r Dl o» TOEKOMSTVISIE FONS VAN DER STEE 'ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE HOUDT OP TE BESTAAN' DIER VERMIST OF GEVONDEN? HIJ KOMT, OOK NAAR MOERKAPELLE EN ZEVENHUIZEN S00TJEVISCH OP TOURNEE MET PATER M0ESKR0EN MUZIEKAVOND DOOR AMATEURMUSICI pagina 8 Hart van Holland 17 november 2004 ZEVENHUIZEN moerkapelle] Opvolgster Nieuwbouw scholen Resultaat? Toekomst Verkiezingen Symbolisch Intocht Sint Nicolaas Bart Bakker weetal jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek Het Voetstuk zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers, die het aandurven om met hem de confrontatie aan te gaan. e woning van de per 1 janu ari vertrek kende wethouder Fons van der Stee mag als zeer bijzonder wor den beschouwd. Dit komt vooral door het landschap en de 'Fons- plas' die bij het grote huis aan de rand van Moerkapelle horen. Van uit de woonkamer heb je een pit toresk uitzicht op de grote tuin en komt zodoende de (herfst)rust je tegemoet. De stilte staat echter in contrast met het politieke leven van de inmiddels 69-jarige Fons van der Stee, die vorige week bekendmaakte zijn tweede ter mijn als wethouder vroegtijdig te beëindigen. Bijzonder opvallend, de hoogste tijd daarom voor een kopje thee met een speculaasje in huize Van der Stee. Ruim een jaar voor de volgende gemeenteraadsverziekingen wordt Fons naar alle waarschijnlijk opgevolgd door WD-raadslid Mies te Meij- De Laat. Het nieuws dat Fons stopt wordt door menig buitenstaander als zeer verrassend ervaren. Want is hij niet die gedre ven wethouder, die graag inge wikkelde dingen binnen en buiten de raadszaal tot een goed einde brengt en belangrijker nog, de taal van de burger spreekt en mid denin de gemeenschap staat? Zo was Fons actief betrokken bij de totstandkoming van het overleg tussen de zogenaamde Z5- gemeenten (Zevenhuizen-Moer kapelle, Nieuwerkerk, Gouda, Moordrecht en Waddinxveen) Dit overleg houdt zich specifiek bezig met de inrichting van de Zuidplaspolder, waar maar liefst 23 partijen bij zijn betrokken. Tevens scoorde Van der Stee in politiek opzicht door de nieuw bouw van de basisscholen er door heen te krijgen. Mede door zijn toedoen en energie is de gemeen te hiervoor bereid om een investe ring van zes miljoen euro te doen, die men middels de verkoop van nieuwbouwwoningen om de school heen hoopt terug te krij gen. Zomaar twee aansprekende voorbeelden die een wethouder toch maar even op zijn lijstje mag zetten. Vreemd genoeg haakt Van der Stee, zoals de gemeente dat zo keurig naar buiten brengt, om persoonlijk redenen af. Is hij ziek? Heeft hij soms ruzie bij de gemeente Wil zijn vrouw dat hij vaker op de bank komt zitten? "Driemaal mis"", lacht Fons. "Ik beschouw mijn wethouderschap, door de totstandkoming van onder andere het Z5-overleg en de nieuwbouw van de scholen, als afgerond. Men moet niet verge ten dat ik bij mijn tweede termijn als wethouder als iemand van bui ten de Raad werd gevraagd. De insiders weten dus dat ik mijn eer ste termijn enkel wilde verlengen om bepaalde zaken af te ronden. Ik vind dat dit moment nu is aan gebroken. Trouwens, er zijn bij deze gemeente geen mogelijkhe den om grote financiële ambities te verwezenlijken. Dat is welis waar ook het lot van een kleinere gemeente, maar het speelde onbewust toch ook wel mee in mijn beslissing." Maar wat heeft een nieuwe wet houder er nu aan om een jaartje deze functie uit te oefenen? Zodoende kun je toch niet enig resultaat boeken? "Dat zie je dus verkeerd", pareert Fons. "Ik ben ervan overtuigd dat de WD na de komende verkiezingen weer een wethouder levert. Want PvdA en Gemeentebelangen zijn te ver schillend om in een College plaats te nemen. De Christenunie en de SGP zijn daar te klein voor, dus dan kom je bijna automatisch weer bij de WD uit." Vervolgens krijgt het openhartige vraaggesprek een wending en gaat het vooral over de toekomst van Zevenhuizen-Moerkapelle. "We wonen hier toch heerlijk", zegt Fons terecht. "De sfeer is gemoedelijk en veel mensen ken nen elkaar. Maar het baart me wel eens zorgen of dit in de toekomst zo