JEUGDADVIESRAAD KIEST SPORTIEF EVENEMENT JEU DE BOULES SINTERKLAAST0ERN00I FILMS IN KREATER SPANNING IN SCHAAKT0P 10 DECEMBER ACTIE AMNESTY AFGELAST PRIESTERJUBILEUM PASTOR A. VAN DER HELM FEESTEN IN DONKERE MAANDEN KINDERDISCO KLAVERJASAVOND ^^?VAD Dl NX VEE N/BOS KQoT Hart van Holland 8 december 2004 pagina 19 Het beste plan Sport Actief Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - In de zomer schreef de Jeugdadviesraad een prijs vraag uit. Ze vroeg aan Waddinxveense jongeren of ze een leuk, nieuw evenement wilden bedenken om in 2005 te organiseren. Het beste plan werd beloond met een cheque van 2.500,-. Eén van de voorwaarden was wel dat het evenement voor dit budget uit gevoerd moet kunnen worden. Een andere voorwaarde is dat de bedenkers het evenement samen met de jeugdadviesraad gaan organiseren. Lisanne van der Veen, voorzitter van de Jeugdadvies raad: "Er kwamen vrij veel reacties binnen, maar ze waren niet allemaal serieus. Een aantal mensen dacht dat ze zelf die cheque zouden krijgen en anderen wilden helemaal niet meehelpen bij de organisatie van het evenement. Uiteindelijk kozen we uit alle inzenders twee plannen. 'Sport Actief' van Johan van Velzen, waarin jongeren kennis kunnen maken met alle NOC*NSF sporten en het 'Skatefestival' van Tim en Louis, waarin het skaten een dag lang centraal zou staan. De bedenkers namen het afgelopen woensdag in een soort finaleronde tegen elkaar op." In de finaleronde kregen de beden kers van de plannen de kans hun ideeën toe te lichten. Na de pre sentaties kozen de leden van de Jeugdadviesraad samen met wet houder Dorenda Gerts het in hun ogen beste idee. Het evenement 'Sport Actief' van Johan van Velzen werd unaniem gekozen. Lisanne van der Veen, motiveert de keuze. "Het evenement dat de skaters bedachten is prima, maar. slechts een klein gedeelte van de Wad dinxveense jongeren zal er echt plezier van kunnen hebben. Het plan van Johan is bedoeld voor een breed publiek. Hij wil de Waddinx veense jongeren er toe aanzetten meer te gaan sporten. Zijn plan is om een evenement te organiseren, waarin jongeren in één of twee dagen kennis kunnen maken met verschillende sporten. Hij wil in het voorjaar een evenement organise ren in en rond het Coenecoopcolle- ge en Sporthal De Dreef. Johan heeft het plan al goed uitgewerkt en het lijkt te passen in het budget van 2.500,-." Johan van Velzen: "Sport Actief heeft drie onderdelen. In de eerste plaats de verenigingsactiviteiten met demonstraties, clinics, trainin gen of toernooien. Hierbij wil ik i ;f i A graag de Waddinxveense sportver enigingen betrekken. Zij weten als geen ander welke materialen en randvoorwaarden er nodig zijn om hun sport te kunnen beoefenen. Voor de clubs is het een goede gelegenheid om hun sport te pro moten, dus ik verwacht veel posi tieve reacties. In de tweede plaats de standaard activiteiten. Hieron der vallen spellen die zonder bege leiding, de gehele dag kunnen worden gespeeld, zoals tafelvoet bal, dammen en schaken of tafel tennis. In de derde plaats zogehe ten funactiviteiten. Daarbij kun je denken aan een hindernisbaan, bungee-runbaan, klimwand of rodeo. Het leuke van Sport Actief is dat jongeren écht kunnen proeven aan verschillende sporten. Zo weten ze gelijk wat een sport pre cies inhoudt en of ze het leuk vin den." Waddinxveen - Leden van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen speelden zaterdag 4 december het Sinterklaas/Snerttoernooi. In dit toernooi worden vijf partijen dou- blette gespeeld en per partij wisselt de medespeler door een vooraf vastgestelde loting of schema. Hier door krijgt men een individuele eindstand. Eén speler wist alle par tijen met winst te beëindigen. De eindstand is als volgt: 1. Wout Ver sluis 5-5-40+; 2. Arnold Janssen 5-4- 26+; 3. Wil Vons 5-4-20+; 4. Herman Verwaal 5-4-15+; 5. Agnes de Keij- zer 5-3-25+; 6. Norbert Schifferling 5-3-12+; 7. Cees Voskuilen 5-3-9+; 8. Henk Lagendijk 5-3-9+; 9. Corrie Monster 5-3-9-; 10. Hans van Wou denberg 5-2-9+. Voor de volledige uitslag, kijk op www.jdbvw.tk. Waddinxveen - In Kreater draait woensdag 15 december, aanvang 13.30 uur, de film Spy Kids. Over