Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws 10 november 2004 UW INBRENG VOOR DE TOTSTANDKOMING NIEUWE HORECANOTA VANAF 1 JANUARI 2005: IDENTIFICATIEPLICHT VOOR VANAF 14 JAAR IEDEREEN LET OP, iedereen van 14 jaar en ouder moet zich vanaf 1 januari a.s. kunnen legitimeren. De gemeente heeft inmiddels jongeren zonder pas poort aangeschreven. Maar dit zou ook voor u kunnen gelden. Heeft u geen geldig paspoort, rijbewijs of identiteitskaart dan moet u op tijd naar het gemeentehuis om dit in orde te maken. Wacht niet tot het laatste moment, want dan kan het druk worden en bent u er niet zeker van dat u op 1 januari een geldige legitimatie heeft! WIJZIGINGEN GEMEENTEGIPS 2005 VERGUNNINGEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING ERVISIELEGGING BOUWPLANNEN PAS-65 VERDWIJNT DOOR IDENTIFICATIEPLICHT Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVEHHUIZEfj-IVIOFR^ flPF, WEEK 46 V Ter voorbereiding van de horecanota, die de gemeente voornemens is te maken, zijn er gespreksavonden georgani seerd op 13 en 14 oktober jl. Inwoners en horecaondernemers van onze gemeente hebben van de avonden gebruik gemaakt en hun ideeën en knelpunten op tafel gelegd. We gaan hiermee aan de slag in de horecanota of wel op andere wijze, denk aan overleg met de politie of in het veiligheidsbeleid. Zoals toegezegd zullen we u op de hoogte houden van de stand van zaken. Hieronder volgt daarom een korte weer gave van de gesprekken. Een uitgebreider verslag kunt u vinden op de website van de gemeente. Tijdens de eerste avond werd de overlast van de jeugddisco bij La Baraque op vrijdagavond uitgebreid besproken. De politie inzet was onderwerp van discussie. De politie heeft hier toelichting op gegeven. Ook werd de behoefte aan inzicht in dat wat de politie doet, gesignal eerd. Daarnaast kwam het onder werp indrinken door jongeren, dat een zeer moeilijk op te lossen pro bleem is, aan de orde. Indrinken gebeurt vaak al thuis, of de drank wordt gekocht in winkels en dan elders opgedronken. Het gesprek met de horeca ondernemers Tijdens de gespreksavond met horeca ondernemers zijn behalve deze ook andere punten aan de orde geko men. Het indrinken is besproken. Tevens komen de 'cooling down' periode, paracommerciële instellin gen, en het optreden van politie tegen overlast, alsmede het nut van alcoholverboden en gebiedsverbo- den ter sprake. Openingstijden en alcohol schenken Naar aanleiding van de avonden is gebleken dat niet iedereen bekehd is met de openingstijden, die voor horecagelegenheden in onze gemeente gelden. Het is daarom zin vol deze ter informatie te noemen. Behoudens het geval waarin een horecagelegenheid een permanente of incidentele ontheffing van de slui tingsuren heeft, dan wel een afwij kende drank- en horecavergunning, gelden de volgende openingstijden en regels m.b.t. het schenken van alcohol: Vrijdag- op zaterdagnacht en zater dag- op zondagnacht mogen de horecagelegenheden tot 2.00 uur bezoekers toelaten; om 3:00 uur moeten ze dicht zijn. Tussen 2:00 en 3:00 uur geldt dat er rustige muziek moet worden gespeeld en geen alco hol mag worden geschonken. Op alle andere avonden/nachten mogen de horecagelegenheden tot 1:00 uur open zijn, en ook tot die tijd alcohol schenken en bezoekers toela ten. Het kost vijf werkdagen vanaf aan vraag tot ophalen van een paspoort. De afdeling Publiekszaken is geo pend voor het aanvragen van een reisdocument op de volgende tijden: iedere ochtend van 8.30 uur tot 12.00 uur, dinsdagmiddag van 14.00 uur tot 18.00 uur en elke eerste woensdag avond van de maand van 17.00 uur tot 19.30 uur. Overigens loopt u het risico op een boete van maximaal 2250 euro als u na 1 januari geen gel dig legitimatiebewijs kunt tonen! Campagne 'En wie ben jij?' Op 1 november is er een Postbus 51 campagne gestart. Onder andere een TV-spotje vraagt aandacht voor de identificatieplicht. Wilt u meer infor matie? Raadpleeg dan www.neder- landveilig.nl of www.postbus51.nl. Voor brochures en achtergrondinfor matie en antwoorden op veel gestelde vragen. Binnenkort starten we weer met de voorbereidingen voor de nieuwe gemeentegids. We willen iedereen er even op wijzen dat wijzigingen van vermeldingen moeten worden doorgegeven aan Wegener Suurland BV. In de gemeentegids 2004 vindt u achterin een reactieformulier. Deze kunt u gebruiken om wijzigingen door te geven maar ook om een vermelding ongedaan te maken. Ook om meer informatie te krijgen over de mogelijkhe den van een advertentie kunt u gebruik maken van dit