruin (de Bruin/Höcker, Attema) om voor de derde keer Nederlands kampioen te worden. Schiedam - De heren van Ortec.Nesselande speelden zaterdag 6 november tegen streekgenoot Rijnmond Volleybal. Gezien de stand op de ranglijst moest Nesselande met een overwinning komen. Dit deden de Rotterdam mers dan ook, weliswaar met verlies van een set. Via de setstanden 35-33, 18-25, 14-25 en 16-25 werd een 3-1 overwinning behaald. eerkapel Ie - Met drie overwin- Jj9en en zes nederlagen was er wrdag jongstleden voor de ^°erkapelse voetbaljeugd dit keer ,Tnder succes weggelegd. ,°erkapelle C1 was één van de e uitzonderingen. Met zeer s ea veldspel werd Unico 2et- Na de 1-1 ruststand kt ii ln de vorm opzij leidde dan vu,m vari een 4-1 winst Ta °°ktot succes. Aanvallend was top? rost dit keer de grote man, 5j rie goals had hij zijn aandeel. I calihatu scoorde eveneens. 11» ad. bii tegenstander CVC niet al 1 veel I ^derla te brengen, op de 4-1 'aag was dan ook weiniq af lAen. I,erie®d bij Olympia B2 de eerste j er|aag van het seizoen. Na de 0- uststand vielen in de tweede helft de goals als rijpe appelen. Olympia scoorde net één keer vaker dan Moerkapelle, eindstand 4-3. C2 was thuis niet opgewassen tegen Olympia C4, na 1-3 bij rust werd het een regelmatige 2-5 nederlaag. Jesper Jonker en Patrick Jacobs hielden met hun treffers de Moerkapelse eer hoog. D1 en Jodan Boys D4 vochten een zeer amusant duel uit. In de eerste helft waren de teams goed tegen elkaar opgewassen (2-2). Daarna counterde D1 zich met snelle uit vallen goed combinerend naar een verdiende 5-2 winst. Dat de ploeg gemakkelijk scoort, bewezen Har- men Verwey, Frank van den Bas, Thijs van Nieuwkoop en Dennis van der Spek (tweemaal). E1 moest dit keer bij Woerden E2 met 6-4 in het zand bijten. Het was een doelpuntrijk geheel, waarbij Woerden afrondend net iets ster ker bleek. Datzelfde beeld was te zien bij E2-Siveo E2. De vijf goals vielen over en weer, maar uiteinde lijk bleek Siveo met 2-3 iets sterker. F1 presteert de laatste weken uit stekend, na de 9-0 van vorige week werd opnieuw met grote cijfers gewonnen. Tegen Olympia F3 bleef, na 0-4 bij rust, de teller ten slotte bij 1-7 steken. F2 wist haar tweede wedstrijd dit keer niet te winnen. Het zeer jonge team deed opnieuw heel goed haar best, maar Donk F5 bleek iets sterker, eindstand 1-3. Zevenhuizen - Met vijf keer winst en vier keer gelijk spel uit twintig partijen was de puntenoogst voor de Groeneweg jeugd dit weekend ronduit mager. B1 wist uit bij ESTO een 3-1 achter stand met 10 man uiteindelijk om te buigen naar 3-3. De C-teams zagen alle drie hun wedstrijden in verlies eindigen. C1 werd na een goed begin door SVS overlopen 9- 2. C2 en C3 redden het net niet tegen Bergambacht (2-3) en RKDEO (3-4). D1 zorgde voor de eerste winstpar tij door VEP met 3-0 te kloppen. D2 volgde dit voorbeeld en versloeg QCV uit met 1-2. D3 moest zijn meerdere erkennen in Moordrecht 6-1. E1 behaalde wederom de winst. Ondanks een matige partij werd er tegen VEP toch een ruime overwin ning geboekt 6-1. E2 gaf in een slechte wedstrijd tot twee keer toe een voorsprong uit handen waardoor het bij Capelle uiteinde lijk in 3-3 eindigde. E3 speelde daarentegen een zeer goede eerste helft bij Spirit en leidde bii de rust dan ook verdiend met 0-2. Er volg de echter een veel mindere tweede helft waardoor de winst nog bijna in gevaar kwam 1-2. E4 was duidelijk te zwak voor Ber- kel 2-9. Groeneweg E5 haalde in een leuke wedstrijd een verdienste lijk resultaat bij DSO. Met enorme inzet werd het uiteindelijk 2-2. Bij Berkel tegen Groeneweg E6 was het een kwestie van prijsschieten. De teller bleef staan bij 20-0. Bij de F-teams wisten alleen F6 en F3 punten te pakken. F6 pakte drie punten bij BVCB door met 0-2 te winnen. F3 pakte in de lastige uit wedstrijd bij UNIO een punt 1-1.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15