SINT IS 00K IN WADDINXVEEN GEARRIVEERD BRIDGELES VOOR LEDEN BCW ONDERTEKENING OVEREENKOMST WOONRUIMTEVERDELING 'DE BRUGGEN' START KLUSSENDIENST Hart van Holland 24 november 2004 ^^^VADDINXVEEN/BOSKOOP pagina 19 Wooriwensenwijzer Magic Rabbit Balloon ^7 Regenpakken en dekzeilen MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad- dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Bij liefst veertig leden van Bridgeclub Waddinxveen (BCW) is het spelpeil en spelplezier verhoogd door de deelname aan de gratis bridgelessen van Jaap Timmers. Deze week geeft de NBB- docent zijn laatste les van een serie van vier: kaartwaardering, uitko men en signaleren, uitnemen (red- biedingen) en eenvoudige safety- plays. Dat Jaap Timmers op een boeiende en geestdriftige wijze lesgeeft, getuigt het groeiende aantal deel nemers ten opzichte van zijn eerde re optreden begin dit jaar. In de wandelgangen wordt gefluisterd over een derde serie; de BCW-leden zijn benieuwd of het bestuur daaraan gehoor zal geven. Dat zal blijken tijdens de Algemene Ledenvergadering op woensdag 19 januari. Voor meer informatie: 0182-611179 of wvanoudshoorn@hotmail.com Waddinxveen - De gemeente Waddinxveen, de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuis vesting en Woonpartners Midden-Holland hebben op 17 november een nieuwe overeen komst woonruimteverdeling ondertekend. Op 19 maart 1998 maakten de gemeente Waddinxveen, de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting en Woon partners voor het eerst afspraken over de woonruimteverdeling. Woonpartners heeft sinds die tijd de werkzaamheden rond de verde ling van woonruimte, het verstrek ken van huisvestingsvergunningen en het behandelen van urgentie- verzoeken op zich genomen. Nu, ruim 6 jaar later, vinden de drie partijen dat de organisatie van de woonruimteverdeling nog steeds goed functioneert. Besloten is dan ook om de eerdere overeenkomst voort te zetten. De geactualiseerde overeenkomst werd ondertekend door burge meester Roijers van Waddinxveen, voorzitter Van Ringelenstein van de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting en directeur Mascini van Woonpartners Midden-Holland. Volgens Van Rin gelenstein is de organisatie van de woonruimteverdeling de afge lopen jaren 'naar volle tevreden heid verlopen'. "Wij zijn dan ook zeer content met de voortzetting van deze overeenkomst." Ook Woonpartners is tevreden over de samenwerking. "Met het ver zorgen van de woningtoewijzing in de gemeente Waddinxveen heb ben wij inmiddels veel ervaring opgedaan. Er is op dit moment een hele krappe woningmarkt. Als in de komende jaren de nieuwbouw- productie in met name de Triangel goed gaat lopen kunnen wij nog meer woningzoekenden van dienst zijn en dat is een prettig perspec tief", benadrukte Mascini. Na de ondertekening vulden de ondertekenaars gelijktijdig de Woonwensenwijzer in op drie com puters. Dit is een interactieve vra genlijst die bestaande huurders en toekomstige klanten kunnen vin den op de website van Woonpart ners Midden-Holland (www.woon- partners-mh.nl). Wie aan het onderzoek mee heeft gedaan, ont vangt na enkele minuten een per soonlijke woonrapportage. Hierin staat onder meer een overzicht van de belangrijkste woonwensen, de kosten van deze wensen, de mate van tevredenheid over de huidige woning en advies en tips bij het eventuele zoeken naar een nieuwe woning. Daarnaast worden de eigen 'scores' vergeleken met het gemiddelde van andere mensen. Voor de woonconsument is de Woonwensenwijzer een nuttig hulpmiddel om persoonlijke woon wensen scherper in beeld te krijgen en om zich gerichter te oriënteren op de woningmarkt. Maar ook voor Woonpartners biedt de Woonwensenwijzer een schat aan informatie. Alle gegevens worden geanonimiseerd opgeslagen in de landelijke Database Woonbeleving. Deze informatie kan onder meer gebruikt worden bij het aanpassen van de bestaande woningvoorraad, het bouwen van nieuwe woningen, het verbeteren van de dienstverle ning, het aanbieden van nieuwe (woon)diensten en bij het inrichten van een plezierige woonomgeving. Burgemeester Roijers vond de Woonwensenwijzer leerzaam. "Je kunt van alles willen op woonge bied, maar daar hangt ook een prijskaartje aan. Dat zag je bij het invullen van de Woonwensenwijzer heel duidelijk." Ook voorzitter Van Ringelenstein van de SWB vond het leuk om aan het onderzoek mee te doen. "We hadden tijdens de bijeenkomst helaas niet zoveel tijd om over alle vragen uitvoerig na te denken. Als je het echt goed wilt doen, zou je er eigenlijk wat meer tijd voor moeten uittrekken. De volgende keer zou ik bovendien mijn vrouw bij het invullen van de vragenlijst betrekken. Een nieuwe woning moet immers ook aan haar woon wensen voldoen." Boskoop De Stek 9.30 uur mw. N. Reijneveld- Schep. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. J. Cziria. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Timo van Steenis, Gaby Hetyey. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur R. Mil- lenaar. KERKDIENSTEN - 28 november Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Communievie ring pastor Ella Fijen. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor G.J. Martini; 11.15 uur Gezinsviering pastor A. v.d. Helm. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 ds. Z. de Graaf. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Door Karin Heeren Waddinxveen - Het was koud en nat aan de Nesse, net voor 10 uur; het tijdstip waar vele jonge Waddinxveners al enige tijd naar had den uitgekeken. Ondanks de regen ging gelukkig de hefbrug omhoog en daar waren dan weer Sinterklaas en zijn Pieten, ver welkomd door burgemeester Roijers. Gelukkig hadden de weer somstandigheden vele ouders en hun kinderen niet weerhouden om de Sint te begroeten aan de kade van de Nesse. Na het officië le welkom ging de Sint langs alle winkelcentra in Waddinxveen om de jeugd te kunnen ontmoeten. De Magic Rabbit Balloon Supers how houdt de spieren warm van de kinderen aan de Nesse. Met een swingende show wordt de kinde ren, en ook hun ouders, gevraagd mee te klappen en te dansen tot het moment' dat de hefbrug omhoog gaat en het langverwach te schip in aantocht is. Snel komen er dan nog veel meer mensen, met vele paraplu's om een glimp van de Sint op te vangen. Op het dek van het schip speelt een delegatie van muziekvereniging Concordia sin terklaasliedjes en hier en daar wordt er dapper meegezongen. Het welkomstwoord van de burge meester gaat geheel verloren in het feestgedruis. Na vele handen geschud te hebben stapt de Sint in het rijtuig dat hem staat op te wachten, getrokken door twee paarden, om een bezoek te bren gen aan alle winkelcentra. Tijdens het bezoek van de Sint aan de Dorpstraat staat een grote stoel klaar voor de Goedheiligman en kunnen kinderen samen met de Sint op de foto. Na alle centra te hebben aangedaan eindigt voor de Sint een natte dag in Waddinxveen op de Passage en van daaruit gaat hij met zijn Pieten op bezoek bij vele andere plaatsen in Nederland. Sint neemt in de Dorpsstraat de tijd om met kinderen samen op de foto te gaan. "Welkom Sinterklaas" wordt er gezwaaid als de Sint aan wal komt. Door Karin Jongkind (Tekstueel) André de Meij is activiteitenbege leider bij De Sjop. Hij vertelt hoe belangrijk De Klussengroep is. "Voor de deelnemers is het een écht zinvolle dagbesteding. Ze voe len zich op deze manier bij hun woon- en leefwereld betrokken. Daarnaast is het van belang dat de deelnemers leren samenwerken. De Kussengroep heeft deelnemers van verschillende niveau's. Ze stimule ren en helpen elkaar waar dat kan." Nico Hoogervorst, teamleider dagbesteding van de drie dagcen tra, vult aan: "De Klussengroep heeft geen vrijblijvend karakter. Het is de bedoeling dat de deelne mers hun afspraken nakomen. Op dit moment 'klussen' ze iedere dinsdagochtend en dinsdagmiddag in twee ploegen. En met veel ple zier. Vooral het boodschappen doen bij de supermarkt is een groot succes. De deelnemers aan De Klus sengroep voelen zich erg goed bij dat ze wat voor een ander kunnen doen. Boodschappen worden opge haald en bezorgd met twee grote karren. Om alles droog te kunnen vervoeren hebben we grote dekzei len aangeschaft. Daarnaast hebben alle deelnemers regenkleding gekregen. In de toekomst willen we de Klussengroep misschien nog uitbreiden. Dit hangt af van de vraag van de bewoners." De Magic Rabbit Balloon Supershow vermaakt de kinderen en hun ouders totdat Sint arriveert. Waddinxveen - In de wijk Zuidpias '90 wonen mensen met een ver standelijke handicap bij elkaar in één van de vestigingen van De l Bruggen. De Bruggen is een alge- i meen Christelijke Stichting voor j mensen met een verstandelijke J handicap en biedt faciliteiten voor j wonen, werken en vrijetijdsbeste ding. De Bruggen heeft diverse vestigingen, door heel Zuid-Hol land. De vestiging in Waddinxveen omvat enkele woongroepen en de activiteitencentra Noorderlicht en Klassewerk voor dagbesteding. Onlangs ging er voor de deelne mers van de Waddinxveense activi teitencentra én het activiteitencen- L trum De Sjop uit Bodegraven een nieuw project van start, 'De Klus sengroep'. Deelnemers aan dit pro ject verrichten iedere dinsdag dienstverlenende werkzaamheden voor (mede)bewoners van De Brug gen. De Klussengroep doet bijvoor beeld boodschappen bij de plaatse- I lijke supermarkt. Het gaat hier om grote aantallen brood, melk of fris drank. Een andere 'klus' is het bezorgen van de bestellingen die woongroepen doen bij het centrale hoofdkantoor in Zwammerdam. De Klussengroep kent op dit moment veertien deelnemers.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 19