KNAPPE OVERWINNING FLYERS HEREN 2 MOERKAPELLE VOELT ZICH BENADEELD GR0ENEWEG VERLIEST IN TWEE MINUTEN SUCCESVOLLE VOLLEYBALWEEK DAMES NESSELANDE BONDSTESTEN ROLLING'90 BE FAIR VERLENGT CONTRACT MET TRAINER JEUGDTEAM TZM 2 KAMPIOEN WINST VOOR WSE Al EN Cl VI EL BVO'S OP WSE ZAALT0ERN00I NYNKE BLIJFT RAAK SCHIETEN NESSELANDE NEEMT REVANCHE pagina 24 Hart van Holland 8 december 2004 SPORT Basketbal Voetbal 1 Voetbal Rolschaatsen Tafeltennis Voetbal Zaal/oetbal Schieten Volleybal Volleybal Waddinxveen - Flyers Heren 2 boekte thuis tegen het op derde plaats staande Rotterdam Zuid 2 een knappe 85-76 overwinning, die vooral in de eerste twee kwarten tot stand kwam. De 15 punten voorsprong bij rust, 50-35, bleken voldoende voor de tweede over winning. Topscoorders Edwin van Heiningen 32 punten en Niels Scheps 31. Meisjes junioren 1 was niet opge wassen tegen het bezoekende For- wodians uit Voorhout. De bezoek sters konden meer lengte en fysie ke kracht in de schaal leggen en wonnen uiteindelijk ruim met 66-35. Kim Moons scoorde 15 punten en Sadira de Jong 8. De jongens van coach Maaike van Herpen, Jongens Kadetten 1, 'ver gaten' vooral in het eerste en vier de kwart te scoren tegen het bezoekende Voorburg 2. Slechts 12 punten lieten de jongens noteren. De overige twee kwarten werden wel gewonnen, doch de 50-58 nederlaag kon daarmee niet voor komen worden. Topscoorders, Marco Lindhout 15 en Roger Silvei- ra Sampai 9 punten. Jongens aspiranten 1 herstelde zich prima van de forse nederlaag van een week eerder tegen de ongesla gen koploper The Jumpers 2. Sprin gers 2 uit Gouda was in de Duike laar geen partij voor de Waddinx- veense jongens, die met 91-33 de winst in Waddinxveen hielden. Topscoorders Norine Nairi 20 pun ten en Jeroen Hoogendoorn 17. De dames van Flyers hebben een rechtstreekse plaatsing in de eerste klas rayon voor de tweede helft van de competitie niet meer in eigen hand. Daarvoor was vrijdag avond winst op het bezoekende DAS 2 uit Delft noodzakelijk geweest. De Waddinxveensen trok ken met 54-59 echter aan het kort ste eind. De teams waren aan elkaar gewaagd en het verschil bij rust was dan ook minimaal, 24-26. Bij het ingaan van de laatste minuut stond Flyers 1 punt voor, 54-53. Twee vrije worpen brachten de dames uit Delft echter op voor sprong en had Flyers fouten nodig om weer in balbezit te komen. Van de zes toegekende vrije worpen wist DAS er vier te benutten. Flyers zocht teveel de drukte onder het bord en kwam niet meer tot sco ren. Anita van Unen was met 21 punten de beste Waddinxveense schutter. Heren 1 ging in Leiden op bezoek bij BS Leiden 2 en moest daar een 73-48 nederlaag incasseren. Een nederlaag die in feite al in het eer ste kwart tot stand kwam. Flyers had namelijk niet direct een ant woord op het fysieke spel van BS Leiden en keek na 10 minuten al tegen een 26-9 achterstand aan. De overige drie kwarten gingen gelijk op, maar de in het eerste kwart opgelopen achterstand was te groot om een eventuele winst mee naar Waddinxveen te nemen. Wol ter Zwijenburg was met 11 punten topscoorder bij de Waddinxveners De jongens en meisjes van Benja mins gemengd speelden een leuke wedstrijd tegen het bezoekende Westland Stars. Helaas zat het sco ren in de tweede periode een beetje tegen en kon Westlandstars de wedstrijd met 24-19 winnend afsluiten. Mandy Vermeulen scoor de 10 punten. Kelly van Luijk 4. Moerkapelle - Bovenstaande is dui delijk van toepassing op het uitdu- el dat Moerkapelle zaterdag jongstleden speelde bij Siveo in Zegveld. Vlak voor rust kwam de thuisclub op een 1-0 voorsprong. Aan deze goal was echter een dui delijke buitenspelsituatie voorafge gaan. Scheidsrechter Schuyt negeerde, ook na ruggespraak met zijn assistent Van Helden, het vlag- signaal en keurde de treffer goed. Diep in de tweede helft, bij een 2-1 stand in Siveo