HUIB MOERMAN NA 35 JAAR MET VERDERE PROFESSIONALISERING BRANDWEERPENSIOEN OVERBLIJF REH0B0THSCH00L RAPID COMPETITIE VAN START MANTELZORGCAFE GEEN MAN OVER BOORD, SPETTEREND SUCCES OUD PAPIER VERZAMELEN IN OUD VERLAAT pagina 18 Hart van Holland 8 december 2004 ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Gouda - Het Steunpunt Mantelzorg houdt vrijdag 17 december van 10.00 tot 12.00 uur het mantelzorg café. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kun nen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omge ving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan man telzorgers waar zij elkaar onder steuning kunnen bieden, waarbij lotgenotenervaringen en informa tie uitgewisseld kunnen worden, onder begeleiding van een deskun dige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehou den en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Men hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden. Voor meer informa tie: 0182 547920. Moerkapelle - In Moerkapelle werd vrijdagavond 3 december begon nen aan de eerste van vier avonden Rapidschaak. Hierbij hebben de spelers een bedenktijd van 25 minuten. Er worden per avond drie partijen geschaakt en het maximaal te behalen puntenaantal bedraagt 15. Na de eerste avond waren er vijf schakers die deze score behaalden. Stefan van der Zalm was hier de jongste van. De andere koplopers zijn: Hugo van Elteren, Wouter Vroegindeweij, Kees van Vuuren en Boudewijn Weijermars. Samen met Marcel de Haan bezet Henk Doorn hein de 6/7e plaats. Op 4 februari wordt de tweede ronde gespeeld en er wordt dan ingedeeld op volgorde van de ranglijst. Bij de jeugd werden verschillende vriendschappelijke partijen gespeeld. Sander Marijt deed het goed, hij versloeg met zwart Ger- ben Kooij. Andere uitslagen: Geert van den Hoek - Martijn de Wit, Hans van Stuijvenberg - Elle Uitten- bogaard 0-1, Walter van den Berg - Teun Kooij 0-1, Jonathan Pilgram - Immo Uittenbogaard 0-1. Moerkapelle - Veertien moeders van leerlingen van de Rehoboth- school werden woensdag 1 decem ber in het zonnetje gezet, omdat ze met goed gevolg de basiscursus tus- senschoolse opvang (TSO) hebben afgesloten. Vooruitlopend op de regelgeving van de overheid, voldoet de Reho- bothschool nu al aan de ciretaria die vanaf 2006 aan de overblijfbe- geleiders gesteld worden. Sinds jaren wordt er gewerkt aan een verdere verbetering van het overblijven en toen twee jaar gele den een aantal moeders de eerste trainingen volgden bij het I0S (Instituut voor de ontwikkeling van schoolkinderopvang), bleek al spoedig dat er naast een gediplo- merde coördinator (een 1-jarige opleiding) ook een zgn. minimum eis gaat komen voor de overblijf- moeders. Petra Kraaijeveld, enhou- siast stimulator van deze professi onalisering, behaalde vorig jaar haar diploma coördinator en wist dit cursusjaar voor de basistraining 14 moeder enthousiast te maken. Op vijf woensdagen het het IOS deze cursus verzorgd. Leuke vent ook trouwens. Handelaar in allerlei. Marco, van de Groene Aarde. Kringloopwinkel noemen ze zoiets. In feite is onze aarde ook één grote kringloopwinkel. Al gaat die loop niet altijd naar believen. Je kunt het zo gek niet bedenken, of alles krijgt steeds weer een volgende bestemming. Daar draait alles om. Wereldhandel van gebruikte schoonheid. Tegen bil lijke prijzen. Zevenhuizen - Huib Moerman werd vrijdagavond 3 december ver rast door zijn brandweercollega's; Voor zijn huis stond een oude brandweerwagen; eenzelfde model als in het korps Oud Verlaat in gebruik was toen Huib daar in dienst trad bij de vrijwillige brand weer. In colonne werd een rondrit door Zevenhuizen en Oud Verlaat gemaakt, zodat Huib afscheid kon nemen van zijn verzorgingsgebied. In 1969 werd hij door het