ket jüekka WEER HOGERE OPBRENGST WELFAREVERKÖÖP MIDDENSTANDSTENTOON STELLING IN ONS VERLEDEN ÏMAAK? SINT-BANKETLETTERS OPEN DAG NIEUWBOUWPROJECT CATSBURG DE KLEINE TROMPETTER EEN ACTIEVE VERENIGING! PEUTERSPEELZAAL KRIJGT GELD VOOR SCHOOLPLEIN JUBILEUMCONCERT PETER VERWEIJ SINTERKLAAS CADEAUTJES IN DE BIBLIOTHEEK P f* Grotere aantallen: leuke kortingen! pagina 10 Hart van Holland 17 november 2004 ZEVENHUIZEN MOERkTT^TH JS i .jjm Bestel tijdig uw van Jongerius bakker Wij horen u graag Vïïpi en Veksspeci&UteiteH Dorpsstraat 168, 2761 AJ Zevenhuizen Tel: 0180-63 18 68, Fax: 0180-63 20 33 Lid van de coöp. Dorpsstraat, Ons Dorp Zevenhuizen - Peuterspeelzaal "de Zeven Dwergen" heeft van het Oranje Fonds een bedrag van 5000,- toegezegd gekre gen voor het opknappen van het schooplein. Jonne Boesjes van het Oranje Fonds: "Het Oranje Fonds staat voor een samenleving waar het goed samen leven is en waarin men sen tot hun recht komen. We verwachten dat onze bijdrage dit bijzondere project een goede stimulans geeft en dat zo onze doelstelling weer meer bereikt wordt." Moerkapelle - Peter Verweij bespeelt 25 jaar het Moerkapel- se kerkorgel. Om dit te vieren is er een muzikaal programma samengesteld. In de Hervormde Kerk wordt zaterdag 20 novem ber een concert gegeven met werken van Obrecht tot Andriessen. Naast Peter Verweij verlenen ook Ben Kramer uit Boskoop en het jeugdkoor Can tate Domino hun medewer king. Aanvang van het concert is 19.30 uur. De toegang is vrij. Zevenhuizen - In de bibliotheek liggen heel veel pakjes. Piet is de tel kwijt geraakt. Wie helpt Piet met het tellen van de pak jes? Alle kinderen tot 8 jaar mogen meetellen, eventueel geholpen door mama of papa. Vul een strookje in met het juiste aantal en op woensdag middag 1 december wordt de prijswinnaar bekend gemaakt. i m Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - De dertigste ver koopdag van de Welfare van het Rode Kruis in zorgcentrum de Zevenster werd deze keer niet door de burgemeestersvrouw geopend, zoals traditie was, maar door voormalig directrice van de Zevenster, mevrouw Staal. Zij is vanaf de oprichting betrokken geweest bij het Wel- farewerk in Zevenhuizen en opende de verkoping met een korte historie. Hoewel het min der druk leek is de opbrengst toch weer hoger dan vorig jaar: 3630,-. Dit geld wordt voor een deel geschonken aan Mappa Mondo, een logeerhuis voor chronisch zieke kinderen. De rest wordt gebruikt om nieuwe handwerkmaterialen aan te schaffen. Piet Groeneveld 49) kan door zijn ziekte er niet meer zelfstandig op uit trekken. Hij is liefhebber van muziek en hij zoekt iemand die daar net als hij warm voor loopt. Piet is afhankelijk van een rolstoel en hij heeft een vrijwilliger nodig die met hem mee gaat de stad in Heb je interesse? Dan kun je bellen naar 0182-54 79 20 of kijken op: www. informelezorgmiddenholland.nl Zevenhuizen - Stichting Oud Zeven- huizen-Moerkapelle opent zater dag 27 november haar deuren voor het publiek. Het Historisch Centrum is die dag geopend van 13.30 tot 16.00 uur. Het Open Huis staat in het teken van de middenstandstentoonstel ling. De bezoeker ziet er onder andere rekeningen uit de jaren 1920- 1930. Ook de genealogische werkgroep is zaterdag aanwezig en op de bovenverdieping van het museum is 't Molenverleden te vinden. Boven in de filmzaal wor den oude beelden vertoond van de winkeltjes aan de Dorpsstraat in vroeger tijden en is er de fotover zameling van de molens. Voor meer informatie: johan® bovenmolen.nl www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl "Waar heb jij het nou weer over?" was