zal blijven. Mijn visie is dat de huidige opzet van een gemeente als Zevenhuizen-Moerkapelle gaat verdwijnen. Dit zou wel eens binnen tien jaar of nog eerder kunnen gebeuren. De wijk Nesse- lande gaat een gebied met tien duizenden inwoners worden. De gemeente zal daarom voor de keus komen te staan: een fusie aangaan met Moordrecht en Nieuwerkerk, of samen gaan met Rotterdam." Fons: "Ik zou er een voorstander van zijn om op korte termijn con tact met Moordrecht en Nieuwer kerk te zoeken. Want door met hen samen te gaan, behoud je de dorpskernen. Voor menig inwoner van Zevenhuizen-Moerkapelle is dit van cruciaal belang voor het woongenot." "Ik acht de kans groot dat het ver dwijnen van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle, of een samenwerking met de andere gemeenten, een inzet gaat wor den voor de komende gemeente raadsverkiezingen, die in maart 2006 plaatsvinden", vervolgt Fons. "De campagnes zullen ongeveer in oktober, november van het vol gend jaar beginnen. Ik vind het prettig dat ik geen deel hoef te nemen aan zo'n campagne en aan zo'n discussie. Met alle respect, maar die tijd heb ik toch inmiddels wel gehad." De discussie over het opheffen van de gemeente is symbolisch. Het politieke tijdperk van Fons van der Stee is binnenkort ten einde, merkwaardig genoeg zal zijn opvolgster in haar eerste termijn wellicht al met de Raad, binnen de partij en op straat moeten debat teren over een fusie met omlig gende gemeenten of een overstap naar Rotterdam. Fons van der Stee zal dit hele proces met een glim lach volgen. Eigenlijk past het wel een beetje bij hem: hij stopt als wethouder, dus houdt de gemeen te meteen al een beetje op te bestaan, want velen zullen zijn charismatische gedrag binnen en buiten het gemeentehuis missen. Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 8 tot 15 novem ber werden de volgende ver miste/gevonden huisdieren gere gistreerd. VERMIST: Kater, rood getijgerd, vrij plat te snuit, goudkleurige ogen, dikke vacht, chip, rode band, Molenweg, Zevenhuizen; Poes, zwart/wit plukje onder kin, klein, Achterlaan/Kruis weg, Bleiswijk/Moerkapelle; Poes, lapje, neus wit, kopje half zwart half bruin, Ikr. voor poot voetje iets naar links gegroeid, halsband blauw bellen en naam penning chip, Hennipdreef Zevenhuizen; Kater, zwart/wit tussen ogen, bef, borst, buik, staatpunt, voetjes, schuw, Staringstraat, Zevenhuizen; Kater, rood getijgerd, Lange Zijde, Zevenhuizen; GEVONDEN: Poes, pers, wit. Middelweg, Zevenhuizen. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- keriNootdorp - Zevenhui- zenlMoerkapelle tel: 010- SI 21937 of kijk ook op www.amivedi.nl Op weg naar school (Zvh-Gouda) ben ik mijn zilveren armband verloren (op 9 nov.). Gevonden? Bel a.j.b. 0180-633552 (na 18 uur) Hoera, 19 november Rita Korevaar 50 jaar! Stephan, Monique en Emma Dave, gefeliciteerd met de zwarte band, Dan 1 van Tang Soo Do Opa en Babba Thijn Benschop gefeliciteerd met je verjaardag! Ome Cock en Tante Bianca Hiep Hiep Hoera, Rita 50 jaar het thuisfront Wie heeft mijn gouden armband gevonden? Tel. 06-53861363 Dankzij het goede idee van Sint Nicolaas om pepernotenolie te gebruiken in de machinekamer van de stoomboot, is hij afgelopen zaterdag toch nog op tijd in Alk maar aangekomen. De gemaakte afspraken voor het bezoek aan Zevenhuizen-Moerkapelle gaan dus gewoon door. Zaterdag 20 november om ongeveer 10.30 uur zal Sint Nicolaas arriveren op de Dorpsstraat in Moerkapelle. Vooraf gegaan door "Wegwijs" en bege leid door het muziekkorps de Klei ne Trompetter zal hij op zijn witte paard op het Raadhuisplein aanko men waar hij ontvangen wordt door Burgemeester Westendorp. Gelukkig zijn hier geen parkeerme- ters want de Sint zal hier, als het weer het toelaat, enige tijd verblij ven om met de kinderen uit Moer kapelle te praten over de verlan gens die ze hebben voor het heer lijke avondje en gezamenlijk met het muziekkorps wat gezellige sin terklaasliedjes zingen. Dan vertrekt de Sint met zijn gevolg naar dorps huis Op Moer, waar hij prijsjes uit reikt aan de kinderen die het leukst