Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws 17 november 2004 www.zevenhuizen-moerkapelle.nl BURGEMEESTER DIEP ONDER DE INDRUK VAN ROEMENIE VOORBEREIDING JAARWISSELING MOERKAPELLE 31 DECEMBER 2004 VAN START PEKELZOUT GRATIS BESCHIKBAAR GLADHEID BESTRIJDEN EN SNEEUWRUIMEN BURGERJAAR VERSLAG 2003 IN UW BRIEVENBUS i VERGUNNINGEN WET BIBOB BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Afgelopen week keerde burgemeester J.D. Westendorp terug uit Roemenië na een vijfdaags bezoek. Westendorp is aanwezig geweest bij de distributie van hulpgoederen door de Stichting Kinder hulp Roemenië (SKR). "Ik ben diep onder de indruk van de ongelofelijke armoede, die ik mij in Nederland nauwe lijks kon voorstellen. Je kunt het hier zien, voelen en ruiken", aldus Westen dorp. Met buitengewoon veel respect voor de fantastische organisatie van het hulptransport, kijkt hij terug op deze indrukwekkende reis. Naast het bijwo nen van de distributie, bracht Westen dorp bezoeken aan twee gemeenten, vier scholen, twee dokterspraktijken, de directeur van een lokaal ziekenhuis en de politie. Volgende week leest u meer in de speciale Roemenië-bijlage in deze krant over de ervaringen en be vindingen van de burgemeester. De rijen vrachtwagens met hulpgoederen worden uitgeladen. Onlangs is de werkgroep Jaarwisseling voor de eerste keer bijeengekomen om de komende jaarwisseling in de kern Moerkapelle voor te bereiden. Na de positieve ervaring met de brede en nieuwe aanpak van afgelopen oud en nieuw zal ook de komende jaarwis seling op eenzelfde manier worden voorbereid. De werkgroep bestaat naast vertegenwoordigers van de Moerkapelse jeugd uit politie, brand weer en gemeente. Zij zullen geza menlijk op basis van vooraf gemaakte afspraken en voorwaarden een veilige en gezellige jaarwisseling organiseren. De bewoners en winkeliers rondom het kruispunt in de kern Moerkapelle zijn middels een nieuwsbrief op de hoogte gebracht. In de maand decem ber volgt nadere informatie op de gemeentepagina en de website van de gemeente. Zie www.zevenhuizen- moerkapelle.nl/inwonerensamenle- ving/jaarwisseling In Limburg viel afgelopen week voor de eerste keer sneeuw, daarom willen we graag uw aandacht vragen voor de gevolgen van (nacht)vorst en neerslag (ijzel, sneeuwval, hagel). In geval van gladheid zal de hoofdroute binnen de gemeentegrenzen de eerste prioriteit krijgen. Daarna de overige routes. Het strooien kan al dan niet bemoeilijkt worden door verkeersdrukte op onze wegen tijdens de ochtend- of avondspits. Hou rekening met gladheid In nauwe samenwerking met de meteorologische diensten en politie streven wij naar een optimale bestrij ding van gladheid en andere win terse verkeersongemakken.Toch kun nen gestrooide wegen nog steeds glad en daardoor onveilig zijn. Let Vanaf maandag 22 november kunt u het nieuwe burger jaarverslag in uw brievenbus verwachten. In een burgerjaar verslag doet de burgemeester verslag aan u over de dienst verlening van de gemeente en over uw inbreng als het gaat om beleid. Verder gaat de burge meester in op toekomstige ont wikkelingen en andere zaken zoals bijvoorbeeld veiligheid, ver keer en openbare orde. We hopen van harte dat u de tijd neemt om het burgerjaarverslag in te kijken en te lezen en we horen graag wat u ervan vindt. Zodat we met uw op- en aanmer kingen volgend jaar een nog beter verslag kunnen maken! daarom altijd op bij gladheid en pas uw rijgedrag aan! U bent als wegge bruiker zelf verantwoordelijk voor uw veiligheid! Sneeuwruimen verplicht In de nieuwe APV, die per 1 april 2004 van kracht is geworden, is ook een paragraaf besteed aan sneeu wruimen. De hoofdbewoner of hoofdgebruiker van een gebouw is verplicht ervoor te zorgen dat het trottoirgedeelte voor, langs en achter dit gebouw of het bijbehorende erf als ook de toegang van de rijweg tot het gebouw na sneeuwval zo spoe dig mogelijk sneeuwvrij wordt gemaakt en gehouden. Zorg voor een schone en veilige straat Ter bestrijding van gladheid (ijzel, hagel en bevriezing) kunt u uw stoep, straat of voetpad bestrooien en/of schoon vegen. Tijdens de ope ningstijden van het Afvalbrengsta- tion aan de Zuidplasweg 14 kunt u een meegebrachte emmer met pekelzout gratis vullen. Daarmee houdt u de paden begaanbaar voor uw zelf en uw (minder mobiele en oudere) medeburgers! Wij rekenen op uw begrip en danken u voor de medewerking. Burgerjaarverslag 2003 «r Moerkapelle Ingekomen aanvragen bouwvergunning 04 november 2004: BR/2004/0066: gedeeltelijk vergroten eetcafé Zuidplasweg 14 Zevenhuizen; 05 november 2004: BL2004/0062: plaatsen reclame en een nieuwe luifel Dorpsstraat 129 Zevenhui zen. Verleende bouwvergunning 11 november 2004: BL/2004/0061 bouw garage Tirionstraat 11 Zevenhuizen Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde tn de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle maakt bekend dat het op 2 november 2004 een aantal besluiten heeft genomen. Het heeft/is: 1.De Wet Bevordering Integriteitbeoordelingen door het Openbaar Bestuur (Wet BIBOB) in deze gemeente geïmplementeerd; 2 Een beleidslijn met betrekking tot de implementatie van de Wet Bevordering