het eerste wat mijn zoon opmerkte nadat hij mijn bijdrage van vorige week had gelezen. Er ontspon zich een dis cussie over de relatie met de Dorpsstraat en bovenal over wat ik nou echt van smaken weet. Sinds hij in een restaurant werkt, is zijn interesse in en kennis over gerechten en smaken sterk toegenomen. Eigen lijk is hij een mooi voorbeeld van een jongere die in sneltreinvaart de vele facetten van smaak heeft geleerd en bovenal waardeert. Hij gaat nog veelvul dig naar Mac Donald, maar evenzogoed gaat hij naar de visafslag in Scheveningen om verse vis te 'scoren'. Koken is zo naast werk ook een hobby en dat is kenmerkend voor culinaire kunsten. Wanneer je er in geïnteresseerd raakt, dan laat het je niet snel los en wordt het een soort 'way of life'. Overigens was hij niet de enige die enigszins verbaasd was over mijn bijdrage. Meerdere mensen vroegen naar het waarom, maar er waren ook reactie's die mijn beel den bevestigden. Ook in onze omgeving zijn er sma ken die men niet meer kent of heeft men speciaal een tuintje om van de oorspronkelijke smaken te kunnen blijven genieten. Je kunt tegenwoordig het hele jaar door sperziebonen eten, maar de echte bonen groeien alleen in het voorjaar. Maar wat is de betekenis van Culinair Nederland daarbij? In het voorjaar van dit jaar hadden wij een gesprek met enkele mensen dat op zoek waren naar een plaats om hun droom te realiseren. Geïnspireerd door hun ervaring en achtergronden droomden zij van het oprichten van een platform voor culinaire initiatieven en activiteiten. Als gezamenlijke doel stelling hadden zij: de bestaande kennis en kunde op culinair gebied op een zodanige manier uit te dra gen dat de interesse in en enthousiasme voor smaak en kwaliteit van voeding bij een breed publiek wordt gestimuleerd. In eerste instantie dacht ik dat zij een paar restaurants wilden openen, maar al snel bleek dat het vooral ook om andere zaken gaat. Het gaat om koken, voeding en smaken in de meest ruime zin. Dus om potten, pannen en ander kookgerei, om kruiden en specerijen, om kookboeken, om groenten en vruchten, om vlees en vis en ga zo maar door. Daarbij is het de bedoeling om zo veel mogelijk zelf te doen en zo je 'way of life' op voedingsniveau te verrijken en te veranderen. Mijn bezoekers waren er al jaren mee bezig, maar misten een platform in Nederland waar vanuit een coördinerende stimulans kan worden georganiseerd. Voor dit doel richtten zij begin augustus 'Culinair Nederland' op. Via dit platform willen zij vele activiteiten opstarten om aandacht te vragen voor de culinaire wereld. Zij presenteerden ons een activiteitenkalender voor een heel jaar. Van een paprikafestival tot het grootste ontbijt van Nederland. Activiteiten die niet zomaar ergens georganiseerd kunnen worden. Het vraagt veel inzet en enthousiasme van inwoners en bran chegenoten. Kortom het vraagt een thuisplaats. Deze mensen brachten ons een inhoud voor het 'con- ceptdenken', waar ik al eerder over schreef. Is het culinaire een thema waarmee Zevenhuizen zich ver nieuwend op de kaart zou kunnen zetten? Wij leg den het de Middenstand voor tijdens een speciale bijeenkomst en inmiddels zijn er diverse intensieve contacten. Zij zien de meerwaarde van een keuze en de vele mogelijkheden van dit concept. Zevenhuizen, als het culinaire hart van Nederland zou nog wei eens realiteit kunnen worden. In een paar maanden is een droom al veel concreter geworden. Nelleke van Lindonk, schrijfster van diverse kookboeken, heeft zich sinds augustus als directeur van Culinair Nederland in Zevenhuizen gevestigd. Een volgende keer