JEROEN VAN R00IJEN VEILIG TERUG UIT IRAK het fttekka GESLAAGDE ONTRUIMINGSOEFENING KERSTZANGAVOND MOERKAPELLE ACHTEklATTklJKEN MIDDENSTAND PAKT FORS UIT TIJDENS KERSTMARKT Geschenkpakkettenshow ^ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE Hart van Holland 8 december 2004 pagina 11 <4 m. Gevraagd: videocamera 8 of Hi8 0182-611672 Ifeilllll it Dorpsstraat, Ons Dorp Neem er HU even de tijd voor! Vrijdagavond tijdens de kerstmarkt is onze winkel tot 21.00 uur geopend! Graag tot ziens piifH en Vewpecurfiteiten Dorpsstraat 168, 2761 AJ Zevenhuizen Tel: 0180-63 18 68, Fax: 0180-63 20 33 Lid van de coöp. Door Ron Krul Zevenhuizen - Jeroen van Rooijen, 25 jaar, is op 22 november teruggekomen uit Irak waar hij drieënhalve maand dienst heeft gedaan bij het Nederlandse detachement. Jeroen is sinds maart 2002 in dienst van de Koninklijke Nederlandse Landmacht en is normaliter gestationeerd in Seedorf, Duitsland. Als Korporaal is Jeroen verbonden aan de technische dienst die zich voornamelijk bezighoudt met onderhoud en reparatie aan tanks. In Seedorf kreeg Jeroen te horen dat hij was uitgekozen om naar Irak uitgezonden te worden. Dat was wel even schrikken. Hoewel de voorbereiding op zijn missie vol gens Jeroen erg slecht te noemen was, dacht hij "het klusje gemakke lijk te kunnen klaren". Dat viel in de praktijk 'vies tegen'. De warmte, het stof dat continue aanwezig was, het volledige gebrek aan pri vacy en zijn nieuwe taak, namelijk het bewaken van helikopters, maakten zijn verblijf erg zwaar. "En daar sta je dan midden in de nacht Apache helikopters met zijn tweeën te bewaken terwijl je weet dat sommige Irakezen het slecht met je voor hebben." Toch was het gebied waar Jeroen opereerde relatief veilig. Buiten dat, was er op 100, 200 meter direct versterking aanwezig, mocht het mis gaan. Hoewel Jeroen van tijd tot tijd met zijn neus op de feiten werd gedrukt als er een konvooi vanuit Bagdad langskwam met opengere ten tanks en dergelijke, had hij vanwege zijn drukke werkzaamhe- den geen tijd over alle verschrikkin gen lang na te denken. Wel schrok ken alle Nederlandse gestationeer de militairen enorm toen hun colle ga bij een aanslag omkwam. De eerste reactie was "Nu gooien we alles plat" maar door een goede opvang kwam iedereen in het noodzakelijke gareel. Toch begreep Jeroen de discussie in Nederland niet over het wel of niet of onder bepaalde voorwaarden het vuur te mogen openen. "Als je ziet wat die Amerikanen allemaal doormaken en weet dat sommigen van hen op beestachtige wijze ver moord zijn, dan ga je echt niet eerst nadenken of je wel of niet mag schieten." Jeroen begrijpt ook heel goed dat de Amerikanen af en toe flink doordraaien. "Ze zitten er ook veel te lang, sommigen al acht tien maanden, zien allerlei ellende om zich heen, staan constant onder extreme druk en dan gaat het wel eens mis. Het aantal zelfmoorden onder de Amerikanen is dan ook hoog", aldus Jeroen. Als Jeroen niet aan het werk was, waren er binnen de compound vol doende ontspanningsmogelijkhe den. Er was een bar, hoewel alco hol uit den boze was, aangezien iedereen altijd voorbereid moest zijn op een aanval. Of het ooit goed komt in Irak? Vol gens Jeroen niet. "Eigenlijk hadden we er beter weg kunnen blijven maar dat is natuurlijk achteraf gepraat." Korporaal Jeroen van Rooijen is blij dat het erop zit. Voordat Jeroen zich 5 januari weer in Seedorf moet melden, gaat hij voorlopig uitrusten, relaxen met zijn vriendin, stappen en shoppen. Hoewel