verkleed zijn als zwarte piet. Daar na hoopt hij met alle kinderen te genieten van een Sinterklaas toneelstukje, opgevoerd door een paar van zijn knechten en een aan tal leden van de Z.O.T. toneel groep. Het dorpshuis is voor de opvoering van "Als grote mensen de zwarte Pieten gaan helpen" vanaf 11.00 uur geopend en dit alles zal plaatsvinden in de sport zaal, zodat er voor alle kinderen plaats voldoende is. Na afloop van het optreden zullen alle Pieten bij de uitgang van de sportzaal gereed staan om de kinderen een leuke verrassing aan te bieden namens de Winkeliersvereniging Moerka pelle. Na een lunchpauze en middagdut je brengt de Sint een bezoek aan de kinderen van Zevenhuizen. De Sint-watertaxi met kapitein Peter van de Zevenhuizense Watersport vereniging aan het roer, passeert om ongeveer 13.45 uur de Catges- brug. Daar vandaan begeleidt de ceremoniemeester van de Midden standvereniging de Sint via de ring vaart naar het redactiekantoor van Hart van Holland, waar hij omstreeks 14.00 uur hoopt aan te komen. Hier vandaan zal "Weg wijs" de route aangeven door de Dorpsstraat en gezamenlijk met de Kleine Trompetter de Sint verder begeleiden naar het dorpsplein waar de Sint om 14.15 uur ook hier ontvangen wordt door de burge meester. De Sint die al een week in Neder land is, wil ook hier wel horen welke liedjes de kinderen kunnen zingen. Hierna vertrekt de Sint met zijn Pieten naar dorpshuis Swanla, waar hij net als eerder op de dag in Moerkapelle, een paar leuke ver rassingen heeft voor de kinderen die de juiste lettercombinatie met hun eigen idee over het bezoek van Sint Nicolaas hebben ingele verd. (Inleverdatum 17 november) Dan, aldus Pedro de hoofdpiet, kan hij met de kinderen weer genieten van het toneelstukje van zijn toneelpieten met de hulp van enkele toneellisten. De grote sport zaal van Swanla is vanaf 14.45 uur geopend. Er is voldoende plaats voor alle kinderen. Ook de Midden standsvereniging Zevenhuizen heeft na afloop, om ongeveer 15.45 uur, voor de kinderen een kleine verrassing. Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla was op vrijdag 5 en zaterdag 6 november de try-out van de nieu we theatershow van Pater Moes- kroen. De theatershow, met een geheel nieuw repertoire vol muziek, afgewisseld met sketches, droeg het thema "De Zee". Viswij- venkoor "Sootjevisch" was gevraagd hieraan haar medewer king te verlenen en zo gebeurde het dat de zes mannen van Pater Moeskroen op hun zeereis opeens ruim 20 viswijven op de steiger zagen verschijnen. Er staan nog 43 optredens van Pater Moeskroen gepland. Op hun tournee door Nederland mag het Zevenhuizense Viswijvenkoor ook in Krimpen aan den IJssel en twee maal in De kleine Komedie in Amsterdam haar medewerking ver lenen. Zevenhuizen - In de Gereformeer de kerk werd zaterdag 13 novem ber de 27e muziekavond voor ama teurmusici plaats. Organisator Peter Lelieveld kan terugkijken op een succesvolle avond. Er werd muziek gemaakt door onder ande re de fluitisten van een quintet, door een ensemble van dwarsfluit en gitaar en dwarsfluit met piano, maar ook het orgel van de kerk werd bespeeld. Verder was er zang te beluisteren van een vierstemmig vocaal kwartet en solozang met piano. Alles van een behoorlijk niveau, zeker voor amateurmusici. Het publiek - de zaal zat vol - rea geerde enthousiast. Naast het voornamelijk klassieke repertoire werd ook genoten van zang en spel van de accordeonist, zeker toen hij samen met de jonge Job van Egmond de Zuiderzeeballa- de zong. Hoogtepunt van de avond was evenals de vorige keer de zang van Clary de Jong, begeleid door haar vader Rob. Ze zong met even veel gemak en flair een lied van Percolesi en Berlioz als het moder ne 'Comin' in and out of your life Ze heeft een mooie gevoelige stem en door haar uitstraling en omdat ze uit haar hoofd zingt komt de muziek direct bij de toehoorder naar binnen. Het was een heerlijke avond en enthousiaste toehoorden hoeven maar te wachten tot 23 april 2005, dan is de volgende muziekavond voor amateurmusici.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 8