Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws fi m H ^7 L>d Arbeidsmarkt stuwt beurs omhoog m mI BOELHUISVEILING De bank waar je lid van wordt Scholen op bezoek bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Woningen in Nesselande te koop Weeknieuws Bedrijf overdragen, maar aan wie? Agenda Rabobank pagina 2 Hart van Holland 17 november 2004 6e jaargang nummer 286 Rabobank voor u, van en door uw bank Afgelopen week brachten de groe pen 7 van de basisscholen uit Zeven huizen een bezoek aan onze bank. Na een korte diapresentatie over de geschiedenis van het geld, de banken van toen en nu, gingen de kinderen in groepjes een kijkje nemen op de verschillende afdelingen. Het opnemen van geld en het weer storten en een kijkje nemen in de kluis blijft toch een groot succes. Na de rondleiding konden de kinderen nog meedoen met een prijsvraag over de bank. Het was wederom een groot plezier om de kinderen op bezoek te hebben. In het voorjaar van 2005 hopen we de kinderen uit de groepen 7 van de basisscholen in Moerkapelle te ontvangen. m Rabo Beleggingsadviesteam De beurzen stegen de afgelopen week verder als gevolg van optimisme over de Amerikaanse eco nomie. De banengroei viel sterk mee bij de verwachting. De Amerikaanse renteverhoging was volgens ver wachting en kon het sentiment niet drukken. De AEX- en de Dow Jones- index wisten een stijging te boeken van zo'n 2% in euro's. De belangrijkste cijfers van de afge lopen week waren de sterk meeval lende arbeidsmarktcijfers in de VS. De werkgelegenheid nam met 337.000 banen toe, terwijl analisten op 175.000 rekenden. Voor de afgelopen drie maanden staat de teller op 674.000. Het gaat dus redelijk goed met de Amerikaanse economische groei. Een groeiende werkgelegen heid compenseert het dempende effect van een renteverhoging, de hoge olieprijs en het aflopen van het effect van de belastingverlagingen. Verder verhoogde de Fed, het Ameri kaanse stelsel van centrale banken, de rente met een kwart procentpunt tot 2.0%. De markt rekende hierop. Bij het vorige rentebesluit leek de Fed wel erg optimistisch over de hoge groei en de lage inflatie. De verklaring na de laatste renteverhoging sluit beter aan bij de cijfers, die duiden op een rede lijke economische groei van ongeveer 3%. Tegelijkertijd blijft de inflatie vol gens de Fed gematigd. Wij zien hier wat meer risico's. De producentenprij zen stijgen behoorlijk, wat erop duidt dat er voor de consument nog inflatie in de pijplijn zit. Ook neemt de loon- groei langzamerhand toe en brengt de zwakke dollar importinflatie met zich mee. De afgelopen week waren er geen tegenvallers te vinden bij de AEX- en AMX-fondsen die met derdekwartaal cijfers kwamen. Buhrmann boekte deze week een forse koerssprong op meevallende cijfers. De omzetdaling was als verwacht, maar het bedrijf blijkt winstgevender dan gedacht. Het vastgoedfonds VastNed Retail realiseerde een winstcijfer volgens verwachting, terwijl die van het vast goedfonds Rodamco Europe, raambe- kleder Hunter Douglas en de contai nervervoerder P&O Nedlloyd meevie len. Verzekeraar Aegon boekte een beter dan verwachte winst per aan deel. Bron: IRIS Research In de nieuwbouwwijk Nesselande zijn momenteel verschillende type woningen in de verkoop. Zo zijn er woningen te koop in het project Haag en Park. In dit project worden 215 eengezinswoningen en appartementen in 2005 en 2006 gebouwd. Daarnaast is het project Thuishave enkele weken geleden in de verkoop gegaan. In dit project worden 40 eengezinswoningen gere aliseerd. De Rabobank heeft voor deze projec ten speciale rentetarieven vastgesteld. Wilt u meer informatie over deze pro jecten? Neemt u dan contact met ons op via telefoonnummer 0180-637353 of via internet www.nesselande. rotterdam.nl. Eén van de meest cruciale beslissin gen in het proces van de overdracht van een familiebedrijf betreft de keuze van de overnemende partij. Daar waar voorheen opvolging door de kinderen een logische en vanzelf sprekende keuze was heeft zich de laatste decennia een sterke verande ring voltrokken. Allereerst dient onder de kinderen een geschikte opvolger aanwezig te zijn. De vanzelfsprekendheid waarmee de oud ste zoon in vaders voetsporen kon tre den is verdwenen, doordat er op jonge re leeftijd veel hogere eisen aan het ondernemerschap worden gesteld. Daar waar de huidige eigenaar de onderneming vaak zelf heeft opge bouwd, dient de opvolger al direct na overname een bedrijf van forse omvang in een vaak turbulente omgeving te lei den. Opvolgers die niet tegen dit geweld opgewassen bleken, hebben al tot de ondergang van menig familiebe drijf geleid. Indien een kandidaat met de juiste vaardigheden voorhanden is, dient deze nog de keuze voor het fami liebedrijf te maken. Door verbeterde opleidingen en ruimere keuze in het bedrijfsleven nemen potentiële opvol