formulier. Voor even tuele andere vragen over de gemeentegids kunt u contact opnemen met communicatie, telefoonnummer 0180-637783 of via communicatie@zeven- huizen-moerkapelle.nl Ingekomen aanvragen bouwvergunning/ sloopvergunning 28 oktober 2004: BR/2004/0064, gedeeltelijk vergroten bedrijfsruimte Ambachtstraat 1c Moerkapelle; 1 november 2004: BR/2004/0065, het veranderen van opslagruimte Noordeinde 63 te Zevenhuizen B1/2004/0008, vakantiewoning De Bonk 52 te Zevenhuizen. Verleende bouwvergunningen/sloopvergunningen en vrijstellingen 2 november 2004: B1/2004/0004, bouw kas en bedrijfs ruimte Bierhoogtweg 4 Zevenhuizen, B2/2004/0005, bouwvergunning tweede fase bedrijfslood sen Molenweg 6 Moerkapelle Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondissementsrecht bank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Een uitwegvergunning wordt verleend aan: aanvraagdatum 21 oktober 2004, 2004/4603: J.H. Bou- man, Ontwikkelings Bedrijf Rotterdam Galvanistraat 15 te Rotterdam, voor een uitweg op openbare weg van perceel met kadasternr. E668, plaatselijk bekend als ter rein aan de keerlus van de onderweg te Zevenhuizen. Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Alge mene wet bestuursrecht, binnen twee weken na datum van bekendmaking van de beschikking aan betrokkene een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende ver gunningen/ontheffingen te verlenen aan: •Galerij Groene Tuin voor de openstelling op zondag 21 november 2004 van 10:00 uur tot 17:00 uur. KWF Kanker Bestrijding om in de periode van 5 tot en met 10 september 2005 een collecte te houden in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. V.V. Moerkapelle voor de verkoop van speculaaspoppen door de jeugdspelers van 19 tot 26 november 2004 in de gemeente. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ont heffingen te verlenen aan: Discotheek La Baraque voor de verruiming van de slui tingstijd van 01:00 uur naar 08:00 uur in de nacht van 31 december 2004 op 1 januari 2005. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen II 1st tr\+ S\r\ IJ.iII U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de ver leende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende oes/u/f aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondissementsrecht bank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerka pelle maken bekend, dat vanaf 11 november 2004 gedu- [foT-f twee weken, ter gemeentesecretarie, afdeling V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, de volgende bouwplannen ter inzage liggen van: F.J.L. van Eunen voor het vernieuwen van een woonwa gen op het perceel Zuidplasweg 18a te Zevenhuizen; Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle voor het tijdelijk aanleggen van een woonwagenstandplaats en het plaatsen van een woonwagen op het perceel Zuidplas weg 18c te Zevenhuizen; De bouwplannen zijn gelegen in het bestemmingsplan Dorpsgebied Zevenhuizen" en zijn in strijd met de bepa lingen van het geldende bestemmingsplan. Wij zijn voor nemens medewerking te verlenen aan de bouwvoorne mens via een vrijstellingsprocedure op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de ter mijn van de tervisielegging. i.e. van 11 november tot en met 24 november 2004 tegen het verlenen van de vrijstel ling zienswijzen bij ons in te dienen. Met ingang van 1 januari 2005 heeft iedereen vanaf 14 jaar een identificatieplicht in Nederland. Daarom heeft de Staatssecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport besloten om met ingang van 1 januari 2005 te stoppen met het afgeven van de Pas-65. Een Pas-65 wordt niet gezien als een geldig identiteitsbewijs, ledereen (vanaf 14 jaar) moet zich vanaf 1 januari a.s. kunnen legitimeren met een paspoort, identiteitskaart of een rijbewijs, en dus wordt de Pas-65 overbodig. Met uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart kunt u aantonen 65 jaar of ouder te zijn en dus hoeft u geen extra kosten meer te maken voor een Pas-65. Bent u reeds in het bezit van een Pas-65 of schaft u deze voor 1 januari a.s. aan, dan kunt u de pas wel blijven gebruiken. De pas kan dan alleen worden gebruikt om aan te tonen dat men 65-plusser is en is geen geldige legitimatie. Dus u zult ook altijd uw paspoort, rij bewijs of identiteitskaart bij u moeten dragen! Alarm Alarm Politie Brandweer 0182-550550 0900-8844 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Redactie gemeentepaqina Telefoon 0180-637747 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4