Inte griteitbeoordelingen door het Openbaar Bestuur (Wet BIBOB) met betrekking tot horeca inrichtingen, seksinrichtingen en escortbedrijven vastgesteld; 3. Daarvoor een aanvraagformulier vastgesteld; 4. Het Hoofd van de afdeling Bestuurlijke en Juridische Zaken, Onderwijs en Welzijn aangewezen als BIBOB-coördinator; 5 Een bestuursovereenkomst tussen de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en het Ministerie van Justitie (bureau BIBOB) inzake de uitvoering van de Wet BIBOB in Zevenhuizen-Moerkapelle aangegaan. De besluiten treden een dag na publicatie in werking. En liggen kosteloos ter inzage op het gemeentehuis. Tegen betaling van leges is voor een ieder een kopie te verkrij gen. Tegen het bovengenoemde kan geen bezwaarschrift worden ingediend. Over enige tijd zal over bovengenoemde besluiten informatie worden gegeven. WEEK 47 Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergunningen/ont heffingen te verlenen aan: Hoffman Buitenreclame voor het plaatsen van 15 driehoeks borden in de kernen van Zevenhuizen en Moerkapelle in de periode van 22 tot en met 28 november 2004, om aankondi ging te doen van het "Camerettenfestiva" te Rotterdam. P.J. Van Puffelen B.V. voor het plaatsen van 10 driehoeksbor den in de kernen van Zevenhuizen en Moerkapelle in de periode van 6 tot en met 19 december 2004, ten behoeve van de campagne van "Trias Zorgverzekeraar". PJ. Van Puffelen B.V. voor het plaatsen van 10 driehoeksbor den in de kernen van Zevenhuizen en Moerkapelle in de periode van 3 tot en met 16 januari 2005, ten behoeve van de campagne van "Trias Zorgverzekeraar". Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten om in de periode van 25 september tot en met 1 oktober 2005 een col lecte te houden in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Stichting van de familieleden van Iran om in de periode van 30 november tot 3 december 2004 handtekeningen in te zamelen en informatie te verstrekken over de huidige situatie van de mensenrechten in Iran op het Dorsplein te Zevenhuizen. De Lifeline Runnners om in de periode van 6 februari tot en met 19 februari 2005 een collecte te houden in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton om in de periode van 7 tot en met 12 maart 2005 een collecte te houden in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Automark bv. voor het innemen van een standplaats op 12-5- 2005 van 09:00-17:30 uur op het plein achter het gemeente huis bij de bibliotheek te Zevenhuizen. Ver. van Vrijzinnig hervormden voor het veroorzaken van geluidshinder tijdens de kerstmarkt op 11-12-2004 van 10:00- 15:30 uur in het kerkgebouw van voornoemde vereniging te Zevenhuizen. Stichting Nationaal fonds Kinderhulp om van 8-5-2005 tot en met 14-5-2005 een collecte te houden in de gemeente. De Kleine trompetter voor het veroorzaken van geluidshinder op 10-12-2004 van 18:00-23:00 uur tijdens het kerstconcert en de kerstmarkt in de Dorpsstraat ter hoogte van de Hervormde kerk en het bijbehorende kerkplein te Zevenhuizen. Tevens is tijdens voornoemde periode een ontheffing verleend om in de openlucht vuur op het Dorpsplein aan te steken. Young Professionals Decorations voor het innemen van een standplaats op het plein voor het Dorpshuis Op Moer te Moer kapelle, van 6-12 tot 23-12 2004 voor de verkoop van kerstbo men. Het Dorpshuis Swanla te Zevenhuizen, voor het schenken van alcohol in de inrichting. Borgo Antico Italiaans restaurant, voor het schenken van alco hol in de inrichting. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Young Professionals Event voor de organisatie van een brade rie op 21 mei 2005 van 01:00 uur tot 17:00 uur in de Dorps straat en de Moerdijkstraat te Moerkapelle. Tevens wordt ont heffing verleent om tijdens de braderie muziek ten gehore te brengen. Young Professionals Event om de Dorpsstraat ter hoogte van de Raadhuisstraat en vanaf de andere zijde ter hoogte van Moerkapelse Zijde en de moerdijkstraat ter hoogte van de Nassaustraat op 21 mei 2005 vanaf 7:00 uur af te sluiten voor alle verkeer. Ver. van Vrijzinnig hervormden voor het organiseren van een kerstmarkt op 11-12-2004 van 10:00-15:30 uur in het kerkge bouw van voornoemde vereniging te Zevenhuizen. De Kleine Trompetter voor het organiseren van een kerstcon cert en kerstmarkt op 10-12-2004 van 18:00-23:00 uur in de Dorpsstraat ter hoogte van de Hervormde kerk en het bijbe horende kerkplein te Zevenhuizen. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten een horeca-exploitatievergunning te verlenen Borgo Antico, Dorpsstraat 63 te Zevenhuizen. Stichting Dorpshuis Moerkapelle, Raadhuisstraat 40 te Moer kapelle. Chinees Indisch Restaurant Jade, Dorpsstraat 141-143 te Zeven huizen. Watersport vereniging te Zevenhuizen, De Wielewaal 19 te Zevenhuizen. W Groeneweg,, Knibbelweg 16 te Zevenhuizen. Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 te Zeven huizen. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuurs recht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunninglont- heffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aan vrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4