Waarom gaat men voor wand- en vloertegels (liever) naar Jan Groen? KLEINTJE "KNOEIEN MET WOORDEN EN RIJM" Al2 VERNIEUWD OP WEG www.tegelhandel-groen.nl pagina 20 Hart van Holland 24 november 2004 'Altijd scherpe prijzen! Daarom hebben ze ook nooit acties: het is altijd voordelig.' 'Makkelijk parkeren. Je kunt je auto altijd kwijt, gratis!' 'En wat dacht je van die showroom?! 2500 m2! Wat een ruime keuze! Vaak direct uit voorraad leverbaar.' "Ze hebben gewoon alles en in alle prijsklassen" En ze hebben er verstand van. Ze bestaan dan ook al 35 jaar! Maandag t/m zaterdag geopend Vrijdag koopavond Hoefweg 95, Bleiswijk Telefoon 010 - 521 5055 EHBO ZEVENHUIZEN De EHBO-vereniging Zevenhuizen start dinsdag 4 januari de opleiding Eerste Hulp in het hulpverleningsgebouw aan de Burg. Boerstraat. VOOR MEER INFORMATIE: 0180-631376 BON VOOR GRATIS I Door Paulien de Graaf Boskoop - In het kader van het poëzieproject van de samen werkende bibliotheken in de Krimpenerwaard en Midden Holland, gaf jeugdschrijver Karei Eykman een workshop over poëzie in de bibliotheek aan leerlingen uit het tweede leerjaar van het Coenecoop Col lege. Hij legde de leerlingen uit hoe bij hem een gedicht ontstaat. Over een bepaald onderwerp schrijft hij allerlei worden op. Ook bedenkt hij wat voor gevoel er bij het onderwerp past en probeert daar een passend ritme bij te vin den. Soms is een terugkerende klank belangrijk, soms de klank van de woorden. "Eigenlijk is poëzie: knoeien met woorden en rijm" aldus Eykman. Hij droeg enkele van zijn gedichten voor. Karei Eykman heeft een heel aantal titels op zijn naam staan, waarvan er verschillende zijn bekroond: Voor "Liefdesverdriet" ontving hij een Gouden Griffel en voor "De vreselijk verlegen vogelverschrik ker" een Zilveren Griffel. Ook is een aantal boeken bekroond met Vlag en Wimpel. "Ik heb ontdekt dat ik schrijven voor jongeren het leukst vind: het hoeft niet altijd zo serieus. Je kunt een grapje maken en de schrijfstijl kan heel gewoon, zoals je praat," vertelt Eykman. Hij schrijft ook voor de kinderprogram ma's Sesamstraat en Klokhuis. Hier over vertelde hij de leerlingen met wie hij samenwerkt en hoe die samenwerking verloopt. Het is de bedoeling dat de leerlin gen na deze workshop zelf aan de slag gaan met poëzie. De gedichten worden naderhand creatief ver werkt en tentoongesteld in de bibliotheek. vervolg van pagina3 Politieberichten Boskoop Vandalisme: Op 20 november werden diverse goederen in een kelderbox aan de Linneausweg besmeurd met olie. De daders goten in de niet afge sloten box een blik olie leeg over een fiets en enkele paardrijspullen. Een motief voor de daad is niet bekend. Diezelfde dag ontdekte de surveillan ce dat van een school aan de Mendel- weg een drietal ruiten waren inge gooid. Ook aan de Zijde werden ver nielingen aangericht. Zevenhuizen Fietser aangereden: Een fietser, met in het kinderzitje een 1-jarig kindje, is maandagmiddag 15 november aan gereden door een motorrijder op de klinkhamerweg. De fietser, vader van de kleine peuter, wilde tussen de file auto's de weg oversteken. De motor rijder was op dat moment de stil staande file aan het passeren. De Regio - Rijkswaterstaat gaat de A12 op verschillende plaatsen aanpas sen. Zo komen er twee nieuwe aan sluitingen, worden er viaducten gebouwd en worden plusstroken aangelegd. De komende jaren zal Rijkswater staat de A12 tussen Zoetermeer en Gouda aanpakken. De aansluiting Bleiswijk op de A12 wordt com pleet gereconstrueerd en de Hoef- weg wordt door de provincie Zuid- Holland verbreed. De huidige aan sluitingen Zevenhuizen en Wad- dinxveen