voordeel, ontstond aan de andere kant een dergelijke situatie. Na een mooie combinatie leek Gido Stuurman de gelijkma kende 2-2 te scoren. De scheids rechter leek de treffer aanvankelijk goed te keuren, begaf zich al rich ting middenstop. Vervolgens zag hij zijn andere assistent met de vlag omhoog staan en keurde na over leg de treffer alsnog af. Deze beslissing leidde tot onbegrip bij alle toeschouwers. Bovendien werd daarmee de toon gezet voor een zeer hectische slotfase, waarbij een Siveo speler ook nog eens met twee keer geel mocht vertrekken. In de 2-1 stand kwam echter geen verandering meer en een nieuwe nederlaag was een feit. Daarmee voelden de bezoekers zich niet alleen tekort gedaan door de arbi ter, op grond van het vertoonde spel verdiende de ploeg ook daad werkelijk meer. In een redelijk aan trekkelijke eerste helft was Blauw wit minmaal gelijkwaardig aan de thuisclub. Vlak voor rust viel de zeer betwiste 1-0 en toen direct na Moerkapelle - Bij rolschaatsvereni- ging Rolling '90 zijn zaterdag 4 december bondstesten afgenomen in dorpshuis Op Moer. Van de 34 sporters behaalde er 28 hun test. Rolling'90 heeft er 19 A-rijders bij: Aspiranten figuren: Nicky Boer en Chelsie Rupke; Cadetten figuren: Elja Kamp; Jeugd figuren: Stefanie Hathie en Claudia Jonker. Junio ren/senioren figuren: Sjoukje van Haastert, Danielle Hoogendoorn en Emilie van 't Wout; Aspiranten vrij- rijden: Nicky Boer; Cadetten vrijrij- den: Lindsey Krijgsman en Elja Kamp; Danstest pupillen: Charelle Grootenboer, Inge Slot en Anne- miek van Luinen; Danstest aspiran ten: Nicky Boer, Chelsie Rupke, Jes sica Sinnige, Cateline Sinnige en Stefanie Hathie; Danstest cadetten: Martijn Robbemond, Chantal Her tog, Elja Kamp, Lindsey Krijgsman en Valerie Krijgsman; Danstest juni oren/senioren: Emilie van 't Wout, Claudia Jonker en als paar Mark Bakker en Iris Dijkema. Waddinxveen - Voetbalvereniging Be Fair en hoofdtrainer Cees Fran sen zijn overeengekomen na deze competitie nog een jaar met elkaar door te gaan. Het zal zijn vierde sei zoen worden als hoofdtrainer van de derde klasser. Zowel Cees Fran sen als het bestuur is ervan over tuigd, dat er nog voldoende uitda gingen zijn te vinden bij de vereni ging en de selectie. Cees Fransen is trainer sinds het seizoen 2002 - 2003; toen Be Fair het niet kon red den in de derde klasse en via de nacompetitie werd terug verwezen naar de vierde klasse. Het volgende seizoen (2003 - 2004) werd via het behalen van het kampioenschap promotie naar de derde klasse bereikt. In het huidige seizoen is halverwege een goede positie op de ranglijst bereikt. Moerkapelle - Het tweede jeugd- team van TZM is als nummer één in de klasse pupillen DH geëindigd. In de laatste wedstrijd tegen TOP 1 uit Haastrecht speelde TZM 2 met Hans Uittenbogaard, Sjakko Perdijk en Youri Willems. Het werd een span nende wedstrijd, die uiteindelijk in een 5-5 gelijkspel eindigde. Hans slaagde er opnieuw in al zijn partij en te winnen. Samen met Sjakko won hij ook de dubbel, terwijl het laatste punt door Sjakko werd binnengehaald. Tijdens de eerstvolgende trainings avond worden de kampioenen in het zonnetje gezet. rust uit een mooie goal de 2-0 viel, leek het pleit beslecht. Moerkapel le toonde echter veerkracht en zag al snel haar inzet beloond. Daniel van der Hoven rondde een voorzet van Alex Hertog uitstekend af en bracht daarmee de stand op 2-1. Daarna bleef Moerkapelle de ster kere ploeg en leek dan ook volko men verdiend op 2-2 te komen. Dat scheidsrechter Schuyt daar anders over dacht was dan ook een bittere pil. Daarna kwamen er nog wel enkele kansjes, maar om deze te verzilveren was de onrust te groot. Zaterdag aanstaande volgt met de thuiswedstrijd tegen Kamerik (aan vang 14.30 uur) de laatste wed strijd voor de winterstop, alleen een overwinning kan voor enige aansluiting