college van burgemeester en wethouders aangesteld als aspirant brandwacht bij het korps Oud Verlaat. Na zijn verhuizing naar de Korenstraat in Zevenhuizen was een overstap naar het brandweerkorps "dorp", een logische stap. Na de rondrit werd hem een recep tie aangeboden waar alle Iden van brandweerkorps Zevenhuizen- Moerkapelle en vele oud-collega's hem de hand hebben geschud. Tij dens de receptie werd Huib toege sproken door Ron Bos, postcom- mandant Zevenhuizen, en burge meester Westendorp die hem de bijbehorende onderscheidingen voor het 35 jaar brandweerschap opspelddé. Niet alleen de 35 dienstjaren waren goed voor een feestje, ook heeft Huib de pensi oenleeftijd voor brandweerperso neel bereikt. Gelijktijdig met zijn ambtsjubileum werd zijn afscheid gevierd, (foto: brandweer) Zevenhuizen - Vol verwachting zat deze enthousiaste bezoeker van theater Swanla op 26 november in de theaterzaal; verschillende stuk ken van de Stichting Polderroman ce al gezien maar nu nieuwsgierig naar Geen Man Overboord. Een stuk dat eerst was uitgesteld en uit eindelijk het laatste weekend van november op de planken kwam. Het was verrassend en verfrissend toneel. Geen moeilijk stuk maar een helder, vlot en fris stuk over zeelieden die onderweg waren met de Eendracht van Zevenhuizen naar Rotterdam, via San Francisco, langs Hong Kong via Batavia weer op huis aan vaart. Het verhaal had ik de afgelopen weken gelezen in Hart van Holland, daardoor was het geheel goed te volgen. Het was geestig en grappig. De spelers, toch echt een aantal nieuwe gezichten waren een met hun rol. Er waren goeie zangpartijen en vooral veel humor. Door het vlotte spel viel de humor op de juiste plaats en de zaal heeft genoten. We zagen zee lieden met in elk land een ander liefje, mannen die geen mannen waren en een ontgroening door middel van het neptunusritueel aan boord. We zagen een chagrijni ge stuurman, een serieuze boots, de officiële kapitein en natuurlijk Frederik en Anneke. Een jong stel dat door hun liefde samen aan monsterde. De bemanningsleden speelden hun rol treffend. Elk met een eigen karakter, wat in het stuk goed werd vastgehouden. De dames aan de wal, op de kade en in de stad speelden met vuur en pas sie wanneer hun liefje vertrok of aankwam. Zonder afbreuk te doen aan alle spelers ging de meeste lof uit naar Harry de Jong. Hij heeft deze avonden vele rollen neerge zet. Van scheepstimmerman tot pindachinees en van postbode tot sheriff. Harry werd na afloop in de bloemetjes gezet omdat hij stopt met toneelspelen. Zijn dochter speelde de zeven sterren van de hemel door een kok neer te zetten die aan het eind van het stuk een echte kokkin bleek te zijn. Kortom we zagen vele intriges doorspekt met een dosis humor, het was een echt avondje uit. Een enthousiaste bezoeker Lees maar: Twee ventjes van een jaar of 8: "Meneer, wat kost dit spelletje?" "Drie euro's makkers. En als je twee spellen koopt, dan wordt dat bij mekaar e2,-. En drie spellen wordt dan tesamen e1,-." Samenzwerend kijken de jongens elkaar aan in de volle overtuiging hier een top deal te gaan sluiten. De koop wordt gesloten, ze geven e2,- en krijgen e1,20 en een knipoog terug. Oud Verlaat - Voor het inleveren van oud papier kan men vrijdag 10 en zaterdag 11 december terecht bij de container naast de Vierkap. De opbrengst is bestemd voor extra leermiddelen voor basisschool de Nessevliet. De container is open op vrijdag en zaterdag. Zaterdagavond wordt hij afgesloten. Men wordt verzocht het oud papier gebundeld of in dozen verpakt in te leveren en zoveel mogelijk achter in de contai ner op te stapelen. Als de container vol of op slot is, wordt men ver zocht geen papier naast de contai ner te zetten. LEUK SPUL

Hart van Holland | 2004 | | pagina 18