komen op termijn te ver vallen. Daarvoor in de plaats komt een nieuwe aansluiting Zevenhui- zeri/Waddinxveen die zal aanslui ten op de omleiding om Zevenhui zen. Ten slotte worden plusstroken aangelegd tussen Zoetermeer-Oost en Gouda. Om alle plannen te kunnen realise ren, zullen ook bestaande bruggen en viaducten worden aangepast of opnieuw gebouwd worden. De gemeenten zijn nauw betrok ken bij de voorbereiding van alle plannen. In het kader van de bestemmingsplannen is er een aan- motorrijder kon de fiets niet meer ontwijken. Als gevolg van de botsing viel de vader met de fiets op de grond. Het jongetje is ter observatie met de ambulance weggebracht naar het ziekenhuis in Gouda. Parkeerschade: Toen een eigenaar van een zaterdag 13 november bij haar auto kwam, die geparkeerd stond in de Multatulistraat, ontdekte zij een flinke schade aan de rechter zijkant van haar auto. Mocht iemand getuige zijn geweest van deze gebeurtenis, dan gaarne een tele foontje naar de politie. Poging auto inbraak: Maandag 15 november is een poging gedaan met een scherp voorwerp een slot van een personenauto, die geparkeerd stond tal informatie- en inspraakavonden geweest in de gemeenten Bleiswijk, Zevenhuizen-Moerkapelle en Wad- dinxveen. Tijdens deze bijeenkom sten zijn de plannen uitvoerig toe gelicht en is met inwoners gecom municeerd over oplossingen. Vanaf de zomer 2005 start Rijkswa terstaat met het aanbrengen van grondwerk en het bouwen van een aantal duikers en overkluizingen (betonnen constructies onder de weg die de duikers beschermen). Er worden twee nieuwe bruggen aan gelegd: over de Rotte in de gemeente Bleiswijk (ten noorden van de huidige brug) en over de Ringvaart in Zevenhuizen (even eens ten noorden van de huidige brug). Op de grens van Zevenhuizen en Waddinxveen wordt het huidige viaduct over de Bredeweg vervan gen door een nieuw en breder via duct. Het viaduct krijgt een grotere doorrijhoogte en -breedte. Dit via duct is'een technisch hoogstandje, want tijdens de bouw moet het ver keer over de A12 en op de Brede weg nagenoeg ongestoord door kunnen gaan. op de Kratonlaan, open te breken. Vermoedelijk is de dader gestoord. Het slot was wel geforceerd, maar is niet uit de auto meegenomen. Vrouw in huis gevallen: In de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 november is een vrouw in een aan leunwoning in de Leliestraat geval len. Zij was niet meer in staat de deur te openen. Buiten de deur was een zoon van het slachtoffer aanwezig met een sleutel van de woning, maar aan de binnenzijde van de deur stak een sleutel in het slot, met het gevolg dat de deur vanaf de buitenzijde niet was te openen. Door de politie is met een breekijzer de deur open gebro ken. Het slachtoffer is met een ambu lance ter observatie meegenomen naar het ziekenhuis. Jan Groen uitsluitend voor particulieren (geen personeel, onroerend goed of dieren) max. 4 regels, plaats in elk vakje één letter of leesteken en laat tussen twee woorden één vakje open! Naam: Adres: Postcode:Plaats: INLEVEREN BIJ OF OPSTUREN NAAR: HART VAN HOLLAND - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen OF INLEVEREN BIJ: BAC mode - Dorpsstraat 1 - Moerkapelle - Gé de Slijter - Puttelaan 146 - Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 - Waddinxveen - C1000 - Passage - Waddinxveen Slagerij Buijs - Dorpsstraat - Benthuizen De redactie behoudt zich het recht voor KLEINTJES te weigeren. Inlevering is geen garantie voor plaatsing in de eerstkomende editie. Maximaal 1 bon per gezin! Kleintjes per fax, telefoon of email worden geweigerd!

Hart van Holland | 2004 | | pagina 20