zorgen. De wedstrijd Groeneweg - CKC werd in de blessuretijd van de eer ste helft binnen een tijdbestek van twee minuten beslist. Eerst kopte de gevaarlijke CKC spits van Balle- gooijen de bal na een strakke voor zet achter doelman Reinier Goris- sen. Een minuut later maakte dezelfde Gorissen een fout bij het uittrappen van de bal door net bui ten het 16- meter gebied de bal pas los te laten. Toevallig stond de scheidsrechter op één lijn en hij besloot direct een vrije trap tegen te geven. Na wat geharrewar ver dween de bal, van richting veran derd door de opspringende Groe- neweg-muur, achter de ditmaal kansloze doelman van de thuisclub. Daarvoor hadden beide ploegen elkaar goed in evenwicht gehou den. Terwijl de bezoekers de bal wat makkelijker rond lieten gaan kreeg Groeneweg de beste kansen. Na 20 minuten kreeg de verder onzichtbare Alexander Vroegop, na goed voorbereidend werk van Menno van Dam, een 100% kans. De bal werd slecht ingeschoten waarna Cor Buitenhuis net niet de punt van zijn schoen tegen de bal kon krijgen om het beslissende tikje te geven. CKC voetbalde, nog maals, wel wat beter dan de thuis club maar een echte kans deed zich tot de fatale twee minuten in bles suretijd niet voor. Na de rust pro beerde Groeneweg van alles om de wat ongelukkig opgelopen achter stand teniet te doen. De gerouti neerde Kralingse Veerders gaven echter heel weinig kansen weg en liet de Zevenhuizenaren rustig uit razen om met gevaarlijke counters de tegenaanval te zoeken. Groene weg leek door de warrig leidende scheidsrechter geholpen te worden toen 25 minuten voor tijd, bij een vrije trap tegen, de CKC spits binnen 30 seconden 2x geel, dus rood, voorgeschoteld kreeg. Groe neweg verhoogde de druk op de bezoekers maar een echt uitge speelde kans kwam er niet. Groene weg hoeft na deze nederlaag niet bij de pakken neer te zitten. Er werd hard gewerkt en zeker na de man meer situatie kwam CKC er niet meer aan te pas en men moet niet vergeten dat CKC, mits zij vol ledig blijven, een geduchte titel kandidaat kan zijn. Het tweede elftal stuurde vorige week koploper DRL 2 met lege han den naar huis en nu werd er weer een puntje weggekaapt (0-0) bij het sterke Zwervers 2. Aankomen de week speelt het eerste elftal de lastige semi-derby uit tegen het hooggeplaatste Lekkerkerk. Een verrassing is zeker mogelijk. Waddinxveen - W.S.E. A1 won afgelopen zaterdag door hard wer ken met 0-3 van Zwervers A1. Een lob van Dennis Krins zorgde voor 0- 1 met de rust. De tweede helft scoorde Mourad el Khaoui kop pend door de benen van de doel man en Dennis Krins bracht de eindstand op 0-3. W.S.E. C1 kende geen genade voor Groeneweg C1. Zij wonnen met 8-1De mooi :e goal kwam van Houssain Zeryouh uit een slimme pass van Mohamed el Azzouti. De overige W.S.E. jeugdteams waren helaas niet zo succesvol. W.S.E. C2 verloor met 1-4 van Ber- kel C2. Voor W.S.E. D1 stond de tel ler na 2x 30 minuten op 4-10. De grote overwinnaar was Lekkerkerk D2. W.S.E. D2 verloor eveneens met grote cijfers van Bergambacht D-2. Daar werd het 2-11.W.S.E. F1 ver loor, tot slot, met 5-0 van DWO F3. Wac inxveen - Voetbalvereniging WSE houdt donderdag 6 januari in sporthal de Dreef het 14e zaalvoet baltoernooi voor Betaald Voetbal Organisaties (BVO's). WSE zal het zwaar krijgen tijdens het toernooi. Er wordt gespeeld in twee poules van vier, waarbij WSE het op moet nemen tegen Feyenoord 1, Excelsi or en UVS. In de andere poule strij den Stormvogels Telstar, RBC Roo sendaal, Feyenoord 2 en Spar- taan'20 om de eerste plaats. In de middag volgen de kruisfinales. Het toernooi start om 10.00 uur, om 17.00 uur is de prijsuitreiking. Behalve de uitreiking van de Kees Verwoerd Wisselbokaal en de regu liere prijzen, zijn er bekers voor de beste speler, beste keeper en de topscoorder, ledereen is welkom, de toegang is vrij. UrkA/Vaddinxveen - Tijdens de grote open luchtgeweer wedstrijd op Urk wist de Waddinxveense juniore Nynke Pereboom brons te veroveren in de seniorklasse, met een score van 391 punten. Kladno - Ortec.Nesselande speelde op 30 november de return wed strijd tegen VK Kladno uit de gelijk namige stad in Tsjechië. In deze laatste thuiswedstrijd van deze Lea gue ronde van de Europese Top Teams Cup revancheerde de Rotter dammers zich voor de smadelijke 3- 0 nederlaag, die in Kladno werd geleden de week daarvoor. Met de setstanden 25-22, 26-24 en 25-20 werd een mooie 3-0 overwinning behaald en staat Nesselande nu fier bovenaan in deze poule. Nesselande loopt verder uit De heren van Nesselande deden zaterdag in Amstelveen goede zaken; ze wisten een simpele 3-0 overwinning te boeken op Bro- ther/Martinus (15-25, 17-25 en 17- 25). De naaste concurrent verspeel de een punt thuis tegen FlorieA/re- vok door nipt met 3-2 te winnen. Voor Nesselande is deze snelle winst een goede opsteker en de selectie van trainer Peter Blangé kon zich hierna opmaken voor de vijfde wedstrijd in de Europese Top Teams Cup. Deze werd gisteren in Dupnitza gespeeld tegen Marek Union Ivkoni; bij het ter perse gaan van deze krant was de uitslag nog niet bekend. Bij winst is de ploeg zeker van de volgende ronde die op 5 en 12 januari 2005 wordt gespeeld. Zevenhuizen - Het was voor het volleybalteam van GTI-Nesselande een drukke week met zowel een beker- als competitiewedstrijd. Eerst was er donderdag de beker ontmoeting tegen Taurus uit Hou ten. Tegen deze tegenstander had den de dames iets goed te maken na de met 3-2 verloren wedstrijd in de competitie. Coach Pang zette het volgende zestal binnen de lij nen: Anke Boerefijn, Michelle Bijl, Karin Vermeulen, Bianca van der Helm, Fanny Lafeber en Flore Gra- vesteijn en Kimberley Hogervorst als libero. Nesselande begon mat en met name door enkele misver standen binnen het team moesten de Zevenhuizense dames het groot ste deel van de eerste set tegen een achterstand aankijken. Met het inzetten van Roos van der Hoeven voor Flore Gravesteijn kwam er meer vuur in het spel en werd de set nog nipt met 25-23 gewonnen. In de volgende sets draaide de blokkering weer op volle toeren en scoorden de dames veelvuldig met de harde aanval. Hierdoor was de weerstand van Taurus gebroken en behaalde Nes selande een toch nog gemakkelijke 3-0 overwinning met de setstan den: 25-23; 25-15 en 25-11. Met deze zege zijn de dames geplaatst voor de achtste finales van het nationale bekerprogramma en wordt de volgende tegenstander binnenkort bekend. In de competitiewedstrijd tegen Saturnus, het jonge en talentvolle team uit Uden, was het voor de dames van Nesselande van belang direct fel te beginnen. Maar ook deze keer werd de aanvang van de wedstrijd gekenmerkt door per soonlijke fouten en werd de eerste set verloren met de duidelijke cij fers 25-14. Ook lieten de dames zich al te gemakkelijk van de wijs brengen door enkele dubieuze beslissingen van de scheidsrechter, zodat de set als een sinterklaasca deautje weggegeven werd. Door een in de eerste set opgelopen blessure van libero Kimberley Hogervorst was coach Pang genoodzaakt in de tweede set een aantal wissels toe te passen. De licht geblesseerde Olga van Zaanen bezette de middenpositie en Roos van der Hoeven verving de libero- In het vervolg van de wedstnjo speelde het team geconcentreerd en ook de blokkering was goed. Voor het Zevenhuizense team pa*' ten deze veranderingen goed ui en de verder gespeelde sets wer den in winst omgezet. Met de se standen 14-25; 25-16; 25-17 en 25- 16 behaalden de dames vier pun ten met deze 3-1 zege en ee achterstand op de koppositie va de ranglijst van drie punten. Zaterdag 11 december orn 0 uur spelen de dames thuis in dorp huis Swanla tegen Inter Rijswijk-

Hart van Holland | 2004 | | pagina 24