Irak een bijzondere erva ring was, is Jeroen blij weer even in Zevenhuizen te zijn en te genieten van zijn familie en vriendin. Moerkapelle - In de gebouwen van de Gereformeerde Gemeente vond dinsdag 23 november een geza menlijke oefening van de Brand weer en de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis plaats. In een van de bijzalen was een bijeen komst van ongeveer 40 personen met een opvang voor kinderen. Plotseling ontstond er hevige rook ontwikkeling en moesten de aan wezigen het gebouw verlaten. Na een verkenning door de brandweer konden gedeelten van het gebouw worden vrij gegeven en zijn slacht offers door de E.H.B.O.-ers van het Rode Kruis behandeld. Bij binnen komst in opvang- en verzamelruim- te zijn alle slachtoffers gere gistreerd en is, waar nodig, de familie geïnformeerd. Ondanks het grote aantal slachtoffers en de complexiteit van de gebouwen kan door de goede samenwerking tus sen Brandweer en het Rode Kruis van een leerzame en geslaagde oefening worden gesproken. Indien men als vrijwilliger wil deel nemen aan het werk van een van deze teams, kan er contact opge nomen worden met Marja Holste ge, telefoon 079-5932161 of kijk op www.rodekruis.nl. Hondenbench fietsmand voor de hond 0180-633832 Moerkapelle - De jaarlijks terugke rende kerstzangavond wordt dit maal gehouden op vrijdag 17 december. Alle Moerkapelse koren verlenen hun medewerking. Door het zingen van bekende en minder bekende kerstliederen hopen de volgende koren het kerstevangelie te laten horen: Ouderenkoor De Avondster, Kinderkoor Asarela, Jongerenkoor Nethanja, Gemeng de koren Sursum Corda en Asaf. Ook is er een muziekgroep die een instrumentale bijdrage aan deze avond zal leveren, ledereen is van harte welkom in de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Kerkstraat. Aanvang 19.30 uur. www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl I U hebt mijn bijdrage even moeten 'missen'. De afge lopen weken stonden in het teken van verhuizen en dat vroeg veel van mijn aandacht en energie. Daar wij kleiner zijn gaan wonen, moesten wij ruimen en heel veel wegdoen. Het is ongelooflijk, hoeveel een mens kan bewaren. Het móest minder en ik kon niet anders dan mijn spullen oppakken en ze tegen het licht houden. Heb ik het nog nodig en hoe lang heb er al niets mee gedaan? Je probeert normen te verzinnen om met een gerust hart afscheid te kun nen nemen. Soms lukt dat, maar spoedig kom je weer iets tegen waar je iets langer over wil denken. De herinneringen vertragen het proces geweldig. Je leest oude verhalen, ziet oude foto's en je hebt ieder moment de neiging om er eens met elkaar voor te gaan zitten. De stortplaats van de gemeente wordt in die dagen enorm gewaardeerd. Het is een uit komst voor een snel afscheid. Verhuizen wordt zo een vertrek uit je vertrouwde omgeving en uit je ver leden. Het allerbelangrijkste bewaar je en dat is genoeg. Iemand zei mij ooit, dat wanneer het verle den écht belangrijk zou zijn, de achteruitkijkspiegel in een auto veel groter zou zijn. Op deze plaats kijk ik meestal meer naar de toe komst en dus pak ik die uitdaging weer op. Er is veel gebeurd en anderzijds weer te weinig. Belangrijkste vind ik het bericht dat ik gisteren in de bus kreeg met als titel: 'het nieuwste TPG Post Servicepunt bij u in de buurt!' Vanaf 6 december kunnen wij voor onze Postzaken bij de Marskramer/Fixet winkel terecht. Ik was er van overtuigd dat wij het zonder postfaciliteit zouden moeten stellen. Op veel