gers sneller het heft in eigen handen en is voortzetting van het levenswerk van vader een minder logische keuze dan voorheen. Uiteindelijk dient ook nog het financiële traject te worden inge vuld. De verkopende ouders willen aan de verkoop een voor hen acceptabele levensstandaard overhouden, maar ook het gevoel dat de onderneming in goede handen is. Aan de andere kant is de beoogde opvolger slechts geïnteres seerd wanneer hij een levensvatbaar bedrijf met acceptabele kapitaalslasten zal overhouden. Uiteraard zal over de voorwaarden ook nog overeenstem ming met de financier moeten worden bereikt. Hoewel voor veel ondernemers overdracht aan een familielid vanuit emotie vaak de meest begeerde optie is, biedt verkoop aan derden ruimere moge lijkheden. De opvolger hoeft niet binnen de familiekring te worden gevonden en bovendien is er een minder emotionele band met de kopende partij, hetgeen de onderhandelingen vaak eenvoudiger maakt. De interesse van potentiële kopers kan worden gewekt, doordat samen voeging meteen andere organisatie kan leiden tot voordelen die zelfstandig niet kunnen worden gegenereerd. Schaal voordelen, kennisoverdracht en veran dering van het imago zijn hiervan sprekende voorbeelden. Behalve vanuit strategische overwegingen kan overname ook interessant zijn vanuit financiële motieven. Management Buy-Out, Mana gement Buy-In of overname door een participatiemaatschappij beogen een acceptabel rendement uit de onderne ming te halen, in de regel zonder gebruik te maken van extreme veranderingen. Eens te meer blijkt bedrijfsoverdracht een enorm complex proces waarin geeh twee situaties gelijk zijn. Zo dienen, los van alle fiscale en juridische vraagstukken, ook de psychologische effecten niet te worden onderschat. Bereid de ondernemer zich zelf en zijn familie goed voor op het naderende afscheid van de onder neming? Kan er wel afscheid worden genomen? Meer en meer wordt onder kend dat ook dit soort immateriële vraag stukken om intensieve begeleiding van de verkopende ondernemer vragen. Komt de overdracht van uw eigen bedrijf in zicht en wilt u meer informatie over dit onderwerp? Op www.rabobank.nl, onder het kopje 'bedrijven'en vervolgens 'thema's; vindt u allerlei praktische informatie, waaronder een checklist voor bedrijfsoverdracht. Natuurlijk kunt u ook een afspraak maken met één van onze adviseurs via telefoon nummer (0180) 63 73 33. Rabobank laat ChipKnip- oplaadpunt praten Deze week is de Rabobank gestart met de plaatsing van pratende Chip- knip-oplaadautomaten, een primeur in Nederland. Het sprekende oplaad- punt is aanvankelijk ontwikkeld als hulpmiddel voor blinden en slecht zienden, maar tijdens de proefperio de bleek al gauw dat ook ouderen die goed kunnen zien zeer enthousiast zijn. Een stem leidt de gebruiker stap voor stap door de procedure van het chippen. Deze week worden er zes automaten geplaatst in zorginstellin gen en in december nog eens veer tig. De Rabobank verwacht eind 2005 in totaal zo'n 250 pratende Chipknip- oplaadautomaten te hebben geplaatst. Banken bieden gezamenlijk on line betaaloplossing 'Ideal' Samen met ING en ABN Amro ont wikkelt de Rabobank een nieuw betaalmiddel op internet: 'Ideal'. De introductie van deze on line betaal oplossing staat gepland voor 2005. Ideal is de opvolger van Rabo Direct Betalen (RDB), maar wordt ook aan gesloten op internetbankieren van de andere banken. De grote drie zetten hun eigen internetbetaal- producten, zoals Way2Pay en RDB, aan de kant en gaan samen verder. De banken zullen Ideal zelf en onder eigen condities in de markt aanbieden. Als aanvulling op RDB introduceerde de Rabobank in 2002 met MiniTix een betaal systeem voor kleine bedragen op het web. Dit systeem zal gewoon blijven. Ideal is bedoeld voor beta lingen vanaf ongeveer tien euro, terwijl Minitix een ideaal betaal middel is voor kleine aankopen, zoals muziekdownloads, games en ringtones. November: Tentoonstelling beel den schilderijen Lionsclub Zevenhuizen Moerkapelle De opbrengst komt ten goede erbinding Zorgce "De Zevenster" üonsdub Zevenhuizen Moericapeite organiseert op zatertfeg 27 november 20Ö4 in La Baraque te Zevert- huizen een Boeitutsveing Vete interessante kavels, waaronder curiosa, antiek, sieraden en gebnflksvoor- werpen Sponsor en plaats van de vedang: IH 2761 Jl Beachtajing 27 november 2004 van 12.00 tot 13.00 uur. Aanvang veftng. 1315 uur VefJtngmeester Dhr J.H. Kroes Entree tndusief kavefti/st en 1 kop koffie 1J5Ö Bezoekadressen: Openinqstiiden: kantoor Zevenhuizen Openinastijden: aeldwinkel Zevenhuizen Openinastiiden: aeldwinkel Moerkaoelle Telefoonnummer Alaemeen: Rabofoon: Rabo orderliin: Verzekeringen: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Rabobank website: Adviestiiden: Raboliin: Blokkeren Dassen/cards:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2