HEREN TURNTEAM T00S NATIONAAL KAMPIOEN TEAMS DE GOUWE DOEN GOEDE ZAKEN R0LLING'90 VINDT AANSLUITING BIJ WERELDTOP VERLIES VOOR AGON DAMES 1 OPNIEUW VERLIES KORBIS i BE FAIR DENDERT VOORT NESSELANDE EENVOUDIG LANGS ZWOLLE ZAKELIJK OVERWINNING VOOR AGON Hl NIPTE OVERWINNING FLYERS JONGENS JUNIOREN HANDBALDAMES ROWAH ALLEEN OP KOP pagina 22 Hart van Holland 24 november 2004 SPORT Volleybal Korfbal Turnen Volleybal Volleybal Volleybal Basketbal Handbal Toekomstplannen Nieuwe accommodatie Waterpolo C- >l->> i N Fresno - In het Amerikaanse Fresno hebben de sporters van Rolling'90 een wereldprestatie neergezet. Tijdens het showrijden wisten ze Aida foutloos te presente ren en een goede vijfde plaats te bemachtigen. De volgende dag was het tijd voor het formatierij den. In deze discipline waren maar liefst 16 teams die zich hadden weten te kwalificeren. Daar negen de van worden is dan ook een hele goede prestatie. De nummers die gereden zijn op het WK zullen ook op de Winters- how te zien zijn. (Foto: Rolling '90) Boskoop - Agon D1 speelde vrijdag 19 november tegen Netwerk D1 (Pijnacker). Nadat Agon Dl/Contai ner-Centrale vorige week één punt had gepakt in de thuiswedstrijd tegen Kalinko D1, waren de dames uit Boskoop erop gebrand het deze week beter te doen. De eerste set gaat Agon D1 goed van start. Door een goede service- druk en nauwkeurig spel lopen de dames al snel uit naar een voor sprong. Helaas valt het spel vervol gens wat stil en krijgt Netwerk D1 de kans beter in de wedstrijd te komen. De set wordt uiteindelijk wel gewonnen in het voordeel van Agon D1 (25-23). In de tweede set lijkt de concentra tie een beetje weggevallen en wor den er meer individuele fouten gemaakt, waardoor de set verloren gaat in 12-25. Na een aantal tacti sche aanwijzingen van trainer/coach Frans van den Berg wordt begonnen aan de derde set. Omdat uit de eigen aanval niet vol doende wordt gescoord, wordt de set uiteindelijk toch verloren met 16-25. De vierde set gaan beide teams lange tijd gelijk op. Door een sterke service komt Agon D1/ op een lichte voorsprong. De voor sprong kan alleen niet vastgehou den worden, waardoor ook de vier de set wordt verloren (23-25). Waddinxveen - Korbis 1 speelde afgelopen zaterdag tegen Kinder dijk 1 de eerste thuiswedstrijd in sporthal De Dreef. Het publiek kreeg een matige eerste helft te zien waarin weinig gescoord werd. Na een kwartier spelen stond het pas 3-4 in het voordeel van Kinder dijk. Vervolgens werd er tien minu ten niet meer gescoord. Pas in de 23e minuut wist Korbis op gelijke hoogte te komen 4-4. Korbis kon niet doordrukken en ging met een achterstand van twee punten de rust in (5-7). In de tweede helft ver anderde het beeld niet veel. Korbis bleef achter de feiten aanlopen en verloren uiteindelijk met 10-14. Korbis 2 deed het een stuk beter in de thuiswedstrijd tegen ACKC uit Almkerk. Binnen vijf minuten nam Korbis een voorsprong van twee punten door doelpunten van Yvon Kooyman. ACKC deed nog een poging om Korbis bij te benen door terug te komen tot 2-3, maar vanaf dat moment begon de doelpunten- machine te draaien. De dames lie ten uitdrukkelijk van zich spreken. Door ondermeer twee afstandscho ten van Annemarie Graveland en drie schoten van Hanneke Nuijten bouwde Korbis de voorspong uit naar 12-5 in de rust. In de