dag zijn Gregorio Cortez en zijn vrouw Ingrid brave burgers, maar in werkelijkheid zijn ze spionnen die de aartsvijand Fegan Floop pro beren te vangen. Helaas is Fegan Floop ze een zet voor en kidnapt de ouders Cortez. Dan is aan de zoon en dochter de taak om hun ouders te bevrijden. Toegangsprijs 2,50 of met Kreapas 2,00. Vrijdag 17 december, aanvang 20.00 uur, draait de film The Quiet American. In Vietnam 1952, spelen twee drie hoeksverhoudingen: de één per soonlijk, de ander politiek. Op de voorgrond zijn er de liefdesrelaties van Fowler, een oudere Britse oor logverslaggever, Phuong zijn pas sieve Aziatische maïtresse en Pyle, een pas gearriveerde Amerikaan die haar wil trouwen. Achter hun ontmoetingen en botsingen ligt het politieke landschap. Toegangsprijs 5,00 of met Pas 65+, CJP en Kreapas 4,00. Reserveringen bij Kreater, telefoon 0182-614422. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 11 december een kinderdisco gehouden. De aanvang is 18.30 uur en het einde is om 20.00 uur. De toegang bedraagt 1,50. Alle kinderen zijn van harte wel kom. Waddinxveen - Wijk- en Speeltuin vereniging 'De Paddstoel' houdt op vrijdag 10 december een Klaverjas- avond. Entree voor leden en dona teurs is 1,25 en voor niet-leden 2,-. Aanvang 20.00 uur, iedereen is wel kom KERKDIENSTEN - 12 december Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. D.H. Elderman; 11.15 uur Eucharistieviering/Priesterfeest jubileum pastor A. v.d. Helm. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 en 18.30 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooii donk. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Ger. kerk 9.30 uur mw. N. Reijne- veld-Schep; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wij ken MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - In de interne com petitie speelde koploper Rene Roe- lofs met de zwarte stukken tegen Eduard Philipse. Er kwam al snel een gelijke stelling op het bord en remise was een logische uitslag. Erik Hennink speelde met de witte stukken tegen Wim Mulder. In een open stelling wist Erik een toren te winnen en dus ook de partij. Bart van Putten moest in zijn partij tegen Barthold Jansen zijn eerste nederlaag incasseren. Dit gold ook voor Christiaan Noorland die ver loor van Arjan Hennink. In de top is zlleen Rene Roelofs ongeslagen. In de partij tussen de teamgenoten Jeroen Eijgelaar en Hans van Wou denberg werden al vrij snel de dames geruild. Laat op de avond werd uiteindelijk tot remise beslo ten. De partij tussen Wim van Vuu- ren en Wim Hennink was eerder afgelopen, omdat Wim van Vuuren met zijn koning de verkeerde kant op ging en verloor. Wim van Os houdt aansluiting met de top door een goede overwinning op Ad Mui- tem. Teun van der Linden speelde alweer zijn zesde remise van dit jaar. Deze keer wist Peter de Louw niet van hem te winnën. De twee langste partijen van de avond, die tussen Ton Kuiper en Luit Bloem en tussen Albert Prins en Arjen Zuur mond, eindigden allebei in een gelijkspel. Dit was ook de uitslag in de partij tussen Gerard Torenbeek en Herman van Offeren. In de ove rige partijen wonnen Ton van Nieu- kerke, Hans van Offeren, Marco de Brüijn en Jeroen van der Veen van respectievelijk Henk Stam, Jaap v/d Heiden, Jaap Smit en Pepijn Eymaal. Deze week staat de 15e ronde van de interne op het pro gramma en speelt het tweede team thuis tegen het eerste team van Papendrecht. Dat zal een zware dobber worden, want Papendrecht staat bovenaan in de poule. Her man Smitskamp speelde aan het vijfde bord vooruit en hij maakte remise. Stand aan kop: 1. E. Hennink, 2. B. Jansen, 3. R. Roelofs, 4. B. van Put ten en 5. W. Mourits. Waddinxveen - De eerder aange kondigde acties in het kader van de 'Dag van de Rechten van de Mens' op 10 december van Amnesty Inter national gaat in verband met het overlijden van Prins Bernard niet door. In de regio Zuid-Holland/Zee land was Amnesty bezig met een estafette voor de vrouwenrechten. Speciaal voor Amnesty Internatio nal zijn houten vrouwenbeelden vervaardigd voor deze 10 decem- ber-actie. In Waddinxveen was het vrouwen beeld te zien bij de Wereldwinkel en in de