Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws Rabobank De bank waar je lid van wordt Nieuwe tijdelijke medewerker Hypotheekrente verlaagd! Beleggingsklimaat verbeterd Actietarief 1 jaar vast nu vanaf 2,0%! Financieel jaaroverzicht 2004 voor klanten Rabobank schiet startende ondernemer te hulp Weeknieuws Agenda pagina 2 Hart van Holland 10 november 2004 voor u, van en door uw bank 6e jaargang nummer 285 Wist u dat Creamarkt Rabobank Marktontwikkelingen hebben aan leiding gegeven tot verlaging van de rentetarieven van de Rabobank. Vanaf 3 november zijn de adviestarie ven voor alle vastrentende leningen aan particulieren met 0,20% verlaagd! Dit betekent dat in de actieperiode Woonmaanden (t/m eind november) het actietarief voor 1 jaar vast zelfs op 2,0% komt. Neem dus nu contact met ons op voor een afspraak: 0180 - 63 73 53. Ron Eman is sinds 1 november werkzaam bij onze bank als inte rim manager Bedrijven. Ron werkt sinds 1996 met veel ple zier binnen de Rabobank Groep en heeft diverse functies bekleed waar in steeds de klanten centraal hebben gestaan. Bij Rabobank Zevenhuizen-Moerka- pelle ervaart Ron wederom de grote betrokkenheid van de medewerkers bij hun klanten. Dat is de kracht van de Rabobank. 'Zij staat midden in de samenleving en daar ben ik trots op', aldus Ron. 'Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle is een bank waar haar leden én medewerkers oprecht trots op mogen zijn. Er heerst een grote mate van professionaliteit zonder dat dit ten koste gaat van de betrok kenheid. Daarnaast is de financiële performance van de bank gewoon goed te noemen'. Het einde van het jaar nadert. Als ondernemer weet u nu al hoe uw onderneming er financieel voorstaat tot eind dit jaar. Het komt regelmatig voor dat ondernemers in deze perio de extra liquiditeiten nodig hebben, door bijvoorbeeld hogere noodzake lijke voorraden in verband met de feestdagen, extra salariskosten, etc. Onderneem tijdig actie en neem contact op met uw adviseur. Dit voorkomt teleurstelling én onnodige stress. Rabo Beleggingsadviesteam Wij (IRIS) verhogen ons advies voor de beleggingscategorie aandelen van neutraal naar positief. De banengroei valt mee en we bevinden ons in het aantrekkelijke beleggingsseizoen. Sterke (US) banengroei verrast vriend en vijand. De werkgelegenheid is in oktober toegenomen met 337,000 banen. Daar bovenop komt nog een opwaartse bijstelling van 40.000 extra banen in september. Het oktobercijfer is ruimschoots boven de marktver- wachting van 175.000, Het goede cij fer is slechts voor een deel toe te schrijven aan extra banengroei na de tropische stormen. Wij twijfelen niet langer aan ons groeiscenario van ongeveer 3% voor de komende kwar talen. De Fed zal naar onze verwach ting de rente op zowel 10 november als op 14 december verhogen met 0,25%, maar dat zal de aandelenmarkt waarschijnlijk nauwelijks raken. Macroscenario verbetert, aandelen- weging omhoog. Nadat wij naar aan leiding van het seizoen onze sector positionering al hadden aange scherpt, verhogen wij nu ons advies voor aandelen van neutraal naar posi tief. Daarmee adviseren wij nu een onderwogen positie in obligaties en een overwogen positie in aandelen. Kas is neutraal gewogen. De overwe ging van aandelen valt samen met de overgang naar de winterperiode. Tra ditioneel presteren aandelen relatief goed van november tot en met april. De waardering van aandelen belem mert een eventuele koersstijging niet aangezien de koerswinstverhouding van 15 redelijk aantrekkelijk is. Bron: IRIS Research In januari 2005 verschijnt voor het eerst het Financieel Jaaroverzicht 2004 voor onze klanten. Op dit overzicht staan gegevens van de betaal- en spaarrekeningen die van belang kunnen zijn voor hun belastingaangifte. Deze informatie verschijnt daarna niet meer op de afschriften van de betaal- en spaarre keningen. De Financiële Jaaroverzichten worden verzonden in de maanden januari en februari. Daar waar mogelijk wordt het overzicht in één enveloppe met het rekeningafschrift verstuurd. Onvoldoende kennis van informatie bronnen en beperkte financierings mogelijkheden, zijn de belangrijkste drempels voor startende onderne mers. Tot die conclusie komt de Rabobank op basis van gegevens van de Kamers van Koophandel en een onderzoek datTNS NIPO in haar opdracht heeft verricht naar het star- tersklimaat in Nederland. Ook regel geving, administratieve verplichtin gen en gebrek aan netwerk noemen starters als drempels. De Rabobank is marktleider als het gaat om kredietverlening aan het Nederlandse MKB. Naast de 'gewone' kredietverstrekking kent de Rabobank een uitgebreid arsenaal