tweede helft ging Korbis gewoon door met het goede spel en dat resulteerde in een eindstand van 26-12 in het voordeel van de ploeg uit Wad dinxveen. De doelpunten werden gemaakt door: Hanneke Nuijten 5x, Patricia Belt 4x, Annemarie Graveland 3x, Yvon Kooyman 2x, Mark van den Brink 5x, Bram van Rijssel 5x en Ivo Poldervaart 2x. foto: TOOS Waddinxveen - Met een 1-3 over winning uit bij Skania D1 op vrij dagavond heeft Be Fair wederom bewezen in goede vorm te verke ren. In een rommelige eerste set moest Be Fair de juiste vorm even vinden. De verdediging van Skania was redelijk stabiel en de aanval moest nog even warmdraaien. Met een nipt verlies van 25-23 moest Be Fair de eerste set aan de gastvrou wen laten. Maar in de tweede en derde set liet Be Fair zien over de juiste antwoorden te beschikken. Goede services, prima passwerk en het maakte niet uit wie de aanval moest afmaken, er werd gescoord. De verdediging van Skania moest flink lopen en zij bleken niet in staat het goed draaiende Be Fair te stoppen. Be Fair speelde ontspan nen en met ruime cijfers van 16-25 en 16-25 waren twee setpunten snel gehaald. In de vierde set kwam Skania iets meer in het spel, maar Be Fair beschikte over het betere spel en liet de overwinning niet lopen. Met een 21-25 overwinning maakte Be Fair een einde aan de wedstrijd. Komend weekend moet Be Fair in Rijswijk tegen Inter Rijs wijk spelen, de nummer twee in de competitie; het verschil met Be Fair bedraagt slechts twee punten. Zwijndrecht - In Zwijndrecht werd afgelopen zaterdag het Nederlands Kampioenschap tur nen voor clubteams georgani seerd. Vijf heren van het TOOS Turn Team vormden een team dat uitkwam in niveau NWS Jeugd C en zagen een fantasti sche wedstrijd beloond met de Nationale Titel. Het team bestond uit Bas van Agten, San- der en Wouter de Graaff, Daan Vermeij en Menno Versluis. Op de vrije oefening werd sterk begonnen met op dit toestel de derde dagscore. Vervolgens werd de wedstrijd ver volgd op het voltigepaard met wederom een derde plaats. Aan de ringen lieten de TOOS-heren zien waar hun kracht ligt. De uitvoering van de oefeningen was uitmun tend: stuk voor stuk turnden de heren heel erg netjes en gespan nen, wat ook terecht resulteerde in de hoogste toestelscore van de dag. Geconcentreerd werd daarna verdergegaan op het onderdeel sprong, waar zeer constant en mooi gesprongen werd. Het goede gevoel werd meegenomen naar brug, waar opnieuw keurig geturnd werd en het op één na beste toestelresultaat werd behaald. Het slotakkoord was in stijl: aan het rek werden mooie oefeningen laten zien, die samen goed waren voor de hoogste dag score op dit toestel. De prijsuitreiking verliep enigszins teleurstellend. Een ex aequo uitslag zorgde ervoor dat het team van SDS uit Rotterdam het hoogste podium werd opgeroepen, terwijl het TOOS Turn Team met hetzelfde puntenaantal werd verwezen naar plaats twee. Zodoende werd pas na de prijsuitreiking vastgesteld dat niet één, maar twee teams de titel in de wacht hadden gesleept. Een schitterend resultaat voor de heren van het TOOS Turn Team, in deze eerste wedstrijd van het seizoen. Rotterdam - Ortec.Nesselande speelde afgelopen zaterdag in Zwolle tegen Landstede Volleybal Zwolle een competitiewedstrijd, na de enerverende ontmoetingen van vorig seizoen in de finale om de