bibliotheek, waar bezoe kers gevraagd werden een ode te brengen aan de vrouw. Het vrou wenbeeld is vroegtijdig terug gehaald omdat inmiddels besloten is de actie in verband met het over lijden van Prins Bernard niet door te laten gaan omdat op 10 decem ber alle beelden samen in Den Haag op het Binnenhof samen zou den komen voor een grote slot-ode aan de vrouwenrechten. Gezien het feit dat het Binnenhof en Paleis Noordeinde dicht bij elkaar gele gen zijn is het niet gepast met licht, drums en verhalen actie te voeren. De vrouwenbeeld worden in een later stadium opnieuw gebruikt voor een vervolg van de actie. Waarschijnlijk zal de estafette voor afgaand aan de Internationale Vrouwendag, op 8 maart, een ver volg vinden zodat de geplande actie op deze dag op het Binnenhof uitgevoerd zal worden. Alle inmiddels uitgebrachte 'odes aan de vrouw' zullen bewaard blijven tot op dat moment. Waddinxveen - Op zondag 12 december wordt herdacht dat '2.5 jaar geleden pastor A.J.M. "an der Helm tot priester is gewijd. Om 11.30 uur gaat hij in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde 3, samen met emeritus bisschop van Rotter dam mgr. Bar, voor in een fee stelijke Eucharistieviering. Pastor van der Helm werd gebo ren in Nootdorp in 1962 en stu- deerde theologie. Na zijn stu- dle in Amsterdam ging hij naar de universiteit van Straatsburg (F) Waar hij eerst de basisopleiding in <erkelijk recht volgde en zich ver volgens wijdde aan promotie onderzoek. Op 13 juni 1992 wijdde oe bisschop van Rotterdam, mgr. R. n. Bar osb., hem tot priester van not bisdom Rotterdam. Hij kreeg toen de opdracht om naast zijn stu die het pastorale werk in de wijk Meerzicht van Zoetermeer (paro chie H. Nicolaas) op zich te nemen. In 1993 promoveerde hij op een onderzoek naar de positie van leken in het pastoraal werk in de katholiek kerk van Nederland en Frankrijk. Daarna wijdde hij zich volledig aan het pastoraal werk. Op 1 januari benoemde de bis schop hem tot eindverantwoorde lijke van het pastoraat in de paro chiefederatie Levend Water, die de parochies omvatte van Boskoop, Waddinxveen en Reeuwijk. Sinds oktober 2004 hoort daar ook de parochie van Bodegraven bij. Naast zijn pastoraal werk is pastor Van der Helm ook actief op het ter rein van het kerkelijk recht. Hij doceert in de priesteropleiding Bovendonk en aan de Katholieke Universiteit Leuven. In het bisdom Rotterdam is hij lid van het kathe draal kapittel en de priesterraad, twee adviesorganen van de bis schop. Bovendien is hij rechter aan de kerkelijke rechtbank, die zich vooral bezig houdt met het nietig verklaren van vastgelopen huwelij ken. In 2002 publiceerde hij met mevrouw Stassen een boek over samenwerking van parochies: Geloof in de toekomst. Zondag 12 december viert hij dat hij 12,5 jaar priester is. Na afloop van de viering in de Ontmoetings kerk, die om 11.30 uur begint, is er gelegenheid voor ontmoeting en om pastor Van der Helm te felicite- Waddinxveen - Voor de vrouwen in Waddinxveen is er zaterdag 11 december een bijeenkomst met als thema 'Feesten in donkere maan den'. Verhalenvertelster Frida Win- klaar vertelt over de christelijke feestdagen, Fatima El Yousfi van Stichting Tawiza geeft uitleg over islamitische feesten. Vervolgens is er gelegenheid om in groepjes ver der te praten over de wijze waarop jezelf al dan niet die feesten viert. Autochtone en allochtone Wad dinxveense vrouwen gaan samen in gesprek. De bedoeling van initia tiefnemer Stichting Vrouwenraad Waddinxveen is elkaar nader te leren kennen en meer begrip te krijgen voor de verschillende cultu ren. De bijeenkomst wordt gehou den van 14.00 tot 16.00 uur in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1; de toegang is vrij. 's Avonds is er, eveneens op initia tief van de Waddinxveense Vrou wenraad, in het Anne Frankcen trum een optreden van cabaretière Gabriela Lukassen. Zij waagt een poging te vertellen wat er mis is en wie de miss is. Zij gaat op zoek naar een goed begin en een krachtig eind, bespeelt instrumenten, doet aan voetbal en geeft recepten. Aanvang 20.00 uur; de toegang is vrij.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 19