meer over haar. Arno Lamot (arno@lamot.nl) Zevenhuizen - Het Nieuwbouwproject Catsburg houdt op 20 en 27 november open dagen van 12.00 tot 15.00 uur. Bezoekers krij gen dan de mogelijkheid om te zien hoever het project inmiddels is gevorderd en om één of meerdere appartementen vrijblijvend te bezichtigen. Er is tijdens de open dagen ook een informatiepunt op de bouwlocatie. Het nieuwbouwproject Catsburg wordt gerealiseerd door Woonpart- ners Midden-Holland in samenwerking met de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Het project omvat in totaal 89 luxe en ruime woningen, waarvan 48 eengezinswoningen en 41 appartementen in de huur- en koopsector. Alle eengezinswoningen zijn inmiddels verkocht of ver huurd. Ook de huurappartementen zijn inmiddels allemaal verhuurd. Van de 20 zeer ruime koopappartementen is nog een aantal te koop. De oplevering wordt verwacht in december 2004. Omdat de bouw inmiddels zo ver gevorderd is, hoeven nieuwe kopers geen bouwrente meer te betalen. Voor de nog vrije appartementen is ook geen binding nodig, de woningen vallen onder de vrije vestigingsregels. Het appartementencomplex is ontworpen door Drost Van Veen archi tecten uit Rotterdam in de bijzondere stijl van de Amsterdamse School. Gevellijnen verspringen en het dak is deels plat, deels met een kap. Hierdoor ontstaat een bijzonder speels gebouw. Het complex heeft een lift en een gemeenschappelijke binnentuin. Om bescherming te bieden tegen regen en wind, zijn de galerijen aan de achterzijde gedeeltelijk voorzien van een glasgevel. Omdat de appartementen verschillen in grootte en indeling, zijn er diverse individuele woonwensen te realise ren. Elk appartement heeft een royale eigen buitenruimte in de vorm van een loggia of een terras en heeft bovendien een eigen parkeer plaats in de autostalling onder het gebouw. Daarnaast hebben de bewoners de beschikking over een videofoon. Omdat Woonpartners Midden-Holland en de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle hoge eisen stellen aan nieuwbouw, worden er uitsluitend duurzame, hoogwaardige en onderhoudsvriendelijke materialen gebruikt. De woningen worden gebouwd met GIW garantie en voldoen aan de eisen van Aanpasbaar Bouwen, Woonkeur en het Politiekeur merk Veilig Wonen. Dit betekent dat de appartementen veilig, toegan kelijk, comfortabel en gebruiksvriendelijk zijn. Ze zijn daarom niet alleen geschikt voor ouderen, maar ook bijvoorbeeld voor mensen die wonen en werken willen combineren. Geïnteresseerden zijn van harte welkom op de bouwplaats, op 20 of 27 november van 12.00 tot15.00 uur. Zevenhuizen - Er zijn wellicht lezers enthousiast geworden na het lezen van het interview met de voorzitter van de Kleine Trompetter, Frans Met selaar, in Het Voetstuk" van vorige week. Deze enthousiastelingen zijn van harte welkom om eens te komen kijken bij een van de repetities van het orkest in dorpshuis Swanla. De harmonie repeteert op maandagavond en de slagwerkers repeteren op woensdagavond. Aanstaande zaterdag is de totale harmonie, inclusief de leerlingen, actief bij de intocht van Sin terklaas en zijn Pieten. Om 10.00 uur in Moerkapelle en om 14.00 uur in Zevenhuizen. De organisatie van een gezellige, muzikaal omlijste kerstmarkt is in een vergevorderd stadium: op 10 december is er vanaf 18.00 uur van alles te bele ven op het plein voor de Nederlands Hervormde Kerk. Veerle Hessels(9) heeft ontdekt dat klarinet spelen een heerlijke hobby is. Op de foto krijgt zij les van docente Thea Rosmulder. (Foto: de Kleine Trompetter)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 10