landstitel. Zwolle, duidelijk aan kracht ingeboet, was geen partij voor de Rotterdamse landskampi oen en Nesselande won de wed strijd eenvoudig met 3-0: 12-25, 18- 25 en 16-25. De Nesselandeploeg is inmiddels vertrokken naar Tsjechië om het vandaag in Kladno op te gaan nemen tegen VK Kladno. Daarna staat in eigen huis zondag 30 november de topper tegen Omni- world te wachten. De wedstrijd in het Topsportcenturm te Rotterdam begint om 15.00 uur. Boskoop - Agon H1/AB Service speelde vrijdag thuis tegen Servia H1 uit Vianen. In de eerste set kon Servia de Boskopers bijblijven tot 10-10, maar daarna liet Agon H1 zien waarom zij bovenaan in de competitie staan. Setwinst met 25- 19. In de tweede set trok Agon deze lijn door en mede door de goed ver zorgde passing kon spelverdeler Joost van der Willik zijn midden- aanval goed bedienen. Deze set werd met 25-16 gewonnen. In de derde set kreeg Agon H1/AB Service meer tegenstand. De Boskopers begonnen zich aan te passen aan het spel van de tegenstander. Veel onnodige fouten van Agon zorgde voor de spannende tussenstand 23- 23, maar Agon H1/AB Service wist deze set net te pakken met 25-23. In de vierde set wilde de thuisploeg er nog een leuke set van maken voor het publiek, maar Servia zakte weg en Agon H1/AB Service speelde plichtmatig deze set uit: 25-14 winst. Een zakelijke 4-0 overwin ning en wederom vijf punten ble ven in Boskoop. Zaterdag 27 november speelt Agon H1/AB Serv ice uit tegen Utrecht H2 in Utrecht om 14.30 uur. Waddinxveèn - De wedstrijd van jongens juniorenl tegen het bezoekende Forwodians uit Voor hout kende een wat vreemd einde. De coach van de bezoekers staakte met nog één minuut te spelen bij een stand van 42-40 de wedstrijd. Hij was het niet eens met de tech nische fouten die zijn ploeg kreeg toebedeeld. Voor zijn team een vervelende beslissing. Vooral omdat Forwodians de achterstand van 10 punten na het derde kwart bijna had weggewerkt. De stand van 42-40 in de 19e minuut zal wel worden aangemerkt als eindstand. Paco Vermeulen en Robin Land weer waren elk goed voor 7 pun ten. Meisjes Kadetten 1 kon geen vuist maken tegen het bezoekende Zoe- bas uit Zoetermeer. Alle kwarten waren voor de meisjes uit Zoeter meer, die bij rust al een comforta bele voorsprong hadden opge bouwd, 19-48 om uiteindelijk ruim te winnen met 31-76. Lilian Milev scoorde 8 punten. De jongens van coach Alfred van Noort, jongens aspiranten 1, lieten er geen twijfel over bestaan wie er vrijdagavond de sterkste was. Vanaf het eerste fluitsignaal werd Zoebas onder druk gezet. Verder kwam de scoringsmachine, in tegenstelling tot een week eerder, direct op gang. In alle kwarten scoorden de Waddinxveense jon gens meer dan 30 punten om uit eindelijk de wedstrijd winnend af te sluiten met een monsterscore van 134-25. Alle jongens scoorden, waarbij zes jongens in de dubbele cijfers kwamen: Remco Anker 42, Niek Hazelaar 21, Nordine Nairi 18. Waddinxveen - Het gaat uitstekend met het eerste damesteam van handbalvereniging Rowah. Ze heb ben zich tot doel gesteld in de zaal te promoveren naar de tweede klasse van de afdeling en ze lijken goed op weg die ambitie waar te maken. Na vijf wedstrijden staat het team alleen aan kop met de volle tien punten. Tot nu toe heb ben de Waddinxveense handbal- sters alle wedstrijden overtuigend