fronten werd er gezocht, maar het leek niet te lukken. Toen het bestaande servicepunt begin november werd geslo- en, leek de oplossing ver weg. Zou ons dorp, juist op dit moment, deze belangrijke nutsvoorziening moe ten gaan ontberen? Uiteindelijk stapten Cees Wig- gers en zijn mensen in dit gat. Zij zien het als extra service naar de gemeenschap. Natuurlijk staan er ver diensten tegenover, maar de vele gesprekken met andere ondernemers hebben aangetoond dat de werkdruk en de dominantie in je zaak, het geen kas kraker maken. Het is de combinatie met de eigen winkel, die het aantrekkelijk moet maken. Ik compli menteer alle mensen bij Marskramer/Fixet van harte met hun ondersteuning naar onze gemeenschap en wens hen heel veel succes. Normaal maak ik geen reclame voor individuele bedrijven, maar in dit geval zou ik willen roepen: van postzegel tot hamer, je vindt het bij Fixet/Marskramer! Wat betreft de invulling van het oude C1000 pand had ik u graag meer willen vertellen, maar helaas. Ondanks het feit, dat dit dominante pand al sinds juli leegstaat, is er nog weinig echte voortgang te mel den. Wanneer ik eerlijk ben dan moet ik u vertellen dat er na langdurige overwegingen een voorstel ligt, maar het realisme ervan vind ik ver te zoeken. De zorg van Schuitema, als eigenaar van het pand, om markten zeker te stellen in een tijd met een prijzen oorlog tussen supermarkten, geeft extreme eisen. Juist op het moment dat Albert Heijn ons, op 10 minuten rijden, in Nesselande een alternatief biedt, wil men de achterdeur voorjaren dichtmetselen. De korte termijn ervaringen, worden leidend voor de lange termijn invulling. De ervaringen uit het verle den leren, dat dit niet lang standhoudt. Het is net als bij een drienul achterstand de trainer ontslaan, ter wijl de wedstrijd nog alle kanten op kan. Kijk ik toch weer even in die achteruitkijkspiegel, maar ja, het verleden vormt. Arno Lamot (arno@lamot.nl De jaarlijkse kerstmarkt, geor ganiseerd door Middenstands vereniging Zevenhuizen, wordt gehouden op vrijdagavond 10 december. Dit jaar pakt de middenstands fors uit door met een grote hoeveelheid kra men met uiteenlopende artike len de markt te bemensen. De muzikale omlijsting van het geheel is in handen van De Kleine Trompetter, de harmo nievereniging geeft voor het eerst acte de presence tijdens de kerst markt. Zo zijn er inloopconcerten te beluisteren in de hervormde kerk en zullen er concerten op het dorpsplein gegeven worden. Een 40 leden tellend koor brengt de gehele avond kerstliederen ten gehore op het Dorpsplein, waarvan een ieder onder het genot van een glaasje Glühwein of warme choco mel, kan genieten. De kerstman bezoekt met zijn arrenslee de kerst markt, en zal ook rondrijden door Zevenhuizen. Ook bestaat de mogelijkheid met de Kerstman op de foto te gaan. Het aanbod in de gezellig versierde marktkramen varieert van oliebol len en appelbeignets tot kerstver lichting, kerstbomen en alles wat er nodig is om de kerstsfeer in huis te brengen. Aan de inwendige m'ens wordt ook gedacht; in diverse kra men zijn lekkere broodjes, erwten soep en nog veel meer te verkrij gen. Verder zal ook de uitwendige mens aandacht krijgen, onder andere door de verkoop van truien, handschoenen, shawls en meer warme kledij. De gehele avond rijdt een pendel dienst van en naar Nesselande, Moerkapelle en de bejaardehuizen. Voor een schappelijk prijsje wordt voor een veilig retourtje gezorgd.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11