aan bijzonde re financiële instrumenten. Zo intro duceerde de Rabobank eerder dit jaar voor starters Money Meets Ideas. MMI brengt potentiële investeerders - zogeheten informal investors - en (beginnende) ondernemers op zoek naar risicodragend kapitaal bij elkaar. Nu komt de Rabobank met de Rabo OpstartLening en de Rabo Stimule- ringsLening. Met deze uitbreiding van de financieringsmogelijkheden wil de Rabobank het ondernemers gemak kelijker maken een passende financie ring te krijgen bij het (door)starten van een onderneming. Opstartlening voor leden De Rabo OpstartLening is uitsluitend bestemd voor startende ondernemers die lid zijn van de coöperatieve Rabo bank. Het gaat om leningen van maxi maal EUR 100.000 waarop een specia le rentekorting wordt gegeven. De Rabo OpstartLening past in de acti viteiten van de Stichting Garantie fonds Rabobanken, die in het leven is geroepen om bedrijfsactiviteiten van leden van de aangesloten lokale Rabobanken te stimuleren. Stimuleringslening Daarnaast is er de Rabo Stimulerings lening. Dit is een zogenoemde achter gestelde lening die wordt verstrekt als er geen mogelijkheden zijn voor een doorstartende onderneming om op normale bancaire voorwaarden een passende financiering te krijgen. De door de Stichting Garantiefonds Rabobanken gegarandeerde leningen vullen het tekort aan risicodragend startkapitaal van startende onderne mers aan. Dat geeft mogelijkheden voor verdere financieringen onder normale bancaire voorwaarden. Informatieve site met gratis ondernemingsplan De Rabobank heeft door haar jarenlan ge samenwerking met starters een goed inzicht verworven in de vraag stukken en de problematiek waarmee starters te maken krijgen. Deze kennis wordt ingezet om starters van advies en informatie te voorzien. Starters kun nen gratis vanaf een speciale site in enkele minuten een op maat gesne den ondernemingsplan downloaden: Rabo StartProof. Er wordt tevens aangegeven hoe groot de kans van slagen is van het onderne mingsplan. Ook is er op de site specifie ke informatie over de branche te vin den. Met speciale tests en links kan het plan verder worden verfijnd. De nieu we site biedt de starter inzicht in essen tiële zaken die geregeld moeten wor den alvorens van start te kunnen gaan. De site is te vinden op www.rabo- bank.nl, onder 'Bedrijven' en vervol gens onder'Een bedrijf starten'. Voor meer informatie of het maken van een afspraak met één van onze adviseurs kunt u natuurlijk ook con tact met ons opnemen via telefoon nummer (0180) 63 73 76. Bezoekadressen: Openinastijden: kantoor Zevenhuizen Ooeninastiiden: aeldwinke! Zevenhuizen Rabofoon: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren- Ooeninastiiden: aeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Alaemeen: Rabo orderiijn: Verzekerinqen: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Adviestijden: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Blokkeren oassen/cards: Rabobank website: De Rabobank beschikt op dit moment over ruim 1.300 vestigin gen en - naast onze 3.000 geldauto maten - over ruim 1.600 service- en geldpunten. Voor maar liefst 95% van onze klanten betekent dit dat ze binnen een straal van 3 kilome ter kunnen beschikken over een vestiging en binnen 1 kilometer over een geldautomaat. Dat doet niemand ons na. Sterker nog, nie mand komt zelfs maar in de buurt. Het is bovendien ook interessant - zoals we ook op de andere gebie den van onze dienstverlening doen - om ook hier eens naar ons "markt aandeel" te kijken. Dan blijkt dat de Rabobank de enige bank in Neder land is die haar "marktaandeel vestigingen" de afgelopen jaren heeft weten te vergroten. In 1999 had de Rabobank nog 28% van alle bankvestigingen in Nederland. In 2003 is ons "marktaandeel" gegroeid naar 36%. En ook als je onze aanwezigheid vergelijkt met die van anderen - ook buiten de financiële dienstver lening - is het beeld indrukwek kend. Er is geen organisatie in Nederland die meer vestigingen heeft dan wij. Het maakt niet uit of je bijvoorbeeld kijkt naar de win kels van Albert Heijn (een kleine 700), de tankstations van Shell (ruim 600) of naar de Postkantoren (zo'n 1.000), niemand komt bij ons in de buurt. Op zaterdag 20 november wordt er door de Vrouwen van Nu een crea markt georganiseerd. U bent van harte welkom in Dorpshuis Op Moer te Moerkapelle van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang hiervoor is gratis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de het secretariaat, telefoonnummer (0184) 641 886. november Beelden schilderijen tentoonstelling

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2