gewonnen. Afgelopen weekend kreeg Rowah bezoek van De Meeu wen uit Rotterdam. Deze midden motor kreeg te maken met de dadendrang van Rowah en kreeg met 25-6 een flink plak slaag. Voor Rowah scoorden Kim Hoff- mans 6x, Moniek Hoefnagel 6x, Linda Hoefnagel 5x, Kim van Stel 3x, Ineke Klijn 2x, Nicole Sloof 1x, Marion van Ham 1x en Marieke Smit 1x. Rowah bouwt letterlijk en figuur lijk aan haar toekomst. Handbal lend boekt het goede resultaten en de dames, de jongens B-jeugd en de meisjes C-jeugd staan bovenaan in hun competities. Bij promotie spelen de dames volgend jaar in de hoogste klasse van de afdeling Rot terdam. Inmiddels is er belangstel ling getoond door enkele in lande lijke divisies spelende teams om eens met Rowah te gaan oefenen. Die belangstelling toont aan, dat Rowah in sportieve zin goed aan de weg timmert. In letterlijke zin bouwt Rowah hard aan de nieuwe accommodatie in het sportpark 'de Sniep'. Langs het buitenveld staat inmiddels een fraaie kantine met kleedkamers. Leden zijn nu hard bezig om de kantine binnen af te bouwen en in te richten. Door de sportieve suc cessen en met de nieuwe kantine hoopt Rowah de komende tijd nieuwe leden te interesseren. Rowah kan in alle leeftijdscatego rieën nieuwe leden goed gebrui ken. Het wil in de komende jaren - met haar nieuwe accommodatie - doorgroeien tot een club van zo'n 150 leden met in alle leeftijdscate gorieën één of twee teams. Waddinxveen - Alle Bondsteams van de Gouwe speelden afgelopen zaterdag thuiswedstrijden in de Sniep. Dames 1 beet het spits af en won overtuigend met 13-8 van Brandenburg met 13-8. Heren 1 maakte ook geen fout en wist te met 6-4 te winnen van Wiekslag. Dames 2 zette de grootste score op het scorebord, zij wonnen overtui gend met 31-1 van Brandenburg. Dames 1 De vraag die al weken rond zingt bij de dames is, wanneer gaan ze spelen als collectief. De nieuwe ploeg heeft immers vol doende talent en kwaliteit om zeer hoge ogen te gooien, maar heeft tijd nodig om als team te gaan presteren. Afgelopen zaterdag was duidelijk zichtbaar dat de ploeg aan het groeien is. De opening was duidelijk voor de dames van Z&PC Van Uden-De Gouwe. Met doel punten van Karen Weerd (3x) en Hanneke Kappen was het 4-0 in de 1e periode. In de 2e periode bleef wederom de 0 op het scorebord staan voor Brandenburg, terwijl de dames via Yasemin en Natascha Smit en Sandra Berckenkamp uit liepen naar een riante 7-0 voor sprong. In de 3e periode liep het duidelijk minder. De concentratie verslapte en Brandenburg zag kan sen om terug in de wedstrijd te komen. Alette Sijbring, Petra Meer- dink en Sandra Berckenkamp wisten nog wel te scoren, maar de 5 goals van Brandenburg gaven de dames uit Bilthoven plotsklaps het vertrouwen terug. Even leek het erop dat de wedstrijd nog echt spannend zou gaan worden. Nadat Brandenburg de 10-7 had gescoord, waren het Karen Weerd, Sandra Berckenkamp en Kirsten Veldman die de definitieve eind stand mochten bepalen op 13-8. Een terechte overwinning, waarbij de dames weer een stap verder lij ken te zijn. Zaterdag spelen de bondsteams thuiswedstrijden. Dames 1 begint om 18.00 uur tegen PSV 1 uit Eind hoven. Heren 1 moet om 19.00 uur aantreden tegen Sassenheim- Dames 2 sluit om 19.45 uur de avond af tegen PSV 2.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 22